Zemlja kao jedina istina..
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Zemlja kao jedina istina..

    Već odavno,da ne kažem oduvek,ne mogu nikako sa svojim postojanjem,a i postojanjem ljudi uopšteno,da povežem nešto što bi bilo ''izvan'' onoga što je dostupno čulima i duhu.Ne vidim ništa,sem onoga što postoji i može se povezati sa sasvim određenim oblicima,mirisima,dimenzijama,ili pak sa duhom koji oplemenjuje sve to i koji,premda ''nevidljiv'' predstavlja naročito stanje u kome se,već prema situaciji,može nalaziti jedan čovek i njegovo ''unutrašnje biće''.
    Zemlju prihvatam kao jedinu istinu,kao sve ono što mi je potrebno i što mi se pruža,bez obzira da li je to malo,ili previše,da li to mogu da podnesem,ili je nepodnošljivo.
    Kakva su vaša,dragi forumaši,mišljenja o ''zemlji kao jedinoj istini''?Može li,prema vašem iskustvu,proceni,pa možda tek slutnji,postojati nešto ''više'',ili nešto ''manje'' od ove zemlje i njenih zakona?Koliko se možemo osloniti na sva ona verovanja(ne mislim nužno na religiju-kako ne bi bilo zabune)koja su na usađena,ili smo ih sami usadili u svoj karakter?Koliko ''zemlja kao jedina istina'' rasterećuje,a koliko pridodaje tereta na naše,krhko i kratko postojanje?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Zemlja kao jedina istina..

    Ocigledno je da ti vidis istinu, i stvarnost onakvom kakva je, sve sto si rekla
    je istina.
    Dokle god se ne dokaze da postoji zivotna forma koja nija sa zemlje, i koja dokaze da istina nije postojanje, zemlja jedina ima zivotne forme koje znaju istinu.
    Dakle zemlja jeste (za sada) jedini vlasnik istine.

    jupiter
    Poruku je izmenio Goga, 24.12.2008 u 01:38 Razlog: nema potrebe za citiranjem prethodnog posta
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  3. #3

    Odgovor: Zemlja kao jedina istina..

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Zemlju prihvatam kao jedinu istinu,kao sve ono što mi je potrebno i što mi se pruža,bez obzira da li je to malo,ili previše,da li to mogu da podnesem,ili je nepodnošljivo.
    Kakva su vaša,dragi forumaši,mišljenja o ''zemlji kao jedinoj istini''?
    Draga kohili...
    Moje skromno mišljenje "o zemlji kao jedinoj istini" je uslovljeno saznanjem da osim zemlje, postoje još neke male planete i planetice u malom nam svemiru
    I da su zakoni i život na zemlji apsolutno zavisni od zakonitosti koje vladaju u vasioni/kosmosu/svemiru/univerzumu i na drugim planetama...kao što su sunce, mesec, itd....I da bez njih, života ne bi ni bilo....
    Ceo svemir diše/pulsira/kuca kao najprecizniji sat!
    Sve je tako fantastično, predobro i premudro uskladjeno i podešeno, i sve zavisi jedno od drugog....




    Kreator svega toga je jedina istina, put i život.....


  4. #4

    Odgovor: Zemlja kao jedina istina..

    ser gogsy,

    pišući o zemlji kao ''jedinoj istini'' nisam imala na umu zemlju kao planetu.Mislim kako je potrebno da ponovo pročitate uvodni post jer je sasvim očigledno da se ne osvrćem na planete,niti bilo kakva druga nebeska tela.Suština je u shvatanju sveta i postojanja u istom bez ''metafizičke potke'',znači kao trajanja lišenog nekog ''višeg'' smisla.
    Znači,ova tema nema veze sa astronomiom.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  5. #5

    Odgovor: Zemlja kao jedina istina..

    kohili

    Ako pročitaš pažljivije moj post, shvatičeš da je u njemu "astronomija" -> sporedna stvar i slikoviti opis svemogučnosti i uzvišenosti samog Tvorca/Kreatora, u odnosu na "zemlju i njene zakone kao jedinoj istini" !

    kohili kaže:
    Kakva su vaša,dragi forumaši,mišljenja o ''zemlji kao jedinoj istini''?Može li,prema vašem iskustvu,proceni,pa možda tek slutnji,postojati nešto ''više'',ili nešto ''manje'' od ove zemlje i njenih zakona?
    Za tebe je-> "crna zemlja jedina istina" , jer veruješ da u nju odlaziš i da te pokriva u večnosti, kada prestaneš hodati po njoj....

    Za mene je-> "nebo istina" , jer verujem da je ono moja destinacija na koju odlazim, kada zemlju i hodanje po njoj napustim....

    Sad jasnije?



  6. #6

    Odgovor: Zemlja kao jedina istina..

    ser gogsy,


    kao što sam i bila naslutila,Vi razmišljate o istini na jedan sasvim
    drugačiji,suprotan način od mene.Zapravo,Vaše i moje razmišljanje,generalno govoreći,liči na dve apsolutno paralelne prave linije koje se nikada neće ukrstiti.Vaš prvi post,na ovu temu,osim u poslednjem redu,nije nagoveštavao Vaš stav,već se mogao shvatiti kao post o nebeskim telima sa sve ''ilustracijama''.
    Bilo bi zanimljivo da mi objasnite kako ''istinu'',ljudsku istinu zasnovanu na osećajima i na iskustvima istih ''profiltriranih'' kasnije čovečijim duhom i pretvorenim u saznanje,povezujete sa ''Tvorcem''?
    Takođe,zanimljivo bi bilo da pojasnite,ako vam to nije teško,zbog čega tako jednostavno odbijate i samu pomisao da čovek može shvatati ovu zemlju kao jedinu istinu?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  7. #7

    Odgovor: Zemlja kao jedina istina..

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    ser gogsy,
    Bilo bi zanimljivo da mi objasnite kako ''istinu'',ljudsku istinu zasnovanu na osećajima i na iskustvima istih ''profiltriranih'' kasnije čovečijim duhom i pretvorenim u saznanje,povezujete sa ''Tvorcem''?
    Sorry....
    Moraćeš sama da spoznaš....
    A ako ne spoznaš, znači da nisi ni tražila...
    A šta si tražila/netražila, to si i dobila...
    kao i svi....na kraju....


    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Takođe,zanimljivo bi bilo da pojasnite,ako vam to nije teško,zbog čega tako jednostavno odbijate i samu pomisao da čovek može shvatati ovu zemlju kao jedinu istinu?
    Teško mi je....nemaš pojma koliko mi je teško - da ponavljam kao papagaj jedno te isto....

    Eto primera--> Gde si pročitala/čula/naslutila, da ja odbijam bilo šta, pa i "samu pomisao da čovek može shvatiti ovu zemlju kao jedinu istinu" ?!?

    Ja prosto znam, da (otprilike)80% ljudi na planeti prihvata "zemlju kao jedinu istinu" ... I to je ono što je žalosno!
    U mojim postovima se može jasno videti da ne spadam u tih 80% !
    Dakle, ne spadam - i tako pišem, govorim, mislim, ponašam se....

  8. #8

    Odgovor: Zemlja kao jedina istina..

    ser gogsy,

    prvo pitanje sam postavila Vama kako biste Vi,ovde izneli Vaša iskustva u vezi sa onim što je u postu izneseno,a ne da bih ja pisala svoje doživljaje.Meni bi bilo zanimljivo da pročitam kako Vi,a ne ja,povezujete sve ovo sa ''Tvorcem''.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  9. #9

    Odgovor: Zemlja kao jedina istina..

    I ja verujem u zemlju kao jedinu istinu...
    Cim budem imao para, odvalit cu komad i zasaditi shumu.
    Tada cu verovati i u zemlju, i u shumu... U ljude necu, jer ce mi lomiti bagreme i bacati smece na medju...

    Nema veze, ja cu zaleci pod najlepsu krosnju i sanjati o galaksijama... U ovom svemiru postoje toliko galaksija, da bi slobodno mogao privatizovati jednu za sebe i ostalo bi jos svakom coveku nase planete barem jedna...
    Lepo je sanjati...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Odgovor: Zemlja kao jedina istina..

    Krhko i kratko postojanje...
    Upravo zato što si ga definisala na taj način, ne želim ni da me rasterećuje, još manje da mi pridodaje teret. Živim na ovoj zemlji onako kako najbolje umem i znam. Trudim se da svoje umeće prenesem na one koji ostaju posle mene. Svakako da će neke stvari, (mnoge) morati da iskuse sami, kao i ja... ali neće im biti zgoreg...

    Dok pišem ove redove, stalno su mi u glavi stihovi:

    EKV Zemlja

    Ovo je zemlja za nas
    Ovo je zemlja za sve naše ljude
    Ovo je kuća za nas
    Ovo je kuća za svu našu decu
    Pogledaj me, o pogledaj me
    Očima deteta

    U zemlji vidim spas
    Iz sna me budi glas koji prepoznajem
    Dok grane miluju naša tela
    Dok senke prave pokrov za nas
    Pogledaj me, o pogledaj me
    Očima deteta



    Mislim da su svi odgovori u pesmi...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    Odgovor: Zemlja kao jedina istina..

    Sve je istina;
    i miris i ukus
    i slano i slatko
    i keva i belo
    Donesi vina krčmarice.

    Će popijemo nešto?

Slične teme

  1. Kosmet - oteta zemlja
    Autor Necromancer u forumu Politika
    Odgovora: 997
    Poslednja poruka: 24.09.2012, 09:07
  2. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  3. Biblija jedina merodavna...
    Autor Solomun u forumu Religija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 29.04.2010, 01:56
  4. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •