Slide show
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Tema: Slide show

  1. #1

    Slide show

    Hteo bih da napravim slide show .. ali da mogu da ga gledam ...recimo iz Windows Media Player-a. Uradio sam jedan projekat u Pro Show Gold-u ali je ekstenzija .pxc ..... Pa ako neko zna koji player pusta ovo cudo moze i to da predlozi. Hvala unapred.

  2. #2

    Odgovor: Slide show

    to si snimio samo projekt, on se otvara samo sa programom Pro Show Gold

    da bi mogao da odgledaš to sa nekim playerom pritisni tipke "Alt" i "O" (slovo O nije nula)
    i tu biraš u kom formatu hoćeš da snimiš slide show

  3. #3

  4. #4

    Odgovor: Slide show

    Elem pošto ti je taj Pro Show Gold verovatno samo trajal, ovde imaš dva free programa
    Photo Story 3 (Microsoft) i PhotoStage (NCH Software)

    + na većina servisa za hosting slika nakon registracije dobijaš mogućnost pravljenja slajd šoa od svojih albuma
    i na kraju ono što je verovatno najjednostavnije, za slideshow možeš iskoristiti i nero expres, a koliko se sećam i ACDSee, Pikasa, i Adobe PhotoShop imaju alatku za pravljenje SlideShow-a

  5. #5

    Odgovor: Slide show

    Posao sam najlakse i najuspesnije odradio u PhotoStage - u. Arthure, hvala jos jednom.

  6. #6

    Odgovor: Slide show

    Da li mozda neko zna kako bi mogla da napravim slajd slican ovome na mPortal-u koga bi mogla da zakacim na sajt?

    Znaci slajd sa slikama i textom. I tom opcijom "opsirnije" koja bi vezivala to za text sa sajta Mada ona nije toliko neophodna...



    Tj postoji li nesto slicno ovome sajtu Slide kod koga bi se jos moglo dodavati i text?
    Everybody Wants to be a Cat

  7. #7

    Odgovor: Slide show

    nisam ukapirao na koji "slide show" sa MPortala misliš

    nije mnogo ni bitno
    vidim da koristiš imageshack
    na njemu možeš napraviti jednostavniji "Slide Show"
    nije najnapredniji - mali broj efekata (prelaza iz slike u sliku); samo jedan efekat možeš koristiti od ponudjenih; podržane samo 3 veličine; ne prepoznaje transparentnu boju
    al' je zato veoma jednostavan za korištenje, i ima mogućnost dodavanja teksta
    + slike možeš ubacivati sa kompa, url-a, i svog naloga na flick-era

    to ti izgleda otprilike ovako
    ImageShack(TM) slideshow

    slide show u photobucketu ti je dosta napredniji (takodje možeš dodavati tekst)
    zatim servis One True Media koji podržava i ubacivanje slika sa naloga na photobucketu

    i tako dalje, i tako bliže
    pogledaj od ova tri da li ti neki odgovara
    ako ne - će se nadje još nešto

  8. #8

    Odgovor: Slide show

    Mislila sam na ovaj slajd



    Levo idu slike a desno se menja text. A text je poveci... A koliko sam videla kod ovih sajtova text sluzi samo da bi imonovali sliku pa bi bilo ruzno kad bi dodala ovoliki text
    Everybody Wants to be a Cat

  9. #9

    Odgovor: Slide show

    sad mi je jasno

    da bi to uradila potrebno je napisati skriptu da bi se istovremeno menjale slike i text pored slika, dakle ako ti kao i ovde piše "HTML kod je isključen", na ovo zaboravi
    druga mogućnost ti je da to uradiš kao swf, što predpostavljam da ti ne odgovara
    treća mogućnost ti je da uz slike peške dodaš tekst
    sve to snimiš u jpg ili nekom drugom image formatu pa od toga praviš slide show
    a možda neko i naleti na neki servis koji omogućuje to što tražiš

    ako to misliš da postavljaš na svom sajtu, najjednostavnije rešenje je ubacivanje skripte

  10. #10

    Odgovor: Slide show

    Da pretpostavila sam da mi treba skripta... Ukljucen mi je html... Samo je problem sto moje znanje iz istog minimalno

    Ali dobro nema veze.
    Everybody Wants to be a Cat

Slične teme

  1. The Muppet Show
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 14.04.2010, 08:24
  2. Fort Boyard show
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.04.2008, 21:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •