U kom znaku se nalazi vas Mjesec? - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 101
  1. #16

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat paparazzo kaže: Pogledaj poruku
    U lavu, u 6. kući

    E nije, nego u lavu, u 7. kući
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  2. #17

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    U blizancima, ne znam koja kuca, pise mi tamo u natalnoj..
    Mjesec u Blizancu u XII kuci.

    Mjesec u Blizancima daje snažan intelekt, analitičnost

    Mesec u 12 kuci kljucna rec izolovanost

    Nemirni ste, stidljivi, senzitivni, isuvise skloni povlacenju i ne volite da se nadjete u cudnoj i nepoznatoj okolini. Potrebno vam je vreme da napunite svoje emocionalne baterije. Volite da se bavite poslom koji zahteva neku vrstu izolacije i cesto zivite u svome svetu maste.
    Pozrtvovani ste, bili biste dobra negovateljica, samo ako se ne biste previse vezali za svoje pacijente. Mesec u ovom polozaju cesto ozacava tajne ljubavne veze. Imate aktivnu podsvest, a muce vas imaginarni strahovi.

  3. #18

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat ivanaoravec kaže: Pogledaj poruku
    ja imam mesec u 5kuci u skorpionu
    Mjesec u Škorpionu
    Težnja dominaciji, senzualnost, ljubomora, posesivnost, često destruktivnost.

    MESEC U PETOJ KUĆI je usmeren prema lepom
    Narocito deci, zabavama, sportu, bavljenje umetnošću. Ali ljubav i seks su na prvom mestu u životu! Tu nema ustrucavanja. Promiskuitet. Plodnost. Cesto zavisi od partnera i nema ravnopravnu ulogu. Osoba kao da je stvorena za umetnost i poducavanje ljudi.
    -Ovo je pokazatelj brojnih ljubavnih veza jer kroz njih osoba trazi svoje ispunjenje, ali sve veze su uglavnom nestabilne i lako pucaju.
    -Nema puno talenta za sport.
    -Talenat za muziku i poeziju.
    -Promenljiva sreća.
    -Ljubav prema deci, plodnost, vise dece, naklonjenost zenskoj deci. Prvo dete izbija u javnost.
    -Bira i zaljubljuje se u mekane i romanticne partnere, tipa Raka.
    -Neharmonični aspekti ukazuju na impotenciju, strah od zena, ukoceni seksualni život i materinstvo. A došta često se ispolji i suprotno, mnostvo ljubavnih veza.

  4. #19

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat paparazzo kaže: Pogledaj poruku
    u lavu, u 7. kući
    Mesec u Lavu


    Ovo u stvari i ne treba da bude priča. Ovo je pesma, ili još bolje Oda životu koji snagu nikada ne gubi, kao ni radost, baš kao ni osmeh. Ovo je Oda detetu i dečijem smehu, svoj deci sveta, ovo je Radost Evrope, najveća dečija manifestacija ikada, i žene koje u UNICEF-u prikupljaju sredstva za gladne u Zambiji. Ovo je oda svih žena hrabrih, žena ratnika, žena koje su snagu svoju iznele hrabro i na sopstvenim leđima što drže porodicu, što sa ponosom kakve kraljice pričaju o svom detetu i svom poslu, pričaju o svom životu, gledajući ga kao nekakvo iskustvo koje im daje za pravo da budu ponosne i tašte na život baš takav kakav im je dat. I zato ćete od ovog Meseca sve čuti sem žalopojke i kukanja, on je sa otvorenim očima željnim da se nagledaju i nadive životu rođen, te će i posle najtežih muka isto tako spremno gledati u susret novom danu. I zato će baš ovaj Mesec u Lavu oprostiti svima, ali ne poput Meseca u Strelcu koji je sve sposoban da razume pa i da oprosti, već ovde se pre radi o jednoj ambiciji da se praštanjem život veliča, moguće je da nisu svi ljudi dobri, ali “ja ću baš primerom svojim pokazati kako se to radi i kako se ponos izdiže nad svakim zlom i nepravdom”, i zaista tako će ovi ljudi i ove žene misliti, tako će govoriti i tako se poneti uvek kada mogu da ponos svoj slave, slaveći time i sebe. Ima nečeg simpatičnog i detinjastog zato u ovim ljudima, kao da su čitavog života na kakvoj pozornici, nose jedan specifičan vragolast duh, a likove na koje želeše da liče sa deset godina kao da nikada ne zaboravljaju, pa makar radile u buticima, na tezgama one su našminkane ili sa osmehom kao ukrasom na licu, zabavljaju okolinu zabavljajući sebe, budeći u ljudima onu uspavanu i zaboravljenu detinjastost. I ničeg zato nema lepšeg od dečijih priredbi ovde, kao ni dečijih rođendana, veličanstvenih torti za koje su obično majstori, te su ovo i svi dečiji rodjendani koje će vlasnici ovog Meseca sa zadovoljstvom pamtiti, a kasnije svi koncerti, jer to su ne samo pozornice već i stejdževi, i u današnje vreme majke svih onih muzičara i DJ-eva koji evo pokušavaju da postanu makar na 15 minuta slavni, kao što reče dupli Lav - Andy Warhol.

    Psihološki, jedna hrabrost ovde postoji, koja za svoju ambiciju ima samo slavu i očuvanje ponosa, želju da uvek dostojanstvena i primer drugima bude. A sujeta, kao neminovni princip ljubavi postaje, i samim tim život nameće i priziva situacije u kojima sujeta baš može biti ugrožena, situacije koje će ih terati da prihvate poraz, al duša ne može da se pomiri sa tim već kao večiti pobednik postavlja pred sobom nove ratove i nove pobede, nove izazove i nove prilike da dokaže svoju nepopustljivost. I nema većeg sna ovde od sna o slavi, od sna o velikom uspehu i aplauzima mase, o divljenju drugih, koji su pravi talenti koji treba ovde da se razvijaju još dok je dete malo. Pa ako imate dete sa Mesecom u Lavu ne okrećite glavu, dajte mu aplauze, razvijajte njegovih trista talenata, jer radost on nalazi i u sportu i u muzici, podjednako, i u školi i na fakultetu, i kasnije na poslu u ma kakvom kolektivu gde mu se prilika da bude najbolji ukazuje, da radi sa najboljima da stremi uspehu i snovima koje je zanesen Mesecom godinama sanjao, baš kao i na svakoj pozornici, za svakom govornicom, u javnosti je bez stida, jer stid ne poznaje. Malteen egzibicionističkog duha željan da dograbi prvu priliku da pokaže šta sve ume i zna, i za šta je sve talentovan.
    I milion puta da bude poražen ili osujećen, on će ići napred, ovi ljudi idu napred jer snagu crpe iz činjenice da su živi i da život treba živeti. Ovo je zato kažem, oda životu kao najvećem bojištu na kome samo najjači i najhrabriji opstaju. Diviće se zato ovi ljudi svim veličinama i svima slavnima, od Elvisa i Merilin, do Tolstoja što je napisao Anu i Preveru što je napisao Barbaru, i Mariji Kalas divi nad divama, i svim nepoznatim ženama koje su proslavili slavni, i svim nepoznatim ženama koje se udaše za slavne i uspešne, i svim nepoznatim ženama koje su rodile slavne. I ako se još sa nekim sem sa decom ovi ljudi saosećati mogu, onda je to sa slavnima, sa svim predsednicima, a posebno ženama na rukovodećim pozicijama, na čelu neke države, pa će ih pogoditi zato smrt princeze Dijane, razumeće Karlu del Ponte, a kada se i oni sami budu na takvom mestu našli, što je čest slučaj, podršku tih slavnih i moćnih dobiće. Ali, kada im se “kola sreće” preokrenu pa sve krene nizbrdo i ostanu sami, još dublje razumevanje za sebe i slične sebi nalaze, baš u toj usamljenosti koju sa sobom nose poput njih, svi ti vidljivi drugima, svi ti bitni za firmu, državu, politiku, koji brend postaše i kakav simbol za masu koja je zaboravila da u njima pre svega vidi ljudsko biće poput njih. Razumevši sopstvene snove o slavi, oni razumeju snove svih moćnih i slavnih, i razumeju tu patnju, žrtvu, snagu, hrabrost, i kolika je cena potrebna, da bi se jedan san ostvario, pa makar i na kratko. A san kao san, retko se ostvari… pa ako vidite ženu koja blista i kada radi kao spremačica u školi iako je želela da postane profesor univcerziteta, i kada radi za tezgom na pijaci iako je sanjala da ima svoj luksuzan butik, i kada umesto da glumi, danas prodaje karte u pozorištu, prepoznaćete u njoj ponos Meseca u Lavu. Prepoznaćete sjaj u njenim očima koji će vam reći da ona i dalje sanja, jer ovo je jedina pozicija Meseca u kome snovi (Mesec) večno žive i svoje ostvarenje čekaju (Lav - život).

    Osim svega navedenog ovo je privrženost ocu kao autoritetu, ovo je privrženost kasnije žena muškarcu, mužu kao autoritetu, iako je snage pet puta jače od njegove, ali dobrovoljno ona mu tu svoju snagu predaje i neretko ovo su žene koje od svakoga muškarca mogu napraviti uspešne likove, i odatle ona poznata relenica da “iza svakog uspešnog muškarca stoji žena”. U ljubavi su ponosne, ali i zaljubljene u ljubav samu jer ljubav je manifestacija života, jedno večito buđenje, pa više od osvajanja ovi ljudi uživaju u ljubavi jer joj se dive, dive se onim što ljubav od njih napravi, vole sebe kada su zaljubljeni, kada su opčinjeni, zaneseni. I ovo je sigurna zaljubljenost koja ne pita za godine i koja može doći i kasnije.
    Sanja Peric
    Mesec u VII kuci

    donosi veliku popularnost u javnosti.
    Osoba ima puno veza prijatelja, kontakata i veoma je popularna. Zena je često "majka" muskarcu, pa su seksualni kontakti medju njima redji.
    -BRAK dolazi često u ranijim godinama i ne mora biti stabilan. Položaj za vise brakova jer je podlozan oscilacijama, sa cestim usponima i padovima, razdvajanjima. Mnogo romantike, ali i mnogo briga. Mogući su razvodi.
    -PRIRODNI PARTNER treba da bude jako emotivan, nezan, brizan, romantican, da ima duboko razumevanje. Inače prema partneru se odnosi kao prema svom detetu. A često se desi da je partner je detinjast, ramazen, nepouzdan.
    -Velika popularnost. PREPORUKA: da u partnerske odnose ulazi samo sa rodbinom i prijateljima.
    -Neharmonični aspekti ukazuju na neozbiljnost, nepouzdanost i razmazenost. Velike slabosti za partnerstvo. Da ne treba ici u partnerske odnose, da oni ne donose dobro, cak i izolaciju od javnosti. Osoba se previse oslanja na tradiciju neosetljiva na zenske probleme.

  5. #20

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Mesec u lavu...mislim da je 10 kuća u pitanju.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  6. #21

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat andjela pizelli kaže: Pogledaj poruku
    Položaj Meseca
    određuje u kojoj meri je čovek pod uticajem sudbinskih događaja. On opisuje spontana dešavanja, dušu i iracionalni deo ličnosti.
    Mesec ne deluje ni na jednu planetu, a sve one utiču na njega. Predstavlja majku, porodicu, kuću, a u muškom horoskopu i ženu. U životu treba izbegavati simboliku planete koja napada Mesec. Sunce i Mesec vladaju čulom vida.
    Moj Mjesec je u Raku.
    Moram da se nadovezem na ovaj post,MO u muskom hor.ustvari nikad ne predstavlja i ne opisuje zenu,on ce opisati kakva zena bi mu najvise odgovarala ali to ne znaci da ce takva i biti.MO ce u muskom hor.opisati majku..

  7. #22

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    u mom slucaju je sve tachno
    meni je mesec u raku

  8. #23

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    moj mesec je u vodoliji,sedma kuca...
    cini mi se da je to zeznuto za brak...

  9. #24

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    U vagi,prva kuća
    Znam da nita ne znam...

  10. #25

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat Malena987 kaže: Pogledaj poruku
    moj mesec je u vodoliji,sedma kuca...
    cini mi se da je to zeznuto za brak...
    ne mora da znači, zavisi od aspekata..on traži malo veću slobodu u odnosima - bračnim i javnim pošto je kod tebe u sedmoj kući, nije pristalica klasičnog braka i nećeš se postaviti kao majka djeci u smislu nekog autoriteta, strogoće..već kao njihov vršnjak, drugar...


    Moj Mjesec je u prgavom Ovnu u jedanaestoj kući...

    svačiji drug - ničiji (ne)prijatelj
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  11. #26

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Mesec u Vagi - sklad i ravnoteza bitni...zenstvenost, partnerstvo na prvom mestu..
    U konjukciji sa Uranom - razvedena, veze se prekidaju iznenada....uglavnom s moje strane..
    U osmoj kuci...katastrofa - emocije duboke ko more...u momentima povredjenosti hladna ko led, iznutra umirem.....al najgore od svega, tanka granica izmedju ljubavi i mrznje...Ne bas tako bukvalno, nisam bas sposobna da mrzim....ali, iz zaljubljenosti predjem u totalnu nezainteresovanost, cak i odbojnost....a moze se desiti i obrnuto....

  12. #27

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    bas se pitam, u kom znaku se nalazi moj Mesec...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #28

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    frljekni podatke, ce da vidimo
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  14. #29

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    bas se pitam, u kom znaku se nalazi moj Mesec...
    U Devici...
    ....u konjukciji sa Uranom, ali i Plutonom.....i opoziciji sa Venerom i Saturnom,,,kvadratu sa Jupiterom, trigonu sa Neptunom....auuuuuuuuuuuu

  15. #30

    Odgovor: U kom znaku se nalazi vas Mjesec?

    [QUOTE=nenita;568256]Mesec u Vagi - sklad i ravnoteza bitni...zenstvenost, partnerstvo na prvom mestu..
    U konjukciji sa Uranom - razvedena, veze se prekidaju iznenada....uglavnom s moje strane..
    U osmoj kuci...katastrofa - emocije duboke ko more... QUOTE]


    nisam sigurna da je u konjukciji sa Uranom al je u vagi,u 8.kuci......i sranje je....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Arheološka nalazišta u Srbiji
    Autor nenad.bds u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 24.04.2015, 10:06
  2. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •