Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25
  1. #16

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Ne mozemo birati hiljade konkretnih, svakodnevnih misli koje nam prolaze kroz glavu....ali mozemo oblikovati svoju svest, nacin na koji vidimo svet oko nas, kako bismo lakse prebrodili krize koje nam zivot donosi....

    Mozemo naterati sebe da uvek budemo optimisti, na taj nacin cemo mnogo lakse prebroditi trenutne probleme......pesimizam ne donosi nista dobro, samo nas jos dublje zakopava.

  2. #17

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku

    Mozemo naterati sebe da uvek budemo optimisti, na taj nacin cemo mnogo lakse prebroditi trenutne probleme......pesimizam ne donosi nista dobro, samo nas jos dublje zakopava.
    Postoje momenti u zivotu kad optimizam jenjava i koliko god se trudili da nam ne izmakne, da ga zadrzimo, on jednostavno svakim danom gubi svoju smisao.

    Mozemo pokusati naterati sebe da uvek budemo optimisti, ali je to ponekad veoma neizvodljivo.Tesko je izboriti se bas uvek pesimizmom.
    On dolazi ne najavljen, pa te uvuce u kovitlac za cas.

    Kakve su ti misli, takav ti je zivot.

    Ima dana kad me pesimizam okuje, pa se borim sama sa sobom.
    I iz svake te borbe, uvek naucim nesto.

    Misli ponekad biraju nas, bez nase volje i kontrole.
    Na nama je koliko cemo dopustiti da nas savladaju, bile one pozitivne ili negativne.

    Ponekad je jedna lepa misao, dovoljna da ulepsa dan

  3. #18

    Re: Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Misli su kao ptice .
    Ne možemo i zabraniti da lete iznad naših glava ali im možemo zabraniti da ne naprave gnezdo na njima.

  4. #19

    Odgovor: Re: Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Ne možemo da biramo. Možemo da filtriramo.

  5. #20

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Mislim da kada to želimo i kada to postoje, da kažem, uslovi značajno možemo uticati na to šta to mislimo. Takođe sam poprilično uveren da se to može poboljšati radeći na sebi.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    E sto mi zanimljiva ta recenica'radeci na sebi',stalno se pitam i zelim da vidim te sto 'rade na sebi' u vreme tih radova..
    Mozemo da guramo nase misli u neki zabaceni cosak mozga,da mislimo pozitivno,sirimo pozitivnu energiju i privlacimo pozitivne talase iz atmosfere..podsvesno ce jednog trenutka izbiti.Ono sto jedino mogu je da,ako je to problem koji me muci,krenem da ga resavam,ili prihvatim da ne mogu da ga resim,kao i posledice koje proisticu iz toga.

  7. #22

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    E sto mi zanimljiva ta recenica'radeci na sebi',stalno se pitam i zelim da vidim te sto 'rade na sebi' u vreme tih radova..
    Mozemo da guramo nase misli u neki zabaceni cosak mozga,da mislimo pozitivno,sirimo pozitivnu energiju i privlacimo pozitivne talase iz atmosfere..podsvesno ce jednog trenutka izbiti.Ono sto jedino mogu je da,ako je to problem koji me muci,krenem da ga resavam,ili prihvatim da ne mogu da ga resim,kao i posledice koje proisticu iz toga.
    Iako i nije nešto zanimljivo voleo bih da pogledam kako se to guraju misli po ćoškovima mozga, ako ni zbog čega drugog onda da vidim koliko to guračica misli ima ćoškova u svom cenjenom mozgu. Nekako verujem, na neviđeno, da ih ima bar tri, čisto da bi ponekad mogla i ona da bude, kako to naš narod kaže, "na tri ćoška".

    Inače "Raditi na sebi" jeste floskula i kliše i kao takva nije stilski vredna, ali je deo svakodnevne naše retorike i koristi se u svakodnevnoj komunikaciji, ali i u nekim ozbiljnijim oblastima kao što je psihologija...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Ako moze par predloga za 'rad na sebi'..ucinio bi dobro delo pa mi pomogao da skrenem misli sa svakodnevnih problema..

  9. #24

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ako moze par predloga za 'rad na sebi'..ucinio bi dobro delo pa mi pomogao da skrenem misli sa svakodnevnih problema..
    Mislim da niste dobro definisali problem. Meni se čini da nije problem u vašim mislima, već u vašem nosu. Gledajte vi da "ne skrećete" i "ne gurate" nos tamo gde to možda ne bi trebalo i videćete kako će vam misli biti mirnije i raspoloženje vedrije. Probajte, sigurno se nećete pokajati.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #25

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Da li da ovo tumacim kao opomenu'nema komentarisanja mojih izjava' ..u svakom slucaju moje raspolozenje ne zavisi od par tvrdnji sa ovog foruma.
    Ali da se vratim temi.
    Nase misli povezane su sa okruzenjem u kom zivimo,porodicnom situacijom,trenutnim psihickim stanjem i svim onim sto je bitno za svakog od nas.Ne mogu da zamislim situaciju u kojoj ,imajuci dragog clana porodice bolesnog,ja kontrolom misli,mislim samo o cvecu,sarenim balonima i lepim stvarima.Meni to ne uspeva.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sito za misli
    Autor starsica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 338
    Poslednja poruka: 09.09.2017, 11:49
  2. U korist svoje štete
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.08.2017, 19:54
  3. Da li zaista slušate svoje dete?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.12.2014, 15:15
  4. Za sta sve mozemo iskoristiti exer?
    Autor lenjivica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 11.09.2013, 11:36
  5. Čitači tuđih misli
    Autor ANIBAS u forumu Psihologija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 23:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •