Ja bih nju doveo u red...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Ja bih nju doveo u red...

    Ne jednom sam u muškom društvu čuo priče o nekom našem prijatelju, ili nekom drugom poznatom muškarcu koji je naglo promeno svoje navike posle ženidbe. Te promene su se uglavnom pripisivale nesposobnosti muškaraca da se odupru autoratitivnim i posesivnim ženama. Obično bi u analazi stanja u takvim brakovima sledila i hvalisava rečinica:
    - Ih da je ona moja?.... Ja bih je doveo u red za 24 sata. Bila bi bre kao bela lala...

    Da li stvarno ima takvih žena koje brane muževima čak i neke osnovne vidove spoljne komunikacije i, ako ih ima, da li ih je stvarno moguće dovesti u red?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    Pitanje je koga tu treba dovesti u red.
    Autorativne i posesivne žene?
    Ili njihove muževe?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Pitanje je koga tu treba dovesti u red.
    Autorativne i posesivne žene?
    Ili njihove muževe?
    Naravno da imam i takvih slučajeva kada muškarce treba dovoditi u red, da tako kažem. Ali, ovde nisu oni predmet. Tema je da li postoje žene koje muškarcima svojom posesivnošću ne dozvoljavaju osnovne ljudske slobode i, ako ih ima (a nešto mi govori da nije da ih baš nema) da li ih je moguće nekako dovesti u red. Ovo svakako ne znači i da su sve žene takve. Ne daj bože. Opšte je poznato da su žene jalepši i najbolji proizvod evolucije, a možda i kreacionizma, već ko u šta veruje.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    Ne, nisi me razumeo.
    Dakako, postoje autoritativne i posesivne žene. Isto tako, postoje muškarci koji upravo takve žene biraju i prihvataju potčinjenu ulogu. Takvi ne menjaju žene, ma šta njihovi (bivši) prijatelji govorili i savetovali.
    S druge strane, postoji i oni koji jednostavno koriste žene kao izgovor i time ih predstavljaju vešticama. Imam drugaricu čiji muž kad mu se negde ne ide, kad nešto neće, jednostavno kaže: Ne da mi žena. Ne jednom sam dobila isćuđujući komentar njegovih kolega, poznanika, drugara kako mogu da se družim sa takvom vešticom. Btw, ona mu stvarno ništa od toga ne zabranjuje.

    Ma, ima da razbucam ovu šovinističku jazbinu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    Da li danas ima stvarno takvih zena,koje nekome nesto mogu zabraniti ?

    Slozicu se memento,sa tobom da postoje takve zene,ali isto tako postoje i njihovi partneri,koji su ih birali...

    Tada su im bile dobre,posle izvesnog vremena nesto je pocelo da ih gusi.
    Mozda su to tada u prvoj zanesenosti shvatali,kao onu malu dozu slatke ljubomore,dok se nije pretvorilo u posesivnost...

    Licno nisam posesivna,ali opet sam sretala zene cija se posesivnost,
    granicila sa ludoscu,upravo ono sto si rekao - uskracivanje partneru osnovne ljudske slobode...

    Po meni su to zene,koje nemaju ni onu mrvicu samopouzdanja u sebe.
    Zene,koje po svaku cenu zele da drze sve konce u rukama,ali opet to ne bi nazvala autoritetom ,jer niko nad nikim ne moze da ima autoritet,ma koliko se trudio

    Ovaj svet je velika bozija basta ,gde nice i cvece i kukolj,ali ipak zelim da verujem da je bog zenu stvorio za nesto drugo...

  6. #6

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    - Ih da je ona moja?.... Ja bih je doveo u red za 24 sata. Bila bi bre kao bela lala...
    ..aha..samo u kom smislu bi je doveo u red? Ta izreka toliko puta rečena pre me asocira na neke seksualne rabote...al ona eto nije njegova..,pa ne može..da je dovodi u red...

    Postoje razne žene i muškarci,i uglavnom svako bira sebi ono što mu odgovara,jelte..a ako mu baš i ne odgovara,on to sam reši ,razvede se,prekine komunikaciju..itd.

    Tema je da li postoje žene koje muškarcima svojom posesivnošću ne dozvoljavaju osnovne ljudske slobode
    Na koje to osnovne slobode tačno misliš?Ne jednom sam videla da baš ti "ugroženi jadni muškarci" ispoljavaju upravo te osobine koje se kače ovde posesivnim ženama kojih ima naravno ,pre mi se čini da oni na taj način kriju svoju posesivnost

  7. #7

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Postoje razne žene i muškarci,i uglavnom svako bira sebi ono što mu odgovara,jelte..a ako mu baš i ne odgovara,on to sam reši ,razvede se,prekine komunikaciju..itd.
    slazem se...samo bih dodala da "dovesti u red" ili promeniti nekog ne mozes. ljudi koji veruju u to zive u iluziji.


  8. #8

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    ne znam kakav je to red? a na svu srecu ne poznajem puno takvih koji bi pravili red.znam da postoje takvi ljudi ali u 21. veku dovoditi partnera u red?? ako ti se ne svidja zalupis vrata i odes...mnogo prosto.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #9

    14 Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Da li stvarno ima takvih žena koje brane muževima čak i neke osnovne vidove spoljne komunikacije i, ako ih ima, da li ih je stvarno moguće dovesti u red?

    Možda ima.
    Mada... Ima nas raznih pod kapom... Što je dobro...

    Mili suprug jeste uneo neke promene, što je normalno.
    Svakako - ne na moju inicijativu, već je to bio logički sled,
    u koji smo uleteli ''zajedno'' i eto nas... Živimo...

    Naravno, moj životni moto je da ''ako nekoga voliš - trebalo bi i da ga oslobodiš'' -
    što znači da mu svakako ne mogu, ne želim i neću zabraniti
    (kako mi ova reč odvratno zvuči )
    da ode tamo, 'vamo, seminari, ekskurzije, maturske večeri - sasvim ok.
    Uz jednu, ali vrednu propratnu rečenicu:
    ''Naravno da ćeš da ideš... Ići ću i ja, kad za to dođe vreme''
    Dogovor , ništa manje, i ništa više od toga.

    Mada...

    Čujem komentare iz komšiluka: ''Ma zabolE nju, živi kako hoće, gleda svoje dete, ima dobrog muža'' ..
    iiii nazaobilazno ''Ne bi ona meni tako!''


    Kakvo sedište - takvo i gledište
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    radim u kolektivu gde su većinom žene i zaista sam primetila da dosta njih teže da uspostave apsolutnu kontrolu nad svojim partnerima..i mogu vam reći da je to veliko psihičko opterećenje koliko za njihove partnere, toliko i za njih same..

    koji je to grč, koja je to opsesija, pa to se rečima ne može opisati..nisam jednom ostala bez teksta pred tim ispadima..

    to ispitivanje, praćenje, džeparnje, zivkanje telefonom svaki čas od strane žena imam prilike svakodnevno da vidim i čujem i vrlo je teško objasniti taj fenomen pogotovo što puno njih poznajem i pre udaje i uopšte nisu bile takve..šta se to desi u njihovim glavama, zaista ne znam da se toliko promene i prosto unište svoj brak i oteraju partnera..i često se pitam da li samopouzdanje koje su imale pre udaje, mogu tek tako da izgube..ili je nešto sasvim drugo u pitanju..

    šta god da je, teško mi je pojmljivo takvo ponašanje..zaista..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #11

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    "Ih da je ona moja?.... Ja bih je doveo u red za 24 sata. Bila bi bre kao bela lala..."
    he he... Dal' kao u Sterijinoj u Zloj Ženi i Šekspirovoj u Ukroćenoj Goropadi?
    Bojim se da danas teško da bi neko izašao na kraj sa dvojnicama Sultane i Katarine
    i da bi današnji Petručio i Gazda Sreta gadno prošli primenjujući ondašnje metode na njima
    Moje mišljenje je da bi sve prošlo kao u narodnoj pripovetci Zla Žena
    Putovao nekud čovek sa ženom, pa udare preko livade skoro pokošene, onda čovek reče: "Ala ženo! lijepo ti je ova livada pokošena!" A žena: "Zar ti je napalo na oči, te ne vidiš, da to nije košeno, nego striženo!" A čovek opet: "Bog s tobom, ženo! kako će se livada strići?to je košeno, eto vidiš otkosa." I tako čovek dokazujući da je košeno, a žena, da je striženo, svade se, i čovek udari ženu, pa joj stane vikati da ućuti; a žena pristane pored puta uz čoveka, pa mu unese dva prsta pod oči, i njima strižući kao nožicama, stane vikati: "Striženo! striženo! striženo!" Idući ona tako pored puta, a ne gledajući preda se, nego čoveku u oči i u svoje strickanje, nagazi na nekakvu rupu, koja je od ozgo bila pokrivena otkosima, i u nju upadne. Kad vidi čovek, đe se ona strovali i zamakne u rupu, a on reče: "A! tako tebi valja!" Pa otide svojim putem i ne nadvirujući se nad rupu. Poslije nekolika dana ražali se čoveku, pa stane u sebi govoriti: "Ajde da je izvadim, ako još bude živa! kaka je taka je; a može biti, da će se u napredak što i popraviti;" pa uzme uže i otide nad rupu, pa pusti uže u rupu i stane vikati, da se uvati za uže, da je izvuče na polje. Kad već opazi da je uže zateglo, a on onda povuci! Kad već uže prikupi blizu kraja, ali ima šta viđeti: mjesto žene, uvatio se za njega đavo, s jedne strane bijel kao ovca, a s druge crn kao što i jest. Čovek se uplaši, i pođe da upusti uže, a đavo poviče: "Drži, da si mi po Bogu brat! izvuci me na polje, pa me ubij, ako mi nećeš: život pokloniti; samo me izbavi. odavde." Čovek primi za Boga, i izvuče đavola na polje. Đavo odma zapita čoveka, kakva ga je sreća tu donijela, da ga izbavi; i šta je tražio u toj rupi; a kad mu čovek kaže, da mu je tu prije nekolika dana upala žena, i da je došao sad, da je izvadi: onda đavo poviče: "Šta pobratime, ako Boga znaš! Pa to tvoja žena! i ti mogao s njom živiti! I opet došao da je izvadiš! Ta ja sam u tu rupu upao prije toliko vremena, pa mi je iz najprije istina bilo teško; a poslije sam se bio kojekako navikao; ali kako ta prokleta žena dođe k meni, malo za ova nekolika dana ne crko od njezina zla: saćerala me bila u kraj, pa vidiš kako mi je ova strana, što je bila od nje, osijedila, sve od njezina zla!! Prođi je se, ako Boga znaš! Ostavi je tu, đe je; a evo ja ću tebe učiniti čestita, što si me od nje izbavio (pa iščupa iz zemlje jednu travku, i pruži je čoveku): na ti ovu travu, te je ostavi; a ja idem, pa ću ući u kćer toga i toga cara; iz svega će carstva doći ljekari, i popovi i kaluđeri, da je liječe i da mene ćeraju, ali ja neću izići, dokle gođ ti ne dođeš; a ti se načini ljekar, pa i ti dođi da je liječiš, i samo je okadi ovom travom, a ja ću odma izići, po tom će tebi car dati svoju kćer, i uzeće te da caruješ s njime." Čovek uzme travu, te ostavi u torbu, pa se oprosti s pobratimom, i rastanu se. Poslije nekoliko dana pukne glas, da je bolesna careva kći, ušao đavo u nju. Skupe se iz cijeloga carstva ljekari, i popovi i kaluđeri, ali zaludu, ne može niko ništa da učini. Onda čovek uzme torbu s travom, te objesi o vratu, i uzme štap. u šake, pa zapali pješice u carsku stolicu, i upravo u careve dvore. Kad se prikuči sobama, đe boluje careva kći, vidi đe lete ljekari i ljekarice; popovi, kaluđeri i vladike, čate molitve, svještavaju masla, drže denija, i zovu đavola da iziđe, a đavo jednako viče iz đevojke i ruga im se; pođe i on tamo sa svojom torbom, ali ga ne puštaju unutra; onda on otide u kuću upravo carici, pa joj kaže, daje i on ljekar, i da ima travu, kojom je on do sad išćerao nekoliko đavola. Carica, kao svaka mati, skoči brže bolje, i odvede ga đevojci u sobu. Kako ga đavo opazi, on mu progovori: "Tu si, pobratime!" "Tu sam". "E dobro! a ti čini svoje, pa ću ja izići; ali ti više da ne ideš za mnom, đe se ja oglasim, zašto ne će dobro biti (ovo su oni tako govorili, da niko drugi nije mogao čuti ni razumjeti, osim nji dvojice)." Čovek izvadi svoju travu iz torbe, te okadi đevojku, a đavo iziđe, i đevojka ostane zdrava kao od majke rođena. Svi ostali ljekari kao posramljeni raziđu se kud koji, a ovoga zagrle car i carica, kao svoga sina, pa ga uvedu u riznicu, te ga preobuku i dadu za njega svoju jedinu kćer, i pokloni mu car pola carstva svoga! Poslije nekoga vremena otide onaj isti đavo, te uđe u kćer drugoga većeg cara, koji je bio komšija s ovim. Udare svud po carstvu tražiti joj lijeka, a kad ne nađu, onda razberu, kako je i ovoga cara kći bila tako bolesna, pa je izliječio nekakav ljekar, koji je sad njegov zet. Tada onaj car napiše knjigu svome komšiji, i moli ga, da mu pošalje onog ljekara, što mu je kćer izliječio, da izliječi i njegovu kćer od onake bolesti, pa će mu dati štogođ ište. Kad to car kaže svome zetu, a zet se opomene, što mu je najposlije kazao pobratim na rastanku, pa ne smije da ide, nego se stane odgovarati, da je on već pobacio ljekarinu, i da više ne zna liječiti. Kad to odgovore onome caru, a on pošlje drugu knjigu, i kaže, da će dignuti vojsku i zametnuti krajinu, ako mu car ne pošlje svoga ljekara. Kad ovom caru dođe takovi glas, onda kaže svom zetu, da drukčije biti ne može, nego da treba ići. Kad se carev zet vidi na nevolji, spremi se i otide. Kad dođe carevoj kćeri, a đavo se začudi, pa poviče: "A! pobratime, šta ćeš ti ovđe? Nijesam li ja tebi kazao, da ti više ne ideš za mnom?" "E! moj pobratime! (progovori carev zet) ne idem ja da tebe ćeram iz careve kćeri, već te tražim, da te pitam, šta ćemo sad? izišla moja žena iz rupe, pa što traži mene, kojekako; ali tebe! što mi je nijesi dao izvaditi iz rupe." "Šta naopako! izišla tvoja žena!" poviče đavo, pa skoči iz careve kćeri, i uteče čak u sinje more, i više se nikad ne vrati među ljude.
    Daklem da bi izašao na kraj sa takvom, morao bi biti gori i od samog djavola, a takvi za žene ne biraju oštrokondje nego žene sa kojima mogu lako vladati,
    ma puno je ono malo sigurnih kuća zbog muževa koji su u stanju dovesti ženu u red za 24 časa

  12. #12

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    Jos da mogu to bi bilo jako lepo,al zene ko zene,sta drugo da kazem,nemoz` to niko ukrotiti,najbolje na svaku njenu rec govoriti "da draga" i klimati glavom kao sodarski konj.

  13. #13

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ne jednom sam u muškom društvu čuo priče o nekom našem prijatelju, ili nekom drugom poznatom muškarcu koji je naglo promeno svoje navike posle ženidbe. Te promene su se uglavnom pripisivale nesposobnosti muškaraca da se odupru autoratitivnim i posesivnim ženama. Obično bi u analazi stanja u takvim brakovima sledila i hvalisava rečinica:
    - Ih da je ona moja?.... Ja bih je doveo u red za 24 sata. Bila bi bre kao bela lala...

    Da li stvarno ima takvih žena koje brane muževima čak i neke osnovne vidove spoljne komunikacije i, ako ih ima, da li ih je stvarno moguće dovesti u red?
    jeste ima takvih koji ne mogu bez zene ni u toalet da odu pa neki su se za to borili pa jos tepaju kuco, maco pa za uvce.

    cccc
    kako neki propadnu kad se ozene dobiju daljinski, flasu piva ponekad i novine i samo da klimaju glavom

    a jesu doveli zene u red...sva sreca za ostale muskarce

  14. #14

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ne, nisi me razumeo.
    Dakako, postoje autoritativne i posesivne žene. Isto tako, postoje muškarci koji upravo takve žene biraju i prihvataju potčinjenu ulogu. Takvi ne menjaju žene, ma šta njihovi (bivši) prijatelji govorili i savetovali.
    S druge strane, postoji i oni koji jednostavno koriste žene kao izgovor i time ih predstavljaju vešticama. Imam drugaricu čiji muž kad mu se negde ne ide, kad nešto neće, jednostavno kaže: Ne da mi žena. Ne jednom sam dobila isćuđujući komentar njegovih kolega, poznanika, drugara kako mogu da se družim sa takvom vešticom. Btw, ona mu stvarno ništa od toga ne zabranjuje.

    Ma, ima da razbucam ovu šovinističku jazbinu.

    S ovim bih se potpuno slozila. Tacno tako, Mishice Jos bih samo dodala.
    Muskarci, koji kazu da bi doticnu zenu doveli u red, oni tek "sene" zenama (svojim) a izvan kuce izigravaju "macho man-a".
    U sustini sam uvek za uzajamno postovanje, bez posesivnosti. Posesivnost moze samo da "ubije" vezu, bar u slucaju kad to suprotnoj strani ne odgovara. Treba ljude pustiti da zive normalan zivot, a ne kao da su u "kavezu", ako su u vezi ili braku.
    Poruku je izmenio tutifruti, 25.11.2008 u 16:06
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  15. #15

    Odgovor: Ja bih nju doveo u red...

    lepo je sanjati
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •