Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 67 od ukupno 67
  1. #61

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Hahahaha.....sad si me stvarno nasmejao

    Nemam pametnija posla nego da se stobom prepucavam i napucavam u četr oka

    Ovde ti posvećujem pažnju isključivo zbog drugih koji čitaju ove teme, da ne budu izmanipulisani....Inače, ne bi ni jedne sekunde trošio na tebe....

    Ovo samo govori o tebi ko si i šta si, i koliko si stvarno proučavao Novi Zavet i Bibliju....I Isusove reči....Koje izmedju ostalog govore protiv svakog nasilja i nasilničkog ponašanja!

    A ti koji "pratiš" Njegove reči, pozivaš mene na fizički obračun, zbog nekakvog navodnog vredjanja, koje ustvari nema nikakve veze sa vredjanjem, nego je trn tvoga oka u vidu istine koju iznosim, i kojom pobijam sve tvoje tvrdnje i manipulacije ...
    Pa u nedostatku argumenata, bes i tvoje pravo lice izlaze polako ali sigurno na videlo....Da svi vide i pročitaju....

    A kada bi se i sreli....Hmm....Iznenadio bi se vrlo
    Gde sam ja tebe pozivao na fizicki obracun ?
    Ti si rekao da ti i u stvarnom zivotu pricas sa ljudima kao sto pricas ovde,
    i ja sam samo rekao da jedino konverzacija u stvarnom zivotu moze to
    da objasni.
    Bes ?, ne samo da izvrces moje reci nego mi i naturas kako se ja osecam.
    Ti pobijas moje tvrdnje da postoji samo jedan zivot i jedna fizicka smrt?

    Ti pobijas moju tvrdnju da su svi oni koji su zavrsili u grobu tamo i ostali ?
    Ti pobijas moju tvrdnju da Isus iz Nazareta ne postoji danas ?
    Cime ti to pobijas, tvojim verovanjem ?

    Jel si ti nekad cuo da je na sudu neko oslobodjen optuzbe zato sto
    'veruje da nije kriv' ?

    Ti govoris da ja ovde manipulisem zastupajuci istinu koju i ti znas ali je ignorises ?
    Ja koji na ovom forumu citiram samo reci Isusa koji je bio Mesija a ne prorok
    (kako besmisleni Islam tvrdi), se nazivam pratiocem Islama ?

    Ne mogu da shvatim koji je povod da neko nekom tako nesto kaze.

    Ja ti kazem da si ti religijski sektas, posto su apsolutno sve "Hriscanske" religije - sekte.
    Sekta nije pogrdna rec, to je samo termin koji oznacava ljude koji su se otcepili od originalne grupe. Za tvoju informaciju, originalna grupa su bili
    Jevreji, koji su umrli kao Jevreji. To tvoje 'hriscanstvo' se pojavilo ko zna
    koliko vekova posle smrti originalne grupe.
    Da, Pavle koji je bio farisej, nikad nije promenio farisejsko razmisljanje, on je samo bio ubedjen da je Isus Hrist i dalje ziv, iako je samo doziveo halucinaciju, a nikad nije imao fizicki susret sa Isusom.

    Ljudi (kao ti) koji veruju u ono sto se nije desilo, nisu za verovati.
    Ja i ovako nemam mogucnost verovanja, tako da znam da je laz sve sto
    izlazi izvan okvira realnosti, sto ukljucuje sva verovanja tvoje uvazene sekte.

    YUpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  2. #62

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Gde sam ja tebe pozivao na fizicki obracun ?
    Pa ne znam...Aj da vidimo-->

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ti si u principu drzak i bezobrazan, i ne bi samnom ovako mogao da pricas
    u stvarnom zivotu,
    ...Jer bi mi ti - jel - pokazao kako se razgovara....

    Pa zatim-->
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    vidi ovako.....ajde da se ti i ja nadjemo u NS-u pa da ti mene i stvarnost/realnost lepo izvredjas u stvarnom zivotu, pa da vidimo kako ce to da se zavrsi, posto ovo stvarno vise nema smisla.
    Ako ovo nije suptilan poziv na razračunavanje nego na prijateljsko ćaskanje uz kaficu....onda ti prijatelju imaš ogroman problem u komunikaciji sa ljudima preko foruma i textualnog dopisivanja....

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Bes ?, ne samo da izvrces moje reci nego mi i naturas kako se ja osecam.
    Ti pobijas moje tvrdnje da postoji samo jedan zivot i jedna fizicka smrt?

    Ti pobijas moju tvrdnju da su svi oni koji su zavrsili u grobu tamo i ostali ?
    Ti pobijas moju tvrdnju da Isus iz Nazareta ne postoji danas ?
    Cime ti to pobijas, tvojim verovanjem ?
    Ja ne znam kako se ti osećaš, ali vidim šta ispoljavaš....ali to je tvoj problem....

    Ja pobijam tvoje izvrtanje Biblijskih stihova sa kojima manipulišeš!
    Ko iole normalan može da tvrdi da NE postoji jedan fizički život i jedna fizička smrt??
    Obrati pažnju na reč "fizička" !
    U grobovima se nalaze naša FIZIČKA/MATERIJALNA tela! I tamo će ostati do drugog Hristovog dolaska.....
    Isus iz Nazareta postoji itekako .... ali ne tako kako si ti to zamislio u svom skučenom i uskogrudom pogledu na ovaj todimenzionalni svet .... Shvataš?
    Ako Isus ne postoji, onda ne postoji ni Bog, ni Andjeli a ni onaj pali mali....
    Isus je bio čovek, ali je bio i Bog....Jer je od Boga začet, a od žene rodjen!
    Isus je sam Bog koji je obukao naše telo i sišao medju nas, i ako ti tvrdiš da Isus ne postoji, onda tvrdiš da i Bog ne postoji!
    A ako je za tebe Isus bio samo čovek, onda se nemoj nervirati kada ti kažem da je tvoja religija slična islamskoj i judeističkoj...jer i oni tvrde za Isusa da je bio samo čovek!
    Zašto?
    Pa zato jer njihova egoistična uskogrudost ne može nikada shvatiti i pojmiti da se Bog ponizio sišavši medju nas u našem telu, da su Ga mučili, zverski zlostavljali, razapeli, pljuvali, ismevali i na kraju ubili. . . Njihovi umovi nisu u stanju da prihvate činjenicu da Mesija kojeg oni čekaju, nije došao sa mačem da potamani grešnike i pagane, nego da umre za njih i njihovo spasenje, da svakome bude data podjednaka šansa u večni život sa Bogom, u Njegovoj dimenziji ("...I videh Novo Nebo i Novu Zemlju....." - Otkrovenje)

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Sekta nije pogrdna rec, to je samo termin koji oznacava ljude koji su se otcepili od originalne grupe. Za tvoju informaciju, originalna grupa su bili
    Jevreji, koji su umrli kao Jevreji. To tvoje 'hriscanstvo' se pojavilo ko zna
    koliko vekova posle smrti originalne grupe.
    Hvalati što si me prosvetlio, ali nemoj više molim te

    Jevreji nisu bila nikakva originalna grupa...Jevreji su bili Božiji prvenac!
    Kada čovek radja decu, uvek mora imati prvo dete, neko ko je prvi...pa onda ide drugi, treći, četvrti....razumeš?
    Bog je odabrao jevrejski narod za svog prvenca, i da budu videlo drugim, trećim, četvrtim i petim narodima....
    A Hrišćanstvo nije moglo postojati sve do dolaska Hrista! Zato se i zove Hrišćanstvo....

    Ovo je toliko jasno, da prosto ne vidim kako ti ne vidiš?
    Ili nećeš da vidiš


    Poruku je izmenio euridika, 22.12.2008 u 22:53 Razlog: obrisano vređanje drugih

  3. #63

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Pa ne znam...Aj da vidimo-->

    ...Jer bi mi ti - jel - pokazao kako se razgovara....

    Pa zatim-->

    Ako ovo nije suptilan poziv na razračunavanje nego na prijateljsko ćaskanje uz kaficu....onda ti prijatelju imaš ogroman problem u komunikaciji sa ljudima preko foruma i textualnog dopisivanja....
    Opet ne, ti na forumu zvucis kako zvucis, ja sam samo rekao da ti sigurno
    ne bi zvucao tako razgovarajuci sa potpunim strancem na taj nacin.
    Znaci opet tvrdis nesto sto se nije desilo.
    Citat sg kaže:
    Ja ne znam kako se ti osećaš, ali vidim šta ispoljavaš....ali to je tvoj problem....
    Sama cinjenica da ti non-stop navodis tvoje verovanje kako ja imam problem,
    ukazuje da ti ne pokusavas da shvatis sta ja govorim, nego samo guras svoje
    verovanje.
    Kada sam ja tebi rekao da ti imas problem, ili da ti nisi u pravu zato sto
    pratis farisejsko-sektasku doktrinu o "zivotu posle fizicke smrti", posto zastupas farisejsku ideju da svaki covek mora da fizicki umre
    (Jevrejima 9:27) ?
    Nikad, posto ja nemam nista protiv tvog verovanja, ja samo govorim da
    tvoje verovanje nije istina, nego verovanje.
    Ako se tvoje verovanje obistini, onda sam ja idiot, kreten, ludak, nazovi me
    tada kako god hoces, ali me nemoj tako nazivati dok se jos apsolutno nista
    od tvojih tvrdnji nije desilo.
    Citat sg kaže:
    Ja pobijam tvoje izvrtanje Biblijskih stihova sa kojima manipulišeš!
    Ko iole normalan može da tvrdi da NE postoji jedan fizički život i jedna fizička smrt??
    Obrati pažnju na reč "fizička" !
    U grobovima se nalaze naša FIZIČKA/MATERIJALNA tela! I tamo će ostati do drugog Hristovog dolaska.....
    Pa sta drugo sem krvi i mesa postoji kao ljudsko telo ?
    Ako procitas Isaija 65:17-25 videces da se radi o narodu koji je krv i meso,
    Otkrovenje 21 takodje govori o narodu i Gospodu, Isus je na maslinskoj gori
    u Matej 24 govorio o spasenima koji ce zivi biti vaskrsnuti u vecnost, u
    Jovan 12:25 kristalno je jasno da se ovaj zivot prenosi u vecnost.
    Samo fariseji su tvrdili da postoji duhovno telo koje je izvan fizickog tela,
    1 Korincanima 15:44 " Seje se telo telesno, a ustaje telo duhovno. Ima telo telesno, i ima telo duhovno. "
    Kakvo duhovno telo ?
    Volja Gospoda Boga je bila da se stvori lazna religija i za to je iskoriscen
    Savle, jedna halucinacija na putu za Damask, i malo moci da leci druge i
    Farisej je organizovao "Hriscanstvo" koje danas prati preko 2 milijarde ljudi,
    bez obzira sto postoji preko 30000 razlicitih sekti, apsolutno sve su
    Pavlijanske.
    Hrist je rekao nikog ne zovite ocem Matej 23:9 " I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima. "
    A Farisej porucuje 1 Korincanima 4:15-16 " Jer ako imate i trista učitelja u Hristu, ali nemate mnogo otaca. Jer vas ja u Hristu Isusu rodih jevanđeljem.
    16 Nego vas molim, ugledajte se na mene kao i ja na Hrista.

    Zasto rimokatolicka i pravoslavna sekta ima Oca na celu ?
    Zasto pravoslavni i rimokatolicki svestenici insistiraju da budu oslovljeni
    sa Otac ?
    Bez Pavla ljudi ne mogu da citaju Jevandjelje i veruju u Hrista ?
    Citat sg kaže:
    Isus iz Nazareta postoji itekako .... ali ne tako kako si ti to zamislio u svom skučenom i uskogrudom pogledu na ovaj todimenzionalni svet .... Shvataš?
    Ako Isus ne postoji, onda ne postoji ni Bog, ni Andjeli a ni onaj pali mali....
    Isus je bio čovek, ali je bio i Bog....Jer je od Boga začet, a od žene rodjen!
    Isus je sam Bog koji je obukao naše telo i sišao medju nas, i ako ti tvrdiš da Isus ne postoji, onda tvrdiš da i Bog ne postoji!
    Tvoj otac Pavle, kroz svog ucenika Luku, patoloskog lazova Petra i njegovog
    ucenika Marka, tvrdi da se Isus "vazneo" u nebo u ovozemaljskom telu,
    Luka 24Vidite ruke moje i noge moje: ja sam glavom; opipajte me i vidite; jer duh tela i kostiju nema kao što vidite da ja imam.
    I ovo rekavši pokaza im ruke i noge.
    A dok oni još ne verovahu od radosti i čuđahu se reče im: Imate li ovde šta za jelo?
    A oni Mu daše komad ribe pečene, i meda u saću.
    I uzevši izjede pred njima.......
    ........I kad ih blagosiljaše, odstupi od njih, i uznošaše se na nebo.
    Znaci dosao je na zemlju kao duh Boziji iz Nebeskog nematerijalnog Carstva,
    a uzneo se nazad u to Nebesko nematerijalno carstvo punog stomaka,
    bas kao Supermen u filmu ?
    Jel to tvrdi tvoja sekta ?
    Prorocanstva govore kako Mesija/pomazanik mora da nestane iz sveta zivih, Isaija 53:8 Danilo 9:26 ali Farisej je skockao pricu da je Isus ustvari Gospod Bog koji se vraca na "Dan Gospoda Boga", a Gospod Bog koji zna sve se nikad nece pojaviti.
    Sam Isus je ispricao pricu o svojoj pogibiji, i dolasku njegovog Oca,
    Matej 21:33-44, ali Farisej to pobija tvrdeci kako Isus nije bio nikakva zrtva
    Gospodnja, nego je on ustvari sve sto ce ljudsko oko da vidi.

    Ja izvrcem Isusove reci, a sektasi kao ti, koji prate Pavla koji je sve sto je Hrist rekao izvrnuo - govore istinu.

    Po Jevandjelju Isus je bio Bog/Sin Boziji u njegovoj trogodisnjoj misiji, nakon sto se na njega u njegovoj 30-oj godini izlio Sveti Duh.
    Pavle je bio Sin Boziji, kada se na njega izlio Sveti Duh, bas kao sto je i
    Djavo - Sin Boziji, Jov 1:6 " A jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a među njih dođe i Sotona. "
    Jedino sto je Isusu data Istina, a Pavlu je data Laz.
    Svaka rec koja je izasla iz usta Isusa je Istina, a jedina Istina koja je izasla
    iz usta Pavla (koliko je meni poznato) je 1 Korincanima 15:24-28
    :24 " Onda kraj, kad preda carstvo Bogu i Ocu, i kad ukine svako poglavarstvo i svaku vlast i silu. "
    Znaci Hrist koji ce biti u Ocu ce unistiti sve religije ukljucujuci i sva "Hriscanstva" koja su data Pavlu na stvaranje.
    Citat sg kaže:
    A ako je za tebe Isus bio samo čovek, onda se nemoj nervirati kada ti kažem da je tvoja religija slična islamskoj i judeističkoj...jer i oni tvrde za Isusa da je bio samo čovek!
    Zašto?
    Pa zato jer njihova egoistična uskogrudost ne može nikada shvatiti i pojmiti da se Bog ponizio sišavši medju nas u našem telu, da su Ga mučili, zverski zlostavljali, razapeli, pljuvali, ismevali i na kraju ubili. . . Njihovi mali i nedorasli umovi nisu u stanju da prihvate činjenicu da Mesija kojeg oni čekaju, nije došao sa mačem da potamani grešnike i pagane, nego da umre za njih i njihovo spasenje, da svakome bude data podjednaka šansa u večni život sa Bogom, u Njegovoj dimenziji ("...I videh Novo Nebo i Novu Zemlju....." - Otkrovenje)
    Hvalati što si me prosvetlio, ali nemoj više molim te

    Jevreji nisu bila nikakva originalna grupa...Jevreji su bili Božiji prvenac!
    Kada čovek radja decu, uvek mora imati prvo dete, neko ko je prvi...pa onda ide drugi, treći, četvrti....razumeš?
    Bog je odabrao jevrejski narod za svog prvenca, i da budu videlo drugim, trećim, četvrtim i petim narodima....
    A Hrišćanstvo nije moglo postojati sve do dolaska Hrista! Zato se i zove Hrišćanstvo....

    Ovo je toliko jasno, da prosto ne vidim kako ti ne vidiš?
    Ili nećeš da vidiš


    Opet, rodjen sam bez mogucnosti verovanja, znam sta kazu preko 200 prorocanstava o Isusu, i znam da Jevandjelja to potvrdjuju
    Da li se i sta li se desilo pre 2000 godina me ne zanima posto ne mogu da verujem. Imam ispred sebe reci Hrista koje niko ne moze da pobije, i to
    znam, Volim jednog Boga (koji je rec/istina Jovan 17:17), sebe i bliznjeg, i to je vise nego dovoljno.
    Luka 10:27-28
    " A on odgovarajući reče: Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svom snagom svojom, i svom misli svojom, i bližnjeg svog kao samog sebe.
    28 Reče mu pak: Pravo si odgovorio; to čini i bićeš živ.

    A ne kako Farisej tvrdi - svi moraju da umru.

    Govorio sam o grupi od 12 Jevreja koji su poslati da sire Jevandjelje.
    A Jevreji koji su ubili Isusa su morali da ga ubiju, da bi se prorocanstvo o njegovom ubistvu obistinilo (Isaija 53), nije postojala sansa da ga Jevreji
    ne ismeju, odbace i ubiju.
    Zato ce svi biti pobijeni (Isaija 65:1-16)

    Jew Piter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  4. #64

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Moram da primetim da pobegoste od teme. Fizicka evidencija o postojanju Boga ne postoji. Sve sto o Njemu "znamo" sadrzano je ili u krajnje neuverljivom bestseleru, nazvanom "Biblija", ili u, blago receno, bajkovitim "iskustvima" pojedinih ljudi.....


  5. #65

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Moram da primetim da pobegoste od teme. Fizicka evidencija o postojanju Boga ne postoji. Sve sto o Njemu "znamo" sadrzano je ili u krajnje neuverljivom bestseleru, nazvanom "Biblija", ili u, blago receno, bajkovitim "iskustvima" pojedinih ljudi.....

    Postoje dva termina Bog i Gospod Bog, Bog je rec (Jovan 1:1), koja postoji u svakom zivom coveku, tako da vidis da Bog postoji, posto citas ovo sto ja sada pisem.
    E sad, sve je stvoreno kroz rec/Boga, ali nije sve od Gospoda Boga,
    od Gospoda Boga je samo onaj covek koji govori istinu, ljudi koji lazu nisu
    od Gospoda Boga.
    Prica/Jevandjelje kaze da je postojao covek - Isus iz Nazareta koji je bio
    100% od Gospoda Boga, posto je svaka rec koju je rekao - Istina.
    Fizicka evidencija Gospoda Boga nikad nece biti dostupna coveku, posto
    ni jedan covek ne moze da vidi lice te njuske i da ostane ziv.
    Izlazak 33:20 " I reče (glas Gospoda Boga - Mojsiju): Ali nećeš moći videti lice moje, jer ne može čovek mene videti i ostati živ. "

    Ali da bi recimo nekog kao ti koji zasluzujes vecni zivot, On zastitio od sigurne smrti, ti nikad neces znati ko je Gospod Bog, a pricaces sa njim i videces ga.
    Sama spoznaja da ti ustvari gledas u lice Gospoda Boga, i slusas njegov glas
    bi u tebi izazvalo strah koji bi te ubio.
    Ali nijedan covek nikad nece znati ko je ON Otkrovenje 19:12
    " A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam. "

    Znaci za Isusa znaju svi, i svi ce se uskoro klanjati njegovom imenu, ali njegovog Oca niko nece znati, a svi ce ga videti.
    (ovo zahteva malo kompleksnije objasnjenje potkrepljeno stihovima iz Biblije,
    ali mislim da smo otklonili prvu nedoumicu oko postojanja Boga, koji postoji u
    tebi, kao i svakom drugom zivom coveku, a krv i meso su fizicka materija, da
    ne kazem energija)

    JUpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  6. #66

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Nikad, posto ja nemam nista protiv tvog verovanja, ja samo govorim da
    tvoje verovanje nije istina, nego verovanje.
    Ako se tvoje verovanje obistini, onda sam ja idiot, kreten, ludak, nazovi me
    tada kako god hoces, ali me nemoj tako nazivati dok se jos apsolutno nista
    od tvojih tvrdnji nije desilo.
    Sve da si i vidovit ne bi mogao da znaš da moje verovanje-> u Boga i Isusa Hrista kao Božijeg Sina - nije istina!
    Zato, jer ti prosto ne znaš ni šta je neistina. Kada bi znao šta je laž i ko je sprovodi i kako ona deluje, ti bi vrlo brzo saznao šta je istina i ne bi ovako zbunjeno lutao citirajući čas jednog , čas drugog apostola, čas jedan stih, čas drugi, trgajuči ih iz konteksta kako tebi odgovara, a ne kako jeste!
    Nazivaš polovinu apostola patološkim lažovima, a ne obraćaš pažnju na činjenicu da i ova druga polovina piše i prepričava isti dogadjaj potpuno isto, /sa veoma malim i neznačajnim razlikama/!
    Sve ono što je govorio Isus a napisao Pavle, Luka i ostali po tebi patološki lažovi, napisao je i Matej, Marko, Jovan....itd....

    Onda ispada da su i oni lažovi....svi su - i svi smo lažovi, samo je pera istinit!

    Nikada nisam tebe nazvao ni idiotom ni kretenom....nazvao sam te manipulatorom, što i jesi, i to pokazuješ upravo tvrdnjom gore napisanom...

    Manipulacija je termin koji označava korišćenje različitih podataka ili informacija u cilju „zavođenja javnosti”, odnosno usmeravanje pažnje ka onoj poruci ili značenju koje autor, bez obzira na validnost podataka, želi da izazove. Koristi se u svim sferama života, a u socijalnom radu često označava prikazivanje stanja pojedinca ili porodice koje posredno treba da podrži neku nameru ili cilj što inače ne proizlazi iz zakonskih ili drugih lokalnih propisa. Često se u psihologiji koristi i u značenju posebne manipulativne, nasuprot verbalne sposobnosti.


    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Volja Gospoda Boga je bila da se stvori lazna religija i za to je iskoriscen
    Savle, jedna halucinacija na putu za Damask, i malo moci da leci druge i
    Farisej je organizovao "Hriscanstvo" koje danas prati preko 2 milijarde ljudi,
    bez obzira sto postoji preko 30000 razlicitih sekti, apsolutno sve su
    Pavlijanske.
    Klasična M a n i p u l a c i j a !!!

    A evo šta kaže MATEJ, na koga se ti pozivaš i tvrdiš kako on nespada u onu grupu patoloških lažova --->

    18 I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.
    19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
    20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

    (Matej 28:18-20)


    Dakle nije Savle-Pavle osnivač i "organizator" Hrišćanstva, nego sredstvo preko kojeg se prenosila Reč Isusova i Reč Božija....baš kao i preko ostalih apostola....
    Ili je možda i Matej lažov?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Hrist je rekao nikog ne zovite ocem Matej 23:9 " I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima. "
    ......Zasto rimokatolicka i pravoslavna sekta ima Oca na celu ?
    Zasto pravoslavni i rimokatolicki svestenici insistiraju da budu oslovljeni
    sa Otac ?
    Neznanje ili manipulacija opet?

    Hrist je rekao nikog ne zovite ocem-->Bogom...Pa dalje-->"I Bogom ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Bog-Otac koji je na nebesima"

    Dakle, ne zovite i ne nazivajte nikoga na zemlji bogom, božanstvom, uzvišenim bićem.....A ti upravo to radiš prijatelju Petre-->
    Pera kaže:Svaki zivi covek ima rec u sebi, svaki zivi covek je Bog.


    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Tvoj otac Pavle, kroz svog ucenika Luku, patoloskog lazova Petra i njegovog
    ucenika Marka, tvrdi da se Isus "vazneo" u nebo u ovozemaljskom telu,
    Jel?
    To tvrde?
    Ajd da vidimo šta kaže Matej , koji nije patološki lažov, jel? --->

    5 A anđeo odgovarajući reče ženama: Ne bojte se vi; jer znam da Isusa raspetog tražite.
    6 Nije ovde: jer ustade kao što je kazao. Hodite da vidite mesto gde je ležao Gospod.
    7 Pa idite brže te kažite učenicima Njegovim da je ustao iz mrtvih. I gle, On će pred vama otići u Galileju; tamo ćete Ga videti. Eto ja vam kazah.
    9 A kad iđahu da jave učenicima Njegovim, i gle, srete ih Isus govoreći: Zdravo! A one pristupivši uhvatiše se za noge Njegove i pokloniše Mu se.
    10 Tada reče im Isus: Ne bojte se; idite te javite braći mojoj neka idu u Galileju; i tamo će me videti.

    (Matej 28:5-10)


    Dakle, gde je vaskrsnuti Isus?

    Samo zato što Matej nije posvedočio o vaznesenju , a Marko i Luka jesu, ne znači da se to nije desilo i da su ova dvojica lažovi!!!
    Matej svedoči o vaskrsenju iz mrtvih, Isusovog i tela i duha....a to je sasvim dovoljno jer to je ono što je bitno.... Vaznesenje je sporedna stvar, jer da je bitnije od vaskrsenja, bilo bi i više osvedočeno o njemu.
    Vaskrsenjem nam Isus svedoči da je smrt pobedjena i da postoji večni život u zajednici sa Bogom....

    I to je SUŠTINA !

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Fizicka evidencija Gospoda Boga nikad nece biti dostupna coveku, posto
    ni jedan covek ne moze da vidi lice te njuske i da ostane ziv.
    Izlazak 33:20 " I reče (glas Gospoda Boga - Mojsiju): Ali nećeš moći videti lice moje, jer ne može čovek mene videti i ostati živ. "
    Pa zatim kažeš-->

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ali da bi recimo nekog kao ti koji zasluzujes vecni zivot, On zastitio od sigurne smrti, ti nikad neces znati ko je Gospod Bog, a pricaces sa njim i videces ga.
    Ček - stani - zakoči !

    Dakle, pričaćemo s Bogom i gledati ga , ali nećemo Mu videti lice (njušku) jer ne možemo živi posle toga ostati, pa zbog toga nećemo ni znati s kim pričamo ?!?

    Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.......Da si ti meni živ i zdrav....

    I sad stvarno, svršismo priču ja i ti . . . .

    pozzz..... i pamet u glavu ....

    Poruku je izmenio euridika, 23.12.2008 u 22:58 Razlog: velika slova, pravilnik

  7. #67

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Sve da si i vidovit ne bi mogao da znaš da moje verovanje-> u Boga i Isusa Hrista kao Božijeg Sina - nije istina!
    Zato, jer ti prosto ne znaš ni šta je neistina. Kada bi znao šta je laž i ko je sprovodi i kako ona deluje, ti bi vrlo brzo saznao šta je istina i ne bi ovako zbunjeno lutao citirajući čas jednog , čas drugog apostola, čas jedan stih, čas drugi, trgajuči ih iz konteksta kako tebi odgovara, a ne kako jeste!
    Nazivaš polovinu apostola patološkim lažovima, a ne obraćaš pažnju na činjenicu da i ova druga polovina piše i prepričava isti dogadjaj potpuno isto, /sa veoma malim i neznačajnim razlikama/!
    Sve ono što je govorio Isus a napisao Pavle, Luka i ostali po tebi patološki lažovi, napisao je i Matej, Marko, Jovan....itd....

    Onda ispada da su i oni lažovi....svi su - i svi smo lažovi, samo je pera istinit!

    Nikada nisam tebe nazvao ni idiotom ni kretenom....nazvao sam te manipulatorom, što i jesi, i to pokazuješ upravo tvrdnjom gore napisanom...

    Manipulacija je termin koji označava korišćenje različitih podataka ili informacija u cilju zavođenja javnosti, odnosno usmeravanje pažnje ka onoj poruci ili značenju koje autor, bez obzira na validnost podataka, želi da izazove. Koristi se u svim sferama života, a u socijalnom radu često označava prikazivanje stanja pojedinca ili porodice koje posredno treba da podrži neku nameru ili cilj što inače ne proizlazi iz zakonskih ili drugih lokalnih propisa. Često se u psihologiji koristi i u značenju posebne manipulativne, nasuprot verbalne sposobnosti.




    Klasična M a n i p u l a c i j a !!!

    A evo šta kaže MATEJ, na koga se ti pozivaš i tvrdiš kako on nespada u onu grupu patoloških lažova --->

    18 I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.
    19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
    20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

    (Matej 28:18-20)


    Dakle nije Savle-Pavle osnivač i "organizator" Hrišćanstva, nego sredstvo preko kojeg se prenosila Reč Isusova i Reč Božija....baš kao i preko ostalih apostola....
    Ili je možda i Matej lažov?



    Neznanje ili manipulacija opet?

    Hrist je rekao nikog ne zovite ocem-->Bogom...Pa dalje-->"I Bogom ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Bog-Otac koji je na nebesima"

    Dakle, ne zovite i ne nazivajte nikoga na zemlji bogom, božanstvom, uzvišenim bićem.....A ti upravo to radiš prijatelju Petre-->





    Jel?
    To tvrde?
    Ajd da vidimo šta kaže Matej , koji nije patološki lažov, jel? --->

    5 A anđeo odgovarajući reče ženama: Ne bojte se vi; jer znam da Isusa raspetog tražite.
    6 Nije ovde: jer ustade kao što je kazao. Hodite da vidite mesto gde je ležao Gospod.
    7 Pa idite brže te kažite učenicima Njegovim da je ustao iz mrtvih. I gle, On će pred vama otići u Galileju; tamo ćete Ga videti. Eto ja vam kazah.
    9 A kad iđahu da jave učenicima Njegovim, i gle, srete ih Isus govoreći: Zdravo! A one pristupivši uhvatiše se za noge Njegove i pokloniše Mu se.
    10 Tada reče im Isus: Ne bojte se; idite te javite braći mojoj neka idu u Galileju; i tamo će me videti.

    (Matej 28:5-10)


    Dakle, gde je vaskrsnuti Isus?

    Samo zato što Matej nije posvedočio o vaznesenju , a Marko i Luka jesu, ne znači da se to nije desilo i da su ova dvojica lažovi!!!
    Matej svedoči o vaskrsenju iz mrtvih, Isusovog i tela i duha....a to je sasvim dovoljno jer to je ono što je bitno.... Vaznesenje je sporedna stvar, jer da je bitnije od vaskrsenja, bilo bi i više osvedočeno o njemu.
    Vaskrsenjem nam Isus svedoči da je smrt pobedjena i da postoji večni život u zajednici sa Bogom....

    I to je SUŠTINA !



    Pa zatim kažeš-->



    Ček - stani - zakoči !

    Dakle, pričaćemo s Bogom i gledati ga , ali nećemo Mu videti lice (njušku) jer ne možemo živi posle toga ostati, pa zbog toga nećemo ni znati s kim pričamo ?!?

    Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.......Da si ti meni živ i zdrav....

    I sad stvarno, svršismo priču ja i ti . . . .

    pozzz..... i pamet u glavu ....

    Ti verujes da Isus postoji, kada bi to znao, ne bi verovao. Da Isus postoji,
    ne bi postojala vera da je On Gospod Bog, On bi bio Gospod Bog.
    Mene verovanje u Isusa ne zanima, mene zanima tvoja drskost koja sve ljude koji znaju da nijedan covek ne zivi 2000 godina i da je fizicka smrt
    kraj zivota - vredja.
    Ti vredjas zdrav razum, proturajuci Farisejske lazi Fariseja Pavla kao istinu.
    Za Apostole i sve koji su bili oko Isusa je postojalo prorocanstvo koje je Isus ponovio, i koje je objasnlavalo da ce svi otici od istine/postati lazovi.
    Zaharije 13:7 Matej 26:31
    Isus je rekao u Matej 28:20 " Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin. "
    Isto kao sto je napomenuo dolazak Svetog Duha na apostole Jovan 14:26
    " A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh. "
    Radi se o onome sto je Isus rekao, a ne sta je Savle, Pavle, Simon, Petar ....
    rekao.
    Simon/Petar je oznacen od strane Isusa kao patoloski lazov, bas kao i svi
    Fariseji, to nije moj zakljucak.
    Ja samo vidim zasto je Isus to rekao.
    Vecni zivot, kao sto i sam termin objasnjava se ne prekida, zivot koji je
    prekinut fizickom smrcu nije vecan zivot.
    Zato je Isus i govorio da oni koji su u njegovom duhu ne mogu da umru
    fizickom smrcu, (Jovan 11:25-26 Jovan 12:25 Matej 24:22,40,41)
    Oni koji su u Hristovom duhu, ne samo da ne mogu da umru, nego mogu i
    smrt drugih da sprece Marko 16:17-18 " A znaci onima koji veruju biće ovi: imenom mojim izgoniće đavole; govoriće novim jezicima;
    Uzimaće zmije u ruke, ako i smrtno šta popiju, neće im nauditi; na bolesnike metaće ruke, i ozdravljaće. "
    Ziv covek je duhovno mrtav u Hristu/istini, ziv covek moze da vaskrsne u duhu
    Hrista, i da vise ne laze, bas kao sto ni Isus nije lagao, kada je rekao da ce umreti u krvi i mesu, da bi drugi mogli da u krvi i mesu vecno zive, vecno jeduci Isusovo meso i piti Isusovu krv. Jovan 6:54-57
    " Koji jede moje telo i pije moju krv ima život večni, i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan:
    Jer je telo moje pravo jelo i krv moja pravo piće.
    Koji jede moje telo i pije moju krv stoji u meni i ja u njemu.
    Kao što me posla živi Otac, i ja živim Oca radi; i koji jede mene i on će živeti mene radi. "

    Poslednji dan je Dan Boziji i odnosi se na ljude zivog Boga koji ce vaskrsnuti u
    Hristu i ovaj sadasnji zivot preneti u vecnost, i taj dan se jos nije desio, i samo Gospod Bog zna kada ce da se desi. Matej 24:36

    Sve sto imam je pamet koja mi daje shvatanje situacije u kojoj se nalazim, i u kojoj ti ne nalazis shvatanje situacije koja nam daje odraz tvoje pameti.

    Reci verniku poput tebe "pamet u glavu!" je absurd.

    jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 27.07.2010, 19:38
  2. NLO - Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva
    Autor AdrijanKronauer u forumu Astronomija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.02.2010, 13:27
  3. Zivot kao dokaz predodredjenosti
    Autor DzuPiter u forumu Filozofija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.01.2009, 11:06
  4. A da smo za boga odabrali ženu?..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.12.2008, 23:40
  5. Milion funti za dokaz o čudovištu iz Loh Nesa
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.06.2007, 18:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •