Šta nije umetnost ? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 41
  1. #16

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Da bi se moglo koliko toliko argumentovano odgovoriti na ovo vrlo složeno pitanje, verujem da bi trebali prvo, u što većoj meri, otkriti šta je to u stvari umetnost sama. I već tu počinju problemi. Naime, ubeđen sam da je i pored brojnih knjiga o umetnosti, ona suštinski subjektivna kategorija, dakle ljudska delatnost koja ne trpi nikakve kalupe, niti krute šablone...

    Međutim mislim da se, ipak, za umetnost može slobodno reći da je ona posledica neke ljudske aktivnosti koja ima za cilj da stimulišu ljudska svekolika čula u najplemenitijem smislu kako ljudi doživeli osećaj lepoga. Ali, taj osećaj izazivaju kod ljudi i mnogi prirodni fenomeni,kao i proizvodi ljudske delatnosti kojima to nije bio primarni cilj, čime se poopštava shvatanje umetnosti...

    I da završim. Mislim da bi se moglo reći da nisu umetnost oni proizvodi i rezultati neke ljudske aktivnosti koji nikada ne izazivaju osećaj lepoga kod (recimo normalnih) ljudi, tako da neka mišljenja na ovom forumu o pojedinim javnim i estradnim ličnostima, koja inače delim sa njima, verovatno više spadaju u kategoriju ukusa, ili afiniteta, odnosno ličnog stila nego u neumetnost, da tako kažem, jer, na žalost, postoje brojni ljudi u kojima upravo te estradne zvezde izazivaju osećaj lepoga, a o ukusima, ipak, ne treba raspravljati...

    Naravno, ovo je samo moje krajnje subjektivno mišljenje i ne mora biti baš ovako kao što sam napisao...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #17

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Da bi se moglo koliko toliko argumentovano odgovoriti na ovo vrlo složeno pitanje, verujem da bi trebali prvo, u što većoj meri, otkriti šta je to u stvari umetnost sama. I već tu počinju problemi. Naime, ubeđen sam da je i pored brojnih knjiga o umetnosti, ona suštinski subjektivna kategorija, dakle ljudska delatnost koja ne trpi nikakve kalupe, niti krute šablone...
    Upravo se o tome i radi, sam koren stvaranja reci "umetnost" je subjektivno gledanje na ljudsku delatnost. 'Nekome' se nesto svidja, i to je za tog 'nekog'
    umetnost, a ostalo sto mu se ne svidja, nije umetnost ?!?
    Citat m kaže:
    Međutim mislim da se, ipak, za umetnost može slobodno reći da je ona posledica neke ljudske aktivnosti koja ima za cilj da stimulišu ljudska svekolika čula u najplemenitijem smislu kako ljudi doživeli osećaj lepoga. Ali, taj osećaj izazivaju kod ljudi i mnogi prirodni fenomeni,kao i proizvodi ljudske delatnosti kojima to nije bio primarni cilj, čime se poopštava shvatanje umetnosti...

    I da završim. Mislim da bi se moglo reći da nisu umetnost oni proizvodi i rezultati neke ljudske aktivnosti koji nikada ne izazivaju osećaj lepoga kod (recimo normalnih) ljudi, tako da neka mišljenja na ovom forumu o pojedinim javnim i estradnim ličnostima, koja inače delim sa njima, verovatno više spadaju u kategoriju ukusa, ili afiniteta, odnosno ličnog stila nego u neumetnost, da tako kažem, jer, na žalost, postoje brojni ljudi u kojima upravo te estradne zvezde izazivaju osećaj lepoga, a o ukusima, ipak, ne treba raspravljati...

    Naravno, ovo je samo moje krajnje subjektivno mišljenje i ne mora biti baš ovako kao što sam napisao...
    I naravno, zakljucio si da je umetnost samo ono sto izaziva osecaj lepog, sto je opet potpuno individualno/subjektivno i nikako ne moze da se
    aplikuje na svakog coveka.

    Evo definicije umetnosti koja moze da se aplikuje na svakog coveka ;
    umetnost - vestina koja je proizvod dozivljaja, ucenja ili posmatranja.

    Tako da umetnost nije samo ono sto svaki covek zna da vidi, kaze ili uradi.

    Naprimer, ne moze svaki covek da peva, svira, slika, igra..... , tako da je
    svako pevanje, sviranje, slikanje, igranje..... - umetnost.

    Ne moze svaki covek da ima prijatelja, tako da je stvaranje prijatelja - umetnost.

    Itd......

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  3. #18

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku

    Evo definicije umetnosti koja moze da se aplikuje na svakog coveka ;
    umetnost - vestina koja je proizvod dozivljaja, ucenja ili posmatranja.

    Tako da umetnost nije samo ono sto svaki covek zna da vidi, kaze ili uradi.

    Naprimer, ne moze svaki covek da peva, svira, slika, igra..... , tako da je
    svako pevanje, sviranje, slikanje, igranje..... - umetnost.

    Ne moze svaki covek da ima prijatelja, tako da je stvaranje prijatelja - umetnost.

    Itd......
    U definiciji koju si naveo ima istine, ali uz bitne ograde, jer nije svaki proizvod doživljaja, učenja i posmatranja umetnost, iako neki zaista jesu.
    I nije svako pevanje, sviranje, slikanje i pevanje umetnost.
    Bitan je dar, talenat. Ali nije ni svako onaj koji ima sluha, i pri tom lepo peva, umetnik.
    Ja sam najbliža sledećoj definiciji:

    "Umetnost je nešto što putem čula stimuliše misli, emocije, verovanja ili ideje pojedinca."

    Umesto tog nešto, može se ugraditi to što si naveo "vestina koja je proizvod dozivljaja, ucenja ili posmatranja", ali je to nešto nedosezivo ako se, pri proceni ili analizi, koristi samo praktičan um. Ne vredi prosta logika, umetnost zahteva celog čoveka, kako stvaraoca, tako i uživaoca.
    Samo na taj način stimulisan čovek može izrasti u umetnika, tj. učiniti da njegovo delo na taj način utiče i na druge ljude.
    Bez tog "punjenja" slika, pesma, igra, tekst... su prazni i nisu umetnost.
    Ko daje procenu? Može svako. Subjektivizam provejava i kroz ocene vrhunskih kritičara. Ali mislim da završni sud ipak daje - vreme.
    Vrag odneo šnalu...

  4. #19

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    U definiciji koju si naveo ima istine, ali uz bitne ograde, jer nije svaki proizvod doživljaja, učenja i posmatranja umetnost, iako neki zaista jesu.
    I nije svako pevanje, sviranje, slikanje i pevanje umetnost.
    Bitan je dar, talenat. Ali nije ni svako onaj koji ima sluha, i pri tom lepo peva, umetnik.
    Ja sam najbliža sledećoj definiciji:

    "Umetnost je nešto što putem čula stimuliše misli, emocije, verovanja ili ideje pojedinca."

    Umesto tog nešto, može se ugraditi to što si naveo "vestina koja je proizvod dozivljaja, ucenja ili posmatranja", ali je to nešto nedosezivo ako se, pri proceni ili analizi, koristi samo praktičan um. Ne vredi prosta logika, umetnost zahteva celog čoveka, kako stvaraoca, tako i uživaoca.
    Samo na taj način stimulisan čovek može izrasti u umetnika, tj. učiniti da njegovo delo na taj način utiče i na druge ljude.
    Bez tog "punjenja" slika, pesma, igra, tekst... su prazni i nisu umetnost.
    Ko daje procenu? Može svako. Subjektivizam provejava i kroz ocene vrhunskih kritičara. Ali mislim da završni sud ipak daje - vreme.
    Nisam siguran koliko ce vremena proci da ti ili bilo koji "kriticar" shvati da je
    umetnost ono sto svaki covek dozivljava kao umetnost ?
    Vestina je sposobnost osobe da nesto uradi. Znaci svako ko nesto uradi je pokazao svoju vestinu, na ovakav ili ovakav nacin.
    "Umetnik" se na zapadu uglavnom zove osoba koja zaradjuje prodavajuci
    svoju vestinu, a na ovom forumu mozemo videti da ima ljudi koji Lepu Brenu
    koja je jedan od nasih najuspesnijih estradnih umetnika, ne smatraju umetnikom.
    Pokrenuo sam ovu temu zato sto vidim neopevanu dozu mrznje prema ljudima
    koja se kultivise na ovom forumu.
    Ja licno organski ne podnosim narodnu muziku u bilo kojem obliku i formi, ali
    izjavu da bilo koji pevac nije umetnik smatram intelektualnim samoubistvom.

    Po definiciji koju si ti navela, znaci da je pusenje cigareta umetnost, posto
    dim koji se stvara putem cula mirisa stimulise misli onoga koji sa tim smradom
    dolazi u kontakt.
    Svaki covek ima neki dar/talenat, jel' to znaci da je svaki covek - umetnik ?

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  5. #20

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    @Jewpiter
    Znaš, mislim da pri proceni umetnosti ljudi uglavnom donose svoj sud na osnovu dopadanja ili nedopadanja, koji je pre svega ličan. S tim, da se nekima utisci završavaju samo na čulima "lepo mi je ono što vidim, čujem", neki uključuju emocije "ovo ume da me dirne, ovo ne", neki koriste samo razum "ovo delo me navodi da razmišljam ili ne, neki idu u razmišljanju još malo dalje, pa ga zanimaju načini na koje neko delo može da utiče na njegove ideje i verovanja...
    Prosto mislim da pred vrhunskim umetničkim delom mora biti angažovan čovek u celini. I ok, to je takođe moj vrlo ličan stav i ne mora da znači da sam u pravu.
    Meni se zaista to ne dešava kad slušam Lepu Brenu. Eto, kad mi ona nametne dilemu da li će Cile nešto sitnije ili krupnije da joj uradi, meni nekako dođe svejedno, prosto navijam za Cileta da je ućutka tamo u šašu kako god..
    Razumem i zašto su ljudi ogorčeni, pa možda malo burnije reaguju na narodnjake. To je iz razloga što su tokom jednog dugog perioda naša čula bukvalno bila silovana jeftinom erotikom koja skiči, zavija, kuka i leleče... Od pevanja je tu bilo zaista malo šta da se čuje. I nisu ljudi ljuti na izvođače, koliko na one koji su taj sistem vrednosti nametnuli kao jedini, kao najveći, kao parametar patriotizma, itd.
    Lepa Brena je estradna umetnica. I to joj je sasvim dovoljno i za slavu, za popularnost, za jedan udoban i lagodan život. Dalje od toga, veruj mi, ništa ni njoj samoj ne treba. Dovoljno ima uslova da sama nešto po tom pitanju učini, ali očigledno ne želi, nego štancuje one nalik na nju. Ne vidim da treba zbog nečega da je žalim, pa me prosto čudi da si se ti toliko angažovao...
    Vrag odneo šnalu...

  6. #21

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    @ izabelitta
    Izzy, lepoto, zar ne primecujes da se vrtimo u krug ?
    Ovu temu sam poceo sa idejom da je potrebno zakopati ratnu sekiru koja se nalazi medju ljudima, kada se radi o ponizavanju jednog coveka zarad licnih
    osecaja.
    Dao sam definiciju koja postuje sve ljude, i koja ne namece nikom nista, kada govorimo o umetnosti kao jednoj od ljudskih delatnosti.
    Rekao sam da me Lepa Brena kao umetnik ne zanima, ali da je za mene
    umetnik svako ko peva i ko sebe smatra umetnikom.
    Ako ti zelis da ulazis u raspravu sa tim ljudima, objasnjavajuci im kako oni nisu
    umetnici, ja bih zeleo da budem njihov advokat.
    (posto mi nije jasno kako neko moze da dokaze da neko drugi nije umetnik ? )

    Mislim da i u ovoj ovakvoj zemlji postoji zakon za profesionalne umetnike, ali
    nisam siguran da postoji zakon koji sprecava ljude da se deklarisu kao
    umetnici.
    Tako da ako ti tvrdis da si umetnik u komunikaciji sa Jewpiterom, niko tvoju
    umetnost ne moze da ospori.

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  7. #22

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da i u ovoj ovakvoj zemlji postoji zakon za profesionalne umetnike, ali
    nisam siguran da postoji zakon koji sprecava ljude da se deklarisu kao
    umetnici.
    Tako da ako ti tvrdis da si umetnik u komunikaciji sa Jewpiterom, niko tvoju
    umetnost ne moze da ospori.

    YUroPe
    Ja sam Isus Hrist. Ne postoji zakon koji će da mi zabrani da se tako deklarišem...ni u ovoj ovakvoj zemlji (mada sam čuo da ne postoji takav zakon ni u totalitarnijim i gorim zemljama, poput Velike Britanije).
    Ne, ne postoji zakon koji brani, ali postoji jedna ustanova za one koji tvrde da su Isus Hrist. Isto tako za pajace koji tvrde da su umetnici.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  8. #23

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam Isus Hrist. Ne postoji zakon koji će da mi zabrani da se tako deklarišem...ni u ovoj ovakvoj zemlji (mada sam čuo da ne postoji takav zakon ni u totalitarnijim i gorim zemljama, poput Velike Britanije).
    Ne, ne postoji zakon koji brani, ali postoji jedna ustanova za one koji tvrde da su Isus Hrist. Isto tako za pajace koji tvrde da su umetnici.
    Ti si za mene komicar, bez obzira sta ti o tome mislis.
    Postoji zakon koji se zove lazno predstavljanje, i za koji se na zapadu krivicno
    odgovara. U zemlji koja je 92% Hriscanska kao sto je SAD, ljudi vrlo dobro znaju ime Isus Hrist, i ako tebi u dokumentima ne pise Jesus Christ, ti zbog tvoje ideje
    mozes da imas veoma ozbiljne situacije.
    Sin moje zene se slucajno zove Salvador Issa sto u prevodu sa spanskog i arapskog znaci 'Spasitelj Isus' ali njemu ne pada napamet da se tako predstavlja.
    Dao si veoma lep opis svoje licnosti kada umetnost poredjujes sa psihozom.
    Ti bi ljude koji sebe smatraju umetnicima, (a tebi se to ne svidja) strpao u ludnicu, jel' tako ?
    Pa koga vredja, ugrozava, ili mu nanosi bilo kakvu stetu, ako se neko deklarise kao umetnik ?

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  9. #24

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ti si za mene komicar, bez obzira sta ti o tome mislis.
    Hvala, to mi svi kažu.
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Postoji zakon koji se zove lazno predstavljanje, i za koji se na zapadu krivicno
    odgovara. U zemlji koja je 92% Hriscanska kao sto je SAD, ljudi vrlo dobro znaju ime Isus Hrist, i ako tebi u dokumentima ne pise Jesus Christ, ti zbog tvoje ideje
    mozes da imas veoma ozbiljne situacije.
    Sin moje zene se slucajno zove Salvador Issa sto u prevodu sa spanskog i arapskog znaci 'Spasitelj Isus' ali njemu ne pada napamet da se tako predstavlja.
    Ajde ti dokaži da ja nisam Isus. Kao što je moj jedini argument da Lepa Brena, npr. nije umetnik jer mi se ne sviđa, tvoj jedini argument da ja nisam Isus je to što ne veruješ dovoljno jako. Rekao sam da ću se ponovo vratiti na zemlju, i Veliki inkvizitor Ivana Karamazova je poverovao kada sam sišao, a ti se našao da ne veruješ. Pa kakav si ti to Jew, kada ni bratu Jew-u ne veruješ
    A ozbiljne situacije u vezi s ovim što si rekao već imam...dole...ozbiljan bol...dole.
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Dao si veoma lep opis svoje licnosti kada umetnost poredjujes sa psihozom.
    Ti bi ljude koji sebe smatraju umetnicima, (a tebi se to ne svidja) strpao u ludnicu, jel' tako ?
    Pa koga vredja, ugrozava, ili mu nanosi bilo kakvu stetu, ako se neko deklarise kao umetnik ?

    YUroPe
    Strpao bih ga, more, i u zatvor. Umetnost shvatam vrlo, vrlo ozbiljno, i kada neki idiot koji ne ume ni prstom u pesku da nacrta krug kaže da je umetnost to što on radi, a u meni se probudi građanska svest i odmah mi dođe da mu zvecnem lisicama. Vređa me, izvini. Vređa mi inteligenciju, kolika je da je, vređa mi ukus, kakav je da je, vređa mi, bre sve.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  10. #25

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Nisam siguran koliko ce vremena proci da ti ili bilo koji "kriticar" shvati da je
    umetnost ono sto svaki covek dozivljava kao umetnost ?
    čovek često greši.
    a kao jedinka je kratkog veka,
    da bi se nešto dokazalo kao umetnost je ipak potrebno malo vremena
    Ja licno organski ne podnosim narodnu muziku u bilo kojem obliku i formi, ali
    izjavu da bilo koji pevac nije umetnik smatram intelektualnim samoubistvom.
    a meni dodje da napravim harakikiriki, ili možda dva ista kada čujem ko, i šta se danas naziva umetnikom

    ne dovodim uopšte u pitanje da li je "pevanje" nekih nazovi zvezda umetnost,
    to ću raditi kada razrešim dilemu da li se svaki od njih može uopšte nazvati pevačem

  11. #26

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Strpao bih ga, more, i u zatvor. Umetnost shvatam vrlo, vrlo ozbiljno, i kada neki idiot koji ne ume ni prstom u pesku da nacrta krug kaže da je umetnost to što on radi, a u meni se probudi građanska svest i odmah mi dođe da mu zvecnem lisicama. Vređa me, izvini. Vređa mi inteligenciju, kolika je da je, vređa mi ukus, kakav je da je, vređa mi, bre sve.
    Zamolio bih uvaženog gospodina da mi da definiciju umetnosti,a potom da obrazloži ko je tu definiciju izveo i zašto sad svi moramo da je se držimo...po meni lično,umetnost je relativna stvar,znači o ukusima je uzalud raspravljati se,a oni koji se kruto drže umetnosti kao nečega što je striktno uokvireno nekim normama nisu ništa bolji od fensera,pozera,verskih fanatika...

    *aj uzmi za primer ove fotografije što kačite,pa pola od toga nije ni prišlo umetnosti(po mojim standardima),da ne govorimo o raznoraznim performansima i sl. sranjima,pa svako sa 2gr. mozga će da izmisli performans i da mu nakači neko značenje...ali opet,ne bi ih ja u ludnice...ima i boljih mesta za takve

  12. #27

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Zamolio bih uvaženog gospodina da mi da definiciju umetnosti,a potom da obrazloži ko je tu definiciju izveo i zašto sad svi moramo da je se držimo...po meni lično,umetnost je relativna stvar,znači o ukusima je uzalud raspravljati se,a oni koji se kruto drže umetnosti kao nečega što je striktno uokvireno nekim normama nisu ništa bolji od fensera,pozera,verskih fanatika...
    Da sam hteo da kažem šta jeste umetnost, otvorio bih temu Šta jeste umetnost i tu kačio svoje mišljenje. A pošto je ovo tema Šta nije umetnost, ja ću da kažem da sva ta proseravanja s performansima, zaklanim psima na postoljima, slikanja govnjivom četkom po hameru itd. nisu umetnost. O ukusima vredi raspravljati s onim ko ga nema. Ne može neko da kaže da je bela tačka na beloj pozadini umetnost, a da mu ja ne odgovorim da je budala.

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    *aj uzmi za primer ove fotografije što kačite,pa pola od toga nije ni prišlo umetnosti(po mojim standardima),da ne govorimo o raznoraznim performansima i sl. sranjima,pa svako sa 2gr. mozga će da izmisli performans i da mu nakači neko značenje...ali opet,ne bi ih ja u ludnice...ima i boljih mesta za takve
    Kad bi se brisalo sve što nije umetnost sa fotografija, ostalo bi 15 slika na temi. Ovo je forum, ne umetnički paviljon, tako da se osrednjosti i blagi kič moraju tolerisati da bi tema bila uopšte posećivana.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  13. #28

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Ajde ti dokaži da ja nisam Isus.
    Ako ti osecas da si Isus Hrist, ja nemam nista protiv toga, posto se to mene
    ne tice. Statistike potvrdjuju da su ludnice pune ljudi koji osecaju da su
    Isus Hrist, a nema ni jedne osobe koja je u ludnici jer sebe oseca umetnikom, sem ako ne oseca da je Betoven ili Mocart.
    Ti ocigledno ne osecas razliku izmedju osecaja umetnosti i osecaja da si neko
    ko se rodio pre 2000 godina.
    Citat B kaže:
    Kao što je moj jedini argument da Lepa Brena, npr. nije umetnik jer mi se ne sviđa, tvoj jedini argument da ja nisam Isus je to što ne veruješ dovoljno jako. Rekao sam da ću se ponovo vratiti na zemlju, i Veliki inkvizitor Ivana Karamazova je poverovao kada sam sišao, a ti se našao da ne veruješ. Pa kakav si ti to Jew, kada ni bratu Jew-u ne veruješ
    A ozbiljne situacije u vezi s ovim što si rekao već imam...dole...ozbiljan bol...dole.
    Ja nisam Lepa Brena, tako da bi bilo bolje da ti raspravis sa njom sta je ona
    a sta nije. Ja za razliku od tebe postujem sve ljude.
    Ja sam rodjen bez mogucnosti verovanja, i ja nisam jevrejin, ja sam
    100% Srbin, Jew i Ju se u engleskom jeziku izgovaraju isto, tako da cinjenica
    da je apostol Petar bio jevrejin daje sklop Piter iz Jugoslavije, sto su
    Rimljani uzeli kao naziv za njihovog Zevsa.
    Citat B kaže:
    Strpao bih ga, more, i u zatvor. Umetnost shvatam vrlo, vrlo ozbiljno, i kada neki idiot koji ne ume ni prstom u pesku da nacrta krug kaže da je umetnost to što on radi, a u meni se probudi građanska svest i odmah mi dođe da mu zvecnem lisicama. Vređa me, izvini. Vređa mi inteligenciju, kolika je da je, vređa mi ukus, kakav je da je, vređa mi, bre sve.
    Jako je lepo biti sibadzija u cyber space-u, kada se to vec nemoze desiti u
    stvarnom zivotu. Odlicno mesto za pumpanje "gradjanske svesti" cyber
    steroidima.
    Opet ponavljam ako tebe nesto vredja, taj osecaj ces sam morati da regulises.
    Inteligencija je sposobnost shvatanja situacije, a ja licno ne vidim da je ti shvatas, narocito predstavljanjem kao Isus Hrist.

    JUpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  14. #29

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Inteligencija je sposobnost shvatanja situacije, a ja licno ne vidim da je ti shvatas, narocito predstavljanjem kao Isus Hrist
    Pa Isus je, kažu, imao IQ 62.
    I dalje nisi dokazao da nisam.

    HeSus
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  15. #30

    Odgovor: Sta nije umetnost ?

    Zamolio bih sve ljubitelje šunda poznatijeg kao ''religija'' da se presele na forum sa nazivom istog

    *samo moja ''građanska odgovornost'',jer po meni ovo nije mesto za traženje odgovora na pitanje ''ko sam ja u stvari'',niti za razuveravanja tipa ''ko ti nisi''

    Jer ipak:
    'Ja sam Ja,Jeremija,prezivam se Krstić'
    e to već jeste/nije umetnost?

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Umetnost-ogledalo nasih dusa...
    Autor dankaBg u forumu Psihologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.04.2010, 17:50
  2. Naša naivna umetnost
    Autor nenad.bds u forumu Umetnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.03.2009, 21:19
  3. Gde ide umetnost?
    Autor SQUAW u forumu Umetnost
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 20.11.2008, 13:56
  4. Grafičke animacije - umetnost ili ne?
    Autor yige_gui u forumu Umetnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.09.2008, 11:35
  5. Paleolitska umetnost
    Autor blueella u forumu Umetnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.11.2007, 11:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •