Histerija
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11

Tema: Histerija

  1. #1

    Histerija

    Prvo bih opisala neke karakteristike histericnih:egocentricne osobe,koje stavljaju sebe u centar zbivanja,zbog zelje da budu zapazene,cenjene ,vazne.To je cesce zamena za osecanje sopstvene nesigurnosti,nego stvarno osecanje vise vrednosti.Histericne osobe imaju nezrelo ponasanje,luckaste postupke,imaju zelju da budu voljene,ali nisu sposobne za dublja emotivna vezivanja.
    Poruku je izmenio maja bg, 24.12.2008 u 04:34

  2. #2

    Odgovor: Histerija

    Majo, ovo što si napisala su neke od osobina osoba sa graničnim poremećajem ličnosti. To je vrlo ozbiljan poremećaj, i osobama koje ga imaju je izuzetno teško, bolno, i ne treba ih osudjivati. Kao što ne bi osudjivalo osobu koja ima upalu pluca, što mora ležati do izlečenja.Samo tu je izlečenje izvesno, i brzo u odnosu na BDP.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  3. #3

    Odgovor: Histerija

    Majo, sorry, ali šta je tema zaista?
    Mislim, verovatno ja nisam baš skontala najbolje...

    Generalno, mišljenja sam da smo svi u nekom trenutku skloni histeriji.
    Odnosno, ako se u ''pravom trenutku'' pritisne ''pravo'' dugmence, svi možemo da odreagujemo histerično, da divljamo preko mere, da pričamo stvari koje nemaju veze sa racionalnim delom mozga, ili je ta veza jako slabašna...
    Da li kada dugo ćutimo i trpimo određene stvari...
    Da li kada se previše loših stvari napakovalo u kratkom vremenskom periodu...
    Ima toliko različitih situacija u kojima čovek može da pukne i podlegne histeriji...

    Vidi, u nekim opisima histeričnih osoba iz tvog posta, prepoznala sam i sebe.
    Ali opet, ne mogu reći da sam histerična, pre sam sklona kada mi ti momenti dođu da budem hladna, da se potpuno ogradim svojim zidovima preko kojih niko živ ne može da dopre do mene...htedoh reći, jesam egocentrična, ne bih rekla da imam kompleks niže vrednosti, ali željna sam i ljubavi i pažnje...svima nam negde imponije da budemo centar zbivanja, hteli to da priznamo ili ne...

    Možda grešim...možda nisam skontala...ispravite me, molim vas...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  4. #4

    Odgovor: Histerija

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Prvo bih opisala neke karakteristike histericnih:egocentricne osobe,koje stavljaju sebe u centar zbivanja,zbog zelje da budu zapazene,cenjene ,vazne.To je cesce zamena za osecanje sopstvene nesigurnosti,nego stvarno osecanje vise vrednosti.Histericne osobe imaju nezrelo ponasanje,luckaste postupke,imaju zelju da budu voljene,ali nisu sposobne za dublja emotivna vezivanja.

    Bez uvrede ali meni ovo nema puno dodirnih tačaka sa histerijom Umeju da budu egocentrične ali ne nužno,i ne kontam kako svojom histerijom leče kompleks niže vrednosti


    Ja se ponašam nezrelo luckasto postupam želim da budem voljena ali sam savršeno dobro sposobna za emotivna vezivanja ... zar nismo svi ovakvi?I da li to onda znači da smo svi histerični?
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Histerija

    Osobe koje imaju neki potisnuti bes (ljutnju), imaju različite reakcije. Znači, kad tu svoju ljutnju ne mogu da usmere prema osobi koja ju je izazvala (ili postoji događaj koji ju je izazvao), kao posledica se mogu pojaviti različite reakcije - jedna od njih je i histerija. Ostale su: ćutanje, bolovi u želucu, lupanje srca......Naravno, neko ko je samoživ, uglavnom pokazuje znake histerije kad mu nisu sve "zvezde poklopljene".

    Carpe diem

  6. #6

    Odgovor: Histerija

    Dal' ću i ja da pogodim bit ove teme ne znam ali mislim da bilo što da kažem o histeriji, da sam točno odgovorila.

    Naime, kako sam svjesna svih, da, baš svih svojih mana, tako sam svjesna koliko sam bila jedno malo histerično dijete u pubertetu. Bio je to period kada sam se znala pomahnitalo izderati u nedostatku drugog ispoljavanja emocija, te mi je to nekako bio najdraži način. Jel' to bila želja da ukažem pažnju na sebe? Ne znam.. Moguće.. Mislim da je toj histeriji kumovalo više faktora a najveći čimbenik je bio nizak prag samopoštovanja. Ta mladenačka histerija je nestala kako sam ja sazrijevala i kako sam bivala sigurniija u sebe. Spomenut ću i sport jer njemu ipak dajem najveću važnost u izgradnji svoje osobe te poimanju svojih vrijednosti. Od histerije nema više niti trunčice. Dal' je moja eksplozivnost neka ostavština toga svega, ne znam. Ali i sa time se nosim jako dobro.

    Ende.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #7

    Odgovor: Histerija

    Nisam histericna, to ne pomaze, samo otezava svaku situaciju.
    Ali, ne osudjujem, razumem ljude koji tako reaguju, neki kvrc u glavi je jeci od razuma.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  8. #8

    Odgovor: Histerija

    "Prvo bih opisala neke karakteristike histericnih:egocentricne osobe,koje stavljaju sebe u centar zbivanja,zbog zelje da budu zapazene,cenjene ,vazne.To je cesce zamena za osecanje sopstvene nesigurnosti,nego stvarno osecanje vise vrednosti.Histericne osobe imaju nezrelo ponasanje,luckaste postupke,imaju zelju da budu voljene,ali nisu sposobne za dublja emotivna vezivanja. "
    Prvo - da se razumemo: ne znam odakle ti ovo ali znam da si 100% u pravu.
    Drugo: Znam da si u pravu , na zalost iz licnog iskustva .
    Trece: Ono sto bih zeleo da te pitam je : ima li pomoci tj. srpski, leka za ovaj poremecaj ponasanja?
    P.S. Oni koji su pisali na ovom forumu komentare Maji nisu prepoznali ono o cemu je govorila jer nemaju dodira sa pravom histericnom osobom svakodnevno ( kao ja...).

  9. #9

    Odgovor: Histerija

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Prvo bih opisala neke karakteristike histericnih:egocentricne osobe,koje stavljaju sebe u centar zbivanja,zbog zelje da budu zapazene,cenjene ,vazne.To je cesce zamena za osecanje sopstvene nesigurnosti,nego stvarno osecanje vise vrednosti.Histericne osobe imaju nezrelo ponasanje,luckaste postupke,imaju zelju da budu voljene,ali nisu sposobne za dublja emotivna vezivanja.

    bez ljutnje ali taj tvoj opis do tanchina odgovara velikoj vechini zhenskih osoba koje sam
    imao prilike do sada da upoznam u svom kratkom zhivotu. Bio bih chak toliko drzak da tvrdim
    da se radi o 95% zhena koje sam upoznao. Tu naravno ne mislim samo na poznanstva tipa
    dederdodjidatemalo...nego na sva poznanstva u globalu.

    Pre nego me sada neko pochne kritizirati neka pomisli da se josh nismo upoznali i da je 5% od
    polovine zemaljskog stanovnishtva ipak prilichno velika gomila.

  10. #10

    Odgovor: Histerija

    Ovaj opis dosta odgovara osobama sa graničnim poremecajem ličnosti, od koga boluje moja cerka. Konacnog izlecenja nema, ali se dobrom farmako i psihoterapijom, moze drzati pod kontrolom.
    Dobro ga opisuje knjiga Prestanite hodati po ljuskama jaja, moze se skunuti ovde

    PRESTANITE HODATI PO LJUSKAMA JAJETA - Depresija Forum
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  11. #11

    Odgovor: Histerija

    Pa...
    Histericne osobe jesu takve zbog svoje egocenricnosti, sebicnosti, slabih zivaca, losih navika i manira i nedostatka samodiscipline...
    Histericne osobe se gaje od detinjstva sa posebnim aspektom na naglasavanje vise vrednosti i ne davanja licne autonomije unutar porodice kao i nagradjivanjem istog.
    Trzisna privreda odlicno regulise histeriju, histericne osobe zaradjuju manje (kazna nekooperativnog ponasanja) pa se razmnozavaju manje...
    Ma i inace su histericne osobe gori roditelji...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Slične teme

  1. Dečija histerija
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 15.04.2015, 17:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •