Sta je originalno ? - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 105
  1. #16

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Uopste mi nije jasno kako trazenje istine stvara laz ?
    Trazenje je pitanje, a laz je odgovor.
    Aj mi reci jednu istinu,pa da mogu da te nazovem lažovom
    Lažovčino jedna

    Aj sad reci da ovo nije istina,a ja ću opet reći da lažeš,jer je po toj filozofiji sve laž...ala lažem,lažemo,kako god već

    Vidi,ja kad prdnem,to je original,jer svaki put miris i zvuk su za nijansu drugačiji od prethodnog...aj vozdra

  2. #17

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Kakvi Bogovi i ostali bakraci.
    Ako je Bog onda je i Djavo.
    Nastalo nesto original, stvorio Bog?
    Desila se nesreca, original od Djavola ce reci.

    Ja biti, ja sam original i sve sto cinim dakle je original a laz je odbrana.
    I tako u beskrajno!

  3. #18

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Da li ti shvatas koliko je ljudi koji su verovali u to sto ti verujes ?
    Kako to moze da se nazove originalno ?
    Ti nisi izvor tvog zivota, niti je tvoj otac bio izvor njegovog, i tako sve do prvog coveka koji je govorio prvi jezik.
    Tvoja sudbina, kao i svaka druga je jedinstvena, a ne zivot, svi drugi imaju osecaj prisutnosti, bas kao i ti.
    Po zakonu logike, a ne religije, mora postojati originalni izvor koji je prouzrokovao sve ovo sto vidimo oko sebe i u sebi.

    Bez obzira sta sam rekao, i dalje je najvaznije ono sto ti dozivljavas i osecas
    da tvoja situacija jeste, razumeo ti to ili ne.

    Ti vrlo dobro znas da ti nisi imao izbor da ne zivis, ili da nemas izbor da
    ne umres, ako zelis da verujes da je sve izmedju tvoj izbor, i da tako flagrantno ignorises spoljni uticaj, to opet nije tvoj izbor, nego tvoj osecaj.

    jew piter



    Pisati ne znači drugo nego misliti.
    Nered u rečenicama je posledica nereda umislima,
    a nered u mislima je posledica nereda u glavi,
    a nered u glavi je posljedica nereda u sredini i stanju te sredine.
    Ako je neko odlučio vršiti kritiku,
    a to znači da hoće od nereda u rečenicama,
    u mislima, u glavama, u ljudima i u sredinama stvarati red,
    onda takav subjekt ne sme biti neuredan ni u rečenicama ni u glavi ni u mislima.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #19

    Odgovor: Sta je originalno

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    ok jupiter,ali owaj ziwot koji wec imam i koji mi je dat,ipak je moj ziwot,i kao takwog ga kontrolisem..znaci original je..jel..a to sto je ziwot nastao woljom Boga,i da smo swi mi plod same te njegowe zamisli da Zemlja ima ziwote,to je nesto drugo..znaci ja goworim o originalu mog djelowanja u raznowrsnim sferama ziwota i i u raznim krugowima dje moja malenkost ima uticaj
    to je wec original a ta sama cinjenica ziwota je nesto drugo
    Dobro, evo da ti objasnim slikovito to sto ti nazivas 'kontrolom nad tvojim zivotom', tvoj zivot je vagon u kompoziciji voza koji ide jednom prugom koja ce taj tvoj vagon odneti ili u vecnost ili u smrt. Unutar tog vagona ti osecas kontrolu nad tim prostorom, kontrolu nad spoljnim faktorom i putanjom svog vagona - nemas. Bas kao i svi drugi, tako da se ne moze pricati o originalu.
    Tvoj vagon nije originalan, posto je u njemu celo tvoje porodicno stablo.

    Ono sto je originalno u tvom zivotu je tvoje licno iskustvo tvog zivota, ali ono je duhovna dimenzija, a ne fizicka.
    Kapiras ti imas osecaj da je sve sto ti hoces i mozes da radis - originalno, a
    drugi ljudi imaju osecaj da je egzO jedan u moru onih koji rade nesto sto je neko pre njih uradio.
    Evo, recimo ti nam kazi koga si ti video da radi nesto "originalno", ili jel' neko video da ti radis nesto originalno ?

    Ju Piter

    Citat tutifruti kaže: Pogledaj poruku
    Egzotic, ne vredi objasnjavati. Koliko sam shvatila, Dzu ne prihvata tudje misljenje, ma koliko ne bio u pravu. Ima neku sopstvenu filozofiju.
    Izvini molim te ja prihvatam svacije misljenje i ni na koji nacin ne zelim da ga menjam. Ako neko govori istinu, uvek se sa tom osobom slozim i kazem da je
    u pravu.
    Kada ja nisam bio u pravu ?
    Moja filozofija je shvatanje koje se nalazi u stvarnosti koja dolazi iz istine.
    Citat memento kaže:
    Probaću da odgovorim u duhu teme i početnog posta. Predpostavljam da je jedini original sam Bog. Dakle Tvorac. Kao takav on jedini zna šta je istina i bez njega se ne može spoznati niti delić toga što se zove istina...
    To je istina. Apsolutno si u pravu.
    Citat memento kaže:
    Laž je sve oko nas. Stvarnost nije ono što mi mislimo da jeste, niti ono što mi vidimo, a uvereni smo da je svet oko nas upravo onakav kakvim ga mi svojim očimam i svojim umom posmatramo. To što smo mi uvereni da vidim su u stvari naše predožbe o tome, dakle potpuno subjektivni dioživljaji, odnosno laži. U konačnom, mi i nismo sposobni da spoznamo original, posebno ne u nekom visokom stepenu...

    Čak i da je tako, uopšte mi ne smeta što živim u lažima...
    Pa ne mogu drugi zivoti i sve oko nas da budu laz, posto bi i mi tada bili laz,
    ali osecaj fizicke boli nas u tome razuverava.
    Stvarnost je fizicka bol, kojom osecamo pristutnost.

    Upravo je to najbitnije da ti nista ne smeta, sto znaci da si potpuno zadovoljan. Takvi su danas retkost.

    YUpiter

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Pisati ne znači drugo nego misliti.
    Nered u rečenicama je posledica nereda umislima,
    a nered u mislima je posledica nereda u glavi,
    a nered u glavi je posljedica nereda u sredini i stanju te sredine.
    Ako je neko odlučio vršiti kritiku,
    a to znači da hoće od nereda u rečenicama,
    u mislima, u glavama, u ljudima i u sredinama stvarati red,
    onda takav subjekt ne sme biti neuredan ni u rečenicama ni u glavi ni u mislima.
    Mozda nisi obavestena ali postoje forme zivota koje misle a ne pisu, bas kao sto ni covek nije pisao a mislio je, pre 8000 godina i vise
    Da li bi mogla da navedes jednu ljudsku delatnost koja nije posledica misli ?
    Kako moze u uzrocno posledicnoj dimenziji da postoji bilo koji oblik ili forma "nereda" ?
    Ja nista ne kritikujem, ali mogu ti reci da tvoj post nema puno veze sa
    originalnom temom.

    jew Piter
    Poruku je izmenio Goga, 11.12.2008 u 23:20 Razlog: tri uzastopna posta

  5. #20

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat vojinvukic kaže: Pogledaj poruku
    Kada čovek prdne,a iz mehurića izađe ideja...
    Kada ja to uradim izadje "ideja" da odmah promenim prostoriju.
    Kad malo bolje razmislim to i nije tako losa "ideja"... mislim promena ... coveku je potrebna promena

    Ta "ideja" je original
    Poruku je izmenio Goga, 11.12.2008 u 23:23 Razlog: You Tube...

  6. #21

    Odgovor: Sta je originalno

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Dobro, evo da ti objasnim slikovito to sto ti nazivas 'kontrolom nad tvojim zivotom', tvoj zivot je vagon u kompoziciji voza koji ide jednom prugom koja ce taj tvoj vagon odneti ili u vecnost ili u smrt. Unutar tog vagona ti osecas kontrolu nad tim prostorom, kontrolu nad spoljnim faktorom i putanjom svog vagona - nemas. Bas kao i svi drugi, tako da se ne moze pricati o originalu.
    Tvoj vagon nije originalan, posto je u njemu celo tvoje porodicno stablo.

    Ono sto je originalno u tvom zivotu je tvoje licno iskustvo tvog zivota, ali ono je duhovna dimenzija, a ne fizicka.
    Kapiras ti imas osecaj da je sve sto ti hoces i mozes da radis - originalno, a
    drugi ljudi imaju osecaj da je egzO jedan u moru onih koji rade nesto sto je neko pre njih uradio.
    Evo, recimo ti nam kazi koga si ti video da radi nesto "originalno", ili jel' neko video da ti radis nesto originalno ?

    Ju Piter

    Evo mogu li ja da kažem ?!

    Ja vidim tebe kao potpuno originalnog.
    Ti radiš nešto što nikad nigde niko još nije radio.

    Ti si znači originalni original !

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #22

    Odgovor: Sta je originalno

    Najoriginalniji original koji sam srela u virtuelnom svetu.
    Ti si znači originalni original !
    Bravo, Glišo!

    Post koji si napisla je orignalniji od originala.
    Nemam šta za dodat'.
    Poruku je izmenio Goga, 12.12.2008 u 00:02 Razlog: zaboravih citat...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #23

    Odgovor: Sta je originalno

    Hmmm ...

    Ako si kojim slučajem originalno ozbiljna ... onda je više nego verovatno da se i nismo baš razumele.

    Naime ... ...
    ja sam trenutno na talasima originalne NEozbiljnosti i sumnjam da ...


    nego, ajde da sačekamo šta će originalni original reći
    Poruku je izmenio Goga, 12.12.2008 u 00:34 Razlog: citat

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #24

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku

    Kao sto rekoh vise puta, istina je fizicko postojanje, apsolutno nezavisno od reci/jezika, posto one nisu potrebne da bi se istina videla/osetila......
    Niciji zivot nije originalan, posto covek nije izmislio disanje i ishranu koji su jedini faktori koji omogucuju zivot, i bez cega ni jedan zivot ne postoji.
    Pa potom kažeš:

    Pera :
    Ono sto je originalno u tvom zivotu je tvoje licno iskustvo tvog zivota, ali ono je duhovna dimenzija, a ne fizicka.
    Kapiras ti imas osecaj da je sve sto ti hoces i mozes da radis - originalno
    Dakle, u jednom momentu inspiracije tvrdiš da je jedina istina "fizičko postojanje, a ničiji život nije originalan" !
    Što nas dovodi u situaciju da je "istina ustvari kopija/laž"
    A potom parlaš kako je original "duhovna dimenzija, a ne fizička" , dok na nekim drugim temama negiraš duhovno --> jer se pitaš koji je molekularni sastav duha? I akcenat stavljaš na fizičko/materijalno....


    Sve se svodi da originalna--> laž - istina - vozovi - vagoni - gasovi - patike - i ostalo - nemaju apsolutno ama baš nikakve veze s vezom, i sa onim o čemu ti pričaš...
    Toliko si se zapleo i upleo da si se i sapleo -> o sopstvene rečenice, koje proizilaze iz zbrkanih i zbunjenih misli, željnih egzibicionizma i pažnje ....

    I ne, nisi originalan....

  10. #25

    Odgovor: Sta je originalno

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Dobro, evo da ti objasnim slikovito to sto ti nazivas 'kontrolom nad tvojim zivotom', tvoj zivot je vagon u kompoziciji voza koji ide jednom prugom koja ce taj tvoj vagon odneti ili u vecnost ili u smrt. Unutar tog vagona ti osecas kontrolu nad tim prostorom, kontrolu nad spoljnim faktorom i putanjom svog vagona - nemas. Bas kao i svi drugi, tako da se ne moze pricati o originalu.
    Tvoj vagon nije originalan, posto je u njemu celo tvoje porodicno stablo.

    Ono sto je originalno u tvom zivotu je tvoje licno iskustvo tvog zivota, ali ono je duhovna dimenzija, a ne fizicka.

    jew Piter

    Složila bih se da zasluga za originalnost ove naše planete i života na njoj pripada nekom tvorilačkom geniju. Neću na ovoj temi potencirati da li je u pitanju Bog ili razni činioci koji se mogu podvesti pod termin "priroda".
    Eto, neko će reći Bog je original, neću to osporavati, ali za mene je original upravo priroda.
    Malo gramatike... Reč "čovek" je zajednička imenica i upućuje na to da nas ima mnogo, a da pri tom svi mi imamo neke ključne zajedničke karakteristike. To zaista vodi zaključku da nismo originalni, nego sastavni deo zajednice.

    Rekla bih i da je metafora o vozu vrlo realna. Pojedinac nosi prtljag nasleđenih gena, uglavnom pun klišeiziranih vaspitnih načela, znanja koja stiče kroz uhodan obrazovni sistem... Naprosto ličimo jedni na druge, hteli to mi ili ne. Pitanje kako ćemo se ponašati u svom kupeu, kako ćemo ga ukrasiti ili čime ispuniti, jeste pitanje subjektivnog doživljaja i potreba.

    Odstupanje koje Pera Perić ima u odnosu na Đuru Đurića ja ipak ne bih ignorisala i nazvala ga lažnim. Jeste da se ne radi toliko o fizičkim, koliko o mentalnim i emotivnim razlikama, ali one jesu evidentne. Ali pretpostavljam da bi Pera bio vrlo srećan ako u svojim genima nema zacrtanu porodičnu sklonost ka nekoj teškoj bolesti, ta mala razlika odjednom postaje ogromna kada je u pitanju pojedinačna ljudska sudbina. Tako da i fizička odstupanja, ma koliko neznatna bila, mogu imati veliku cenu.
    A umetnost... Ona crpi svoje motive iz prirode i kruniše ih u mislenom polju, a onda ih stvaralački ispostavlja javnosti u obliku nekih umetničkih dela. Ne tvrdim da je umetnost original. Rekla bih da umetnost čine unikatni ljudski doživljaji.
    I zato ja sklop svih fizičkih i duhovnih karakteristika pojedica, ne bih nazvala originalom, nego unikatnom kombinacijom.
    Vrag odneo šnalu...

  11. #26

    Odgovor: Sta je originalno

    Da se nadovezem na prethodni post, original za mene predstavlja upravo nesto unikatno. U bioloskom smislu, svi ljudi su isti - pripadnici jedne vrste - ali covek nije samo biolosko bice, vec i drustveno i misaono. U misaonom pogledu, svaka ljudska jedinka je unikatna, neponovljiva, razlicita od bilo kog drugog bica koje zivi, je zivelo, ili ce ziveti. Pogledajte samo primer dva jednojajcana blizanca - koliko god da su "istovetni" u bioloskom smislu, uvek ce postojati makar mali, najmanji delic njihovih licnosti koji ce se razlikovati - dakle ljudska DNK nema veze sa originalnoscu. Dakle, svaki covek je original a ne kopija nekog drugog, samim svojim postojanjem - on ne mora nista cak ni da uradi, dovoljno je samo to sto postoji.

    Samim tim, svaciji zivot je original, jer se sastoji iz unikatnog i neponovljivog sklopa dozivljaja, osecanja, misli, itd. Niko nije isti kao neko drugi, cak ni ako dva coveka pomisle istu stvar u isto vreme (sto je verovatno nemoguce), opet ce postojati bilion drugih misli koje se nece poklopiti. To je zapravo i dobro - grozno bi bilo da smo svi isti... Ako nista drugo, bilo bi veoma dosadno...
    Poruku je izmenio Jerowen, 12.12.2008 u 11:18
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  12. #27

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat tutifruti kaže: Pogledaj poruku
    Memento, ne znam kako bi ateisti prokomentarisali tvoj prvi deo posta
    Moj post nije uperen protiv ateističkog pogleda na svet, jer sam i sam ateista, a i da nisam svi mi imamo pravo na svoje mišljenje...

    Zasto mislis da je sve laz oko nas? Ako tako posmatramo stvari, onda smo i mi lazna bica koje je Bog stvorio, kako ti kazes. Zivto se u tom slucaju svodi iskljucivo na laz. Da li je bas tako?

    Moje mišljenje je uslovno. Naša svest o zbilji oko nas uglavnom počiva na našim opažajima i našim predodžbama o njima. Ja sam, recimo, daltonista i za mene je moje posmatranje sveta originalno, ali se bitno razlikuje od percepcije stvarnosti nekoga sa normalnim vidim. Ko od nas vidi original, a ko laž? Niko. Naše oko je prilagođeno da može registrovati samo jedan sektor spektra svetlosti. Ili, kao zapaža svet oko sebe osoba koja uopšte ne vidi....

    Naravno, nije svet samo ono što se vidi. Puno toga od naših shvatanja zavisi od naših mogućnosti mišljenja, učenja, pamćenja, apstrahovanja.... Da li smo svi mi isti u tome. Naravno da ne. Daleko od toga...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #28

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Moje mišljenje je uslovno. Naša svest o zbilji oko nas uglavnom počiva na našim opažajima i našim predodžbama o njima. Ja sam, recimo, daltonista i za mene je moje posmatranje sveta originalno, ali se bitno razlikuje od percepcije stvarnosti nekoga sa normalnim vidim. Ko od nas vidi original, a ko laž? Niko. Naše oko je prilagođeno da može registrovati samo jedan sektor spektra svetlosti. Ili, kao zapaža svet oko sebe osoba koja uopšte ne vidi....

    Naravno, nije svet samo ono što se vidi. Puno toga od naših shvatanja zavisi od naših mogućnosti mišljenja, učenja, pamćenja, apstrahovanja.... Da li smo svi mi isti u tome. Naravno da ne. Daleko od toga...
    U potpunosti se slazem - nasa cula su daleko od savrsenih (uslovno receno, da ne ulazim u to sta je savrseno) - ono sto ja vidim/cujem/osecam bilo kojim culom nije isto sto i vidi/cuje/itd. neko drugi. Ali, ne slazem se da to onda znaci da je sve laz. Zapravo, potpuno suprotno: sve je istina. Ako ni za koga drugog, onda makar samo za mene ili samo za tebe ili samo za neku trecu osobu. Stvarnost tako postaje relativna. Istina i laz tako postaju relativne stvari, u zavisnosti od toga s koje tacke gledista posmatramo stvarnost. Za slepu osobu istina je da je svet u vecitoj "tami", dok mi koji imamo culo vida imamo drugaciju istinu - znamo da je svet ispunjen raznim bojama, a boje postoje samo zbog nase percepcije svetlosti. Kad ne bi bilo svetlosti, ne bi bilo ni boja. Ali, za slepog coveka ne postoji svetlost - to je njegova stvarnost, njegova istina.
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  14. #29

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Jerowen kaže: Pogledaj poruku
    ...Ali, ne slazem se da to onda znaci da je sve laz. Zapravo, potpuno suprotno: sve je istina. Ako ni za koga drugog, onda makar samo za mene ili samo za tebe ili samo za neku trecu osobu. Stvarnost tako postaje relativna...
    Ne bih želeo da cepidlačim, niti da posebno polemišem o ovome. Verujem da su naša razmimoilaženja, ipak, uglavnom terminološka...

    Međutim, ja nekako verujem da je suštinski kvalitet, ili atribut, istine univerzalnost. Sve što je podložno relativizaciji odstupa od toga. Posebno je diskutabilno govoriti o nekakvom zbiru ličnih, iliti subjektivnih istina. Po mom skromnom mišljenju tu se radi o ličnim iskustvima i predstavama a ne o istinama, ma kako to izgledalo, ili zvučalo...

    Šta je onda istinit podatak? To može biti merljiva veličina pod strogo utvrđenim uslovima. Recimo, izmerena temperatura vazduha u jednom trenutku na nekom mestu. Zatim, rezultat neke sportske utakmice. Visina zgrade, masa nekog tela, itd, itd...

    Sve ostalo što se zasniva na subjektivnim percepcijama i predstavama, ne može se smatrati istinom...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #30

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Sve ostalo što se zasniva na subjektivnim percepcijama i predstavama, ne može se smatrati istinom...
    OK, pristajem, ali kako onda razumes jednu ovakvu izjavu - Jerowen kaze Mementu: "Ja te postujem. To je istina." Postovanje je jedna vrsta osecanja; osecanje je subjektivno. Ako subjektivno nije istina, onda je moja izjava upucena tebi zapravo laz.... Medjutim, ja i dalje smatram da je moja izjava istinita.... Mozda je istina istina ako se nas dvoje slozimo da je to istina... Ali onda bi opet vidjenje istine zavisilo od tacke gledista.... Hm, sta ti mislis?
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •