Tužna priča o internetu u Srbiji - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Tužna priča o internetu u Srbiji

    Evo mao dobrih vesti. Vest objavljena 13.10.2008. u Vecernjim Novostima.

    PRAVILNICI kojima se liberalizuje tržište Interneta u Srbiji u utorak će biti usvojeni na sednici Upravnog odbora Republičke agencije za telekomunikacije (RATEL). Tri akta: o mrežama, međunarodnom povezivanju i prenosu glasa putem Interneta (VoIP) već do kraja godine će, kako očekuju stručnjaci, doneti bolju uslugu i niže cene povezivanja na mrežu za sve građane Srbije.
    Jasna Matić, ministar za telekomunikacije i informatičko društvo, rekla je da će pravilnici dovesti do liberalizacije velikoprodajnog tržišta Interneta.
    - To će rezultirati nižim cenama usluga, kao i povećanjem broja korisnika u Srbiji, što je jedan od osnovnih ciljeva ministarstva - izjavila je Jasna Matić.
    U RATEL-u su nam potvrdili da će u utorak biti održana sednica Upravnog odbora, na kojoj bi trebalo da se usvoje ovi akti. Oni će stupiti na snagu odmah.
    Prvim pravilnikom, o informatičkim mrežama, olakšaće se poslovanje preduzećima koja žele da postave svoje telekomunikacione kablove.
    - To je i dosad bilo moguće, ali je procedura bila prilično komplikovana - objašnjava Slobodan Marković, specijalni savetnik ministarke za telekomunikacije. - Sada će firma koja želi da postavi mrežu od RATEL-a u roku od 30 dana dobijati odobrenje za to. Tako će se pospešiti izgradnja novih mreža.
    Pravilnik o međunarodnom povezivanju
    omogućiće lakši "uvoz" Interneta u Srbiju. Ovaj posao je dosad obavljao uglavnom "Telekom", a ubuduće će operatori moći da povezuju svoje mreže sa inostranim, i tako "kupuju" veći protok za manje novca.
    - Očekujemo da se već do kraja godine pojave tri, ili četiri operatora koji će svoje mreže povezati sa inostranstvom - navodi Marković. - To će, prosto rečeno, omogućiti da se uveze veća količina Interneta. Na primer, neko ko je dosad imao pola megabajta, već do kraja godine imaće jedan megabajt. Samim tim, kvalitet usluge biće mnogo bolji, a ovo će se odraziti i na cene. Jer, provajderi će manje plaćati Internet "na veliko", a to je jedan od faktora koji utiče na cenu.
    Bržu vezu građani će moći da iskoriste na - jeftino telefoniranje sa inostranstvom. Pravilnikom o VoIP-u najzad će biti regulisana ova usluga. Marković očekuje da će se ubrzo pojaviti preduzeća koja će nuditi "pripejd VoIP", kao što to sada radi "Telekom".

  2. #17

    Odgovor: Tužna priča o internetu u Srbiji

    Citat egalizir kaže: Pogledaj poruku
    http://www.t-com.hr/privatni/internet/maxadsl/
    ovo je najskuplji internet u hr 1 euro = 7,2 kn
    naravno ima puno opcija mislim da je http://www.metronet.hr/ najjeftinija
    baj d vej jel ima ko u Ljukovu internet?
    Posto je blizu mene,potvrdjujem ti da ima dosta njih...samo odakle ti Ljukovo palo na pamet?...ups,nisam ni video datum posta.

  3. #18

    Odgovor: Tužna priča o internetu u Srbiji

    zbog konkurencije provajderi se utrkuju sa raznoraznim promocijama i popustima za dovodjenje novih korisnika (stari korisnici su već naši, što bi im davali ikakve povlastice)

    kako uštedeti na ADSL-u

    važi samo za "srećnike" koji već više od godinu dana koriste telekomov ADSL, a u kući imaju dva telefonske linije koje podržavaju uvodjenje ADSL-a
    Pozivamo sve zainteresovane da iskoriste jedinstvenu ponudu:
    koristite ADSL Internet do kraja godine za samo 1 dinar mesečno!

    Sve što treba da uradite je da izaberete jedan od četiri ADSL paketa iz naše ponude: prijavite se pozivanjem Kontakt centra 9813 ili 064/789, ili direktno u jednoj od poslovnica Telekoma Srbija.

    Otvorite vrata brzog Interneta za samo 1 dinar mesečno do kraja 2008. godine.
    Što se pre prijavite, duže ćete moći da uživate u pogodnostima ove promotivne akcije Telekoma Srbija.
    Prijavljivanje traje do 1. novembra.

    Ugovor se potpisuje na najmanje godinu dana. Posle promotivnog perioda koji važi do kraja 2008. godine, u zavisnosti od izabranog paketa, na mesečnom nivou cene su sledeće:

    ADSL start 256 Kb/s 999,00 din. + PDV = 1.178,82
    ADSL 1 0,5 Mb/s 1.208,00 din. + PDV = 1.425,44
    ADSL 2 1 Mb/s 1.811,00 din. + PDV = 2.136,98
    ADSL 3 1,5 Mb/s 2.415,00 din. + PDV = 2.849,70
    (telekom.nadlanu.com-promocije)
    Dakle
    Prijavite se za ADSL (normalno tel. broj na koji trenutno nije prijavljen ADSL)
    Nakon uvlačenja nove ADSL linije, jednostavno otkažete staru
    ...i otkazivanje i uvodjenje ide veoma brzo - sve se da uraditi za jedan dan (provereno u praksi)
    a ušteda je... pa prijava i odjava za ADSL su praktično džaba:
    "Zasnivanje pretplatničkog odnosa za ADSL - dinamička IP adresa Cena sa PDV-om 1,18 dinara"

  4. #19

    Odgovor: Tužna priča o internetu u Srbiji

    Citat vukmir kaže: Pogledaj poruku
    Velja Ilic i njegovo ministarstvo su najgore resenje ... ja sam takodje za institut, koji zaposljava eksperte ... dobar primer, kako politika i eksperti saradjuju je npr. www.vojvodina-cess.org ...

    Ilica znam licno i to je jedan vise nego prost i nekulturan covek, koji verovatno nije u stanju ni da napise pismo u Word-u ... da ne govorimo o malverzacijama u IT oblasti ... koji se sve ugovori i za koju cenu sklapaju, za drzavne nabavke opreme ...
    Pa opisao si vecinu poslanika , ali sta da se radi kad kod nas u Sumadiji nema ni ADSL a kamoli da ne pominjem nesto brze .Ja sam posle dugo vremena natezanja sa telekomom odustao i uzeo bezicni sad kad je nevreme mogu da se slikam.
    Bolje je izgubiti glavu nego ogresiti besmrtnu dusu

  5. #20

    Odgovor: Tužna priča o internetu u Srbiji

    Pre tri godine, kada sam počela da koristim usluge sbb-a bila sam zadovoljna jer za ništa bolje nisam znala. Ne znam ni sada dovoljno, ali znam da su se sbb-ovci mnooogo izbezobrazili. Svaki drugi, treći dan imaju kvarove po par sati, a to ne samo što smeta nego ni ne kompenzuju nama, korisnicima, ni na koji način to vreme. Ni jednostavno izvinjenje ili neko objašnjenje ne dobijamo.
    Danas sam se ponovo iznervirala kada sam išla da uplatim jer su mi po drugi put dali tri puta veći račun nego što treba jer kažu, "piše u kompjuteru da sam promenila paket" Pitala sam da mi pokažu ko je (jer niko nije) potpisao taj novi ugovor, ali tjorak. Piše u kompjuteru .
    Da se ne bih po treći put bezuspešno objašnjavala sa njihovim službenicima, htela sam da vas pitam da li i čije usluge iz ove oblasti koristite duži period, a da ste zadovoljni?

    Kakav je ovaj Telenorov "mesec dana probe" paket usluga?



    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    ...

    važi samo za "srećnike" koji već više od godinu dana koriste telekomov ADSL, a u kući imaju dva telefonske linije koje podržavaju uvodjenje ADSL-a


    ...
    Ovo?

    Nešto treće?

  6. #21

    Odgovor: Tužna priča o internetu u Srbiji

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ovo?

    Nešto treće?
    Imam 2 neta kod kuće. Vučem i sa sbb linka preko mreže sa kojim odavno nisam zadovoljna, ali sam ga zadržala jer ga plaćam taman toliko koliko sad radi, zanemarljivo. A radio je odlično (iako nije problem samo do sbb-a već i do mojih u mreži, a da ne pričam da je i taj link razdeljen pa u jednom imam link koji služi za surf a drugi je za mail, upload i sl. pa nikako da se usklade da radi komplet). Zato sam uzela odavno drugi, ADSL neobee i ja sam zadovoljna (nadam se da ću i ostati). Kupovala sam 1.0 Mbps mesecima po ceni od 2150,00, a onda su pre neki mesec povećali protok na 1.5 Mbps, da bi pre neki dan osvanuo 2.0 Mbps za isti keš Za svih tih nekoliko meseci (čitaj - ja mislim 7-8-9 ) desilo mi se da je bilo prekida 2 puta od po nekoliko sati u toku noći (provalila po downloadu). Ne bih ga menjala (za sada).
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #22

    Odgovor: Tužna priča o internetu u Srbiji

    Našla sam sajt, gledam pakete. O ovom Home 2048 verovatno pišeš. Hvala ti!

  8. #23

    Odgovor: Tužna priča o internetu u Srbiji

    Nema na čemu, da, u međuvremenu je narastao na taj 2048 Znam da pre neku godinu Necro nije bio zadovoljan neobeejem i menjao ga je, možda su se popravili ne znam da uporedim a ne znam ima li veze lokacija BG/NS i centrale Ja nisam ni stigla da ih zovem, kod mene radi super. SBB-ovci su ubedljivo najbezobrazniji i najviše ih ljudi pljuju.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #24

    Odgovor: Tužna priča o internetu u Srbiji

    Da sam znala, danas bi ovaj prošao ki audi jedan...


    ... pif, uplatih danas... Ali doChiChe majstor uskoro, ohoho

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Stranački botovi na internetu
    Autor Necromancer u forumu WWW
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 01.09.2015, 09:30
  2. Moja dela na internetu
    Autor sasapet u forumu WWW
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.07.2012, 15:30
  3. Da li pristup internetu ima cenu?
    Autor Xivilai u forumu WWW
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.08.2011, 23:13
  4. Klikni bezbedno, zaštita dece na Internetu
    Autor fiona u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 13:00
  5. Enciklopedija svih živih bića biće postavljena na internetu
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.07.2007, 20:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •