ATP turniri - sezona 2009. - Strana 4
Strana 4 od 11 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 157

Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

Molim te Boze da bude Simon, molim te Boze
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Molim te Boze da bude Simon, molim te Boze
    i ja sam molila za Simona, al' džaba...
    šta je tu je...vreme je da Nole prekine onu crnu seriju poraza u duelima sa Congom

Đoković: Conga ima blagu prednost

Novak Đoković sastaće se sa Žo-Vilfredom Congom u četvrtfinalu Mastersa u Majamiju. Biće to težak ispit za našeg najboljeg tenisera, jer je poslednja četiri duela izgubio od Francuza, nakon što ga je u prvom međusobnom susretu pobedio u finalu Australijan Opena 2008. godine.
    "Izgubio sam četiri u nizu protiv njega, tako da on ima blagu prednost ovde. Ali, svi mečevi su bili neizvesni. Biće to veliki izazov za mene", rekao je (3) Đoković posle pobede u osmini finala turnira koji je osvojio 2007. godine, nad Čehom Tomašom Berdihom.

Malo kasnije, (10) Conga je dobio sunarodnika (7) Žila Simona, tako da će se dvojica tenisera ponovo sastati posle duela u Melburnu, Bangkoku, Parizu, Šangaju i Marseju.
    Đoković je pružio odličnu igru protiv Berdiha i to bi mogao da bude nagoveštaj uspona forme, posle nedovoljno ubedljivog starta sezone.

"Ništa nije lako u ovoj fazi turnira. Igrao sam protiv igrača iz Top 20 i tenisera koji je dobijao mečeve protiv skoro svih rivala iz svetskog vrha. Pokušavao sam da ga pritiskam sve vreme, jer sam znao da je agresivan, ali ne tako konzistentan sa osnovne linije. Napravio je mnogo neiznuđenih grešaka, naročito iz forhenda, tako da sam mogao da menjam ritam i pružim zaista dobru igru danas", rekao je Đoković o meču sa Berdihom.
    To je Đokoviću bila deseta pobeda u Majamiju, a prva od 2007. godine, jer je prošle sezone ispao već u drugom kolu, na svom prvom nastupu kao branilac titule, od Južnoafrikanca Kevina Andersona.

"Pobede su neophodne da bi se vratilo samopouzdanje, a upravo to mi se događa u poslednje vreme. Na sreću, češće pobeđujem nego što gubim. Osvojio sam Dubai, dobio nekoliko duela na Indijan Velsu i sad sam u četvrtfinalu Majamija, dobro je...", optimista je treći teniser sveta i treći nosilac 4.500.000 dolara vrednog turnira Serije 1000 na terenima u Ki Biskejnu.

(MONDO)

Vrh

Jao nervira me uvek kad kaze da je neko drugi favorit a ne on,uvek ispadne neki bedak....Ubicu ga ako veceras ne dobije!Usput ja sam navija za Congu,bas iz razloga podizanja samopouzdanja.Ako ga ne dobije sad kada su mu roditelji na tribinama i ima punu podrsku kada ce?Nije njemu problem u igri,nego u glavi!Mora da razbije tu barijeru vise.
    To je isto bilo i onaj dan kada je igrao protiv Rodika u IW.Igrao je lose jer je pre toga cuo da je Pilic podneo ostavku.Zato je Vajda i kasnio na mec.Ostao je da resava neke stvari oko togaMora da nauci te svoje emocije malo da iskontrolise i da odvoji posao i privatni zivot.Zato je i rekao da je to bio jako los dan za njega.nole ne streca me nista znaci bice dobro sveTI ZNAS DA JA UVEK IMAM SIMPTOME:-)aj sa srecom ja verujem,jer znam DA SAD TI VERUJES!
    Poruku je izmenio Cokolada, 01.04.2009 u 16:29
    Sutra je novi dan!
      Vrh

MAJAMI: Novak jači od bolova i Conge!

Vrućina ga je opet "razbila", ali Novak Đoković je ovog puta izdržao.

Najbolji srpski teniser prekinuo je seriju od četiri poraza u duelima sa Žo Vilfredom Congom i plasirao se u polufinale turnira ATP Masters serije u Majamiju.

Đoković je bio na putu da deklasira svog velikog rivala iz Francuske, ali je sredinom drugog seta zapao u žestoku krizu. Žalio se na bolove u stomaku, zvao je lekara i sve je podsećalo na neslavnu eliminaciju sa Australijan opena.

Kvalitet Novakovog tenisa drastično je opao, u pojedinim momentima se videlo da diše "na škrge", ali je ipak uspeo da odbije sve Congine napade i posle sat i 56 minuta igre slavi rezultatom 6:3, 6:4.

Izvanredno je igrao na mreži, gde je iz 17 izlazaka čak 15 puta osvojio poen. Na ubačen drugi servis osvojio je 64 odsto poena, a Conga samo 35 odsto i to je uz broj neiznuđenih grešaka (22:38 ) razlog što je sve vreme kontrolisao rezultat.

Đoković sada čeka ime protivnika u polufinalu, koje je na rasporedu u petak, tako da će imati dovoljno vremena da prikupi izgubljenu energiju.

Ostaje da se vidi hoće li se sastati sa Rodžerom Federerom (drugi nosilac) ili Endijem Rodikom (peti). Sa Švajcarcem ima međusobni skor 2:7, a sa Amerikancem 2:3, s tim da su ga obojica pobedila u poslednja dva duela.

Ali ako je Novak mogao da sruši tradiciju protiv Conge, sigurno može i protiv Federera ili Rodika. Dosadašnja četiri meča u Majamiju dobio je bez izgubljenog seta, igra izvanredno i ako opet ne iskrsnu zdravstveni problemi, imaće sasvim realne šanse da ode do finala.

Druga dva četvrtfinala na rasporedu su u četvrtak, sastaće se Rafael Nadal (1) - Huan Martin Del Potro (6) i Endi Marej (4) - Fernando Verdasko (8 ).

S obzirom na to da je prošle godine ispao već na startu ovog turnira, Đoković je uz 148.000 dolara već obezbedio 360 bodova.

(MONDO, foto: AP)

Dobar je bio Nole večeras! Odlično je igrao!
    Kad je zatražio pomoć lekara, pomislila sam ne opet, al' srećom, završio je meč i sad ima vremena da se oporavi...
    Sad čekamo petak i nadam se Federera!!!
    Poruku je izmenio Sokica, 01.04.2009 u 23:16
      Vrh

Rekoh ja da nece biti problem CongaPoznajem Novaka bolje no svoj dzep.Danas ce biti haos,al ne zbog igre-Federu je totalno poljuljano samopouzdanje,nego zato sto je u Majamiju velika vlaznost i najavili su visoku temperaturu.Zato je mec takticki i zakazan za 13h po lokalnom vremenuAJDE NOLEEEEEEE.POKAZI ONOM PEDERU!
    Sutra je novi dan!
      Vrh

MAJAMI: Novak razbio Federera, a on reket

Očekivao se spektakl od Novaka Đokovića i Rodžera Federera u Majamiju. Očekivalo se i da će pobednika odlučiti nekoliko brejk lopti pošto su obojica fantastično servirali u prethodnom delu turnira.
    Međutim, neočekivano, duel drugog i trećeg tenisera sveta je obilovao greškama, u kojima je prednjačio Švajcarac, jer se Srbin bolje prilagodio na uslove za igru i zasluženo pobedio - 3:6, 6:2, 6:3.

Đoković se plasirao u finale, a za trofej koji je osvojio 2007. i ček na 605.500 dolara će se boriti sa boljim iz drugog polufinalnog duela između Endija Mareja (4) i Huana Martina Del Potra (6).
    Novak je uspeo da smanji "minus" u okršajima sa Federerom, pobedivši ga treći put u desetom meču.

Vetar je bio veliki protivnik obojici, ometao ih je pri servisima i udarcima, ali ne može da bude opravdanje za pojedine početničke greške nekada velikog Rodžera Federera.
    Koliko je Švajcarac bio ljut na sebe svedoči i detalj iz trećeg gema trećeg seta. Pošto je napravio ko zna koju u nizu kardinalnih grešaka, ovaj put na mreži, tresnuo je reket iz sve snage o zemlju i slomio ga.
    Rodžer Federer nikada pre to nije učinio.

Meč se može okarakterisati kao čudan, jer su u prethodna četiri kola u Majamiju, dvojica tenisera samo po jednom izgubila svoje servise.
    U međusobnom duelu u polufinalu viđeno je čak deset brejkova, a više ih načinio Đoković - šest.
    Počelo je kako se i očekivalo. Sigurnim servisima obojice tenisera. Ipak, takav ritam je trajao samo tri gema. Federer je zatim načinio prvi brejk, nedugo zatim i drugi i poveo 5:1.
    Sve što je 21-godišnji Beograđanin uspeo da uradi je da uzvrati jednim brejkom, ali je set posle 31 minuta završen rezultatom 6:3 za Švajcarca.

Tek što je počeo drugi set, slika se promenila na Đokovićevu stranu. Poveo je 3:0, uz brejk prednosti, potom je uzvratio Federer, stigao do 2:3, a prelomni trenutak se zbio u narednom gemu, kada je srpski teniser iskoristio petu šansu za novi brejk - 4:2. Onda je lagano stigao i do 6:2.
    Seriju je Đoković nastavio i u trećem setu, vezao je ukupno sedam gemova, od kojih čak četiri na servis Federera za nedostižno vođstvo - 4:0.
    Nekadašnji vladar svetskog tenisa je do kraja samo ublažio poraz, uz još jedan brejk, ali je u finišu Novak bio siguran na svom servisu i posle 108 minuta trijumfalno napustio teren - 6:3.

Na kraju, statistika je mnogo toga otkrila. Po broju direktnih poena nije bila velikla razlika, Đoković ih je uknjižio 22, samo dva više od indisponiranog rivala, koji je načinio čak 47 neiznuđenih grešaka naspram 30 Novaka Đokovića.
    Pobednik je iskoristio šest od deset brejk prilika, a poraženi četiri od šest.

Na putu ka 13. tituli u karijeri, odnosno petoj na turnirima Masters serije, Novaku će se naći ili vršnjak Marej ili godinu dana mlađi Del Potro.
    Sa obojicom ima pozitivan bilns, sa Del Potrom 2:0, a sa Marejom 4:2, ali ga je Britanac dobio u dva poslednja meča.

(MONDO, foto AP)

Vrlo čudan meč ili bolje rečeno čudan Federer! Toliko grešaka i nervoze ne pamtim da sam skoro videla...
    Ali je zato Nole bio odličan i koristio i nervozu i greške Federera i odlično odigrao...Nadam se da će se u finalu ukrstiti sa Marejom koga će prethodno izmoriti ovaj Del Potro koji je sinoć oduvao ( blago rečeno ) Nadala!!!
    Kako god i ko god stigao u finale, naravno da navijam za Noleta!!!
      Vrh

Tooooooooooo careeeeeeeeee.Fedex totalno poljuljan kao sto rekoh.Njegova psiha je pukla jos prosle godine.Bices ti uskoro na njegovoj pozicijiMajami ceka sampiona iz 2007.Zacepio si usta svim nevernim tomama.Trebao si mu ponuditi maramice za kraj,a sramota je kako ti je pruzio ruku i cestitao na pobedi a pre toga blatio na konferenciji.Najbolji odgovor si dao na terenu!Hvala navijacima iz Majamija bili su divni!Ako osvojis Majami oblacim i ja tvoju plavu majcu sto si mi dao u inat svim onima sto te mrze,pa da vidim dal ce mi opet reci na fakultetu kao je Federer zakon!
    Federer me slatko nasmejao dok je lomio reket,bilo je uzivanje gledati ga...

Ne znam zasto vam je cudno da je Federer nervozan?On pravi dosta gresaka.Jedino sto teniseri njega i dalje dozivljavaju kao No1 zato i gube meceve.Inace navike iz detinjstva se ne mogu iskoreniti,pa tako ni lomljava reketa.I u prethodnom mecu je imao vise neiznudjenih gresaka,ali je nekako dobio mec.Ne znam da li si cula podatak ali proslo je vec 18 meseci da on nije uzeo ni jedan Masters,to naravno da utice na samopouzdanje.
    Sutra je novi dan!
      Vrh

Citat Cokolada kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam zasto vam je cudno da je Federer nervozan?On pravi dosta gresaka....
    Federer pravi puno grešaka u igri?
    Leba ti, gde si pokupila te statistike

Citat Sokica kaže:
    Nadam se da će se u finalu ukrstiti sa Marejom koga će prethodno izmoriti ovaj Del Potro...
    Bio bi presedan da je neko dobio meč bez izgubljenog seta

A. Murray - J. del Potro : 1-6 7-5 2-6

Ovaj meč je još najlakše dobio
    Pre ovog meča su igrali dva puta - oba meča su bila 2008 godine
    i oba meča je Dobio "Englez", al' ni za jedan meč ne može da kaže da je bio ubedljiv i da Del Potro nije imao šanse

A. Murray - J. del Potro : 6-7 6-7 6-4 5-7
    A. Murray - J. del Potro : 5-7 6-4 1-0 (predaja)

Photo by Michael Heiman

Elem kada smo već kod lomljenja reketa, jedna zanimljivost
    ... možda nekoga bude interesovalo

Najčudniji mečevi u istoriji: "Fali oprema"

Goran Ivanišević je na Samsung Open u Brajtonu stigao sa reputacijom jednog od najzanimljivijih tenisera na svetu. Razloga za to bilo je više nego dovoljno- odličan servis, žustar temperament, promene raspoloženja i stava ili česte pretnje da će napustiti teren, Ivanišević je oduvek bio intrigantan i za mnoge nedokučiv.

Bilo da je imao dobar ili loš dan, svetski mediji su ga u šali zvali "Ivan Grozni".

Neki su tvrdili da je smekšao s godinama, ali oni koji su u novembru 2000. bili u Brajtonu svojim prisustvom pišu jedinstveno poglavlje u Ivaniševićevoj karijeri.

Pošto nije osvojio titulu od 1998, finalista Vimbldona, tada 134. igrač sveta, na Samsung Open je stigao sa velikim ambicijama. U drugom kolu protiv Korejca Hjung-Taik Lija nije trebalo da ima većih problema. Ipak, dokazalo se da je ovaj meč bio veoma zanimljiv, ali zbog svega, samo ne zbog teniskih razloga.

Iako je Ivanišević dobro počeo meč, u prvom setu je Li napravio brejk za 6.5. Kao odgovor na dobru igru Korejca, Ivanišević je slomio reket i zaradio sudijsku opomenu. Li je nakon toga i osvojio set 7:5.

Hrvatski teniser se pribrao nakon ovog gubitka, i drugi set rešio u svoj korist 7:6. U trećem setu su stvari opet krenule naopako. Nakon što je Ivanišević propustio dvostruku brejk-šansu pri rezultatu od 1:1, drugi reket je platio cenu. Još četiri poena su odigrana pre nego što je opet novi reket takođe postao „dobar“ za staro gvožđe. Korejac je došao do dvostruke brejk prilike, i Ivanišević je ponovo odreagovao lomljenjem opreme. Glavni sudija je dosudio kazneni poen, i Ivanišević je izgubio gem.

A onda se desilo nešto još čudnije. Sa veoma zabrinutim izrazom lica, Ivanišević je prišao glavnom sudiji Geriju Armstrongu, i tiho izjavio: „Geri, nemam više reketa.“

„Šta da ti kažem?“, odgovorio je Armstrong, i Ivanišević je morao da napusti meč. On je ujedno bio i prvi teniser koji je morao da napusti meč nakon što je polomio sve rekete.

Sudija je objavio pobedu Korejca u tri seta 7:5, 6:7, 3:1, dok je Ivanišević nakon meča izjavio: „Mogao bih da odem i kupim nove rekete za Božić, ali mi se sada čini da bih i njih polomio.“
    (B92)

Po lomljenju je takodje poznat i Safin, njemu se doduše nikada nije desilo da izgubi meč zato što je ostao bez opreme, ali je zato u toku turnira od drugih tenisera pozajmljivao rekete.
      Vrh

Za statistikua verovatno sam gledala meceve i ove i prosle godine i videla ono sto je sasvim ocigledno.To je upravo i razlog onoliko izgubljenih meceva protiv Nadala.Jedino gde zaista nije pravio greske je bio Wimblndon.AO je opet bilo nadmudrivanje.I opet je pobedio Nadal!A Federer je inace kao klinac bio jako nervozan,nadam se da bar to znas,i stvari iz detinjstva se jednostavno ne iskorenjuju tek tako.
    A neke stvari u vezi Novaka:znam njegov Web tim,tako smo se i "slucajno" sreli .Ove godine Nole planira da igra Halle umesto Kwinsa.ide da napadne Fedexa jer Federer uvek igra tamo.Sto je takticki veoma dobro,jer tamo nije jaka konkurencija a Novak brani finale Kvinsa a ovde moze osvojiti titulu i skinuti Fedexu bodove.AJDE NOLEEEEEEE!CEKAMO DA NAM OPET MAJMI DONESE TOLIKO RADOSTI KAO 2007,KOJI TE JE GURNUO U SAM SVETSKI VRH.NADAM SE DA CE MAJAMI BITI OPET "OKIDAC".
    Poruku je izmenio Cokolada, 05.04.2009 u 13:25
    Sutra je novi dan!
      Vrh

Đoković: Bio sam sebi najveći neprijatelj

Novak Đoković nije uspeo da osvoji drugu titulu na Mastersu u Majamiju u tri sezone. Posle trijumfalne 2007. godine i svoje prve velike titule i ispadanja već na prvom koraku pre godinu dana, u trećem nastupu u Ki Biskejnu, Srbina je u finalu nadigrao Endi Marej - 0:2 (2:6, 5:7).
    Đoković je imao priliku da izjednači na 1:1 u setovima, posle lošeg starta, ali nije iskoristio dve set lopte, posle čega je Škot iskoristio psihološki momenat i preokrenuo set i meč u svoju korist. Dobio je drugi set sa 7:5, iako je gubio sa 5:2, po velikoj vrućini.
    "Mislim da sam i ovog puta upravo ja bio najveći neprijatelj samom sebi. Ponovo sam se mučio da se priviknem na vrućinu", rekao je Đoković posle sedmog poraza u 19. ATP finalu u karijeri.
    "Bio sam jako nestrpljiv i nepažljiv na startu. Napravio sam veliki broj neiznuđenih grešaka, dok je on igrao solidno, pažljivo, čekao je svoje šanse, servirao dobro i kretao se odlično po celom terenu", prepričao je Srbin početak meča, kada je njegov vršnjak poveo sa 4:0, a potom glatko završio set u svoju korist - 6:2.

Ipak, Đoković je u dva navrata bio na poen od izjednačenja na 1:1 u setovima, oba puta na svoj servis. I, nije uspeo...
    "Uspeo sam da se vratim u drugom setu, ali nisam igrao pametno na 5:3. Imao sam dve set lopte... Morao sam to da iskoristim i izjednačim, a posle, ko zna šta bi se dogodilo u trećem setu", osvrnuo se Đoković na detalj koji je prelomio meč.
    "Trebalo je tada bolje da serviram. Na prvu set loptu, dobro je reternirao, a na drugu sam napravio duplu servis grešku... Generalno, nisam zadovoljan kako sam igrao danas", sumirao je Đoković treći poraz u sedam mečeva sa Marejom.

(MONDO)

Zbog sinoćnjeg poraza Noletu se Marej primakao na samo 170 poena...
    Današnjih top 10 na ATP listi izgleda ovako:
    TOP 10
    1. Rafael Nadal (Španija) 14.470
    2. Rodžer Federer (Švajcarska) 11.020
    3. Novak Đoković (Srbija) 9.010
    4. Endi Marej (Velika Britanija) 8.840
    5. Huan Martin del Potro (Argentina) 4.790
    6. Endi Rodik (SAD) 4.340
    7. Žil Simon (Francuska) 4.010
    8. Fernando Verdasko (Španija) 3.760
    9. Nikolaj Davidenko (Rusija) 3.735
    10. Gael Monfis (Francuska) 3.600
      Vrh

Ja sve kao nisam htela da komentarisem njegove igre da ga ne ureknem na ovom turniru ali, spo mom rezonu, sve do finala igrao je jako, jako dobro
    Kad je igrao protiv Dancevica, nisam gledala, pa ni ne mogu da komentarisem, ali mi je rezultat lepo sasvim dovoljan pokazatelj.
    Protiv Matjea je bio jako dobra iako mu je on sam olaksao koliko je mogao duplim greskama i to na brejk lopte.. manje vise to, Nole je bio ubedljiv i pored toga.
    Protiv Berdiha, opet veoma dobar i dobra partija, i zaista sam imala osecaj da moze, da hoce, da ide dalje, jednostavno je sam bio ubedljiv, davno ga nisam videla takvog i njegovi intervjui nisu bili nipodostavajuci, vec ohrabrujuci.
    Protiv Conge.. jaooooo, kako me je muci prvi set je bio odlican, cekao je, napadao kad je trebao, sasvim dovoljno agresivan da ga dobije, ali i Conga mu je pomogao, gresio je zaista kad je mogao i olaksao Noletu posao, kao da nije mogao da nadje igru. Iiiiiii.. taj famozni drugi set jbt, kad je zvao lekara na teren, kroz glavu mi je proslo: "Ne, Nole, samo ne opet." i taj gem na Noletov servis od 15 minuta.. pa ne znam, Conga ga je imao na tacni, Nole je bukvalno umirao sa druge strane mreze, a on to nije iskoristio.. zato i nikada nece biti medju najboljima, ma koliko bio dobar skromna laicka procena..
    Federer i njegova igra su mi bili prica za sebe.. prvi set odlican iako je Nole progledao.. ali pad za takvog igraca kao sto je Fedex je zesci shit Nole je samo trebao da iskoristi sanse koje je imao, ali daleko od toga da je Nole igrao lose, naprotiv, od kraja prvog seta zaigrao je odlicno zasluzeno je Nole dobio, a Federer izgubio.
    Marej je druga prica.. Nole je krenuo u mec kao sa Federerom, samo sto Marej nije gresio iako je Nole imao prednost u drugom setu koju je amaterski predao protivniku. Zasluzeno ce Marej biti na trecoj poziciji.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Tipsarević lako sa Monfisom

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo turnira u Monte Karlu pobedom nad Francuzem Gaelom Monfisom sa 6:3, 6:1.

Tipsarević je do pobede nad desetim teniserom sveta došao posle samo sat vremena i sedam minuta igre. Protivnik srpskom teniseru u narednoj rundi biće Italijan Simone Boleli koji je savladao Šveđanina Robina Soderlinga sa 6:4, 1:6, 6:3.

Tipsarević je loše počeo meč pošto je rezultat posle četiri gema bio 3:1 za francuskog tenisera. Ipak, od tog momenta srpski teniser je nametnuo svoj tempo i osvojio 11 gemova, dok je Monfis uspeo da osvoji samo jedan gem u drugom setu.

Srpski teniser, koji trenutno zauzima 56. poziciju na ATP listi, napravio je ukupno pet brejk poena, tri u prvom, dva u drugom setu. Protivnik Tipsareviću u drugom kolu biće Italijan Simone Boleli koji je bio bolji od Šveđanina Robina Soderlinga sa 6:4, 1:6, 6:3. Boleli je 41. igrač sveta i do sada se nije sastajao sa Tipsarevićem.

Kasnije tokom dana na teren izlazi i Novak Đoković koji će se sastati sa Špancem Oskarom Ernandezom, 65. igračem sveta.

Turnir u Monte Karlu igra se za nagradni turnir od 2.75 miliona dolara.

Đoković u 3. kolu Monte Karla

Novak Đoković uspešno je započeo sezonu na šljaci plasmanom u 3. kolo turnira u Monte Karlu.

Srpski teniser pobedio je Španca Oskara Hernandeza, sa 2:0, po setovima 6:1, 6:2 i u osmini finala sastaće se sa boljim iz meča između 36. tenisera sveta, Španca Alberta Montanesa i 263. na ATP listi Žana Renea Lisnara iz Monaka.

Đoković u 2. kolu nije imao težak posao protiv 65. igrača na ATP listi. Meč je trajao sat i 18 minuta. Jedini gem u prvom setu Đoković je ispustio na svoj servis, posle vođstva od 2:0. Nakon što je Španac smanjio na 2:1, Đoković je napravio seriju od 4 osvojena gema i lako rešio prvi set u svoju korist.

U drugom, nije bilo brejka do petog gema kada je Đoković poveo sa 3:2, stekao ključnu prednost i započeo novu seriju od 4 gema u nizu.

U međusobnim duelima Đoković protiv Montanesa vodi sa 1:0 i to pobedom u četvrtfinalu turnira u Hamburgu prošle godine, dok se do sada nije sastajao sa Lisnarom.

(B92)

E to je bilo ekspresno
      Vrh

Citat Cokolada kaže: Pogledaj poruku
    Za statistikua verovatno sam gledala meceve i ove i prosle godine i videla ono sto je sasvim ocigledno.To je upravo i razlog onoliko izgubljenih meceva protiv Nadala.Jedino gde zaista nije pravio greske je bio Wimblndon.AO je opet bilo nadmudrivanje.I opet je pobedio Nadal!A Federer je inace kao klinac bio jako nervozan,nadam se da bar to znas,i stvari iz detinjstva se jednostavno ne iskorenjuju tek tako.
    Kako da ne znam, pa sve striptizete i manekenke koje poznajem su kao klinke bile jako sramotljive
    A neke stvari u vezi Novaka:znam njegov Web tim,tako smo se i "slucajno" sreli .Ove godine Nole planira da igra Halle umesto Kwinsa.ide da napadne Fedexa jer Federer uvek igra tamo.Sto je takticki veoma dobro,jer tamo nije jaka konkurencija a Novak brani finale Kvinsa a ovde moze osvojiti titulu i skinuti Fedexu bodove.AJDE NOLEEEEEEE!CEKAMO DA NAM OPET MAJMI DONESE TOLIKO RADOSTI KAO 2007,KOJI TE JE GURNUO U SAM SVETSKI VRH.NADAM SE DA CE MAJAMI BITI OPET "OKIDAC".
    koliko je potez dobar taktički, saznaćemo na vimbldonu. u svakom slučaju nije bez razloga što većina vrhunskih tenisera bira da poslednje pripremne mečeve pred vimbldon igra u londonu
    Federerovo učestvovanje na turniru je za njega tradicija... ili možda sujeverje
    i na njemu je učestvovao i dok nije bio broj jedan (od 2000-te godine)
    a od 2003 je neporažen na Gerry Weber Openu

E sad koliko će se Nole bodovno ovajditi u Haleu je već druga priča
    prvo, zašto si sigurna da će finale biti Federer Djoković
    na turniru učestvuju i Troicki i Conga, a Djoković protiv obojice ima negativan odnos pobeda i poraza
    drugo - i u slučaju pobede u finalu Djoković će nakon te nedelje imati 85 bodova manje, jer brani 310 bodova iz Kvinsa a šampion Halea će ove godine osvojiti svega 225 bodova

GERRY WEBER OPEN
    PRIZE MONEY AND WORLD RANKING LIST POINTS

Vrh

Po želji meni drage žabice, stavljam vest iz Monte Karla, gde se održao finalni meč između Noleta i Rafe

Noletu falio korak da sruši Rafu i tradiciju

Novak Đoković je odigrao možda i najbolji meč ove sezone u finalu turnira u Monte Karlu, parirao je Rafaelu Nadalu više od dva sata, netareo ga da prvi put od 2006. godine izgubi set u Monaku, ali ne i da preda krunu.
    Najbolji igrač sveta trijumfovao je rezultatom 6:3, 2:6, 6:1 i peti put zaredom podigao je pehar na Mastersu u Monte Karlu, čime je postao najuspešniji igrač u više od 100 godina dugoj istoriji tog turnira.
    Novak je igrao sjajno i svi koji su imali prilike da prate njegove mečeve poslednjih meseci priznaće da je bio maksimalno fokusiran na igru, sa jasnom vizijom kako se suprotstaviti najboljem igraču planete.

Đoković je uspevao da prekine ubitačan ritam Španca, koji je poznat po tome što od prvog do poslednjeg trenutka meča igra na istom nivou, bez uspona i padova.
    Agresivna igra na početku omogućila je srpskom teniseru da posle brejkova na obe strane, načini prevagu i u razmeni dugih i brzih udaraca stigne do prednosti (3:1).
    Španac je nakon toga ipak uspeo da konsoliduje igru, vrati meč u egal, a zatim i povede. Posao mu je donekle bio olakšan, budući da je Novak prilikom jednog forhenda u trku načinio nagli pokret i osetio bol u leđima, nakon čega je bilo jasno da više nije mogao da igra punom snagom.

Iskusni „kralj šljake“ iskoristio je to i sa još tri vezana gema, posle sat vremena igre, stigao je do prednosti od 1:0 u setovima.

Ipak, u nastavku je Nole nastavio da atakuje i to se veoma brzo isplatilo. Brejk na početku drugog seta doneo mu je prednost (2:0), ali i dodatno samopouzdanje, pa je uprkos seriji Nadalovih dobrih poena, održao prednost, ali i inicijativu.
    Đoković je zahvaljujući koncentrisanosti, ali pre svega odličnoj igri, stigao i do drugog brejka i visokog vođstva od 5:1, koje je bilo dovoljno da nakon 46. minuta izjednači rezultat u setovima i prvi put posle turnira u Hamburgu 2008. godine oduzme Rafi set na šljaci.
    Konačno u prva tri gema trećeg seta rešeno je pitanje pobednika.

Đoković je igrao dobro, Nadal je sve vraćao, a koliko je bilo neizvesno najbolje govori podatak da su tri gema trajala čak 36 minuta i da su svi okončani na razliku.
    Srpski teniser je uspeo da napravi brejk i smanji na 1:2, ali je odmah nakon toga izgubio gem na svoj servis.
    Posle toga videlo se da je srpski teniser izgubio na agilnosti i da je iscrpljujući meč uticao na njega i mentalno i fizički. Nadal je zatim vešto dobio tri gema u nizu i za nešto manje od tri sata igre i definitivno potvrdio dominaciju u Monte Karlu.

Španac je stigao do 23. titule na šljaci u karijeri, 14. na turnirima Masters serije, čime se izjednačio sa Rodžerom Federerom, i sada će zajednički "juriti" Andre Agasija koji ima tri trofeja više.
    Podatak da je Nadal izgubio samo jedno finale na šljaci u karijeri dovoljno govori koliko je on superioran na najsporijoj podlozi.
    "Čestitam Rafi, ekselenciji, svima koji su organizovali ovaj turnir, publici, a naročito Nadalovom timu, jer ljudi vi ste neverovatni. Volim ovaj turnir i ovaj grad, jer ovde provodim većinu vremena između turnira. Nadam se da ću i naredne godine ovde držati govor“, rekao je Novak na svečanoj ceremoniji na kojoj je pehare finalistima dodelio princ Albert od Monaka.

Nadal je bio presrećan posle osvajanja drugog turnira Masters serije ove sezone.
    "Čestitam Novaku jer je igrao odlično, ne samo u finalu, već na celom turniru“, izjavio je Nadal, koji sa 23. osvojene titule na šljaci ispred sebe ima samo Ivana Lendla i Ilie Nastasea, koji su po 28 puta dizali pehar na toj podlozi.
    Španski as će za ukupno 27. pobedu u nizu u Monte Karlu zaraditi 434.000 evra i 1.000 ATP poena, dok će Nole inkasirati 203.000 evra i 600 bodova.

(MONDO)

Kao i sve ostale Noletove mečeve na ovom turniru i ovaj sam pratila i navijala i u momentima sam se i ponadala u uspeh, ali...Rafa je Rafa...sviđalo se to nama ili ne! Stvarno, Nole je igrao dobro ceo turnir i imao je sasvim dobru formu i igru, ali je u finalu bez obzira na sve dobro igrao. Kada uporedim polufinale Rafino sa Marejem i finale sa Noletom ipak je naš Nole mnogo bolje parirao Rafi i videlo se da je nijansu bolji od Mareja. Tako da ovonedeljna ATP lista izgleda ovako:

TOP 10:

1. Rafael Nadal 15.390 bodova
    2. Rodžer Federer 10.760
    3. Novak Đoković 9.520
    4. Endi Marej 8.950
    5. Huan Martin Del Potro 4.580
    6. Endi Rodik 4.340
    7. Fernando Verdasko 3.790
    8. Nikolaj Davidenko 3.675
    9. Žil Simon 3.670
    10. Gael Monfis 3.460.
      Vrh

Počeo je turnir u Rimu, gde Nole brani trofej.
    Juče je ceo dan padala kiša, ali je kasno sinoć, Nole ipak odigrao svoj prvi meč i uz dosta muke u prvom setu, dobio na kraju Montanjesa.

RIM: Noletu, uz dosta muke, ponoćna bitka

Novak Đoković dobrano se pomučio na prvom koraku ka odbrani trofeja u Rimu na duelu protiv Alberta Montanjesa, ali je u ponoćnom meču ipak odneo pobedu - 7:6 (7:5), 6:0.
    Kiša, koja je ceo dan padala u Rimu, neizvesnost oko početka meča, ali i niska temperatura uticali su da Đoković nervoznije uđe u meč, koji je startovao tek oko 22.45 sati.
    Iako je Španac vrlo brzo stigao do brejka prednosti, Nole je uspeo da preokrene rezultat, i ne baš sjajnom igrom, stigne do visokog vođstva od 5:2. Iako ga servis nije najbolje služio Nole je dodao "gas", ali onda neočekivano počeo da greši i dozvolio protivniku da sa tri vezana gema stigne do izjednačenja i vrati se u igru (5:5).
    Španac je i u narednom gemu imao brejk loptu, ali je Novak uspeo da je spasi, nakon čega je odluka pala u taj-brejku.

Mučio se Đoković na svoj servis, pošteno se trudio, razbio je čak i reket, ali je posle rovovske borbe sa protivnikom, ali i dahom, u ključnim trenucima zadržao koncentraciju i nakon 71. minuta poveo sa 1:0 u setovima.
    Krik kojim je proslavio vođstvo najbolje je pokazao sa koliko olakšanja je dočekao ishod prvog seta, a zatim je počeo da "veze".
    Budući da je meč već zašao u novi dan, Nole se maksimalno potrudio da što pre završi posao, pa je krenuo da puca iz svog raspoloživog oružja.
    Koliko je bio superioran u nastavku najbolje govori podatak da protivniku nije prepustio nijedan gem, kao i da je set okončao za samo 27 minuta.

Nole će u trećoj rundi igrati protiv boljeg iz meča Filip Kolšrajber - Tomi Robredo.
    Protiv nemačkog igrača, koji na ATP listi zauzima 39. mesto, Nole je igrao samo jedanput, prošle sezone u Indijan Velsu, i odneo pobedu.
    Sa Špancem se susreo pet puta u karijeri, a slavio je na četiri meča, poslednji put u osmini finala US Opena prošle godine. Robredo, 17. igrač sveta, trijumfovao je samo jednom, davne 2005. godine u njihovom prvom susretu, na turniru u Parizu.

Turnir u Rimu, četvrti iz serije ATP 1000, igra se za ukupni nagradni fond od 2,75 miliona evra.

(MONDO)

Inače, već na samom startu su eleminisani Davidenko, Marej i Conga, a i naš Tipsarević je izgubio od Gonzalesa. Na teren je upravo izašao Troicki koji igra protiv Del Potra.
      Vrh

Strana 4 od 11 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. WTA turniri, sezona 2011.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 26.08.2011, 09:07
  2. ATP turniri - sezona 2010.
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 27.11.2010, 23:47
  3. WTA turniri - sezona 2009.