Prirodna kozmetika
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    02 Prirodna kozmetika

    Da li neko od vas koristi prirodnu kozmetiku?
    U pitanju su proizvodi bez aditiva i konzervanasa sastavljeni iskljucivo od prirodnih sirovina...

    Ja licno koristim Hemel i prezadovoljna sam
    Poruku je izmenio Cecara, 13.12.2008 u 13:37 Razlog: bez reklame, molim

  2. #2

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Ne mogu da navedem ni jednu konkretnu kozmeticku kucu, ali mnogo volim proizvode na bazi meda. Koristim propolis mast i neku kremu za ruke sa pcelinjim voskom, koje sam kupila od coveka od kog godinama kupujemo med i medene bombone.

    Uvek sam raspolozena da probam prirodnu kozmetku. Ovde naravno mislim na onu na bazi bilja, ulja i meda jer u takve stvari imam mnogo vise poverenja. Mnogo losija iskustva imala sam bas sa izreklamiranim i 'renomiranim' kozmetickim proizvodima nego ovakvim preparatima.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  3. #3

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    nisam koristila, sem neke kreme za negu ruku, tela itd..
    ja iskreno ne mogu da verujem da je to sve bas potpuno prirodno...ako bi bilo tako onda bi se brzo i lako kvarilo i ne bi imalo rok trajanja od recimo godinu ili dve...


  4. #4

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    pa bas zato sto je prirodno, tesko da moze da se pokvari

  5. #5

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Pre svega mora se znati šta se u Evropskoj zajednici podrazumeva pod pojmom prirodno, organski gajeno i slično. Naime , to nikako ne znači da je bez konzervansa ili ostalih dodataka samo su oni strogo određeni (sa tzv "liste") i strogo dozirani.
    Ja lično najviše verujem u Engleze jer oni imaju najstrožije zakone i propise kada je u pitanju farmacija i kozmetika i ako njima neki preparat nije poznat meni odmah izazove sumnju...
    Prava prirodna kozmetika ima kratak rok trajanja i preparati se moraju čuvati najčešće u zatamnjenoj ambalaži i u frižideru ako mislimo na kreme i slično.
    Vrlo često sama pravim neke preparate (ali ja sam dipl.tehnolog uža specijalnost lekovito bilje) ali sam kao i svako živo biće sklona i da podlegnem čarima reklame (reklama je čudo)..

  6. #6

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Evo sastava jednog proizvoda, bas me interesuje sta kaze strucnjak za sastojke

    beewax
    cacao butter
    shea butter
    oliva oil
    avocado oil
    oil enotera
    grape seed oil
    soya oil
    vitamin E
    coenzim Q10
    jojoba oil
    oleum amigdale
    oil carrote
    oil pomegranate
    essential rosse oil
    essential lavander oil
    essential rosmarinus officinalis oil
    essential helycrisum italicum oil
    essential artemisia oil
    vitamin A
    Poruku je izmenio Cecara, 04.01.2009 u 21:31 Razlog: jos jednom, bez reklame molim

  7. #7

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Citat mysterious kaže: Pogledaj poruku
    Evo sastava jednog proizvoda, bas me interesuje sta kaze strucnjak za sastojke

    beewax
    cacao butter
    shea butter
    oliva oil
    avocado oil
    oil enotera
    grape seed oil
    soya oil
    vitamin E
    coenzim Q10
    jojoba oil
    oleum amigdale
    oil carrote
    oil pomegranate
    essential rosse oil
    essential lavander oil
    essential rosmarinus officinalis oil
    essential helycrisum italicum oil
    essential artemisia oil
    vitamin A

    Ako si prozvala mene- nemam primedbe
    Šaliim se malo, reći ću ti iskreno mene ne brinu sastojci koji su navedeni na proizvodu već oni koji nisu, oni koji stoje kao emulgatori, punioci i slično... Da dodam da je prirodna kozmetika preteča današnje "ozbiljne" kozmetike. naše prababe su koristile pirinčano brašno kao puder, u nekim delovima Vojvodine još se prave domaće kreme sa živom za izbeljivanje... Belance je najbolji lifting majstor i tako... Znaš, zaustavljam se na vreme, jer neće niko doći na red više

  8. #8

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Ja mislim da je zabranjeno izostavljati sastojke, ali opet, oni koji javno pisu na poledjinama svojih proizvoda da sadrze parabene i sl sigurno nisu bolji od prirode

  9. #9

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Hm, mislim da proizvođač nije u obavezi da navede sve sastojke prosto da bi zaštitio svoju recepturu. Čak i kada proda licencu za neki proizvod to nije 100% original.

    Apsolutno se slažem da je prirodna kozmetika bolja... Samo i tu mora čovek biti oprezan...

    Navešću jedan primer (ovaj malo beži od teme ali bitna je suština). U okviru ispitivanja kvaliteta dečijih kupki uzete su tri, nama ispitivačima, nepoznata uzorka. Zadati su parametri koje ispitujemo a na osnovu kojih se određuje kvalitet. Nakon izvršenih analiza najbolje ocenjena kupka je bila domaća "merimina" a najlošiji famozni "bebi dzonson"...

    Na takve stvari mislim...

    Ili lekovitost preparata aloa vera ili ehinacea. Najbolji slučaj je orahovo ulje za negu kose i dok se jedni kunu u njega drugi ga pljuju...Mora se pronaći neka sredina...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  10. #10

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Cula sam od nekoliko drugarica za Floral kozmetiku, i kazu da su zadovoljne. Pogledala sam katalog i pise da je sve na prirodnoj bazi (med, propolis, bilje). Domace je proizvodnje, cini mi se da su iz Krusevca.

  11. #11

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    na sebi sam licno videla odlicne efekte prirodne kozmetike.....4 godine koristim na sebi Artistry kozmetiku kompanije Amway i prezadovoljna sam.....inace radim negu lica i kao sminker sa tom kozmetikom i zene su odusevljene kako mladi tako i zene u zrelim godinama

  12. #12

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Želim da prenesem jednu misao vodilju iz naše DAHLIJE iz Zemuna; " lepota je navika" a navike se stiču i menjaju

  13. #13

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Ne znam da li ste culi za prirodnu kozmetiku "PG Stanković",bave se decenijama pcelarstvom,a pre 15-ak godina su poceli da izrađuju proizvode na bazi meda. Kreme,mleka,tonici i mnogo drugih stvari koje pored baze meda sadrže razna ulja i što je jako bitno,ne sadrži konzervans.
    Imaju i sajt pa ko želi da sazna više neka pogleda tamo...

  14. #14

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    "Nema efikasnijeg kozmetičkog preparata od ljubavi" .
    Žan Pol Belmondo
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #15

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    "Nema efikasnijeg kozmetičkog preparata od ljubavi" .
    Žan Pol Belmondo
    Taj Žan Pol Belmondo izgleda bio filosofski nastrojen čovek

    Donekle je bio i u pravu jer kad je čovek zadovoljan to mu se odražava i na licu.
    Ja još uvek ne koristim nikakve preparate,nikakve kreme i sl.
    Ono čime negujem lice je obična naizmenično toplo-hladna voda jer taj način umivanja podstiče mikrocirkulaciju, što je veoma bitno za kožu.
    Piling radim jednom nedeljno mešavinom palente ,jogurta i meda.Koristim prirodne maske a pravim ih od voća.I tako....i ima efekta .
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljena kozmetika
    Autor Mater Vetru u forumu Lepota
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 11.01.2014, 15:46
  2. Kozmetika koja vas je razočarala
    Autor Najgora u forumu Lepota
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 25.02.2010, 18:55
  3. Prirodna medicina ili savremena medicina?
    Autor coooll u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.11.2009, 21:58
  4. Prirodna smrt ?
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 22:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •