Inat
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24

Tema: Inat

  1. #1

    Inat

    Svi mi imamo uspone i padove u vezama

    Postoje oni dani kad nam je sve potaman, kao da lebdimo na magicnom oblaku
    i oni drugi manje lepi , kad pucamo po svim savovima i kad je dovoljna samo jedna rec od strane partnera pa da izazove opsti rat ...
    I u takvim situacijama uglavnom sa obe strane padaju reci, koje se ne biraju.

    Sta posle toga?
    Da li ste od onih , kojima treba par sati i bes prolazi,ili ste pak od onih drugih, koji cute danima i inate se?

    Ako ste od onih, kojima inat nije stran i kad znaju da su pogresili, kako izlazite na kraj sa njim?

  2. #2

    Odgovor: Inat

    ranije sam znala bas da se posvadjam uzasno i da vodim inat dugo...i kad jesam i kad nisam u pravu...cutala bi se i mrstila danima...
    ali tokom godina, kako sam starila i sazrevala naucila sam da budem tolerantnija...
    pre svega uvek i kad znam da se sprema svadja, pokusavam da smirim sebe i saslusam partnera sto govori...trazim argumente, ko je u pravu, a ko ne...
    a inat i ljutnju ne drzim duze od 15-20 minuta...
    mada i on zna kad je kriv, pa malo vise cuti i ostavi me da se ispucam...


  3. #3

    Odgovor: Inat

    Teranje inata u ljubavi nekako nije moj stil, pogotovo jer se time ne postiže apsolutno ništa. Bar kod mene to nikada nije palilo, pa nisam ni pokušavala da na taj način isterujem (ne)pravdu. Što se mene lično tiče, onog momenta kad sam besna, s razlogom ili ne, ja uopšte nisam u stanju da razgovaram normalno i tada je najbolje skloniti se od mene. Čak i pokušaji da mi se ide uz dlaku znaju da se završe katastrofalno. Naučila sam o sebi to da, kada smo već došli u takvu svađu, sve što ću ja reći je :"OK, imamo problem i pričaćemo kad se smirim. Ako sada počne priča, opet ću da pobesnim, reći ću ti svašta, a najverovatnije bih te, uz sve to, zadavila". Nisam u stanju da ćutim i trpim nešto što bi kad tad puklo. To stavim do znanja odmah, čim problem nastane (posle se ni ja ne bih setila o čemu se radilo).
    Uvek je na meni ta odluka kada će se pričati o problemu i kad me prođe taj napad vrlo sam razumna. Uspeh u mojoj vezi postoji jer je druga strana ta koja razume i sačeka taj momenat, i problem lako biva rešen. Da je u pitanju neki kao ja, ne bi se dugo zadržao pore mene
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  4. #4

    Odgovor: Inat

    ne inatim se

    ja sam jedna vanredno pitoma,mila zena.......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #5

    Odgovor: Inat

    ...inat ubija ljubav..

  6. #6

    Odgovor: Inat

    Kada dođe do inata, onda tu nema više ni lj od ljubavi,
    a ako ga još uvek ima - onda se jedva nazire da je i njega (lj) i nastavka (ubavi) tu nekada bilo


    U ljubavi ... kad voljim_voljim, kad ne voljim_koljim
    U mržnji i preziru ... kad mrzim_rat, kad prezirem _inat

    ... tak' ja to radim

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #7

    Odgovor: Inat

    Ne bi da se inatim, ali ako dolazi do situacije kada se ne biraju reci, ta rana je vec inficirana. Ne verujem da takve veze mogu dozivotno potrajati.

    Nikada nisam koristio inat, kao sredstvo za pobedu, naime u ljubavi pobednika ne sme biti. Mislim da to mozda vise koriste zene, u vezi.
    Muskarac ce pre koristiti ulogu svemocnog pobednika i satreti sve oblike suprostavljanja, igrajuci na grubost, jacinu volje, psihicku silu ili na neznost, brigu, naizgled ili stvarnu iskrenost.

    Inat u vezi me cak i vredja jer ne podnosim ne zelju za saradnjom, dozivljavam kao izdaju. Lepa rec i iskrenost su jedino resenje za premoscavanje krize.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Inat

    Iako je, kao što je poznato, inat rđav zanat, neki put ne mogu da mu odolim. Ne ponosim se baš zbog toga, ali takav sam kakav sam. Naravno da sam skoro uvek loše prolazio kada sam se inatio, ali taj rad u korist svoje štete ima ponekad možda neke druge, doduše sekundarne, koristi, ako se izvuče pouka za neke naredne slične situacije. Ali ni tu nisam bio dobar đak, a boga mi ni sada. I dalje se povremeno inatim, samo u puno, puno blažem stepenu, a i ta inaćenja sasvim kratko traju. Hvala bogu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #9

    Odgovor: Inat

    Kad volim, i lepe i ružne stvari mi se mnogo jače urezuju u srce.
    A onda, kad nešto baš jako zaboli, javi mi se inat. Inat kao odbrambeni mehanizam, način da ne skrijem slabost, da ne pokažem da me je nešto povredilo. Maska nedodirljivosti.
    A nikad me taj mehanizam nije odbranio, uvek je pokazao slabost i donosio mnogo više rana. Ne samo meni.
    O, da, znam da je inat loša rabota. Ali ne umem drugačije da odreagujem "na prvu loptu" kad jaaako zaboli. Samo sam vremenom naučila da period inaćenja skratim, prizovem se pameti i zaigram na kartu otvorenosti.
    A on bi na pitanje "Kojim bi stihom opisali nju?", između ostalih stihova, sigurno uvrstio i ove:
    Princezo, javi se... neke se pobede dobijaju na juriš
    Ne tvrdoglavi se.. Priznajem javno da se genijalno duriš
    Opasno postaje... Na durske akorde se paučina hvata
    Princezo, dosta je... Dve i po godine smo taoci inata...
    Princezo, dosta je...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Inat

    krenem ja da se inatim, nije da ne krenem..ali brzo shvatim koliko mogu tako da izgubim, pa odustanem..

    nije taj inat neki zanat..ima i boljih načina..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #11

    Odgovor: Inat

    Inat je los zanat,kazu stari ljudi.
    Ali kad me nesto jeko povredi,kad me zaboli,tad mi se javi inat i ne razmisljajuci o posledicama teram to svoje,makar bilo-glavom kroz zid.
    U takvim momentima mi je tesko da kontrolisem taj inat.
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  12. #12

    Odgovor: Inat

    Zašto nam je najveći problem da se vidi da nam je teško? Najviše se inat poteže baš u tim situacijama...

    Da, da... najteže je prkositi sopstvenom inatu...
    Razlabaviti te čvorove iznutra. Rizikovati...
    Vrag odneo šnalu...

  13. #13

    Odgovor: Inat

    Ne umem da se inatim. Znam za neke koji ne komuniciraju danima 'iz inata'. Ima li to smisla ako znaju da ce na kraju biti kao i pre inacenja? Ako imamo konflikt, hitno mi je da raspravimo..
    Ne bih mogla da budem u okruzenju ljudi koji popustanje vrednuju kao poraz i obrnuto.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  14. #14

    Odgovor: Inat

    ...inat je samo reakcija na necije izazivanje...i ne treba osudjivati,totalno je ljudski...
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #15

    Odgovor: Inat

    ...inat je na ovom podneblju postao vrlina...volim da se inatim....

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ah, inat
    Autor Sonja u forumu Psihologija
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 26.07.2009, 19:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •