Pušenje ili ne - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste pušač?

Učesnika ankete do sada
93. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    42 45.16%
  • Ne

    51 54.84%
Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 124
  1. #31

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat Hocu-necu kaže:
    Bilo bi lepo i da opuske ne bacaju gde god stignu, vec da se bar ponekad sete da ih ubace u kante za smece.
    Opusak ne bacam u kantu za smece ako prethodno nisam ugasila cigaretu. Ako sam pusac, ne moram biti i piroman


    Zbog svega toga, kada vidim da je neko pusac, automatski mu smanjim vrednost za 50%

    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #32

    11 Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat Hocu-necu kaže:
    Mislite o tome... ili makar predjite na banane, cena je verovatno ista, ali su bar bolje za zdravlje
    ne bih se bas slozila. banane u vecim kolicinama izazivaju hronican zatvor, a nitko nije veseo kad mu tamo gdje car ide pjeske oci ispadaju od muke...
    a sta fali jabukama???
    nattydread is coming to dinner

  3. #33

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat Hocu-necu kaže:
    Da li bi vam bilo cudno da vas komsija svakog dana kupuje po dvadeset banana i stalno ih jede?
    Iskreno, nemam običaj da zavirujem komšijama u bakaluk.

    Ja sam od malena znala da ću pušiti, samo sam čekala da postanem "dovoljno velika". Negde u šestom osnovne sam počela da kradem cigarete od mame i inkognito pušim (da čak ni drugari za to nisu znali). Za zvanično dobijanje statusa pušača odredila sam da sam "dovoljno velika" u sedmom osnovne. Od onda kupujem cigarete. (Danas kada vidim dete u osnovnoj školi da puši, dođe mi da ga :u glavu:.) I od onda do dana današnjeg nisam poželela da se batalim cigarete. O, da, znam da time uništavam svoje zdravlje, ali u tome i uživam. A mogu nabrojati još sijaset faktora koji uništavaju moje zdravlje, a u kojima ne uživam ili bar ne uživam toliko. Uostalom, kome ima veka ima mu i leka.
    Jedino zbog čega žalim je što sam roditeljima rano rekla da pušim (negde u prvom srednje) što je zapravo bio momenat kada sam prestala sa onim slatkim skrivanjem.
    Što se tiče poštovanja nepušača, ne znam odakle stav da pušači ne uvažavaju pravo na zdrav život nepušača. Dakle, ako sam u poseti kod nekog i ako ne vidim nigde pepeljaru, neću ni pitati smem li da zapalim (samo ću veoma kratko ostati u poseti). Ukoliko su domaćini nepušači, a pepeljara je negde na stolu, pitaću smeta li im da zapalim. U posetama gde ima male dece ne pada mi na pamet da zapalim. Za vreme obroka, ma koliko to želela, sigurno neću zapaliti dok još neko za stolom jede. Iako marfijev zakon kaže da dim uvek ide na nepušača, gledaću da u društvu sednem tako da se ovo ne desi. Na poslu imamo prostoriju u kojoj je dozvoljeno pušenje, dakle dimimo mi pušači jedne druge i ne smetamo nikome. Pikavce ne bacam gde stignem. Na plaži uvek ponesem neku kutijicu u koju ću staviti sve opuške i po napuštanju plaže istu baciti u kantu za otpatke.
    E, sad se jako izvinjavam ako sam ja domaćin, dakle ako je neko kod mene u poseti, što neću pitati smeta li im što pušim. Uostalom, ako im se ne sviđa, neka se i oni zadrže kratko isto kao što se i ja kod nepušača u kući veoma kratko zadržavam.
    Ne umanjujem vrednost nepušačima, niti smatram da sam ja manje vredna zato što sam pušač (no o drugačijem stavu možemo da se rapišemo na temi predrasuda).
    Jedino što mi je uvek smetalo je što sam kao strastveni pušač imala veze samo sa nepušačima. I uvek sam govorila "Sledeći će biti pušač", ako ni zbog čega više ono da podeli istu želju za "cigaretom posle" (jela, a na šta ste vi mislili ).
    Poruku je izmenio Mish, 22.10.2006 u 13:57
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #34

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat nattydread kaže:
    a sta fali jabukama???
    Nista ne fali ni jabukama, svaka vocka je sigurno bolja od duvanskog dima
    Pokusavam samo da kazem da je pored toliko besplatnog smoga, skroz bezveze kupovati cigare

  5. #35

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Jesam pusac, od 16. godine, ne zelim da prestanem stoga i ne planiram. Uvek pusim Slims, kutija mi traje dva - tri dana tako da nisam bas turcin, ne pusim puno ali voliiiiiiiiiiiiiiiim Sto se zdravlja tice citiracu jednu moju drugaicu iz srednje Umiru i oni koji ne puse. Znam da steti kozi, kosi, plucima itd... ali to se nekako kompenzuje (mada ne u potpunosti) drugim stvarima
    Evo, promenila sam potpis

  6. #36

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat Lady in red kaže:
    Sto se zdravlja tice citiracu jednu moju drugaicu iz srednje Umiru i oni koji ne puse.
    ? Eh? Umiru i oni koji ne skachu za zgrade, i oni se ne otruju mishomorom, oni koji se ne drogiraju i predoziraju... svi mi umiremo, samo je pitanje kada ...


    Citat Lady in red kaže:
    Znam da steti kozi, kosi, plucima itd... ali to se nekako kompenzuje (mada ne u potpunosti) drugim stvarima
    Mozze jedno pitanje? Kako se oshtecenje na kozi kosi a a narochito plucima kompenzuje? Oshtecenjem mozga? Otrov je otrov...

    Ja cu da citiram nekog drugog: " Ljubiti pushacha je kao lizati pikslu"

  7. #37

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Inspirisana tekstom iznad, dovoliću sebi da ovde prepišem nešto što je jednom napisao neko ko je član i našeg foruma. Rasdej, thanx.

    Zašto pušite?
    13 uobičajenih izgovora

    Moje zdravlje - moj problem... je svakako najčešći odgovor na pitanje Zašto? U najmanju ruku je nepristojno kada pušač ovo izjavi osobi koja se bori za čist vazduh u prostoriji. Ali, ne samo to, zar nismo potrebni našim bližnjima zdravi, a ne bolesni ili mrtvi?

    Od nečega mora da se umre ... Ovo se takođe veoma često čuje iz usta pušača, ali većina od njih će ostaviti pušenje nakon konstatovanog teškog oboljenja. Zašto bismo prizivali bolest i ubrzavali vlastitu smrt?

    Mogu da prestanem kad god hoću, ali sada to još uvek ne želim ... Zamislite čoveka koji udara glavom u zid, i na pitanje Zašto? odgovara: Mogu da prestanem kad god hoću, ali to još uvek ne želim....

    Ionako je sve zatrovano... Da li bi bilo razumno kada bi neko jeo otpatke hrane sa smetlišta, uz izgovor da je ionako sva hrana zatrovana?

    Moj deda je pušio od svoje rane mladosti, a živeo je 85 godina ... No comment

    Bolje je i to nego da pijem ili da se drogiram... Još jedna u nizu nerazumnih izjava koju neki pušači potežu u svoju odbranu, sa takvim ponosom kao da nakon nje neminovno sledi odavanje priznanja.

    Lečim nervozu ... je veoma često opravdanje iako se zna da pušenje u suštini ima suprotan efekat.

    Kad prestanem sa pušenjem, odmah se ugojim ... Pušenje kao način da se reguliše telesna težina?!

    Lekar me savetuje da ostavim cigarete, a i on puši ... Budite mudriji od takvog lekara i poslušajte njegov savet!

    Neće baš mene da zadesi rak ... To su mislili mnogi od stotine hiljada ljudi koji umru od raka direktno uzrokovanog duvanskim dimom.

    To mi je jedino zadovoljstvo, zar i toga da se odreknem? ili Ne smem da pušim, ne smem da pijem - pa zašto onda živim? ... Da li zaista život ne pruža veća zadovoljstva od gušenja u otrovnom dimu i uništavanja vlastitog zdravlja i zdravlja ljudi oko nas?

    Ja pušim samo kvalitetne cigarete ... No comment

    Ne znam šta ću s prstima ... No comment
    I stvarno. No comment
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #38

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Kad prestanem sa pušenjem, odmah se ugojim ... Pušenje kao način da se reguliše telesna težina?!
    HAha.. pa taj neko ima ambiciju da bude shlang lesh ha? Valjda danas nisu u modi shiroki kovchezi...

  9. #39

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Iovako jevda držim milsi na opuku a kad ne mogu
    da zapailm ondak je prava katatsrofa.

    Ovisnik sam, neizlečivi nikotinoman.

  10. #40

    Odgovor: Pušenje ili ne

    ja ne pusim a nikada i necu,dala sam rec sebi u inat onima koji kazu,a i ti ces.
    ljudi daju tolike pare za to smece da bi se trovali,da bi smrdeli i ranije ostarili
    to stvarno moraju da budu neki cudni mozgovi

  11. #41

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Ne pusim,nikada nisam ni probala,to mi je uvek bila smrdljiva i gadna navika...
    Kod mene je zabranjeno pusenje a drugari pusaci moraju na terasu ako zele da zapale,pa ti uglavnom dodju na sok a nepusaci na kafu
    Inace svaki decko s kojim sam bila imao je zabranjeno pusenje kad je samnom u drustvu i nijedan se nije bunio....
    Dakle sve je to stvar psihe,zeli li neko ili ne...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  12. #42

    Odgovor: Pušenje ili ne

    ja pushim od 20 godine, tj. kad sam krenuo na fax. Do tad sam stalno govorio da ni u ludilu necu. Trenutno nemam nameru da ostavim (da budem iskren), a najverovatnije da cu ostaviti jednog dana. Trenutno mi nista ne skodi, i "mislim" da mogu ostaviti, samo da hocu (a necu - trenutno)

  13. #43

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Pusila sam 10 godina i pre par meseci sam ostavila...samo tako odjednom, bez nekog posebnog razloga....i mnogo se bolje osecam.
    Misljenje je ko i dupe...svako ima svoje.

  14. #44

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Pušio sam 23 godine mnoge kolege su me nagovarale da prestanem da pušim ali ja to nisam hteo. a onda sam rekao ne kada sam video čoveka koji je bolesno zavisan da čak i ako je znao da je dobijo bolest od cigareta prva stvar koju je uradijo kada je izašao od lekara je bila da zapali cigaretu.
    Posle toga sam prestao i evo nepušim već 1,5 god.prestao sam bez ikakvih pomoćnih sredstava .SVE JE SAMO STVAR VOLJE!!!!!!!

  15. #45

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    I moj moto je: Ko puši, dobar je u duši.
    I pusenje, i zdravlje, odlucio sam sam...

    Nekad sam dimio lucky 100's. Od kad je propao uzimam neke ultralite cigarete.
    Najgore je ako ste pusac koji se nervira zbog svog pusenja.
    Smanjio sam jer ne uzivam kao nekad. Al' kad odem na picence i da ne zapalim ,
    Sam u kuci retko zapalim... uz kafu. Dim u zatvorenom odlazi do plafona, mesa se sa nekim vragom i pada tezi i otrovniji. Ima resenja naravno. Recimo http://www.medisana.co.yu/xj_3000C.htm

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Odavno sam prestala , a sada sam ljuti neprijatelj cigaretama i dimu ...
    Joj, najgora sorta Skloni se, nemoj da mi ke***

    Ne delim ljude na pusace i ne pusace. Pitam dali se sme zapaliti. Nije mi trauma da ne zapalim u takvoj situaciji.
    Uvek sam za zabranu pusenja na javnim mestima.

    Cak sam spontano prestao pre rata bombardovanja na 6 meseci, pa posle "spontano" propusio nanovo....

    Mislim da je i jako vazno koliko covek pusi, ako vec pusi...

    A sto se tice kinte, to je smesna prica. Pa stagod pomnozite sa milion dobijete minus od milion dolara,dinara.... Ode kinta vec na nesto drugo....Ne vidim da nepusaci imaju jahte i palate samo zato sto su nepusaci...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Traženje posla
    Autor Kunic u forumu Posao
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 22:33
  2. Trošenje plate
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:20
  3. Taloženje...
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.11.2009, 16:42
  4. Lečenje sinusa
    Autor bianka u forumu Online savetnik
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.09.2008, 11:07
  5. Počelo suđenje Šešelju!
    Autor morrib u forumu Spomenar
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 14.02.2008, 21:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •