Radikali - ko su oni ? - Strana 19
Strana 19 od 26 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 285 od ukupno 384
  1. #271

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Pretpostavljam, iscezvanje... (postat ce minorni u politickom zivotu Srbije)

    Razlozi:
    1. Sa jedne strane se prave tvrdim, principijelnim, a ustvari su izrazito neprincipijelni, spremni su da krse (verbalno, jer im drugacije ne dozvoljavaju) i zakone i ustav u cilju dokazivanja svojih ``principijelnosti``.
    2. Demokratija zahteva blazi nastup i kooperaciju.
    3. Niko nema pravo svojatati ``istinu`` a blamirati drugi tabor.
    4. Vreme radikalnih ideja je ostalo negde u prvoj polovinu 20. veka, odavno su svi shvatili da radikalne promene donose samo jad i bedu. Svet danas zahteva dugotrajne i mukotrpne procese, rad, obrazovanje, diplomatiju. Zivot na jednom visem nivou. Radikalno uproscavanje problema je odavno postalo pogresan put.
    5. Kada se za koju godinu uspostavi globalizirano potrosacko drustvo, slojevi narodnih masa zeljnih adrenalina ce premestiti svoje interesovanje na arenu mirisa krvi i benzina, te ce svoje potrebe tamo zadovoljavti. Politika ionako zahteva vece mentalno zalaganje.
    6. Prvo Srbi a tek posle ljudi bas ne stvara dobar imidz medju drugim nacijama... Jel tako, Josse?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #272

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    6. Prvo Srbi a tek posle ljudi bas ne stvara dobar imidz medju drugim nacijama... Jel tako, Josse?
    Малтене у свакој нацији имаш изражен патриотизам највећег народа, а држава служи пре свега интересима својих грађана па тек онда неком другом. То што се тиче имиџа у свету.
    Што се тиче имиџа међу националним мањинама унутар Србије, верујем да радикали немају намеру да дискриминишу оне који нису Срби. Проблем је у томе што су националне мањине често под утицајем Будимпеште, Сарајева, ЦИАе... и што је међу њима раширено непријатељство према Србима. Теби је вероватно проблем што радикали тврде да сви становници Србије треба да имају иста права, али богме и да поштују своју државу. Ти си опет у Мађарску ишао само по саламу, а опет славиш њене државне празнике и пљујеш по Србији и Србима. То је и за мене неприхватљиво, напоштовање Срба и других народа од стране националних мањина, као и наше државе Србије.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #273

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Gospodo, nije moje da sudim, samo se prisećam.
    Nije prošlo ni godina dana od osnivanja SRS (transformacija SČP i i usisavanje NRS Tomislava Nikolića), a sa pristupnica je nestao lik Nikole Pašića, a sa članskih karata kruna.
    Brzo su se odrekli dva principa, po mom mišljenju:
    dijaloga i monarhije.
    Mnogo su mogli naučiti od Baje (Nikole Pašića), nisu imali ni volje, ni vremena
    Žurilo se negde,nismo imali vremena da se dogovorim, a kada vođe zaćute, progovori oružje.

    Kada sam kod pitanja krune,
    nismo monarhija, nemamo kralja, a kruna nam je i na grbu i na zastavi
    Ako izuzmem lične prepirke, mislim da su dva prethodna teksta odlična i vredna čitanja, ali opet kažem: Nije moje da sudim, samo se prisećam.

  4. #274

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Малтене у свакој нацији имаш изражен патриотизам највећег народа, а држава служи пре свега интересима својих грађана па тек онда неком другом. То што се тиче имиџа у свету.
    Што се тиче имиџа међу националним мањинама унутар Србије, верујем да радикали немају намеру да дискриминишу оне који нису Срби. Проблем је у томе што су националне мањине често под утицајем Будимпеште, Сарајева, ЦИАе... и што је међу њима раширено непријатељство према Србима. Теби је вероватно проблем што радикали тврде да сви становници Србије треба да имају иста права, али богме и да поштују своју државу. Ти си опет у Мађарску ишао само по саламу, а опет славиш њене државне празнике и пљујеш по Србији и Србима. То је и за мене неприхватљиво, напоштовање Срба и других народа од стране националних мањина, као и наше државе Србије.
    1. Koje praznike ja slavim, ti ne znas a i ne treba da znas.
    2. Ne volim i ne moram da volim radikale jer dobro znam sta si cinili izmedju ostalog i manjinama ove zemlje. Predamnom oni nicu cisti!
    3. Sta fali Budimpesti, Sarajevu, Londonu, Buenos Airesu?
    Poruku je izmenio Mish, 19.08.2008 u 22:35 Razlog: bez vređanja, molim
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #275

    Radikali - ko su oni ?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku

    6. Prvo Srbi a tek posle ljudi bas ne stvara dobar imidz medju drugim nacijama... Jel tako, Josse?
    sada u Madjarskoj ima nesto oko 5000 Srba,pitam se koliko ih je bilo pre 100 godina...u drugim drzavama sa srpskom manjinom ista slika....bas su svi vodili racuna da prvo misle na Srbe,pa tek onda na sopstveni narod....smesno...jedino u Srbiji pod demokratijom smatraju anarhiju....a ovaj citat me navodi da pomislim da Srbi nisu ljudi...po autoru.

    ...daj Boze da gresim.
    Poruku je izmenio Mish, 19.08.2008 u 22:35 Razlog: spajanje uzastopnih poruka

  6. #276

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    sada u Madjarskoj ima nesto oko 5000 Srba,pitam se koliko ih je bilo pre 100 godina...u drugim drzavama sa srpskom manjinom ista slika....bas su svi vodili racuna da prvo misle na Srbe,pa tek onda na sopstveni narod....smesno...jedino u Srbiji pod demokratijom smatraju anarhiju....a ovaj citat me navodi da pomislim da Srbi nisu ljudi...po autoru.
    Pa mesovite teritorije su oduzete od Madjarske posle prvog svetskog rata.
    Koliko bi srba trebalo tamo da zivi? (Koliko madjara ima Srbija bez Vojvodine? Oko 2000?)

    Autor nema problema sa srbima, autor ima problema sa onima koji tvrde: prvo srbi, pa tek onda svi ostali... Takvi vecinom nisu ljudi. Devetdesete su skinuli maske sa sovinista i ostalog sljama...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #277

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pa mesovite teritorije su oduzete od Madjarske posle prvog svetskog rata.
    Koliko bi srba trebalo tamo da zivi? (Koliko madjara ima Srbija bez Vojvodine? Oko 2000?)

    Autor nema problema sa srbima, autor ima problema sa onima koji tvrde: prvo srbi, pa tek onda svi ostali... Takvi vecinom nisu ljudi. Devetdesete su skinuli maske sa sovinista i ostalog sljama...
    Ni ovaj autor nema problema sa Madjarima,vec onima koji Madjare stavljaju ispred Srba....a nedostaje ti revidiranje Trijanona...cini mi se.A i vi imate soviniste i sljam,koji i u Vojvodini deluje nesmetano...nisam ja za mrznju i prepucavanja,vec za mir i pravdu.Cini mi se da je i Hrvatska bila u vlasti Madjara pre I svetskog rata,pa niko od njih ne trazi nikakve revizije i autonomije.Zato sto je tamo Hrvat ispred svih.

  8. #278

    09 Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Negde smo skrenuli sa teme.
    Tema su RADIKALI, evidentno nisu izvorni radikali sa početka XX veka.
    Ovi imaju, ili uopšte nemaju viziju na duži vremenski rok, već od izbora do izbora.
    Otišao im Beograd, odlazi skoro sve u Vojvodini, Srbija nikada naročito i nije bila uz njih. Ostade KiM.
    A tamo ...
    ALI
    Srbi su bar po mom iskustvu, uvek navijali za one sa najmanjim šansama, više volili indijance, a glumili kauboje. Poraze slavili, paćenike veličali.
    Fenix je čudna ptica, jedino nema osobine sove.
    Demokratija je kod nas nova, još je mlada, skoro dete, moraće preležati dečije bolesti.
    Kad-Tad
    Bojim se da su radikali kao zaušci (nadam se da znate šta je to i kako se odražava na mušku populaciju) i ako ih nismo odbolovali bar jedan mandat, skupo ćemo platiti kasnije.
    Srbija podeljena idealno, tako da niko sa nikim ne može, ali mora.
    A onda, vi Gospodo u ovu tragediju ubacujete nove likove u obliku nacionalnih manjina i ...

    Tri drame ste strpali u jednu.
    Tema su Radikali, ne Mađari.

  9. #279

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat 3oka kaže: Pogledaj poruku
    Srbi su bar po mom iskustvu, uvek navijali za one sa najmanjim šansama, više volili indijance, a glumili kauboje. Poraze slavili, paćenike veličali.
    Срби не славе поразе, већ јунаштво, одлуку да се треба супротстављати злу.
    Срби не величају паћенике, већ мученике. А неког ко се жртвовао за свој народ свакако и треба ценити и поштовати.

    Srbija podeljena idealno, tako da niko sa nikim ne može, ali mora.
    A onda, vi Gospodo u ovu tragediju ubacujete nove likove u obliku nacionalnih manjina i ...

    Tri drame ste strpali u jednu.
    Tema su Radikali, ne Mađari.
    Битно питање су и националне мањине у овој теми. Јер они рецимо гласају за разне странке, али никад за радикале. У њима виде претњу и опасност. Опет, у нелојалности националних мањина многи припадници већинских народа виде потенцијалну опасност, што није без основа ако узмемо у обзир неодговорно понашање њихових лидера који раде у интересу далеких центара моћи уместо своје земље и свог народа. А и то повећава популарност радикала...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #280

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Namera (radikala) da ``nauce`` druge, pa i manjine ponasanju je samo jedan element sovinizma. Pod okriljem radikalna cinjena su krvolocna zverstva protiv nesrba, klanja, egzekucije, mucenja silovanja, zastrasivanja i ponizavanja. Ja se jos secam ratova devetdesetih, a vi?
    Zato nijedna manjina u ovoj zemlji ih nikada nece podrzati ni jednim glasom, osim mozda sacice dezorijentisanih koji ce radije prihvatiti distanciranje svog naroda radi (prividnog) priznanja svojih komsija. Posten covek ce isto priznanje pribaviti na drugi nacin.
    Poruku je izmenio Mish, 19.08.2008 u 22:41 Razlog: obrisan off i vređanje
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #281

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Klasicni demagozi, ljudi koji u svoj svojoj nemoci isticu najgori vid sovinizma kao nacin da se prikazu kao "casni i posteni" Srbi i time svakog ko se tako ne ponasa smatraju izdajnikom...sve u svemu, primitivniji sloj...
    Back in red!

  12. #282

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Битно питање су и националне мањине у овој теми. Јер они рецимо гласају за разне странке, али никад за радикале. У њима виде претњу и опасност. Опет, у нелојалности националних мањина многи припадници већинских народа виде потенцијалну опасност, што није без основа ако узмемо у обзир неодговорно понашање њихових лидера који раде у интересу далеких центара моћи уместо своје земље и свог народа. А и то повећава популарност радикала...
    Zašto se za moj narod, mađarski prilazi sa predrasudama da je mađarska manjina u Srbiji nelojalna?
    Naravno da mađari, koji su normalni nikad neće da glasaju za SRS jer je jasno deklarisani cilj SRS-a Srbija bez manjina. Njihovi čelnici su jasno rekli da bi veoma drago videli sve mađare van granica Srbije.
    Samo mađari karijeristi (tipa Mihalj Kertesa i Savović Margite) mogu da glasaju za SRS.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  13. #283

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Postavljač teme je (hvala mu na tome) više puta sugerisao da su postovi off-topic i pokušavao da usmeri temu. I pored toga, nastavljeno je u istom maniru, pa još malo i uz vređanje.
    Dovoljno puta ste opominjani.
    Nego, znate li ko su radikali?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #284

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Radikali uvek imaju nešto da kažu. Međutim sad ćute. Neobično. A teme ima: zašto ne kažu ništa o Gruziji? Ili o preosveštenim episkopima SPC. A tema im može biti i ovo oko stanova ministara i imovinskog stanja funkcionera.

    Svi govore samo o ovim stvarima a oni ćute. Dajte sad da vidimo koji je stav radikala u ovim pitanjima.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  15. #285

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Radikali uvek imaju nešto da kažu. Međutim sad ćute. Neobično. A teme ima: zašto ne kažu ništa o Gruziji? Ili o preosveštenim episkopima SPC. A tema im može biti i ovo oko stanova ministara i imovinskog stanja funkcionera.

    Svi govore samo o ovim stvarima a oni ćute. Dajte sad da vidimo koji je stav radikala u ovim pitanjima.
    Radikali nisu glupi kao sto ti mislis.
    Rusi su priznali Abhaziji i Juznoj Osetiji samostalnost i tu nitko vise ne moze da potkopava i ruje.
    Znaju Rusi da im to radi Amerika sa svojim satelitima i upravo su ucinili ono cemu su se oni najmanje nadali.

Strana 19 od 26 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Radikali na Forumu po zadatku?
    Autor nenad.bds u forumu Spomenar
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 22.09.2008, 20:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •