Ti ili Vi? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 43

Tema: Ti ili Vi?

  1. #16

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Nazove me profesor.-Zdravo Adora!
    ja:-Ooooo zdravo!
    Prof:-Kako ste?
    ja:-heej!Ne moraš mi persirati!!!
    Prof:-Ma mislio sam na vas!Tebe i supruga!!!
    ja:

  2. #17

    Odgovor: Ti ili Vi?

    prsiranje mi nije problem uvek persiram starijima od sebe, osim ako mi se ukaze da to ne radim meni nema ko da persira iz razloga sto nisam u godinama kad mi treba persirati.. npr. mojoj kevi od mojih drugara niko ne persira, jer im je keva tako rekla neka je zovu i keva, umesto po imenu
    verujem da persiranje zavisi od postavljanja osobe, ono nije nametnuto, a i u svakom slucaju, zavisi od vaspitanja osobe koja persira nije ono nuzno nesto lose..
    secam se, pre par meseci, Bazarov jos nije ni imao 200 komaTa postova i ja sam mu dala reputaciju u kojoj sam mu persirala, jer mu nisam znala godine, a pisanje je odavalo krajnje inteligentnu osobu i cinilo mi se, sa dovoljno iskustva da bi trebalo da mu persiram naravno, posle kad je otkrio svoje godine, smejala sam se sama sebi
    ne gledam na persiranje kao na nesto lose, valjda zato sto sam tako naucena..
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #18

    Odgovor: Ti ili Vi?

    nikome ne persiram sem profama u gimnaziji

  4. #19

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Ja volim Vi.
    Desilo se i da budem inimna sa muškarcem sa kojim sam na Vi.
    To mi je nekako...što babe kažu :"čovek *ebe s poštovanjem"
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #20

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Sa Vi se obraćam svim osobama koje ne poznajem, sa kojima sam na distanci ili koji su hijerarhijski iznad mene.... Na ti sam sa ljudima koje volim i sa kojima se zezam! Problem je što se ljudi meni teško obraćaju sa vi jednostavno ne ide, pa čak i oni koji bi trebalo ... Eto, valjda sam takva...

  6. #21

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Nemam šta da dodam.

    Ne tetka me ni Cocoroca, mada ''tetka'' snajkinu rođenu sestru.
    Kikijevi drugari mi se ne obraćaju sa ''ti''. Trebalo mi je vremena da se naviknem, ali mi nije teško palo.
    Poznatija sam kao Kikijeva mama
    sta je lose u tetkanju?
    tetke su nekad bile institucije a ne bilo ko
    tetke su bile utocista,utehe,beskrajni izvori mazenja i dragosti
    dakle,kad budem jednom malom bila tetka,molim da mi se obraca sa Tetka

    zivkanje po imenu me svakako nece uciniti ni mladjom ni savremenijom ni onom "u trendu"...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #22

    Odgovor: Ti ili Vi?

    na poslu uvijek vi, osim ako nisu moje godiste ili mladje, sve ostale na vi, osim ako sami ne insistiraju na ti, sa starijim ljudima ili komsijama uvijek na vi, a za ovu forumsku komunikaciju, iskreno, nikad nisam ni razmisljala o tome da li cu napisati ti ili vi...
    nattydread is coming to dinner

  8. #23

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Na poslu sa svim kolegama i sefom smo na Ti...Sem direktoru ne mogu nikako da kazem Ti, vec obracam mu se sa Vi, iako on je veoma pristupacan i prijatan covek. ostale kolege (tu mislim na one mladje ili moji vrsnjacu) ne persiraju mu, ja ne mogu..to mi je kao izraz postovanja.
    Sagovornicima (mislim na ljude koje intervjuisem, uzimam izjavu i sl) zavisno od uzrasti obracam se razlicito.
    Starijim osobama, ljudima koje ne poznajem obratim se sa Vi.
    U pisanoj konverzaciji (t.j mejlovima) najcesce koristim Ti.


  9. #24

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Nekako se oseti s kim mozemo preci na TI. Nije bitno da li je posao u pitanju ili privatnost. Samim tim, kad smo na TI, postajemo nesto bliskiji sa tom osobom, ali to ne znaci da joj moramo i mozemo dozvoliti da nam bude mnogo bliza od osobe s kojom smo na VI.
    Starijim osobama od sebe se redovno obracam sa VI. Nekako mi je to odraz postovanja. Isto tako nepoznatim osobama, bez obzira na godine, sem deci naravno Kao sto sam na VI sa svojim frizerom, osobljem iz najblize prodavnice, manikirkom...smatram da su to licnosti koje treba postovat i ne dozvoliti veliku intimnost. I, pali. Imamo obostrano postovanje, ali bez uplitanja u tudje zivote i prepricavanje istih, sto se desava na takvim mestima.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  10. #25

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Без обзира на годиште увек ћу се неком непознатом обратити на Ви јер схватам да је то одраз мог поштовања према том лицу, послу који обавља или једносртавно жеља да се одржи пристојна дистанца међу нама.

    Мислим да је то пуно правилније, културније или назовите како год желите, него онако разговарати са неким кога слабо или никако не познајеш са ТИ.

    Из искуства говорим да је код нас веома тешко наићи на лице које ће се обратити непознатом са "ВИ" превасходно када се узму у обзир ситуације приликом путовања и посета аутобуским, жељезничким станицама, у превозном средству, радницама на разноразним шалтерима, назови трговаца у продавницама, наиласка на портира и слично....И у тој тужној причи наше културе предњаче пресвих тинејџери .

    Ипак недостаје нам доста културе....
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  11. #26

    14 Odgovor: Ti ili Vi?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    sta je lose u tetkanju?
    tetke su nekad bile institucije a ne bilo ko
    tetke su bile utocista,utehe,beskrajni izvori mazenja i dragosti
    dakle,kad budem jednom malom bila tetka,molim da mi se obraca sa Tetka

    zivkanje po imenu me svakako nece uciniti ni mladjom ni savremenijom ni onom "u trendu"...

    Nekada bile...

    Nije fazon biti trendy, mlađi, savremeniji - već ne reći, kako me Cocoroca zaista zove.
    Uostalom - nebitno je.
    Nas dve se ''imamo'' - kako god nazivale jedna - drugu.

    Sokice, memento, izvinjavam se na off topicu.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #27

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Apsolutno Vi.

    Pogotovo u poslovnom svijetu (bez obzira jel' netko stariji od mene ili ne) to je nekakvo pravilo. Pogotovo kada se radnja i komunikacija odvija preko mail-a. Nikad ne znaš gdje taj mail može da završi.

    Ukoliko netko mi ne kaže 'dosta persiranja' ajmo na Ti, opet na mail-u teško da ću napisati Ti.

    Ne znam.. Ja sama ne padam na to da mi se govori Vi. Ne smatram se tolikom veličinom.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #28

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Persiram svima koji su ocito stariji od mene, dok se ne utvrdi drugacije. Persiram i onima koje bih zelela da srzim na distanci....

    U poslu posto sam radila uglavnom poslove vezane za rad sa ljudima presiram svima, sem kolegama mojih godina...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  14. #29

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Starijim osobama od sebe,i s kime zelim da ostanem na "kulturnoj distanci" kazem vi,isto tako nepoznatim osobama,bez obzira na godine(pa neka mogu komotno i deca da mi budu) isto kazem vi.To mi je nesto sasvim normalno.Mada ne volim meni da govore vi,iz prostog razloga sto vise volim da mi se ono "postovanje" prema mojim godinama iskaze na drugi nacin a ne s time da mi se govori vi,pa me posalje u p.m.
    Nije teško biti fin ali je nekad glupo...

  15. #30

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Hm...Uvek sa Vi se obracam nekome.Znaci,ako tek stupam u neki kontakt sa osobom,ili je u toku upoznavanje,ili se tice posla.Mladjima od sebe necu reci Vi jer prosto nije prirodno Ne mogu se Vijati sa nekim ko je dosta mladji od mene.
    pssst...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •