Uzrocnost
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21

Tema: Uzrocnost

  1. #1

    05 Uzrocnost

    Postoji samo jedna univerzalna konstanta.

    Jedna prava istina.

    Uzrocnost.

    Akcija i reakcija.


    Uzrok i posledica.


    Sta mislite o ovoj tvrdnji? Da li zaista sve u zivotu ima uzrok i posledicu? Da li je to jedina konstanta u nasim zivotima?
    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 09:52 Razlog: boja i veličina slova

  2. #2

    Odgovor: Uzrocnost

    Moguće je da je ova tvrdnja tačna jer iz uzročnosti proizilazi sve ono što nam se dešava,što nam se desilo i sve ono što će se tek desiti,što je tek uzrok i još uvek nije dobilo svoju posledicu.Ono što može zbuniti jeste to da uzrok često dosta dugo ''čeka'' na posledicu,pa samim tim se,ukoliko se radi o nečemu naizgled manje važnom,zaboravi,te dolazimo u situaciju da posledicu smatramo ''slučajnočću'',ničim izazvani ''slučaj''.
    Sasvim je sigurno da je sve na ovom svetu posledica nečega i istovremeno uzrok nečemu.
    Svi mi predstavljamo po jednu kariku u lancu događaja koje smo izazvali i zbog kojih trpimo,snosimo posledice,a ponekad im se i radujemo,naravno.
    Ne može se uvek biti svestan ove uzročno-posledične veze u životu i tek nas način na koji doživljavamo posledice podseti na uzrok,ili pak danima se sećamo nečega što je trebalo da izazove nekakvu reakciju,da zaživi kroz posledice,a ove kasne i onda nam se čini kako se ništa ne dešava.A to ništa takođe može imati svoju boju,svoje jedinstveno značenje jer to ''ništa'' je u odnosu na sve ono što mu je u blizi upravo ono stanje koje ponovo prouzrokuje neki nov sled događaja.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  3. #3

    Odgovor: Uzrocnost

    Zivot ili istina nemaju uzrok niti su posledica.
    Jedina konstanta u zivotu se zove ljubav (energija koja stvara sve).
    Bez ljubavi nema zivota, bez zivota nema ljubavi.
    Uzrok i posledica je svet izvan zivota.

    jewpiter
    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 09:52 Razlog: citat
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  4. #4

    Odgovor: Uzrocnost

    Džu,
    šta ćemo sad?Opet ste post napisali nejasno.Nekako sami sebe poričete u postovima.
    Ali,da probam.
    Ako je ljubav,prema Vama, jedina konstanta koja sve stvara,znači da je ljubav ''uzrok'' nastajanja tome ''svemu'',zar ne?Kad kažete da bez ljubavi nema života,a bez života ljubavi,tu se onda naslućuje ona uzročno-posledična veza na koju nam Morpheo skreće pažnju u svom,uvodnom postu.

    Meni je stvarno,velika enigma kako to mislite da su ''uzork i posledica svet izvan života''?Pojasnite to malo kako bismo i o toj tvrdnji mogli da prokomentarišemo.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  5. #5

    Odgovor: Uzrocnost

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Zivot ili istina nemaju uzrok niti su posledica.
    Jedina konstanta u zivotu se zove ljubav (energija koja stvara sve).
    Bez ljubavi nema zivota, bez zivota nema ljubavi.
    Uzrok i posledica je svet izvan zivota.

    jewpiter
    Zivot jeste posledica. Bilo da verujes u stvaranje od strane Boga (posledica Bozije volje) ili u evoluciju (posledica stvaranja optimalnih uslova za razvoj zivota). Istina? Njome oznacavamo postojanje nekoga ili necega. To stanje (postojanje) je rezultat necega.

    Ljubav jedina konstanta? Bez ljubavi nema zivota? Ako malo analiziras sta si napisao, videces da ljubav nikako ne moze biti konstanta, ne pojavljuje se uvek i svuda. Osim ako nemas (opet) neku drugaciju definiciju ljubavi.

    I ja bih voleo da objasnis poslednju tvrdnju o svetu izvan zivota.

    Sto se tice same teme, moje je uverenje da uzrocno-posledicna povezanost stvari predstavlja univerzalnu konstantu, jer nema dogadjaja, pojave, predmeta, niti bilo cega drugog sto se ne moze objasniti na ovaj nacin. Sve sto postoji ima svoj uzrok u necemu drugom, i izaziva odredjenu reakciju, stvara posledicu.

  6. #6

    Odgovor: Uzrocnost

    Jedina konstanta u zivotu se zove ljubav (energija koja stvara sve).
    Bez ljubavi nema zivota, bez zivota nema ljubavi.
    Uzrok i posledica je svet izvan zivota.
    Ma ljubav je sjajna..ali tvoja tvrdnja je malo isključiva.Bilo bi divno da je tako..al' nije...

    Ne razumem kako to uzrok i posledica,svet izvan života?

  7. #7

    Odgovor: Uzrocnost

    @kohili
    postoje tri osnovne dimenzije, materija (energija) duh (frekvencija), dusa/zivot
    (osecaj) i one se medjusobno ne mesaju.
    Ljubav ne stvara zivot, posto zivot bas kao i ljubav oduvek postoji, a ono sto oduvek postoji nemoze da bude stvoreno.
    Ljubav stvara uslove u kojima zivot opstaje (bez ljubavi nema zivota),
    zivot je jedini koji moze da oseti uticaj ljubavi (bez zivota nema ljubavi)

    @morpheo
    Uplices se u nesto sto ne razumes (Biblija).
    Sta je uzrok zivota ? Ko to objasnjava kako je zivot nastao iz smrti ?
    Istina je samo sablon koji pokriva postojanje, Istina nema veze sa stvaranjem,
    Istina je frekvencija, a energija stvara.
    Frekvencija je periodicno ponavljanje, a ne konstantno postojanje.
    Covek moze da zivi bez istine, ili bez spoznaje uzroka posledica koje vidi, ali bez ljubavi nemoze, ljubav oseca svako culo koje covek ima, konstantno.
    Rekao sam ti da su zivot i ljubav izvan uzrocno-posledicne dimenzije,
    zato sto su oduvek postojali.

    @kohili i morpheo
    Uzrocno-posledicna realnost je istina koju zivot pruza, ne nalazi se u samom zivotu.
    Zivot ne stvara zivot, nego se samo odrzava, na ovaj ili onaj nacin.
    Ono sto se ne stvara nije posledica, niti ima uzrok.
    Oboje niste razumeli zato sto je za vas 'zivot' sve sto ima veze sa tom reci.
    Zivot je cesto rec koja se koristi umesto reci 'sudbina'.
    Zivot je osecaj prisutnosti koji postoji samo sada i ovde.
    Memorija iskustva kontinuiranog osecaja prisutnosti je sudbina, ali se
    obicno kaze "zivot je ovakav ili onakav".

    YUpiter

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Ma ljubav je sjajna..ali tvoja tvrdnja je malo isključiva.Bilo bi divno da je tako..al' nije...

    Ne razumem kako to uzrok i posledica,svet izvan života?
    Zato sto ti osecas da je ljubav rec koja predstavlja emociju, sto bi trebalo da znaci da ljubav nije postojala pre nego sto su nastale emocije.
    Jedini nacin da svi ljudi vole sve ljude je da shvate da je ljubav energija koja sve stvara.
    Dokle god svaki covek ima svoju ideju o ljubavi, nece biti mira.

    p
    Poruku je izmenio Goga, 02.01.2009 u 03:41 Razlog: uzastopni postovi
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  8. #8

    Odgovor: Uzrocnost

    postoje tri osnovne dimenzije, materija (energija) duh (frekvencija), dusa/zivot
    (osecaj) i one se medjusobno ne mesaju.
    Ljubav ne stvara zivot, posto zivot bas kao i ljubav oduvek postoji, a ono sto oduvek postoji nemoze da bude stvoreno.
    Ljubav stvara uslove u kojima zivot opstaje (bez ljubavi nema zivota),
    Ko to kaže?I po čemu si ti osim biblije to zaključio?Na kraju krajeva,sam si izjavio da za sve postoji uzročno-posledični odnos...

    Uplices se u nesto sto ne razumes (Biblija).
    Sta je uzrok zivota ? Ko to objasnjava kako je zivot nastao iz smrti ?
    Kakve veze ima uzročno-posledični odnos sa biblijom????
    Ili ja nisam dobro skapirao,ili ti moraš u sve da upleteš bibliju,mada ne bi rekao po uvodnom postu da je osnivač teme pitao za religijski aspekt samo(po meni lično Džu,previše si se ti zakucao sa biblijom,i izvlačiš pogrešne zaključke iz nje,bez ljutnje,poštujem svačije mišljenje,ali ti stvarno preteruješ i ima X postova u kojima tvrdiš čas jedno,čas drugo i pobijaš samog sebe-odluči se čoveče šta pričaš,pa onda vrši edukaciju drugih)

    btw,od srca ti predlažem da osnuješ temu na filozofiji ili religiji,i postepeno daješ svoja tumačenja biblije(ugledaj se na članove sati i ser_gogsy),tako bar ne bi konstantno pobijao samog sebe u različitim temama,a i na taj način bi se izbegle dalje konfrotacije sa ostalim članovima foruma(iskreno rečeno Džu-pretera ga više care,bio si zanimljiv u početku,ali sad si već počeo da smaraš)

    *i naravno da ima ljudi koje zanima tvoje shvatanje stvari i koji će ga čitati,ali nemoj svaku temu da opterećuješ sa tvojim tumačenjem biblije plz

  9. #9

    Odgovor: Uzrocnost

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Ko to kaže?I po čemu si ti osim biblije to zaključio?Na kraju krajeva,sam si izjavio da za sve postoji uzročno-posledični odnos...
    To sam ja rekao, a ti ako mislis da je to laz, bilo bi lepo kada bi rekao zasto
    sam ja lagao kada sam rekao da je sve sto postoji frekvencija, energija i osecaj.
    Uzrocno-posledicni odnos postoji za sve sto ima rok trajanja, zivot i istina
    nemaju rok trajanja, oni su oduvek postojali, nisu stvoreni, nemaju uzrok,
    i nisu posledica.
    Citat Up kaže:
    Kakve veze ima uzročno-posledični odnos sa biblijom????
    Ili ja nisam dobro skapirao,ili ti moraš u sve da upleteš bibliju,mada ne bi rekao po uvodnom postu da je osnivač teme pitao za religijski aspekt samo(po meni lično Džu,previše si se ti zakucao sa biblijom,i izvlačiš pogrešne zaključke iz nje,bez ljutnje,poštujem svačije mišljenje,ali ti stvarno preteruješ i ima X postova u kojima tvrdiš čas jedno,čas drugo i pobijaš samog sebe-odluči se čoveče šta pričaš,pa onda vrši edukaciju drugih)

    btw,od srca ti predlažem da osnuješ temu na filozofiji ili religiji,i postepeno daješ svoja tumačenja biblije(ugledaj se na članove sati i ser_gogsy),tako bar ne bi konstantno pobijao samog sebe u različitim temama,a i na taj način bi se izbegle dalje konfrotacije sa ostalim članovima foruma(iskreno rečeno Džu-pretera ga više care,bio si zanimljiv u početku,ali sad si već počeo da smaraš)

    *i naravno da ima ljudi koje zanima tvoje shvatanje stvari i koji će ga čitati,ali nemoj svaku temu da opterećuješ sa tvojim tumačenjem biblije plz
    Pokusao sam da objasnim morpheu da ne shvata Bibliju, na forumu Filozofije
    nije mesto za pozivanje na to sta Biblija kaze.
    Biblija je stvorena kao i ostale stvari koje su stvorene, tako da je direktan proizvod uzrocno-posledicne realnosti.
    Nikad ne pobijam ono sto sam rekao, i rekao sam dosta puta da je govoriti drugom sta da radi jako ruzno, ali tebi se ocigledno dopada govoriti drugima sta da rade.
    Ja nisam nikakav car, uopste nisam zanimljiv, i uopste nisam ovde zbog
    zanimljivosti.
    Da li ti uopste mozes da shvatis da ja nisam zanimljiv i da nemam kontrolu nad
    tudjim osecajima koji tvrde da ja jesam zanimljiv ?

    YU rope
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  10. #10

    Odgovor: Uzrocnost

    Prvo.....vec sam rekao da je Biblija za mene najobicnija knjiga....bez ikakvog znacenja, sa zanimljivom mesavinom naucne fantastike, basne i mnogocega drugog.....samim tim, potpuno nebitna.

    Drugo, uzrok zivota, kao ni Biblija, nije tema. Njega sam se dotakao samo da bih ti rekao da zivot ima uzrok, posto si ti tvrdio da nema. Konstatovao sam da, bez obzira u sta verujes, zivot ima pocetak - uzrok.

    Zivot bez ljubavi ne postoji? Lepo je to, Dzu, romanticno, samo jos kad bi bilo tacno...osvrni se oko sebe, pogledaj svet u kome zivis....

    Zivot se odrzava, u pravu si. S kojim ciljem se odrzava? Da bi se nastavio. Sta je krajnji ishod tog odrzavanja? Kraj zivota ili promena pojavnog oblika. Opet uzmi tumacenje koje hoces.

  11. #11

    Odgovor: Uzrocnost

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Prvo.....vec sam rekao da je Biblija za mene najobicnija knjiga....bez ikakvog znacenja, sa zanimljivom mesavinom naucne fantastike, basne i mnogocega drugog.....samim tim, potpuno nebitna.

    Drugo, uzrok zivota, kao ni Biblija, nije tema. Njega sam se dotakao samo da bih ti rekao da zivot ima uzrok, posto si ti tvrdio da nema. Konstatovao sam da, bez obzira u sta verujes, zivot ima pocetak - uzrok.

    Zivot bez ljubavi ne postoji? Lepo je to, Dzu, romanticno, samo jos kad bi bilo tacno...osvrni se oko sebe, pogledaj svet u kome zivis....

    Zivot se odrzava, u pravu si. S kojim ciljem se odrzava? Da bi se nastavio. Sta je krajnji ishod tog odrzavanja? Kraj zivota ili promena pojavnog oblika. Opet uzmi tumacenje koje hoces.
    Uopste mi nije jasno zasto ubacujes sebe kao nekog ko postavlja uslove koji
    vaze za druge ?
    Ti knjigu koja ima najvise citalaca na planeti nazivas 'obicnom'/'nebitnom' ?

    Pa ti si rekao da je sve proizvod uzrocno-posledicne veze, pitao sam te
    sta je uzrok zivota, i sa strpljenjem cekam odgovor.
    Objasni mi pocetak zivota, posto tvrdis da zivot ima pocetak ?!?!?!
    Kako moze kraj zivota da bude ishod odrzavanja zivota ?
    Kako zivot moze da se promeni ?
    Covek je forma zivota koja se nalazi u krvi i mesu, kako taj zivot moze da se promeni ?!?

    Vezan si za ideju da rec 'ljubav' predstavlja ljudsku emociju, i nista vise, pokusao sam da ti objasnim sta je ljubav, ali ocigledno bezuspesno.
    Unistavanje i smrt koju vidis oko sebe predstavlja nedostatak ljubavi, a ne
    ljubav, ne postoji izvor unistavanja, kao sto ne postoji izvor mraka, nego postoji efekat izazvan nedostatkom svetlosti.
    Pokusao sam sistematski da ti objasnim da u samom osecaju prisutnosti ne postoji uzrok, i da taj osecaj nije posledica.
    Samo taj osecaj, svi ostali osecaji imaju uzrok i posledicu.

    Ti nisi izmislio uzrocno-posledicni zakon, i ja nisam ulozio amandman na taj zakon, samo sam pokusao da ti objasnim sta ne podleze nikakvom zakonu.

    JUrope
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  12. #12

    Odgovor: Uzrocnost

    Nisam izmislio uzrocno-posledicni zakon. Ni ti ne ulazes amandmane na njega. Objasnio sam sta je uzrok zivota, i to iz dve perspektive. Ja ukazujem na to da smatram da nisi u pravu rekavsi da zivot i ljubav nisu posledica nicega.

    Ukoliko verujes u Boga i stvaranje, u tom slucaju Bog je stvorio sav zivot na Zemlji. Uzrok za zivot je Bozija volja. On je pozeleo da stvori zivot. U tom slucaju i njegova zelja da stvori zivot je posledica necega.

    Ukoliko verujes u zvanicnu verziju vecine naucnika na svetu, ukoliko je Darvin u pravu, zivot je posledica Velikog praska, iz kog je pored svih ostalih planeta nastala i Zemlja, sa optimalnim uslovima za nastanak zivota.

    Sada o posledicama.

    Ukoliko verujes u Boga i stvaranje, kraj zivota na Zemlji je u carstvu nebeskom, tj. njegov ovozemaljski prestanak. Ukoliko verujes u evoluciju, onda znas da Sunce nece vecno imati energiju. Ukoliko covecanstvo ne pronadje drugu planetu za naseljavanje, nestace.

    Mrak je rezultat nedostatka svetlosti.

    Daklem, ono sto tvrdim je da zivot i ljubav nisu vecni, nisu konstante, te stoga ne mogu biti nazvani univerzalnim konstantama.

  13. #13

    Odgovor: Uzrocnost

    Nisi ti apsolutno nista objasnio, iznosis tudje teorije, a ne istinu.
    Veliki prasak je stvorio zivot ? Koga ti zabavljas ovakvom izjavom ?
    Svi normalni ljudi vide da zivot dolazi iz zivota, da se obnavlja, nastavlja.
    Koji naucnik tvrdi da je zivot nastao, da je zivot stvoren ?
    Da li je covek uspeo da stvori zivot iz mrtve materije ?

    Od kada to religijska verovanja ili naucne teorije nesto dokazuju ?

    Ti i dalje ne shvatas razliku izmedju reci 'zivot' (osecaj prisutnosti) i
    potpuno pogresne reci 'zivot' koja predtavlja skup dozivljaja jedne zivotne forme.
    Moj zivot je potpuno isti kao i tvoj zivot ili zivot bilo koje druge zivotne forme.
    Nase sudbine se razlikuju i ne postoje dve iste.

    Da li ti uopste shvatas kako je pateticno tvrditi da zivot postoji samo na Zemlji
    i da je nastao na Zemlji ?
    Sta covek zna o Univerzumu ?

    "Objasnio" si stvaranje zivota religijskim trabunjanjem i teorijom evolucije.
    Da li si ti nekad cuo da se na sudu nesto dokazuje verovanjima i teorijama ?

    EUrope
    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 09:53 Razlog: nema potrebe za citiranjem prethodnog posta
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  14. #14

    Odgovor: Uzrocnost

    Dzu, s tobom ocigledno ne vredi pokusavati normalan razgovor. Nisam rekao da zivot postoji samo na Zemlji. Cak stavise, verujem da ga ima na mnogim drugim mestima. Covek nije stvorio zivot, zivot je nastao. Mene mozes optuziti za mnoge stvari, ali za religijsko trabunjanje ne mozes, nisam religiozan ni u najmanjoj meri.

    Da ne bismo dalje razvodnjavali temu, da se vratimo na istu:

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Postoji samo jedna univerzalna konstanta.

    Jedna prava istina.

    Uzrocnost.

    Akcija i reakcija.

    Uzrok i posledica.


    Sta mislite o ovoj tvrdnji? Da li zaista sve u zivotu ima uzrok i posledicu? Da li je to jedina konstanta u nasim zivotima?
    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 09:55 Razlog: veličina i boja slova

  15. #15

    Odgovor: Uzrocnost

    "Zivot je nastao" za mene nije normalan razgovor, posto nijedan normalan covek nema znanje o nastanku zivota. Normalan, racionalan razgovor ne sadrzi
    verovanja/teorije, posto u njima nema nista racionalno.
    Ja nisam rekao da si ti religiozan, nego da ubacujes lazi koje zastupa religija,
    kao sto zastupas lazi koje se zovu "teorije".
    Covek sigurno nece dobiti odgovore na sva pitanja, ali sigurno moze da zna sta je laz, posto se ona suprostavlja istini koju covek zna.
    Pojava zivota na Zemlji je teorija, a teorija o "nastanku zivota" je
    intelektualno samoubistvo.
    Gde mogu da citam o tome kako eksplozija od neorganske stvara organsku materiju ???
    Ili kako iz nicega nastaje nesto ?

    jew
    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 09:54 Razlog: citat
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •