Taloženje...
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Taloženje...

    Kada malo bolje razmislim o svemu što bih mogla podvesti pod pozitivno,što se tiče mog postojanja,onda je to ''talog''.Tačnije sve one informacije o situacijama koje su se nataložile kroz vreme u meni.Možda nije uvek bilo pozitivnog ishoda u onome što sam činila,ali upravo ta ''potonuća'' su mi najzanimljivija zbog svoje korisnosti.
    Sva moja,lična ''potonuća'' su mi korisnija od trenutnih sreća:trenutna sreća je ono čemu žudim,jer nema stalne sreće,ali talog mojih ''mizerija'' mi je uvek davao više nadahnuća.
    Koliko je taloga potrebno da bi se čovek osećao pomiren sa samim sobom?Kako bi prihvatio svoja iskustva i prestao da ''piški u pelenice'' nedoraslosti?
    Koliko vas je vaš talog naterao da sazrete,ili možda da učinite baš suprotno i odbacite sve ono što se smatra razumnim?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Taloženje...

    Talog kao neko ... recimo zivotno iskustvo, naravno da je vazno. Kad prolazim kroz svou zivotnu pricu, sklapas dogadjaje i ikustva kao neku knjigu. Gledas na ona neka losa iskustva i dogadjaje, ali isto tako vidis izlaze i puteve kojima si putovao van njih.

    Tvoj "talog" ti pomaze da resisi neke buduce probleme, upozorava te na potencijalne probleme i osigurava te da ce sve biti u redu. Ali opet, uz sva ta iskustva (dobra i losa), ljudi opet prave iste greske ... e to je vec malo veca misterija.

  3. #3

    Odgovor: Taloženje...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Kada malo bolje razmislim o svemu što bih mogla podvesti pod pozitivno,što se tiče mog postojanja,onda je to ''talog''.Tačnije sve one informacije o situacijama koje su se nataložile kroz vreme u meni.Možda nije uvek bilo pozitivnog ishoda u onome što sam činila,ali upravo ta ''potonuća'' su mi najzanimljivija zbog svoje korisnosti.
    Sva moja,lična ''potonuća'' su mi korisnija od trenutnih sreća:trenutna sreća je ono čemu žudim,jer nema stalne sreće,ali talog mojih ''mizerija'' mi je uvek davao više nadahnuća.
    Koliko je taloga potrebno da bi se čovek osećao pomiren sa samim sobom?Kako bi prihvatio svoja iskustva i prestao da ''piški u pelenice'' nedoraslosti?
    Koliko vas je vaš talog naterao da sazrete,ili možda da učinite baš suprotno i odbacite sve ono što se smatra razumnim?
    Razlika je izmedju osecaja i svrhe onoga sto se desava/desilo.
    Dobro je ako imas pozitivan stav oko svrhe stvari koje osecas kao negativan osecaj, time se oslobadjas stresa koji prouzrokuje negativan stav.
    Nisam siguran kako memorija negativnih osecaja moze da bude "korisnija" od
    trenutnog osecaja srece ?
    Kako moze sreca da bude uzrokovana necim ?
    Sreca je posledica koja nemoze da se modifikuje, to je trenutni osecaj.
    Kako mislis da nema stalne srece ?
    Ja sam stalno sretan, prezadovoljan onim sto mi zivot servira.
    Mozes biti pomirena sa sobom ako tretiras svaki svoj izbor kao najbolji moguci,
    posto uvek dajes sve sto imas, a na pola si puta, posto shvatas da izbore koje
    si smatrala negativnim vec vidis kao pozitivne.
    Znaci umesto retro osecaja, treba da taj osecaj imas trenutno, bez obzira na
    posledicu koja je stvorena izborom.

    JUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  4. #4

    Odgovor: Taloženje...

    Talog prošlih događaja, doživljaja i iskustva može biti i pozitivan i negativan.
    Negativan je ako se čovek u njega uglibi kao u mulj, živo blato, pa ne može da mrdne dalje i pozabavi se nekim novim čistotama...
    Pozitivan je jer nas u kriznim situacijama opominje na neke stare greške, njegova težina može biti prava mera za balans koji nas može održati na nogama kada nam glava isuviše poleti u zvezde, on može biti riznica nakupljenih mudrosti, sećanja koje nas bogate...
    Na kraju, dobro je da talog postoji, pa da bar možemo u njega ubosti želju...
    Vrag odneo šnalu...

  5. #5

    Odgovor: Taloženje...

    Razuman jesam, odavno sam se ``stalozio``...
    Sada me tudji talog tera da se bunim...
    Mogao bi cekati da se spusti sve, polako razbistri i da posmatram sta ce se pojaviti iz mutnog... E pa necu, i znam da ne gresim! Ako nista drugo, bar znam da putem kojim idem jos niko nije prolazio...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: Taloženje...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Koliko je taloga potrebno da bi se čovek osećao pomiren sa samim sobom?
    Ne znam, ali volela bih da znam.
    Jos se nisam pomirila sa sobom i jos je u meni mnogo taloga.
    Negativnog, nasukao se sa godinama iza mene,a ja jednostavno nisam naucila pravilno da ga skladistim.
    I ne mogu ga se osloboditi, ma koliko se trudila, ponekad osecam da me taj talog gusi i ne da mi da disem, ma koliko se trudila ....

  7. #7

    Odgovor: Taloženje...

    Ponekad je talog jedan od najboljih filtera.Ono što prođe kroz njegovu tminu jeste ono što zaslužuje da ostane,da bude tu,kraj nas,sa nama.Možda zapravo,nije tako loše,imati ponešto od njegove mudrosti tame u svom posedu?poneakad se najveći dijamanti kriju upravo u njedrima onoga što nam se čini strašnim i nedostupnim zbog jeze koju izaziva u nama.
    Talog može doneti sa sobom razlog životu jer može prouzrokovati u nama unutrašnju borbu koja je preduslov odlukama o delovanju u korist našoj sreći.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  8. #8

    Odgovor: Taloženje...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Ponekad je talog jedan od najboljih filtera.Ono što prođe kroz njegovu tminu jeste ono što zaslužuje da ostane,da bude tu,kraj nas,sa nama.Možda zapravo,nije tako loše,imati ponešto od njegove mudrosti tame u svom posedu?
    Mozda, ali ponekad isto tako zna biti veoma tezak i treba ga umeti nositi, sa osmehom na usnama.
    Kriti ga od tudjih pogleda i ziveti sa njim.
    Znam to, jer sam osetila na sopstvenoj dusi, znam i koliko je tezak.
    Ali isto tako znam i koliko je neophodan, jer mozda bez njega ne bih bila ovo sto sam sad, mozda me ne bi ojacalo, ono sto me je lomilo.
    Samo zna da zaboli, ta riznica taloga,ponekad ...
    Poruku je izmenio Goga, 18.06.2009 u 21:22

  9. #9

    Odgovor: Taloženje...

    Danas na jednom seminaru, predavac se bavio talogom u ljudskoj dusi.

    Talozimo ... sve probleme iz dana u dan,skladistimo ih u sebe, kao u neku staru skrinju, red srce , pa tri reda precutanih emocija.
    Gde nas to vodi?
    U propast sopstvene duse, svaki talog, koji se talozi ima svoju granicu tog istog talozenja,kad nemamo vise gde da skladistimo sve ono sto potiskujemo, kidamo sopstvenu dusu na komadice.
    A posle ... tesko je sastavljamo, uvek oziljci ostaju.

    Ovako sam ja to shvatila.

  10. #10

    Odgovor: Taloženje...

    TalozenjeImam potrebu da skladistim iskustva,emocije,dogadjaje u fioke...a fioke raznih boja. Od veselo crvene do crne. Sve znam sta sam u koju smestila.

    Neke fioke stoje dugo neotvarane. Treba vreme da prodje da se usudim i otvorim jer tamo sam uskladistila patnju,bol,tugu..

    Tuga i bol su me cinile snaznijom.

    A ljubav i sreca zadovoljnijom i boljom

    Naravno da ima oziljaka....ali sta bi ja bila bez njih
    Poruku je izmenio lado, 25.07.2009 u 21:21
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #11

    Odgovor: Taloženje...

    Nažalost, ja sam osoba koja se ne može pohvaliti nekim pamćenjem pa samim time i nemam šta taložiti. To ne znači da nemam kvalitetnih memoara već da je to moja osobina. Nekih stvari se sjetim ali neke ostaju daleko..

    Žao mi je zbog mojih ljubavi, zbog djetinjstva.. Ima toliko dobrih momenata koji su negdje uskladišteni i čekaju neki deja-vu da isplivaju van..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #12

    Odgovor: Taloženje...

    Uhvatim sebe kako talozim i to cesce ona losa osecanja...precutkujem i trpam u sebe...nekoliko dana mucim se i onda potrpam dogadjaje, osecanja u sebi...smesak na lice i idemo dalje. nije da im se ne vratim i ne analiziram iz nova, ali ne pricam s nikom o tome.

    I onda, kao sto rece bella, odem....

    ...U propast sopstvene duse, svaki talog, koji se talozi ima svoju granicu tog istog talozenja,kad nemamo vise gde da skladistimo sve ono sto potiskujemo, kidamo sopstvenu dusu na komadice.
    A posle ... tesko je sastavljamo, uvek oziljci ostaju.
    jeste, oziljci ostaju...oziljci koji su me promenili....


  13. #13

    Odgovor: Taloženje...

    Ja taložim. Taložim sve, i dobro i loše. Moj talog me podigao, naučio, ohrabrio, učinio mudrijim, pametnijim. Valjda je sve u tome kako čovek vidi svoj talog, da li iz njega izvuče pouke, ili ga učini razlogom svih svojih grešaka ili opravdanjem za činjenje novih.

    Nije talog, opet, ni crn ni beo, siv je. Mnoge moje "dobrote" su me odvele u katastrofu, mnoge "greške" se ispostavile dobrim. Talog držim u sećanju, kao opomenu i kao putokaz; bitan je, ali nije presudan.

  14. #14

    Odgovor: Taloženje...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Koliko je taloga potrebno da bi se čovek osećao pomiren sa samim sobom?Kako bi prihvatio svoja iskustva i prestao da ''piški u pelenice'' nedoraslosti?
    Kada kažeš Talog ja odmah dobijem negativnu impresiju svega onoga što se nataložilo.Negativnih iskustava koje nismo emocionalno preživeli,i u taj talog tonemo i zapravo se mučimo.. Čovek nikada nije pomiren sam sa sobom dokle god postoji takozvani Talog. Talog ili Teret predstavlja nešto čega se treba osloboditi.

    A prihvatiti svoja iskustva i emocionalno ih preživeti zapravo predstavlja oslobođenje od taloga i tada odrastamo..

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Koliko vas je vaš talog naterao da sazrete,ili možda da učinite baš suprotno i odbacite sve ono što se smatra razumnim?
    Moj talog me mnogo naterao da sazrem,da se tako izrazim.Smatram da čovek jedino može da raste kroz bol i probleme. Razum je živeti u sadašnjem trenutku.

Slične teme

  1. Traženje posla
    Autor Kunic u forumu Posao
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 22:33
  2. Trošenje plate
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:20
  3. Pušenje ili ne
    Autor Kunic u forumu Zdravlje
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 28.11.2010, 15:23
  4. Lečenje sinusa
    Autor bianka u forumu Online savetnik
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.09.2008, 11:07
  5. Počelo suđenje Šešelju!
    Autor morrib u forumu Spomenar
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 14.02.2008, 21:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •