Sonja Savić - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 41

Tema: Sonja Savić

  1. #16

    Odgovor: Sonja Savić

    Невероватно, баш се сетих ове теме кад сам видео на тву вест... јој, тај нови талас... А Миле Китић има да живи 102 године...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #17

    Odgovor: Sonja Savić

    Mile se drogira kokainom,a ona heroinom... Kod poročnih to je isto kao pušenje ili zdravlje odaberite sami...

    Ko nema para za lek ima za otrov... najgora fela ljudi je ona koja koristi heroin... izgube sve što se karakterom može nazvati... brata,sestru,majku i oca bi zajedno prodali za kvoter,a sebe da ne pričam...

    Neki ljudi , što talentovaniji , a to više destruktivniji prema samima sebi...

    Žao mi i kera,a kamoli nje... Da je prvi put znala dokle će stići verovatno ne bi pošla tim putem,ali čoveka svašta na zlo navede,ne bih da sudim nikome...

  3. #18

    Odgovor: Sonja Savić

    danas sam pisala da ne znam sto nema sonje savic.......sjajna glumica......stvarno mi zao sto je vise nema
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #19

    Odgovor: Sonja Savić

    Neka počiva u miru.





    Hoću da je pamtim po ulogama, po onom neobjašnjivom zbog čega neke ljude doživljavam kao rođene, po onom objašnjivom jer je mnogima od nas davala nadu i snagu i onako lepu, dugonogu, aristokratsko - mangupskog - i kakvog poželi izgleda. Takvu sam je gledala svakog dana, od prvog dana studentskih protesta.

    ... devedesete, tužne i nesretne

    pre par dana bio joj je rođendan. uh, teško i kada znaš da je neminovno. a ipak sam se nadala i očekivala čudo.

  5. #20

    Odgovor: Sonja Savić

    Preminula glumica Sonja Savić


    Poznata srpska glumica Sonja Savić (47) preminula je sinoć oko 22.00 sati u stanu u Kursulinoj ulici broj 23. Hitna pomoć je na mesto nesreće stigla veoma brzo ali je, na žalost, bezuspešno pokušala reanimaciju.

    Kako „Blic“ nezvanično saznaje, Sonju Savić je pronašao komšija koji je i pozvao policiju i Hitnu pomoć. Lekari nisu imali uspeha i mogli su samo da konstatuju smrt poznate glumice. Zatim su došli i policajci koji su obezbedili zgradu zatvorivši ulaz.
    Inače, ljudi koji su poznavali Sonju kažu da se poslednjih godina povukla u sebe i da se sve manje bavila glumom. Takođe, dodaju da je mnogo patila za svojom generacijom i članovim kultne rok grupe „EKV“. Poslednji javni nastup Sonja Savić je imala prošle nedelje na RTS i to baš na dan rođenja Milana Mladenovića, osnivača „EKV“ gde je sa gledaocima razgovarala o duhu prošlih vremena.

    Rođena da glumi
    Sonja Savić rođena je u Čačku 15. septembra 1961. godine. Glumom je počela da se bavi u amaterskim društvima i veća sa 16 godina debitovala je u "Leptirovom oblaku" 1977. godine. Glumu je diplomirala na Fakultetu dramskih umetnosti 1982. godine, a za sporednu ulogu kafanske pevačice u filmu Bore Draškovića "Život je lep" 1985. godine dobila je i nagradu na festivalu u Veneciji.
    Igrala je u nizu filmova i televizijskih serija, a široku popularnost stekla je 1983. sa ulogom Dečke u "Šećernoj vodici" Bate Prelića, koja je ubrzo stekla kultni status među pripadnicima njene i mlađih generacija.
    Snimala je sa rediteljem Slobodanom Šijanom film "Davitelj protiv davitelja", a sa Mišom Radivojevićem erotski provokativnu "Unu" po romanu Mome Kapora, u kojoj joj je partner bio Rade Šerbedžija.
    Tokom devedesetih ostvarila je zapažene i svaki put drugačije uloge u filmovima "Mi nismo anđeli", "Uvod u drugi život", "Ni na nebu ni na zemlji", "Urnebesna tragedija", "Tango je tužna misao koja se pleše"... Početkom ove decenije na saradnju ju je pozvao slovenački reditelj Jan Cvitkovič, impresioniran njenim specifičnim talentom. Snimili su "Hleb i mleko", za koji je on dobio "Zlatnog lava" za najboljeg debitanta u Veneciji (2001), a zatim i film "Od groba do groba", koji je postigao uspeh na međunarodnim festivalima.
    U Srbiji je u novije vreme imala glavnu ulogu u filmu Milutina Petrovića "Jug jugoistok" (2005).
    Ove godine publika je mogla da je vidi u sedam repriziranih epizoda televizijske serije "Vratiće se rode" u liku Darinke.
    I pored bogate filmografije, koja broji više od 50 filmskih i tv naslova, Sonja Savić je smatrala da je zanemarena i nedovoljno shvaćena na ovdašnjoj kulturnoj sceni. U poslednjih desetak godina povremeno se povlačila iz javnosti i posvećivala alternativnoj umetnosti u oblasti eksperimentalnog filma, teatra, muzike i multimedija.

    Odbacivala sve tabue
    Sonjin privatni život, prema pisanju štampe, ali i prema njenim izjavama, nije bio sređen u klasičnom smislu te reči. Odbacivala je sve tabue, oštro kritikovala svako licemerje i, kako je ocenjivala, opštu čamotinju i žabokrečinu kulturnog establišmenta. Govorila je da se, kada bi mogla ponovo da bira, ne bi odlučila za glumačku profesiju, ali da bi svakako bila slobodni umetnik.

    Blic

    Sonja Savić


    Šećerna vodica


    Bila je legenda ex yu kinematografije, imala je par nezaboravnih uloga a jedna od njih je i Dečka iz čuvene Šećerne vodice, po meni najbolja, žao mi je što je više nema. R.I.P.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #21

    Odgovor: Sonja Savić

    Iznenadilo me je iako je baš loše izgledala u poslednje vreme. Preko ulice sam je viđala svu u modricama ponekad dosta izgubljenu... Sad će se samo pridružiti galeriji kojoj pripada.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #22

  8. #23

    01 Odgovor: Sonja Savić

    Sta reci? Zvezda medju zvezdama ...
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  9. #24

    Odgovor: Sonja Savić

    ...meni je interesantna jedna stvar...vecina iz njene generacije je sjebana...ili prerano otisla,ili je navuchena ili totalno mozak otisao u kurac...sta se to desilo sa nekadasnjom avangardom srpske kulture?...koji zivotni teret ih je naterao da postanu ono sto niko nije zeleo?...tema za razmisljanje...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #25

    Odgovor: Sonja Savić

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...meni je interesantna jedna stvar...vecina iz njene generacije je sjebana...ili prerano otisla,ili je navuchena ili totalno mozak otisao u kurac...sta se to desilo sa nekadasnjom avangardom srpske kulture?...koji zivotni teret ih je naterao da postanu ono sto niko nije zeleo?...tema za razmisljanje...
    Poleteli,pa pali... to je tebra... Im'o , pa nem'o nije zalud najgora kletva,pa Dino žico pare od ćerke (i ja sam jednom priznajem od svoje,još je mlađa bila)

    Nego nije imala ni namestaja,osim madraca na podu i desetine špriceva... a gleda je covek u Rodam misli oni ovo oni ovo...

    Jutros stupim u kontakt sa dobrim detetom cije slike su bile u novinama , kompromitujuće , u Engleskoj je navodno... Da si sa mnom htela u posao sad bi od pušenja i javnog objavljivanja uzeli toliko od novina da sledecih 3 god ne mrdamo ničim i vozamo se ja u novom A8,a ti u čemu god hoćeš...

    Popije im parče slave mozak i odjednom dno dna...

    A heroin da te ne ucim,sta napravi coveku...svoje dete samo sto ne bi prodavali na ulici...I ko hoće da se skine prirodno ne može...stanu bubrezi,jetra...

  11. #26

    Odgovor: Sonja Savić



    Počivaj u miru, Sonja
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #27

    Odgovor: Sonja Savić

    Znam kakav je život vodila ali sam se iznenadila....žao mi je...
    ...bila je fenomenalna...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  13. #28

    Odgovor: Sonja Savić

    Radovala sam se njenom povratku, još kad je Natty otvorila ovu temu...
    Ne mogu da verujem da je otišla...

    R.I.P.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  14. #29

    Odgovor: Sonja Savić

    Ne želim da dam svoj komentar, pošto sam je poznavao. Prilažem jednu jednu njenu fotografiju koju sam snimio pre nešto više od 6 meseci.

    Nadam se da će se sada konačno odmoriti njena nemirna i pretalentovana duša. Popodne sam bio u crkvi i upalio joj sveću. Nek joj je prosto.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #30

    Odgovor: Sonja Savić

    Ode Dečka... A baš sam je pre neko veče slušala kako govori o Vdu, Milanu, Magi i drugim likovima s beogradske scene... Pridruži im se na prečac... Pre vremena...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Massimo Savić
    Autor SQUAW u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.06.2009, 01:12
  2. Sonja Biserko ~ inkvizitorka XXI veka
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Politika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 12.10.2008, 03:44
  3. Sonja
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 13.09.2006, 13:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •