Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19
  1. #16

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Mir je tamo gde ga nadjes.

    Isus o sebi i miru, Matej 10:34 " Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač. "
    Ali kakav mač?

    Pa dalje kaže i oslikava "mač" -->

    21 A predaće brat brata na smrt i otac sina; i ustaće deca na roditelje i pobiće ih.
    22 I svi će mrzeti na vas imena mog radi; ali koji pretrpi do kraja blago njemu.
    23 A kad vas poteraju u jednom gradu, bežite u drugi. Jer vam kažem zaista: nećete obići gradova Izrailjevih dok dođe Sin čovečiji.


    39 Koji čuva dušu svoju, izgubiće je; a koji izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.

    (Matej 10:21-39 )



    Dakle, mač koriste samo protivnici Hrista....A kasnije mnogi i sa laži, da je u Njegovo ime...


    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    1. nemam pojma o cemu pricas.
    Žalosno....a pričam srpski i prostimjezikomdasvakorazume...

    perica kaže:
    2. Ja nisam radostan zato sto mi je cerka na Floridi a ja ovde, radostan sam sto imam cerku i ona je radosna sto mene ima.
    Sta ti radis van foruma i sta ti osecas me uopste ne zanima.
    Ti si prosto čovek koji puca od veselja, sreće i radosti....I ništa te ne može poremetiti i zabrinuti/razalostiti...pa ni tudja nevolja i nesreća te ne zanima, jer si okrenut samo sebi i svojim potrebama....I što je najgore od svega, smatraš to za prirodno i originalno

    Perun kaže:
    A taj praznik se slavi tako sto se ne propusta citanje onoga sto piter pise
    o sektama koje koriste ime osobe sa cijim recima nemaju dodirnih tacaka ?
    (sto i jeste tema na kojoj sam rekao sta sam imao da kazem, do sada)
    Nisi hrišćanin i to si nam više puta stavio do znanja!

    I OK.

    Ali prestani više da blatiš one koji to jesu, tako što im govoriš da su sektaši, neprirodni, neoriginalni i lažljivi, izvrćući Hristove reči do te mere da prelazi sve granice ukusa...Pa i na današnji dan nisi mogao da držiš usta pritvorena...ako ništa drugo, ono makar iz poštovanja prema tudjem izboru i opredeljenju da veruje u ono što misli i oseća da je istina i život!

    Čak su i u ratu protivničke strane imale razumevanje i poštovanje prema ovakvim danima/praznicima, pa je išao prekid vatre i primirje....Bilo da je u pitanju hrišćanski, muslimanski, ili bilo koji drugi verski dan!
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ali kakav mač?

    Pa dalje kaže i oslikava "mač" -->

    21 A predaće brat brata na smrt i otac sina; i ustaće deca na roditelje i pobiće ih.
    22 I svi će mrzeti na vas imena mog radi; ali koji pretrpi do kraja blago njemu.
    23 A kad vas poteraju u jednom gradu, bežite u drugi. Jer vam kažem zaista: nećete obići gradova Izrailjevih dok dođe Sin čovečiji.


    39 Koji čuva dušu svoju, izgubiće je; a koji izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.

    (Matej 10:21-39 )
    Apsolutne nebuloze, to su stihovi koji se odnose na apostole koji su odredjeni da prenesu Isusovu rec, ja sam naveo svrhu koju Isus/Istina ima, a to nije
    mir nego mac, sto se navodi u stihovima Matej 10:35-39
    "35 Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene:
    36 I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi.
    37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.
    38 I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.
    39 Koji čuva dušu svoju, izgubiće je; a koji izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.
    I to nema nikakve veze sa stihovima koje si ti naveo, radi se o tome da ce Istina da rastura porodice, a ne da u njima donosi mir.
    Citat sg kaže:
    Dakle, mač koriste samo protivnici Hrista....A kasnije mnogi i sa laži, da je u Njegovo ime...
    Ne nego reci istine su mac, koji je Isus doneo.
    Citat sg kaže:
    Žalosno....a pričam srpski i prostimjezikomdasvakorazume...
    Ne, ti lazes srpski, da sam ja rekao laz.
    Citat sg kaže:
    Ti si prosto čovek koji puca od veselja, sreće i radosti....I ništa te ne može poremetiti i zabrinuti/razalostiti...pa ni tudja nevolja i nesreća te ne zanima, jer si okrenut samo sebi i svojim potrebama....I što je najgore od svega, smatraš to za prirodno i originalno
    Sve sto dodje u kontakt samnom me zanima, i tacno nista me nemoze
    unesreciti, posto je sve Bozija volja, ne moja.
    Citat sg kaže:
    Nisi hrišćanin i to si nam više puta stavio do znanja!
    Pratim ono sto je Isus Hrist rekao, "Hriscani" su oni koji prate ono sto
    je Farisej Pavle rekao.
    Citat sg kaže:
    Ali prestani više da blatiš one koji to jesu, tako što im govoriš da su sektaši, neprirodni, neoriginalni i lažljivi, izvrćući Hristove reči do te mere da prelazi sve granice ukusa...Pa i na današnji dan nisi mogao da držiš usta pritvorena...ako ništa drugo, ono makar iz poštovanja prema tudjem izboru i opredeljenju da veruje u ono što misli i oseća da je istina i život!
    Ja ne blatim nikoga, sekta je termin koji odgovara svim religioznim organizacijama, bez obzira na broj njenih clanova, nema izuzetaka, jel' ti mislis da Pravoslavna Crkva ima monopol na tu rec ?
    Opet, sve recenice Isusa Hrista su parabole (Psalm 78:2), ja njih ne izvrcem, ja samo dajem njihovo jedino moguce znacenje, kojim se one ne kontradiktuju.
    Jovan 11:25-26 je ocigledan primer u kojem ti tvrdis da Isus u oba stiha govori o fizickoj smrti, sto bi znacilo da Isus prvo kaze da ljudi mogu da umru, a
    posle da ne mogu da umru, sto bi znacilo da Isus sam sebe pobija.
    Rekao sam ti vise puta, da me tudja verovanja ne zanimaju, zanima me onaj
    kao ti recimo, koji pokusava da tvrdi da je verovanje koje ima - istina.
    Kad neko prica kako fizicka smrt nije kraj zivota, da postoji drugo telo coveka sem krvi i mesa i ostale lazi kojima trujes ostale ovde.
    Sto ne zadrzis te lazi za sebe ?
    Citat sg kaže:
    Čak su i u ratu protivničke strane imale razumevanje i poštovanje prema ovakvim danima/praznicima, pa je išao prekid vatre i primirje....Bilo da je u pitanju hrišćanski, muslimanski, ili bilo koji drugi verski dan!
    Rat protiv lazi nema predah, to je duhovni rat, ne fizicki.
    I ja ne napadam nikog, ja sam napadnut, ja se nisam nikom obratio, meni se ljudi obracaju. Ako ne volis da cujes istinu, nemoj me citati.

    Jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    zato što su mnogi od nas podložni drugoj (nehrišćanskoj) veri, koja i ne mora biti lošija..
    Poruku je izmenio euridika, 11.01.2009 u 14:20 Razlog: rečca ne
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutne nebuloze, to su stihovi koji se odnose na apostole koji su odredjeni da prenesu Isusovu rec, ja sam naveo svrhu koju Isus/Istina ima, a to nije
    mir nego mac, sto se navodi u stihovima Matej 10:35-39

    I to nema nikakve veze sa stihovima koje si ti naveo, radi se o tome da ce Istina da rastura porodice, a ne da u njima donosi mir.

    Ne nego reci istine su mac, koji je Isus doneo.
    Šta su nebuloze a šta ne...shvatičeš onoga trenutka kada ti se oči otvore, jer sada si blago rečeno->poluslep ( i pored očiju - slabo vidiš - nešto nazireš, ali ti je mutno - pa si zbunjen/uplašen - a iz toga proizilazi kreiranje neke sopstvene istine, van pameti, van sveta i svemira....pa sve do diznilenda - gde su crtani likovi i lutke, pravljeni/stvoreni/ - bez sopstvene volje - razuma i pameti - a njima apsolutno vlada kreator/crtač !?! )

    Jerbo je upravo to ono što ti ovde reklamiraš i potenciraš--> da je svaki čovek robot/lutka/crtani lik/miki maus/paja patak....I da nema ama baš nikakvu slobodnu volju, pa sve što mu se dešava treba da prihvati i pomiri se s tim--> prosto rečeno: Ako je neko u blatu, treba i da ostane tamo...ako je neko alkoholičar, treba i da ostane alkos...ako je neko narkoman, treba i da se pomiri s tim i ostane .... Jer Bog tako hoće !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    E nije nego....Petre!

    Bog nam ostavlja mogučnost IZBORA!

    I tek kada mi prvi izaberemo, Bog deluje !

    Ovo mogu da posvedočim ličnim iskustvom i sopstvenim životom!!!

    A što se tiče "mača" i mačevanja--> Reč Hristova jeste mač istine....ali ne tako kako si ti to predstavio--> Da je Isus došao s namerom da rastura porodice i brakove...
    Nego saopštava da će onaj koji poveruje i prihvati Reč Njegovu, biti neshvaćen, odbačen, popljuvan, kamenovan, razapinjan, ubijan.....I da će se to dešavati i unutar porodice--> žena će verovati i slediti Hrista, muž neće i obrnuto...i to će dovoditi do razdora i "mača" .... Ali ne od strane onoga koji je poverovao, nego od strane onoga koji nije.... I to je ono što je Isus kroz te stihove ukazao/predkazao....a što se i obistinilo !!!

    I to upravo ti radiš---> vitlaš mačem iznad naših glava....

    A Isus kaže--->

    29 A Isus odgovarajući reče: Zaista vam kažem: nema nikoga koji je ostavio kuću, ili braću, ili sestre, ili oca, ili mater, ili ženu, ili decu, ili zemlju, mene radi i jevanđelja radi,

    30 A da neće primiti sad u ovo vreme sto puta onoliko kuća, i braće, i sestara, i otaca, i matera, i dece, i zemlje, u progonjenju, a na onom svetu život večni.

    31 Ali će mnogi prvi biti poslednji, i poslednji prvi.

    (Marko gl-10)
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •