Šta nije umetnost ?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    Šta nije umetnost ?

    Koja ljudska delatnost nije umetnost i zasto ?

    Da li volite drugima da naturate "vase 'shvatanje' umetnosti", ili da ga vama neko
    natura ?

    Jew Peter

  2. #2

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Ja ne volim da mi iko išta natura niti da ja naturam a pogotovo ne 'shvatanje umetnosti'. umetnost je nešto kao apsolutni odmor duha pogotovo ako to nije nešto čime zarađuješ za život.

    a na ovo pitanje koja delatnost nije umetnost ne bih znala da odgovorim Razmisliću...
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  3. #3

    13 Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Ja sam zavrsila umetnicku skolu, smer graficki dizajn. tako da mogu da dovorim o tome sta je umetnost za mene, ne o tome sta nije umetnost jer je ona svuda.Zamislite samo koliko je umetnosti u jednom jedinom prolecnom listu, koliko detalja...Jeste li nekad probali da ga naslikate onakvim kakav jeste?Mi smo to radili na pocetku prve godine, tada nisam kapirala zasto ali sam se uverila koliko je to tesko nama.Umetnost je nacin zivota.Ako ti je Bog dao taj dar trebas biti zahvalan jer to ne moze svako.Uvek si u tom sveyu cime god se bavio i uvek si nekako drugaciji od drugih, a kada udjes u drustvo drugih umetnika, shvatis da su i svi oni medjusobno razliciti, samo ih povezuje ljubav prema svom poslu.

  4. #4

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    nije umetnost sve ono u čemu ne postoji deo onoga ko ju je stvorio ili stvara.....

    ili

    nema umetnosti u onome što ne govori o svom stvoritelju.....

    ili, možda

    nije umetnost ono što ni u kom ne izaziva nikakva osećanja.....

    ili

    sve što ima cilj nije umetnost.....

    ili...

    jbmliga.....na prvu loptu ovo mi pada na pamet

    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  5. #5

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Mozda je recimo,zivot Isidore Bjelice umetnost.Ali njene knjige to svakako nisu.

    ne razumem performanse Marine Abramovic....seckanje ziletom u drustvu partnera pred publikom.....nisam sigurna da je svaki egzibicionizam umetnost.....


    svasta jos nesto....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #6

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat Mishel kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam zavrsila umetnicku skolu, smer graficki dizajn. tako da mogu da dovorim o tome sta je umetnost za mene, ne o tome sta nije umetnost jer je ona svuda.Zamislite samo koliko je umetnosti u jednom jedinom prolecnom listu, koliko detalja...Jeste li nekad probali da ga naslikate onakvim kakav jeste?Mi smo to radili na pocetku prve godine, tada nisam kapirala zasto ali sam se uverila koliko je to tesko nama.Umetnost je nacin zivota.Ako ti je Bog dao taj dar trebas biti zahvalan jer to ne moze svako.Uvek si u tom sveyu cime god se bavio i uvek si nekako drugaciji od drugih, a kada udjes u drustvo drugih umetnika, shvatis da su i svi oni medjusobno razliciti, samo ih povezuje ljubav prema svom poslu.

    To je po meni sve tačno, samo ima velike dvosmislenosti u svoj toj terminologiji oko umetnosti. Ne bih mogla reći da je umetnik onaj ko živi u svetu drugih umetnika kojima je to posao niti da je umetnost ta koja se rađa u tom okruženju. Član DBlica je posle rekao da je nije umetnost sve što ima cilj. To mi se nekako poklapa sa mojim mišljenjem. Sigurno da je to neki specifičan stil života, ali to nije isključivo povezano. Ispada da je umetnost kao neki paradoks koji se sastoji u tome da što više se stremiš ka njoj sve više ti izmiče. Možda sam ja ipak zato izabrala da budem ekonomista pa da tu po ceo dan razbijam glavu a onda kad izađem da budem umetnik
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  7. #7

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat drth09 kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne volim da mi iko išta natura niti da ja naturam a pogotovo ne 'shvatanje umetnosti'. umetnost je nešto kao apsolutni odmor duha pogotovo ako to nije nešto čime zarađuješ za život.

    a na ovo pitanje koja delatnost nije umetnost ne bih znala da odgovorim Razmisliću...
    Odlicno. Kada nebi postojala rec 'umetnost' i sistem koji zahteva kriterijume
    koji ce nesto da svrsta u 'umetnost' a ostalo ne, onda ja ne bih postavio ovu temu, a ti nebi o njoj morala da razmisljas.
    Ali neki ljudi su rekli da je 'umetnost' slikarstvo, poezija, muzika, film, .....
    i to ne svako slikarstvo, poezija, muzika, film..... nego samo ono sto ti neki odredjeni ljudi priznaju za umetnost, ostalo slikarstvo, poezija, muzika, film...
    je djubre, a ne umetnost, za te ljude.
    Eto ti si recimo dala tvoj doprinos teorijama o tome sta je za tebe umetnost,
    i takodje si postavila oblike formi onoga sto za tebe 'nije umetnost'
    Obicno su umetnici oni koji tom svojom 'umetnoscu' zaradjuju za zivot, ili
    ako su mrtvi, onda neko drugi od njihove umetnosti zaradjuje.
    Citat Mishel kaže:
    Ja sam zavrsila umetnicku skolu, smer graficki dizajn. tako da mogu da dovorim o tome sta je umetnost za mene, ne o tome sta nije umetnost jer je ona svuda.Zamislite samo koliko je umetnosti u jednom jedinom prolecnom listu, koliko detalja...Jeste li nekad probali da ga naslikate onakvim kakav jeste?Mi smo to radili na pocetku prve godine, tada nisam kapirala zasto ali sam se uverila koliko je to tesko nama.Umetnost je nacin zivota.Ako ti je Bog dao taj dar trebas biti zahvalan jer to ne moze svako.Uvek si u tom sveyu cime god se bavio i uvek si nekako drugaciji od drugih, a kada udjes u drustvo drugih umetnika, shvatis da su i svi oni medjusobno razliciti, samo ih povezuje ljubav prema svom poslu.
    Ako je umetnost nacin zivota, onda ne postoji zivot koji nije umetnost.
    Onda smo svi - umetnici, i rec 'umetnost' prestaje da ima svrhu.
    Potpuno se slazem sa tobom da oni spermatozoidi koje Bog nije hteo da pretvori u zivot nemaju taj dar.
    Citat DBlica kaže:
    nije umetnost sve ono u čemu ne postoji deo onoga ko ju je stvorio ili stvara.....

    ili

    nema umetnosti u onome što ne govori o svom stvoritelju.....

    ili, možda

    nije umetnost ono što ni u kom ne izaziva nikakva osećanja.....

    ili

    sve što ima cilj nije umetnost.....

    ili...

    jbmliga.....na prvu loptu ovo mi pada na pamet
    To znaci da nista nije umetnost, posto svaka posledica daje trag svog uzroka.
    Ja ne znam sta postoji a da nije izazvalo neko osecanje.
    Svako delo ima svoj cilj, sve je stvoreno iz nekog razloga, da sluzi nekoj svrsi.
    Citat believer kaže:
    Mozda je recimo,zivot Isidore Bjelice umetnost.Ali njene knjige to svakako nisu.

    ne razumem performanse Marine Abramovic....seckanje ziletom u drustvu partnera pred publikom.....nisam sigurna da je svaki egzibicionizam umetnost.....


    svasta jos nesto....
    Je definitivno smatram da je tvoj doprinos temi - umetnost.

    Jew piter

  8. #8

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku

    Je definitivno smatram da je tvoj doprinos temi - umetnost.

    Jew piter
    ne srce....moj doprinos je zanemarljiv,i nebitan......samo,ocarana tvojom zeljom da zasijas otvarajuci dubokoumne teme i da se pokazes i prikazes kao vanserijski intelektualac,nisam odolela da i ja malko zaserem na kraju....

    DzuBeliever s Moga
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ne srce....moj doprinos je zanemarljiv,i nebitan......samo,ocarana tvojom zeljom da zasijas otvarajuci dubokoumne teme i da se pokazes i prikazes kao vanserijski intelektualac,nisam odolela da i ja malko zaserem na kraju....

    DzuBeliever s Moga
    Niti sam 'vanserijski intelektualac', niti 'serem', niti imam zelju da budem izdvojen, niti su moje teme 'dubokoumne' (sta god to znacilo), ali zadrzavam pravo da tebe osecam kao umetnicu, posto ne smatram da je uvreda zvati nekog 'umetnik'.

    Bez obzira sto jos niko nije proglasio da je pisanje po forumima - umetnost.

    YU piter

  10. #10

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Fahreta Zivojinovic. Da ne kazem Lepa Brena.


    Eto, ona mi prva pade na pamet. Definitivno nije umetnost.

  11. #11

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    zavisi iz kog ugla se gleda
    neki plastičnu hirurgiju smatraju umetnošću

  12. #12

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Hm, a šta jeste umetnost?

    Ne volim da mi neko natura svoje poimanje umetnosti niti ja koga zamaram svojim mišljenjem i stavovima...

    Za nekog je zalazak sunca čista umetnost a za mene obična kič pojava (tu sad ide pitanje a šta je kič i tako u krug...)
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  13. #13

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    za mene nisu umetničke slike one koje ništa neprestavlaju već sam posmatrač mora dobro da se zagleda i da nešto sam osmisli u glavi šta uopšte na slici i nema.

  14. #14

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    zavisi iz kog ugla se gleda
    neki plastičnu hirurgiju smatraju umetnošću
    Za mene su politika(biznis) i religija(biznis) vrhunac ljudske umetnosti.
    Kada ljudi zlikovci koji su odgovorni za smrt miliona ljudi uspeju da sebe predstave kao dobrotvore.
    Ili kada ljudi uspeju da prodaju lazi za milione i milione dolara, a prevareni usput
    placu od srece i vriste 'aleluja'.

    Plasticna hirurgija je klasican primer primenjene umetnosti.

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  15. #15

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Fahreta Zivojinovic. Da ne kazem Lepa Brena.


    Eto, ona mi prva pade na pamet. Definitivno nije umetnost.
    Kako nije? Pa ajde ti napravi najveće govno od kiča kao ona i proguraj to kroz sve što ima itekako veze s umetnošću: televiziju, sport, štampu, film. Ladno stavlja osiromašenoj naciji prs' u oko, a njima to simpatično i lude sve više i na kraju polude za njom I pravi filmove čiji je jedini smisao da se prikazuju ona i to kako je kul baliti za njom i imbecilisati se. I - najgledaniji filmovi, naravno I napravi produkcijsku kuću sa onim šalabajzerom Sašom Popovićem, i puleni te kuće postanu najveće zvezde...naravno I pola zgrada izgrađenih krajem '80-ih u Srbiji se zove Lepa Brena Ja sam živeo prekoputa takve zgrade. Umetnost je to, nema šta!

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    zavisi iz kog ugla se gleda
    neki plastičnu hirurgiju smatraju umetnošću
    Ih, baš su neki


    Umetnost nije ono u šta nije uneto nimalo u m e ć a, što je čist egzibicionizam i senzacionalizam, hvatanje na bljesak i galamu, na mirise koji ti razdiru nozdrve... Umetnost ne može bez srca, bez genija, bez altruizma i humanosti. Umetnost nije sve ono što većina kaže da je umetnost, jer demokratija veze s umetnošću nema.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Umetnost-ogledalo nasih dusa...
    Autor dankaBg u forumu Psihologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.04.2010, 17:50
  2. Naša naivna umetnost
    Autor nenad.bds u forumu Umetnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.03.2009, 21:19
  3. Gde ide umetnost?
    Autor SQUAW u forumu Umetnost
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 20.11.2008, 13:56
  4. Grafičke animacije - umetnost ili ne?
    Autor yige_gui u forumu Umetnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.09.2008, 11:35
  5. Paleolitska umetnost
    Autor blueella u forumu Umetnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.11.2007, 11:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •