U kom znaku se nalazi vas Mjesec?
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 101
  1. #1

    03 U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Položaj Meseca
    određuje u kojoj meri je čovek pod uticajem sudbinskih događaja. On opisuje spontana dešavanja, dušu i iracionalni deo ličnosti.
    Mesec ne deluje ni na jednu planetu, a sve one utiču na njega. Predstavlja majku, porodicu, kuću, a u muškom horoskopu i ženu. U životu treba izbegavati simboliku planete koja napada Mesec. Sunce i Mesec vladaju čulom vida.
    Moj Mjesec je u Raku.

  2. #2

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    U vagi,sta god to znacilo......eh,da,u 8.kuci....kuci smrti,nasledja i jos kojecega....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #3

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    U lavu, u 6. kući
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  4. #4

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    U vagi,sta god to znacilo......eh,da,u 8.kuci....kuci smrti,nasledja i jos kojecega....
    Vaga je jedini predmet u zodijaku ,od metala je,pa je u ovom znaku umanjena dusevnost,mastovitost,sposobnost sazaljenja..ali ovo je znak kojim upravlja Venera,pa je ovdje mjesecev uticaj izrazen vise kroz estetiku,eleganciju,sklonost modi,zabavama,diplomatiji...a VIII kuca-moguce da nekad donese strahove.
    Mislim da mozes imati uspjeha u izucavanju okultnog,jer je VIII kuca prirodna kuca skorpije.Mislim da imas jake strasti i sklonost ljubomori.

  5. #5

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat andjela pizelli kaže: Pogledaj poruku
    Vaga je jedini predmet u zodijaku ,od metala je,pa je u ovom znaku umanjena dusevnost,mastovitost,sposobnost sazaljenja..ali ovo je znak kojim upravlja Venera,pa je ovdje mjesecev uticaj izrazen vise kroz estetiku,eleganciju,sklonost modi,zabavama,diplomatiji...a VIII kuca-moguce da nekad donese strahove.
    Mislim da mozes imati uspjeha u izucavanju okultnog,jer je VIII kuca prirodna kuca skorpije.Mislim da imas jake strasti i sklonost ljubomori.

    ne bih se slozila bas sa svim.....specijalno ne sa "..mjesecev uticaj izrazen vise kroz estetiku,eleganciju,sklonost modi,zabavama,diplomatiji."
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #6

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku

    ne bih se slozila bas sa svim.....specijalno ne sa "..mjesecev uticaj izrazen vise kroz estetiku,eleganciju,sklonost modi,zabavama,diplomatiji."
    misla sam da si musko

    ma tako sam ucila iz knjiga poznatog astrologa Milekica...eh sto cu,kad je omanuo u tvom slucaju

  7. #7

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Kako su mi računali, taj mesec se smestio u VI, Vaga
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    U Ovnu Nisam sigurna da li je prva kuća... Jeste, prva je kuća.
    Poruku je izmenio Goga, 13.12.2008 u 02:19 Razlog: kuća... prva ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #9

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    moj mesec je u ovnu u 7.kući. znam da je moj emotivni deo bica temperamentan,eksplozivan,strastven,ponekad nagao...i sve to u kuci braka,partnerstva....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #10

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat andjela pizelli kaže: Pogledaj poruku
    Položaj Meseca
    određuje u kojoj meri je čovek pod uticajem sudbinskih događaja. On opisuje spontana dešavanja, dušu i iracionalni deo ličnosti.
    Mesec ne deluje ni na jednu planetu, a sve one utiču na njega. Predstavlja majku, porodicu, kuću, a u muškom horoskopu i ženu. U životu treba izbegavati simboliku planete koja napada Mesec. Sunce i Mesec vladaju čulom vida.
    Moj Mjesec je u Raku.
    Isti smo...

  11. #11

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Evo copy sa neke druge teme:

    MESEC U ŠKORPIONU – Napetost. Žestina. Duboka osećanja

    Ovaj mesec daje žestok temperament i sa njim nikada nisi načisto šta će da uradi. Vrlo je netakticna osoba, ljubomorna, osvetoljubiva i posesivna. Voli uzbuđenja i voli da ide do granice nedozvoljenog. Voli da provocira. Nemilosrdna je i ne bira sredstva. Voli da deluje fatalno - vamp žena! Svesna je svoje seksualnosti. Pazi: ne dozvoljava da bude u podređenom položaju. Kada nekog zavoli totalno mu se predaje. Ali kada mrzi: beži od nje, zna i da bude morbidna. Dosta ima problema u porodici. Privlači veliike probleme u životu jer unosi nemir svuda.
    Ako ga imate, duboko iznutra vi ste vrlo ranjivi. Jako malom broju ljudi dozvoljavate da pridju vašem svetu emocija. Nesvesno je naglašeno, pre svega: ljubomora, strahovanje, briga odbrana i zaštita stvari koje su vam drage. Drugima poklanjate poverenje tek kada ste apsolutno sigurni da vas neće povrediti. A sve to proizvodi nedopadanje zbog okova i ograda koje ste vi postavili. Zategnuti odnosi i napetost u vezama i ponašanju će biti prepoznatljivo, a u procesu sazrevanja shvatićete da vam je potrebno, upravo, suprotno - odmaranje. Ta transformacija će nastupiti onog trenutka kada budete shvatili razlog sto ste izgubili i kada izgubite ono što vam je drago, za šta ste bili neraskidivo vezani.
    Na profesionalnom nivou, teško je sakriti tajne od vas jer posedujete tačnu i intuiciju, snagu i talenat da svojim emocijama utićete na opštu atmosferu i druge ljude, i manipuliste njihovim osećanjima – navodeći ih u smeru kako vam odgovara – s ciljem iskorišćavanja.
    Mesec u Škorpionu daje zestok i strastven temperament pa tako i osoba REAGUJE. Emocije su pod uticajem kompleksnih elemenata: dramatične, tragične, fatalne. Prsutna je velika EMOCIONALNA NAPETOST. A osoba lako izgubi samopouzdanje jer se probude negativne emocije kada nešto poželi da uradi ili je neko spreči jer uvek misli da postoje neki skriveni motivi drugih, u smislu loših namera. Strah i velika ranjivost. Sa ovom osobom nikada čovek nije načisto. Voli uzbudjenja i često ide do granice privlačeći opasne situacije. Zato pomalo opasna osoba, često čini ono što nije dozvoljeno.
    U neharmoničnim aspektima govori se o hladnim osećanjima, o velikoj sujeti, izuzetno lako plane, pa često su posledice tragični dogadjaj; ljubomorna je i brutalna, perverzna, voli da se povlači u osamu. U najgorem slučaju ovaj Mesec ukazuje na incest.

    SENTIMENTALNI ŽIVOT je naglasen koji zna da ide do perverzije.

    ZDRAVLJE: Ovaj Mesec ukazuje na probleme reproduktivnih organa.

    DOM: teško detinjstvo, problemi u porodici, tradicionalna porodica, dete ima neku traumu u detinjstvu, jedan roditelj je ili zauzet ili distanciran. Roditelj ne bi trebalo da se meša u život ovog deteta. Nije dobro ni za mir u kući jer pokazuje napetost i probleme.

    MAJKA je slabijeg zdravlja. Postoji odredjeni problem u detinjstvu, u smislu nezeljenog tedeta, materijalna situacija ili je neko od roditelja umro, ili su se zbile neke mračne stvari koje se kriju: alkoholizam, teška bolest, mrznja iz prošlosti.

    Nije dobar položaj za NEKRETNINE: kuća pored groblja, štetna zračenja u kući, paranormalni fenomeni. To što im se dešava u kući, od ovih ljudi nećete čuti jer to kriju. Često je ovo kuća u kojoj živi više generacija.

    JAVNI ŽIVOT: s njom nikada čovek nije načisto. Voli uzbudjenja i često ide do granice; privlače je opasne situacije i opasni ljudi, a često i ono što nije dozvoljeno.

    ŽENSKI HOROSKOP: ova žena je dobar psiholog i odmah pročita sagovornika - lako nadje slabu tačku. Inače je gruba, provocira i može biti vrlo opasna i destruktivna. To što ova žena može da smisli - niko drugi ne može! Periodično pada u depresije, teška raspoloženja, paranoična štanja. U minus fazama je tajanstvena i ne voli da to drugi znaju. Može nemilosrdno da se bori za svoj cilj, pri čemu ne bira sredstva. Voli da deluje fatalno - vamp! Voli da ističe taj deo svog bića. Svesna je svoje seksualnosti. Ne dozvoljava da bude u podredjenom položaju u bilo kojoj situaciji. Kada nekog zavoli totalno mu se predaje, prisutna je posesivnost, ljubomora, ali zna da sve to evoluira u suprotnost - da mrzi istu osobu. Ovaj položaj Meseca komplikuje začeće, trudnoću i porodjaj, pa neretko daje i operaciju pri tom. Ovo je opasan položaj za majku jer se odnosi na bolesti operacije, teške situacije, pa i smrt. Žena nasledjuje genetski probleme reproduktivnih organa.
    Skoro sve je tačno

  12. #12

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat andjela pizelli kaže: Pogledaj poruku
    Moj Mjesec je u Raku.

    Mjesec u Raku

    Sve ono što će običan čovek imati kao asocijaciju na mjesečinu, sva zanesenost, romantika, duboka potreba za stapanjem u ljubavi sa voljenom osobom, potreba da se mašta, sve to sada živi u jednom biću i sa 15 kao i sa 60 godina... Te svaki pogled ovih ljudi što imaju Mesec položen u Raku, čije se oči cakle u mraku od silne vode koju nose, jer suze su ovde i u prošlosti ženske genetike tekle u rekama, i najmanje emocije i osećanja lako odaju.

    Samo ovde pogled može magnetski snažno da odbije ili privuče nekoga, da asimilira predmet želje, ispitivački ali ne radoznalo, već više empatički i stapajući se sa pogledom druge strane, pa ovi ljudi inače vrsni psiholozi i poznavaoci ljudske duše, samim tim i pisci i pesnici, vešto i nenametljivo poniru u vaše skriveno, prepuštajući se potpuno intuiciji u koju veruju i ne začudite se zato ako ste ih tek upoznali a oni krenu priču o vašim najvećim slabostima ili opsesijama

    Oni nisu maliciozni. Oni su dobri, ali ne poput Meseca u Strelcu koji će dobrotu pokazati uzvišenim plemenitim činom, pravdom i moralom, ili Meseca u Vodoliji koji će nahraniti sve gladne, već je njihova dobrota dobrota spontanosti.

    Otuda baš, pre nego što bi se od njih očekivalo da pritrče u pomoć, oni pomoć daju širenjem ljubavi, topline, pažnje, kao nekakvi misionari ljudskosti i utehe kroz neuništivu moć saosećanja i opraštanja. Zato je mladost najteži period ovde,...I samo ako ima malo agresivnosti u ostatku horoskopa, eto problema, eto nesigurnosti i stida, milion kompleksa.Nesposoban da ljubomoran bude, nesposoban da mrzi iskreno, nesposoban da se takmiči, on se povlači, odustaje, stvara svoj oklopni svet u kome će još jedino on sam pred sobom iskren biti.

    Svaka njegova suza je puna bola, i kada plače zbog sebe on negde zapravo uvek plače i zbog vas, i zbog celog sveta, jer besan još samo što nikako ne prestaje da voli ljude, progonjen potrebom da bude sa ljudima.

    Lirika je u duši ovih ljudi, pesme su njihova uteha, muzikalni i veliki kolekcionari koječega, a često i muzike, biraju takve ljude oko sebe, umetnike pre nego pragmatike, duševne pre nego racionalne, zaljubljeni u prošlost i uspomene, brižno čuvaju sve, pažljivo barataju tajnama, poštuju tudju intimu ne otkrivajući lako svoju, ljubitelji filma, i fotografije, slikarstva.
    Jaka mašta ako je poduprta pravilnim usmerenjem i obrazovanjem može doneti vrsne arhitekte i pronalazače.
    Kao deca emotivni i ranjivi, ali neretko baš u kući, u porodici njihova najveća briga živi, bilo u liku oca alkoholičara, razvedenih roditelja ili nemuštih da čuju svoje dete, a ako pak ima sreće pa su odnosi dobri opet duša drhti najviše zbog najbližih, strepeći sa svakim razdvajanjem da će se nekome nešto loše desiti. Kasnije postaju maksimalno posvećeni roditelji, posebno žene sa ovom pozicijom kojima majčinstvo bukvalno postaje cilj.
    U braku je bitno da i muškarci i žene sa ovom pozicijom imaju partnera koji nije ni malo agresivan, jer buka, agresija, netolerancija, bahatost samo će vas povrediti.
    Sanja Peric

  13. #13

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    ja imam mesec u 5kuci u skorpionu
    ivancica

  14. #14

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat ivanaoravec kaže: Pogledaj poruku
    ja imam mesec u 5kuci u skorpionu
    To ti znaci ovako...Skorpijom vlada Pluton,Bog podzemnog svijeta...on kaze,cemu osjecaji,cemu emocije,kad sve jednom mora da umre..kao da ne da dusi da voli,a V kuca,je kuca ljubavi i djece,pa ces se duhovno najvise djeci davati...

  15. #15

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    U blizancima, ne znam koja kuca, pise mi tamo u natalnoj..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Arheološka nalazišta u Srbiji
    Autor nenad.bds u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 24.04.2015, 10:06
  2. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •