Roditelji kao najveći neprijatelji
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Roditelji kao najveći neprijatelji

    ~blic~

    Majka (ja kažem kučka) sinu polomila vilicu i izbacila ga golog na ulicu

    JAGODINA - Trogodišnji dečak u kući bez struje i ogreva igrao se sa raspadnutim lešom psa kao sa plišanom igračkom. Bio je samo u atletskoj majici. Pokušao je nešto da kaže, ali nije mogao. Polomljena mu je vilica. Pretukla ga je majka Snežana M. (24). Tim rečima direktorka Centra za socijalni rad u Jagodini Biserka Jakovljević opisuje scenu koju su njeni radnici zatekli u trošnoj kućici na kraju sokaka u selu Stražilo.

    Nesrećno dete odmah su preuzeli radnici Centra, koje je o zlostavljanju obavestio komšiluk. U kućicu u Stražilu majka dečaka Snežana M. doselila se pre dvadesetak dana, bežeći od bivšeg muža. Komšije kažu da je dete svakog dana išlo po selu golo i krvavo i da ga je čovek, sa kojim Snežana živi, stalno tukao i izbacivao noću napolje, po zimi.
    Snežana je, sa drugaricama sedela na pragu trošne kuće, u kojoj žive još dva bračna para.
    - Dete nije oduzeo Centar za socijalni rad, nego otac Dragan. On živi u Požarevcu - kaže Snežana hladno i nezainteresovano za sudbinu svog deteta.
    Ispred kućice, u kojoj je nesrećni dečak proveo poslednjih dvadeset dana, hrpa je đubreta. Gomila ljudi stalno izlazi iz udžerice i ulazi u nju. Dok stoji u toploj dukserici, s nalakiranim noktima, Snežana kaže da nije imala uslove da odgaja dete.

    Majka...ja kažem kučka.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #2

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    Zaista ne mogu nikako da razumem da neko može nauditi detetu.
    A kada je u pitanju roditelj, to i ne želim da niti pokušavam da razumem.
    Ovakve ljude, poput ove....treba sterilisati kao kera, da nikada više ne može da rodi dete.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #3

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    Vec sam napisala kratko na drugoj temi - ne znam kako moze sebe nazvati majkom...neko jedva rodi dete, a ona ima najvece blago, rodila decu i izivljava se nad njima....

    uzasno me potresao tekst, jer moj malisan je njegov vrsnjak, ima 3.5 godine...znam kako se njegove okice rastuze i kako je uplasen ako malo povisim ton na njega ili grdim ga, kad uradi nesto sto ne treba...kako je tuzan, ako dobije po guzi, zato sto je skakao sa kreveta ili dirao sporet...pa odma trazi nacin da se iskupi i da me zagrli...uh...

    kako li je samo imala snage da tako nesto radi rodjenom detetu...nemam reci, stvarno...


  4. #4

    10 Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    ... nemam reči ... meni je teško lupnuti mog bebca po peleni kad uradi nešto što bi moglo biti opasno ... pa kad me pogleda onim tužnim okama ... pa sve pruža ručice da ga podignem i poljubim ... slomit detetu vilicu?!?!?! ... joj, ta žena je bolesna ... trebalo bi da se leči ... nadam se da ne planira još dece ... već ih žalim ...
    Hvala svima na porukama koje ste mi pisali na "zid". Davno me nije bilo na forumu.

  5. #5

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    Reći za tu nakazu "kučka" je uvreda za kučku.
    Pa svaka kuja sa ulice bi ga makar svojim telom ugrejala ... to znaju oni koji čuvaju kerove.

    I samo me čudi taj komšiluk ... koji po oBITCHaju jedva (iz)reaguje na mesec-dva-tri dana,
    te našli "babu koja se raspala u stanu",
    te nađu "čoveka koji je od gladi umro na podu" ( a gde bi drugo, ne mož' da umre na plafonu)
    te dete maltretirano u Centru za Soc. Rad,
    te osakaćeno u školi, zlostavljano od nastavnika , silovano od očuha, ubijeno od ko zna koga ...

    pa kako je to moguće ... da niko nikad ODMAH ne reaguje ???????????

    pa ... kad se jedan okuraži, onda svi u doboš te znali su, te videli su, te ma sumnjivo im je bilo ...
    ali sve to isključivo u Novine, mikrofone i na kamere ...

    FFFFFUUUJ ...

    mnogi ljudi su postali NEljudi ... ne samo ti zlotvori ...

    "Kuda Idu Divlje Svinje ..."?

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #6

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    ova naša, nazovi, država, ima izuzetno glupe zakone kad su zlostavljanja i silovanja u pitanju, tako da me ne čudi što se takve stvari dešavaju, kad prolaze skoro nekažnjeno..

    jezivo je što su to deca, ni kriva, ni dužna..i jezivo je što će ta ista, nazovi majka, verovatno roditi još koje dete, koje će imati sličnu sudbinu..

    a koliko ih samo ima, samo nebo zna..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #7

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    Ovo je zaista da ostane covek bez komentara Uzas To je monstrum, a ne zena, a jos manje majka.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  8. #8

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    Samo jedna stvar mi nije jasna... Kako da je "to" još uvek na slobodi?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #9

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Samo jedna stvar mi nije jasna... Kako da je "to" još uvek na slobodi?
    kao što rekoh, zbog naših glupih zakona..na žalost..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  10. #10

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    skoro sam gledala na nekom kanalu kako majka lavica brani svoje laviće, sta je sve spremna majka antilopa spremna da uradi za svoje mladunče, kako pingvini štite mlade od jezive hladnoće. rpditelji pingvini su spremni da usvoje malog pingvina koji je ostao bez roditelja.....bezbroj primera kako životinje stite,brinu,svoj podmladak....e sad ostadoh zapanjena ,potrešena natpisima u novinama o zlostavljanju mališana i to upravo od strane roditelja???


    razmišljam da li je čovek postao gora zver od samih zveri ?? čak i zver brani svoje mladunče.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #11

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    Surovost bez presedana.
    Kad samo pomislim koliko ljudi ne može da ima decu, a dalo bi život za njih, a ovakvi monstrumi ih stancuju, da bi ih maltretirali....doživotna,bez prava na žalbu!
    Ćuti i prenesi dalje....

  12. #12

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Reći za tu nakazu "kučka" je uvreda za kučku.
    Pa svaka kuja sa ulice bi ga makar svojim telom ugrejala ... to znaju oni koji čuvaju kerove.
    Izraz kuchka je u ovom slucaju upotrebljen kao karakterna osobina...koji inace upotrebljavam za ovakve i njoj slicne "majke" i jos tamo neke... Opisuje sljam, dno dna, glupacu koja zna da rasiri noge...i jedino to i zna...


    Detetu od 3 godine slomiti vilicu. Ej.
    I citam tamo komentare...te bi joj slomili svaku kost, te sekli na komade, te zatvorili i bacili kljuc, te spalili na lomaci...
    Da, to su oni koji samo citaju o nesrecnim sudbinama..oni bi to ovako, pa oni bi to onako...
    Pa gde su ljudi koji to gledaju uzivo svaki dan? Zasto cute? Tu su da prokomentarisu kad komsija kupi novi auto ili ozeni sina, proseta nove cipele, kupi 3 umesto 2 litre mleka... a kad treba prijaviti zlostavljanje u porodici, svi okrecu glave i prave se mutavi. Sta misle u tim svojim gluperdama? Ako zazmure na takve dogadjaje...sta? prestace da se desavaju?
    Bagra seljacka.

    I koja politika koji zakoni koji bakraci. Oni mesec dana izglasavaju zakon o tome da li ce se u kantini skupstine jesti sendvici sa parizerom ili sa sunkom. A mozda je ipak bolje sa skampima.

    Svaki put kada procitam slicne naslove u crnoj hronici setim se male Anje...koja je umrla zbog posledica """ljubavi""" njene majke (ja kazem kuchke) i maminog (ja kazem kuchkinog) momka.
    Potresem se i danima razmisljam...ne mogu sebi da dodjem.


    (...i medju zivotinjskim svetom se ponekad desi da zenka odbaci svoje mladunce...bezi od njega, ne dozvoljava mu da pridje, rezi i ujeda...)
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #13

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    I citam tamo komentare...
    Komentare kad kreneš da čitaš sloši ti se, za sve takve i slične vesti, tragedije i šta ja znam. Onda vidiš ko sve zna da kuca. To bre ni saučešće ne zna da izjavi kad je neka tragedija pa se javi tim povodom "Od srca želim porodici saučešće"

    Pa gde su ljudi koji to gledaju uzivo svaki dan? Zasto cute? Tu su da prokomentarisu kad komsija kupi novi auto ili ozeni sina, proseta nove cipele, kupi 3 umesto 2 litre mleka... a kad treba prijaviti zlostavljanje u porodici, svi okrecu glave i prave se mutavi. Sta misle u tim svojim gluperdama? Ako zazmure na takve dogadjaje...sta? prestace da se desavaju?
    Bagra seljacka.
    Tu su, imaš ih svuda. To su oni čija šupljina između ušesa ne može da obradi sledeće - nasilje nije privatna stvar. I nikada ne sme biti. Moderno je da ne znaš komšiju, skrećeš glavu i gledaš ispod oka toliko da je to postalo bolesno. Na keca će da se tuži i prijavljuje ako mu zagradiš podrum jer ga se to tiče, a ostalo - nije moj pos'o da se mešam.

    Već sam jednom na nekoj temi rekla ono što je ovde naslov. Nema ništa gore nego kad je roditelj neprijatelj. Ja se jednako ježim kad vidim da dete grli i voli nekog monstruma jer šta ono zna... kakav god da je samo njega ima i za njega zna.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #14

    Odgovor: Roditelji kao najveći neprijatelji

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Ja se jednako ježim kad vidim da dete grli i voli nekog monstruma jer šta ono zna... kakav god da je samo njega ima i za njega zna.
    da, ovo je tako prokleto tačno..

    prisustvovala sam sceni kada su socijalni radnici oduzimali dete jednoj (nazovi) majci..ona je stajala hladna, kamenog lica na kome se videla samo bezosećajnost, čak u jednom momentu i gadjenje, prema detetu koje se očajnički otimalo i držalo tu istu ( nazovi) majku za noge..molilo i preklinjalo da ga ne ostavlja, da ga ne da tim ljudima..

    jezivo..ali tako istinito..
    da nekad i kad hoćeš, ne možeš nekome da pomogneš..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


Slične teme

  1. loši roditelji
    Autor asdf u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.02.2015, 14:34
  2. Astro roditelji
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.04.2013, 18:54
  3. Loši roditelji
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 21:47
  4. Preambiciozni roditelji
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 19:11
  5. Najveći osvajači i najveće vojskovođe
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.08.2009, 14:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •