Patike

Prikaz rezultata glasanja: Omiljena marka..

Učesnika ankete do sada
77. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Puma

    13 16.88%
  • Nike

    21 27.27%
  • Adidas

    14 18.18%
  • Avanguardia

    0 0%
  • Converse

    16 20.78%
  • Neka druga

    13 16.88%
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 56

Tema: Patike

  1. #1

    Patike

    Kakve patike nosite? Da li ih birate po udobnosti, ceni ili po necem trecem? Koliko vam prosecno traju? Da li ih preferirate u odnosu na cipele? Recite nam..

  2. #2

    Odgovor: Patike...

    Converse All Star

    no glasala sam za 'neke druge' posto nijesam vidjela ono Converse
    a one su moje omiljeene





    majne



    sve boje dolaze u obzir, sem crne, i po mogucnosti visoke
    Poruku je izmenio yige_gui, 08.06.2006 u 07:13

  3. #3

    Odgovor: Patike...

    Jednostavno, obožavam patike. One čine 95% obuće u mom cipelaru, preostalih 5% otpada na razne kombinacije cipela i patika, papuča i patika...got the point,right?

    Preferiram CATERPILLAR i SKECHERS jer se stilski uklapaju u moj fazon, udobne su i kvalitetne, a i širokog su dijapazona pa se, gotovo za svakog, može pronaći odgovarajući model.
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "

  4. #4

    Odgovor: Patike...

    Ja bez patika ne mogu! Cipele nosim jedino kada je to potrebno, zimi!
    Inace nosim iskljucivo Reebok

  5. #5

    Odgovor: Patike...

    Patike su sastavni dio mog "imidza". U njima se osjecam najprijatnije.

    Volim skoro sve patike. Trenutno imam Nike, Skechers i New Balance...

    Ali se vec nekoliko dana nakanjujem da kupim jedne Adidas
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  6. #6

    Odgovor: Patike...

    Mno0go volim patike, trenutno koristim kozne "Merel" i "Kenguru"

  7. #7

    Odgovor: Patike...

    adidas
    ...no one understands the heartache,
    no one feels the pain,
    'cos no one ever sees the tears
    when you're crying in the rain...

  8. #8

    Odgovor: Patike...

    Ovo je najdraži par patika koji sam ikada imala. Jako stare i ne mogu da ih bacim, i nikada nikada nikada se ne osećam bolje nego kada sam u njima.




    Osim njih imam crvene diesel patike i crne nike koje volim najmanje. A bez patika uopšte ne mogu da zamislim sebe ikada. Čudna neka veza.

  9. #9

    Odgovor: Patike...

    Naravno da ih volem!!!Uglavnom Nike,Adidas i Kronos,mada ponekad upadnu i neke druge u kombinaciju.
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: Patike...

    Nosim podjednako i cipele i patike.Cenu ne gledam mnogo. Omiljene, uvek bile i bice Converse a moze da prodje i koji Adidas.

  11. #11

    Patike...

    Posle dužeg vreman videla sam patikice koje su mi se svidele...Skechers bele i crne...jednostavne skroz...

  12. #12

    Odgovor: Patike...

    patike nosim skoro neprestalno

    nike crne skroz i bez/roze
    adidas ( crne sa rozim, predivne)
    kappa svetlo plave i bele


    biram po izgledu, i po udobnosti
    ma obozavam patike
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  13. #13

    Odgovor: Patike...

    Svačije omiljene patike


    Converse All-Stars ili kratka priča o najprodavanijem paru patika u istoriji.

    Boris Nikolic
    www.borisnikolic.com




    Converse All-Stars, legendarne patike od platna sa gumenim đonom nastale su davne 1917.godine kao pokušaj da se ova firma plasira na tržište košarkaške obuće. Bio je to zaista pionirski i inovativan pokušaj imajući u vidu da je sam košarkaški sport tada bio star 25 godina; košarka će se, naime, tek 1936.godine upisati u porodicu olimpijskih sportova. Ipak, uspeh na tržištu doživeće tek kada ih je dvadesetih godina, oduševljen njihovom udobnošću, prihvatio košarkaš Charles H. "Chuck" Taylor postavši ujedno i njihov glavni promoter. Nakon što je proizvođač uvažio nekoliko njegovih sugestija o fleksibilnosti, patika je dobila svoje sadašnje ime kao i prepoznatljiv Taylorov potpis na našivenoj etiketi.
    Do 1966.godine Convers je nudio samo crnu i belu varijantu a onda su nove boje kako patika tako i pertli uvedene da bi odgovarale različitim košarkaškim timovima. Bio je to period kada je ovaj proizvođač činio čak 80% američkog tržišta patika. Uslediće vreme inovacija koje je donelo modele od novih materijala: kože, džinsa, konoplje ili laka, zatim All-Star sa elastičnom trakom umesto pertli pa sve do ženskih sa štiklom. Do svoje smrti 1969.godine u dizajniranju ovih modela učestvovao je i sam Chuk Taylor. Kada je Convers kupila kompanija Nike a proizvodnja potpuno izmeštena iz Amerike, dogodile su se izmene u dizajnu od kojih je najznačajnija da platno na patikama više nije u dva sloja. Iskreni ljubitelji kažu da je razlika vrlo primetna.





    Krajnje jednostavan dizajn, neponovljiva lakoća, udobnost đona i specifična individualnost koju im daju prepoznatljive boje su glavni aduti popularnih "starki". Međutim, postoje i oni koji se sa tim baš i ne bi složili. Urbandictionary.com ih definiše kao jezivo ružne patike koje nose svi koji sebe bar malo smatraju alternativnim. Za kraj ih časte neprijatnim epitetom "precenjene".





    Ipak, All-Stars su definitivno najuspešnije patike u istoriji. U novi vek ušle su sa čak 750 miliona prodatih komada a procenjuje se da se svake nedelje širom sveta proda 30.000 pari. Od nastanka do danas njihova ciljna grupa se dosta promenila. Košarkaši su vremenom prešli na mnogo modernije modele patika a All-Stars su glavno tržište našle pre svega u teenage populaciji, postavši takođe i nezaobilazan deo pop kulture. Krajem sedamdesetih ovaj model je bio jedan od bitnih simbola punk pokreta sa najznačajnijim promoterima u vidu grupe Ramons. Novi talas popularnosti doživeće devedesetih sa grunge i hip hop kulturom, posebno na vrhuncu slave gangsta repa. Različite socijalne grupe preferiraju i određene boje i šare pa su tako na rock sceni oduvek najtraženije bile one tamnije, bliske originalnim.




    Zajedno sa Dr.Martins obućom All-Stars patike su danas klasičan simbol punk mode. Ipak, sve su glasniji vrlo kritični komentari koji ukazuju na nedoslednost punk pokreta zbog nošenja patika iza kojih sada stoji Nike, kako kažu "kapitalistička korporacija poznata po proizvodnji svoje obuće u siromašnim zemljama trećeg sveta". Punk pokret inače zagovara levičarske, anarhističke pa čak i ideje revolucionarnog socijalizma.






    Iz domena trivije stiže sledeći podatak: Guinnessova knjiga beleži rekord koji drži Joshua Muellerda iz Lakewooda(USA), vlasnik najveće kolekcije All-Stars obuće. Čini je čak 403 para različitih modela.

  14. #14

    Odgovor: Patike...

    Ranije su to bile Starke, a vec godinama unazad, imam obavezno po jedan par Adidasovih patika. I to neki klasican model.

  15. #15

    12 Odgovor: Patike...

    ma nije bitna marka . meni koje se patike zasvidjaju te i uzmem nisu bitne ni pare ni marka

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Patike koje sviraju, Dada Code M
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.05.2006, 11:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •