Narodni poslanici - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Narodni poslanici

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    A mi treba da stegnemo kaiš, - ispada da je Šešelj bio samo nekulturniji - "jedite korenje", odnosno "ješćemo i korenje ako treba".
    То није некултурно, само "песничкије"
    И није био Шешељ већ Бранко Костић, ако се не варам члан председништва СФРЈ из, ваљда Црне Горе...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #17

    Odgovor: Narodni poslanici

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Šta reći na njihove plate? Na odsustvo sa sednica? Na to da uzimaju dva-tri meseca službenog odsustva, a treba da se izglasa 51 zakon? Da se tek tako razbole? Da imaju diplomatske pasoše, pa ih ne dotiče ovo sa "našim" pasošem? Da imaju jeftino da jedu u "svom" restoranu? Da jedni drugima dodeljuju upravnička i odborska mesta? Da pod sobom imaju više desetina hiljada zaposlenih rođaka i "prijatelja"? Da im je klaj-klaj i ako su u poziciji i u opoziciji? Da rade za interese inostranih firmi (imaju zaposlenje u njima)? Da ono što im ne odgovara da znamo, proglase državnom tajnom (plate, skandali, ugovori itd.)?
    I još mnogo pitanja u vezi njih..
    Ali jedno je pitanje postojano i može se reći najvažnije: Šta uraditi, kakav sistem izdejstvovati da se stvari promene? Jer..

    ..jer, ako bude novih izbora, opet ćemo birati poslanike. Koje su garancije da stanje neće biti isto? Nikakve. Šta mislite, predlažete, i kritike bih čuo, ali i konstruktivnost.
    To su ljudi koji imaju ogranicenu kontrolu nad onim sto ljudi koji su kontrolisani
    mogu da kazu o njima, tako da je bolje ne reci nista sto moze da bude kontrolisano od strane onih kojima su reci upucene.

    Oni su se borili da imaju ono sto mi nemamo, da bi mi imali ono sto oni nemaju.
    To je klasicna prirodna selekcija.
    Poslanici su oni koji su pobedili, svaka pobeda ima svoju cenu, i mora da se plati, zato su pobednici uvek dobro placeni ljudi.

    Da bi doslo do promene, sistem mora da se promeni, posto se po ovom sistemu
    nista nikad nece promeniti.
    Kada bi mi uveli kazne za one koji su doveli do pada standarda ljudi za koje su
    ti ljudi zeleli da se staraju, neznam ko bi se kandidovao.
    Ili kazne za one koji su obecavali, a nisu ispunili obecanja zbog kojih su im
    ljudi ukazali poverenje ?

    Ovako imamo slucaj gde mega lazovi peru ruke sa odgovornoscu nekog ko
    ne samo sto odavno nije na vlasti, nego je i mrtav.

    jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  3. #18

  4. #19

    Odgovor: Narodni poslanici

    muka mi je od njih. uopste ih ne gledam ....ali ono sto vidim u informativnim emisijama ....strasno....ne znam dal da se smejem ili da placem
    mislim da fali bager ....ali koga drugo izabrati? kad su svi isti.
    razlike su u nijansama
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #20

    Odgovor: Narodni poslanici

    Још све то имамо и на покрајинском па на општинским нивоима ... ја кад сам "као" био у једној странци био сам на месном одбору ... па то су иста говна као у скупштини ... све је пресликано на све нивое власти ... језиво!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  6. #21

    Odgovor: Narodni poslanici

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    muka mi je od njih. uopste ih ne gledam ....ali ono sto vidim u informativnim emisijama ....strasno....ne znam dal da se smejem ili da placem
    mislim da fali bager ....ali koga drugo izabrati? kad su svi isti.
    razlike su u nijansama
    i fali nam čerupač pilića

  7. #22

    Odgovor: Narodni poslanici

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    i fali nam čerupač pilića
    cerupac za koga?????
    nas su ocerupali....
    fali teska mehanizacija ovi ne misle da odu iz fotelja
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #23

    Odgovor: Narodni poslanici

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    cerupac za koga?????
    nas su ocerupali....
    fali teska mehanizacija ovi ne misle da odu iz fotelja
    Moramo mi nešto da improvizujemo, poseban čerupač pilića za političarsku upotrebu


  9. #24

    04 Politika ili totalno uništenje društva?

    Da li neko ponekad dobro pogleda i poslusha sta narodni poslanici rade u skupshtini?ja jesam jednom..i nikad vishe..Shta ce EU da misli o nama kad vidi shta ti magarci rade i o chemu prichaju,e bre oni dobiju 5 puta vecu platu od proseka za prichanje gluposti po ceo dan,za mene je to jako strashno jer ce i moja deca ako budem imao da zive u ovoj drzavi..
    Poruku je izmenio BaneK, 14.02.2009 u 21:25

  10. #25

    Odgovor: Politika ili totalno uništenje društva?

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Da li neko ponekad dobro pogleda i poslusha sta narodni poslanici rade u skupshtini?ja jesam jednom..i nikad vishe..Shta ce EU da misli o nama kad vidi shta ti magarci rade i o chemu prichaju,e bre oni dobiju 5 puta vecu platu od proseka za prichanje gluposti po ceo dan,za mene je to jako strashno jer ce i moja deca ako budem imao da zive u ovoj drzavi..

    i pogledam i poslušam.I posle me boli glava
    I šta ti misliš da EU boli uvo za nas,a još više za narodne nam poslanike i njihove baljezgarije u Skupštini?
    To što dobijaju toliku platu i što pričaju gluposti po čitav dan,rade zahvaljujući nama,ovom narodu koji je glasao za njih i bezbedio im skupštinsku fotelju i platu.
    Ja već imam dete i više je nego strašno samo ne znam ima li uopšte više smisla truditi se i menjati nešto
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #26

    Odgovor: Politika ili totalno uništenje društva?

    Ja ne vidim bas nesto sto se toliko razlikujemo od ostatka Evrope, pa i sveta.
    Doduse ne znam o cemu (pametnom) oni tamo pricaju, ali neretko sam videla scene kako se polivaju vodom, gadjaju papirima, fizicki nasrcu jedan na drugog.

    Ili recimo setih se Cicoline, koja je bila poslanik u Italiji i pred ulazak u njihov parlament ladno otvorila i pokazala sisu...a u drugoj drzala plisanog medu
    A da ne pricam kako predsednik USA drzi knjigu naopako i "cita" klincima price...
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #27

    Odgovor: Politika ili totalno uništenje društva?

    Glasajte za partiju SPO druga Vuka Draškoviča pa čete i čut neku pametnu od zastupnika SPO. Onaj ko misli da če čut nešto pametno od SRS , SPS I drugih taj je smešan.

  13. #28

    Odgovor: Politika ili totalno uništenje društva?

    Nije naš parlament mnogo gori od drugih, ali postoji razlika. Razlika je u odgovornosti. Imamo primera da se vlast u nekoj evropskoj zemlji promeni bezbolno...jer imaju zajednički cilj dobrobiti zemlje. Ovde...sve je "propast sveta ako padnu"...nastaće potop bla, bla..
    Mislim da kada bi se povećala odgovornost političara, da bi svest da mogu čas posla da nestanu sa scene političke, mnogo doprinela efikasnosti .
    Samo, teško od silnih navijača napraviti atmosferu radnu.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #29

    Odgovor: Politika ili totalno uništenje društva?

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Shta ce EU da misli o nama kad vidi

    Фрикн прајслес... децо, друг Тито гледа све нас...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #30

    Odgovor: Politika ili totalno uništenje društva?

    Parlament je katastrofa.
    Ne zato sto su slika i prilika izbornog tela, pa se i ponasaju teatralno-skandalozno radi privlacenja paznje, vec zbog decenijskog nerada.
    Za to vreme se nakupila ogromna kolicina potrebnih predloga zakona i predloga izmene zakona, bez kojih ova drzava ne moze funkcionisati.

    A oni, naduvani, misle da imaju pravo na veliku platu, misle da imaju pravo na kantinu sa smesno jeftinim delikatesima, smatraju da imaju pravo jurcati sluzbenom pratnjom i plavom rotacijom bilo gde u republici,
    NECE BRE DA PRICAJU AKO IH NE SNIMA KAMERA!!! ,
    i prave se vazni, upuceni, mocni i nepogresivi.

    Pri tome dobijaju kompleks manje vrednosti cak i pri pomisli makar na minimalnu promenu licnih stavova i ne pada im na pamet da od bilo cega odstupe u cilju komromisa.
    Kao takvi, idealni su za trgovinu interesa, potrebno je samo da imate prave adute. Zagrist ce, garant!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Narodni lekovi
    Autor SQUAW u forumu Zdravlje
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 03.12.2009, 19:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •