Patike - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Omiljena marka..

Učesnika ankete do sada
77. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Puma

    13 16.88%
  • Nike

    21 27.27%
  • Adidas

    14 18.18%
  • Avanguardia

    0 0%
  • Converse

    16 20.78%
  • Neka druga

    13 16.88%
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 56

Tema: Patike

  1. #16

    Odgovor: Patike...

    patike cesto i rado ih nosim/trening, setnja/ svakodnevno
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  2. #17

    Odgovor: Patike...

    starke, starke, starke... imam i neke druge, kako aj to zovem, obichne patike, ali starke su mi definitivno omiljene...


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  3. #18

    Odgovor: Patike...

    Imao sam neke Simod patike kad sam bio mali... E njih sam mnogo voleo Inace Nike uglavnom, najudobnije i najizdrzljivije. Mada imam problem u poslednje vreme jer su modeli patika svih proizvodjaca kretenski svemirski, nista normalno nema...
    "Ride. Because children need heroes."

  4. #19

    Odgovor: Patike...

    Imam pumine,i jako su udobne,uvek bih za patike mogla da dam puno para,jer bih u takvim patikama mogla da prepesacim mnogo,a na sve to su kozne,i izgledaju uvek kao tek kupljene.
    This is me...so

  5. #20

    Odgovor: Patike...

    imam tri para adidas, nike i skechers od kojih nosim samo ove zadnje na trening. nisam patike tip uopce.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  6. #21

    Odgovor: Patike...

    Volim da ih nosim i moram da priznam da su to obicno fancy patikice
    A sto se tice treninga..Nike

  7. #22

    Odgovor: Patike...

    nosim....imam ih nekoliko...ne zalim novce za njih ali nikad ne nosim one koje su tog trenutka modni imperativ......
    kao sto ne bih nikad stavila kobajagi parfem ili nosila bundu od vestackog krzna tako nikad ne bih ni kupila patike na buvljaku....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #23

    Odgovor: Patike...

    fallen marka je takodje super
    smesi se... sutra ce biti gore

  9. #24

    Odgovor: Patike...

    ja sam totalni patika - covek
    i glasala sam za Adidas, ali samo zato sto nisam videla u anketi Converse
    i inace obozavam Starke, i svaki par (sem jednog, koznih koje sad skupljaju prasinu) se iscepao do maximuma
    i imam jedne tike, Nike iako mi je medju najneomiljenijim markama, bas me iznenadise sa ovim koje sam uzela..
    nikad patike ne bih uzela na buvljaku.. moraju biti oridjinal.. patike su patike da bi trajale.. a posto sam uglavnom u njima, moraju da budu kvalitetne..
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #25

    Odgovor: Patike...

    Adidas
    to se odnosi i na trenerke , dresove , sp.šorceve , čarape gaće kondome kape , rukavice ...
    modele patika trazim po anatomskoj udobnosti i kupujem u svim bojama model koji mi se svidi
    adidas
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #26

    Odgovor: Patike...

    Evo i mene u 'patikama', sa malo istorije iz prve ruke. Verovatno u nekoj naučnoj literaturi neće biti reči o patikama, pa da ja tu prazninu malo popunim.

    Patike, kao obuća za sve prilike, kod nas počinje tek krajem 80-tih i to prvenstveno kod mladih. Do tog doba patike su bile obuća za sport i slobodno vreme, a obavezna obuća za fiskulturu na otvorenom.

    Sa patikama sam se sreo oko 1950. Bio je to proizvod fabrike Borovo u dve varijante (plitke, duboke znatno redje i tek desetak godina kasnije) i dve boje - plave (uobičajene) i bele (za svečane prilike).

    Proizvodile su se lepljenjem, a to znači da je bilo i razlepljivanja pa i potrebe za popravkama. Vulkanizirane patike počele su se proizvoditi tek krajem 60-tih.

    Priča o patikama kod nas nije potpuna ako se ne zna da su u posleratnom periodu gradska deca, po pravilu ima samo dva para obuće: duboke, zimske cipele i sandale za leto. U toj neimaštini obuća se morala čuvati da što duže traje, popravljala se više puta i 'nasledjivala'. Jedan od načina čuvanja obuće je bilo npr. igranje bosih nogu.

    Imaoci patika za vreme mog osnovnog školovanja su bili izuzetno retki. Sećam se da sam ja prve - bele - patike dobio kad sam učestvovao u nošenju Titove štafete - tu negde 1953-54. Za tu priliku mama mi je sašila kratke bele pantalone od jastučnice.

    Bele patike imale su poseban sistem održavanja. Pošto se pranjem nisu mogle otkloniti sve mrlje, patike, tj. platneni deo se premazivao 'kremom' od cinkvajsa (cinkovog belila - oksida cinka u prahu) i svežeg belanca od jaja.

    Kao gimnazijalac, 1961. kupio sam u inostranstvu patike: duboke, jarko crvenog platna, žutih pertli i sa đonom od žute, sirove gume (kaučuka). A čim sam ih prvi put obukao, pokajo sam se. Sve ostale patike bile su plave, Borovo. Imao sam utisak da svi gledaju u moje patike. Zato su mi potrajale 10-15 godina i sazrele su za rashod u vreme kad više nisu izazivale pažnju a i jer su bile vrlo kvalitetne.

    Meni su u najboljem sećanju ostale Adidas Carera iz sredine 70-tih. Taj sam model kupio još nekoliko puta, ali nikada nisu bile tako dobre kao prve.

  12. #27

    Odgovor: Patike...

    convers, nike, adidas i hummel.. hummel koristim za rukomet.... kao i adidas... a nike i convers za setnju

  13. #28

    Odgovor: Patike...

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Posle dužeg vreman videla sam patikice koje su mi se svidele...Skechers bele i crne...jednostavne skroz...


    Skechers Womens


    Jednostavne skroz,i veoma udobne,ja ih obožavam.A Converse ostaju..moj večiti favorit.

  14. #29

    Odgovor: Patike...

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Mada imam problem u poslednje vreme jer su modeli patika svih proizvodjaca kretenski svemirski, nista normalno nema...
    Nemam problem uopšte, jer mi se ti modeli ne dopadaju, žešće su mi ružne sve te usijane i šarene patike u špic koje god da su marke i kolika god da im je cena. A uglavnom su radnje preplavljene takvima. Sreća pa se proizvode klasični modeli uvek (njima ne pada cena decenijama verovatno zato što ne valjaju), jer ima ovakvih kao ja i što od svakog brenda mogu da nađem nešto što bih obula na svoja stopala. Volim bele, kožne udobne patike, zaobljene, plitke ili duboke. Od onih modela što ne izgledaju ni kao patika ni kao cipela to ako kupim, kupim leti i uvek najviše liče na baletanke.

    Prestala sam da nosim starke, imam jedan par ali ih jako retko obuvam, ne mogu da se setim poslednjeg puta uopšte, a ako bi mi se i desilo da ih kupim, morale bi biti neke mnogo lude.

    U obzir dolaze ellesse bele duboke, kožne, skečers, reebok - najšpicastije patike koje dolaze u obzir, classic white leather stari model, ništa udobnije, stopalo kao u rukavici




    Ostali i ženski i muški modeli koje kupujemo porodično i koji nam se dopadaju su basket modeli, najlepši su mi uvek bili i ostali



    Converse All Star 2K4 Hi (White/Chuck Blue/Red)

    Ima i među skejterskim modela koje kupujemo:



    DVS Revival SP3

    I u onim čudima marke Globe može ponešto da se nađe, mada moj klinja voli crne i šarene Ima i CAT finih.

    Svim ovim modelima cena je uvek ista - oko 5-6000 kod nas, strašno su udobne, ne deformišu se i ne izgledaju idiotski posle određenog vremena, a u inostranstvu su naravno, jeftinije
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #30

    Odgovor: Patike...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Prestala sam da nosim starke
    bezze

    ja bash neki dan kupila dva para novih visooooke visoke chrljene i crne crne samo visoke
    moomoo meee jooouu

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Patike koje sviraju, Dada Code M
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.05.2006, 11:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •