Izvlakuse - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22

Tema: Izvlakuse

  1. #16

    Odgovor: Izvlakuse

    Ne rabim to jer doista nema potrebe ali onih par puta (možeš nabrojati na prste jedne ruke) što sam trebala ranije izaći izgovor mi je bio taj da moram po dijete u vrtić jer ju nema tko pokupiti. Naime, radim na drugom kraju drugog grada i do doma mi treba minimum sat vemena. E da.. Nedavno sam se izvukla na pms i otišla 4 sata ranije. Teško mi je bilo glumiti patnicu ali morala sam. Za svoje bolje sutra.

    Vjerujte mi, jednom mi je bilo čak lakše zatražiti dan godišnjeg nego uvjeriti šeficu da me pusti 2 (dva) sata ranije doma.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #17

    Odgovor: Izvlakuse

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da nema kolektiva gde neko ne povuče i odradi posao koji i nije njegov, a sve zato jer neko ume i zna da se izvuče a da to prođe neopaženo...
    Milion puta sam radila tuđ posao, ali ne zbog tog nekoga koji se izvlači, već zbog pacijenata..istina je da se možda neodrađen posao ne primeti odmah, ali kad tad izađe na videlo i prosto bi me pekla savest da ga ne odradim iako sam svesna da posao nije bio moj..a kolegama izvlakačima uvek skrenem pažnju, nasamo, da to tako baš i ne može i da posle sledećeg izvlačenja, prozivka neće biti u četiri oka, već pred svima..

    velika je greška ćutati o njima, zato ih ima u tolikom broju..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #18

    Odgovor: Izvlakuse

    Once upon a time ...

    Story IzvlakaČ !

    Maksimalno pooštreni i izlasci, a i ulasci u RC ... bezmalo podignuti na "viši stepen borbene gotovosti".
    Ako i uspeš da uđeš, pitanje je da li ćeš i kako izaći pre 14.30.
    Šifra se menjala (nekoliko puta) dnevno.

    BorO, niži tip alkosa, jako bi se teško uklopio i u niži, a kamoli u ovaj visoooki stepen b/g.
    Vreme : oko 10.oo Kriza krenula već od 09.oo h
    Nije imao kud, svi "krediti" potrošeni sve laži davno poznate.
    Kaže on:
    - "Molim Vas samo pet minuta ... kunem se !!!"
    Visoki vojni funkcioner, visoko podignutog čela, u visokim "karantin" uslovima rada, ipak popusti pred (niskim) muškim suzama.
    - "U redu je Borislave, ali samo pet minuta ... gledaću na sat. "
    .........................



    Pred kraj radnog vremena eto Bore ... leg'o na zvono alarma ... valjda ga je samo instinkt vratio iz kafane.
    Svi virimo iza vrata
    "Šef" ga gleda direktno u oči
    a Boro progovara:
    - ".. hik pa šta ... održao sam hik reč ... jeste 5 minuta ... a nisam se zakleo koliko puta po pet minuta .
    hik !"

    Uzgred - Bilo je tačno 55 puta .

    I.. šalu na stranu,
    bolje i "korisnije" je kada (neko takav) i nije na poslu. I za posao ... a i za ostale.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #19

    Odgovor: Izvlakuse

    Radila sam u jednoj "drzavnoj" firmi gde je parola nekih kolega bila ona cuvena.. Ne mogu oni mene toliko malo da plate koliko ja mogu malo da radim. Nije njih bilo briga sto to njihovo zabusavanje nije islo na teret firme vec na teret kolega jer posao je morao da se odradi.
    Kada sam digla dzevu ispala sam partibrejker cak i pred pretpostavljenima, jedan od njih mi je rekao: "Sta si se ti vazdigla, zabushi i ti malo i bice sve u redu"

    Ne radim vise tamo, nema vise ni te firme, ni te drzave.. O Boze.. Iz kog ja vremena poticem..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #20

    Odgovor: Izvlakuse

    Posmatram je od kako je prebačena kod mene.
    Priča mi priče kako su tamo tom i tom tamo merili vreme za koje je bio odsutan iz kancelarije.
    Priča mi priče o tamošnjoj strogoći.
    Pri tom, uredno dobijam izveštaje koliko je bila na doručku. I posle doručka. I naravno, uz to, kolika je njena, a kolika njihova plata.
    Ne komentarišem ništa od toga.
    S vremena na vreme je samo proverim da li je gotovo ono što je trebalo biti gotovo. Ako nije, sačekam dan-dva, pa je pitam da li je završila. Uredno mi objasni kako to njoj nije potrebno, a ja joj govorim da je potrebno drugima, a da je to njeno po rasporedu poslova.

    U ponedeljak me je pitala da izađe ranije da ode u bolnicu u posetu jer nije stigla za vikend. Izašla je ranije.
    U utorak mi saopštava da izalazi ranije. Primim saopštenje k znanju.
    Juče joj prolazim pored kancelarije i nema je. Nema je sat, nema je dva. Nije je bilo četiri sata. Pitam druge kolege gde je. Ne znaju. Pojavi se. Kažem joj da se ne da videti. Odgovori mi da je išla da obavi to i to u sudu, a da je posle svratila do kuće jer joj je mala bolešljiva. I da je trebala da mi se javi. Da, trebala si. Završimo divan.
    Danas mi se u pola devet najurednije javlja da ide u drugu zgradu na sednicu. Nakon sat vremena me zovu da pitaju gde je ona jer treba nešto da joj instaliraju. Kažem gde je i da će im se javiti kada se vrati. Posle narednih sat vremena vidim da su tu oni koji prisustvuju sednici gde je ona zapisničar, ali i onoj koja se održava nakon te i kojoj ona ne prisustvuje. Uđem u kancelariju. Tu joj je tašna, rastrebljeni papiri na stolu, džemper preko stolice. Jbg, da je Momo Kapor pisao danas knjigu, naslov bi bio „Od osam do četiri“.
    Pitam druge kolege gde je. Odgovore mi pokušavajući da je pokriju da je na sednici. Samo podignem obrvu.
    U podne mi se pojavljuje ptičica.
    Odem do nje.
    „Bila si tražena.“ – „Opet se nisam javila.“
    Tišina.
    „Imam osećaj da sam preterala“ – „Ne vara te osećaj“ - „Pauza je pola sata, ostala sam sat“ – „Podne je“ – „Sednica je trajala sat.“ – „Hoćeš tako napisati i u zapisniku koji izvršni potpisuje?“
    Menja farbu lica.
    „Znaš, ja sam navikla da se sa prijateljima viđam tokom pauze jer ne stižem popodne“ – „Aman, niko ti ne određuje sa kim ćeš ići na pauzu i kako ćeš je trošiti, ali pauza nije pola radnog vremena. I drugi idu na pauzu, pa se vrate, pa izađu iz kancelarije, pa se vrate, i svaki put vide da tebe nema.“
    Tišina.
    „Vidi, ne pada mi na pamet da ikog uhodim i da mu merim vreme do god je posao odrađen. Imam pametnijeg posla. Ne interesuje me gde i zašto idete, ali kad već znate da nećete biti tu, recite mi da znam kako da odbranim i sebe i vas. Taj moj stav ne čuješ prvi put.“ - „Ti si dobra, ne treniraš ovde strogoću, a ja sam to ova dva dana zloupotrebila, iako si me juče upozorila.“ – „Ne znam da li sam dobra, ali budala sigurno nisam. A nisu ni ovi ljudi koji sede i rade. Zloupotrebila jesi, ne samo ova dva dana. I mene i oni koji su lagali za tebe kada sam pitala gde si.“ – „Primetila si i ranije?“ – „Kao što rekoh, budala nisam.“ – „Neću više.“ – „Nadam se.“
    Poruku je izmenio Mish, 05.11.2009 u 23:33
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #21

    Odgovor: Izvlakuse

    Kao prvo, izvlaci se. ok, dobija tihi bojkot i bas me briga.
    Ali kada pred sefom kaze da smo posao uradili MIIIIIIIIII!

    I jos onda zamislim koliko puta se ulizuje sefu sa pricama o poslu pa sef ima utisak da je on idejni vodja posla, dok mi ovde izmisljamo strategiju i uradimo posao bez neke velike price.
    Idem da ga zadavim pre nego sto ga proglase nasim sefom!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #22

    Odgovor: Izvlakuse

    Znate, sve me sram priznati kako sam se jednom izvukla na poslu..

    Moja starija seka je imala u Virovitici party. Ne sjećam se točno koji je to dan bio no bio je radni dan i dan poslije je također bio radni dan. S obzirom da je uskoro putovala i ovaj party je bio "oproštaljka", zamolila sam tadašnjeg šefa da me pusti dva sata ranije doma kako bih stigla na vrjeme iz Zagreba do Virovitice. Na part-u sam se provela divno. Čak toliko divno da se ne sjećam ranojutarnjih zbivanja. I sad.. Kako na posao kada sam došla doma oko 5h??? Nekako sam se probudila u 7h, pojavila na poslu, čekala da direktor ode na put (ajme meni kako mi je dobro došao taj njegov put), i tada sam otišla doma s izgovorom kako mi nije dobro. Dakako, prešutjela sam kako mi nije bilo dobro zbog popijenog alkohola noć prije

    Baš me može sram biti!
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •