Počelo je, počelo - Strana 7
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikaz rezultata 91 do 92 od ukupno 92
  1. #91

    11 Odgovor: Počelo je, počelo

    navijala sam za francuze, ali sam imala hint da ce ih zabari dobiti...bez veze
    samo nemam pojma sta je ono zidanu trebalo, ali hajde, svi smo mi ljudi...
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  2. #92

    Odgovor: Počelo je, počelo

    Od prvenstva zaradili šest milijardi EUR

    Fudbal će biti najbolji biznis ove godine u Evropi, jer prve procjene nakon zatvaranja vrata Mundijala u Njemačkoj govore da će zemlja zaraditi oko šest milijardi EUR.

    Makroekonomisti procjenjuju da je biznismenima u Njemačkoj koji su se "vrtjeli" u Mundijalu i oko njega ostalo čistih 2,5 milijarde EUR. Toliki je, naime, doprinos Svjetskog prvenstva njemačkom bruto domaćem proizvodu (BDP).

    Privredna komora Njemačke tvrdi da je za Mundijal otvoreno 60 hiljada privremenih radnih mjesta, a barem polovina tih ljudi ostaće u stalnom radnom odnosu da bi opsluživala armiju turista koji će dolaziti poslije Mundijala.

    Vlasnici hotela i restorana na lokacijama gdje su održavane utakmice računaju na posjete tokom cijele godine, čemu već prilagođavaju sadržaje.

    Velika je dobit, s druge strane, što milioni Njemaca zbog Mundijala neće ove godine putovati u inostranstvo i dodatno trošiti novac, koji su već potrošili na odmor u zemlji.

    I ove "uštede" procjenjuju se na 2,5 milijardi EUR.

    Tu je i zarada od raznih rekvizita za navijače koje su radile i prodavale njemačke firme. Ovaj biznis procjenjuje se na milijardu EUR.

    Kad se sve sabere, dobije se šest milijardi, od čega je čista dobit oko 40 odsto.

    Precizni Njemci su izračunali da je za mjesec Mundijala u njemačkim gradovina gdje su održavane utakmice boravilo 3,2 miliona navijača i gostiju, od čega polovina iz inostranstva. Svi troškovi za posjetu jednoj utakmici po stranom gostu, uključujući putovanje, smještaj i ulaznicu, u prosjeku su iznosili 650 EUR.

    (preuzeto sa net-a)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •