Čemu učite decu? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 53 od ukupno 53
  1. #46

    Odgovor: Čemu učite decu?

    Ucim je da je ljubav na prvom mestu i da ljubav pokrece svet.

    Po meni je to jedan fundamentalni princip iz koga potom proizlaze svi ostali principi kojima je ucim svakodnevno:
    razlika izmedju dobra i zla,
    nebiranje prijatelja, partnera, itd. po materijalnom statusu, boji koze, fizickim nedostacima...
    ravnoteza izmedju karijere i privatnog zivota, itd

    Verujem da ce tako ona biti nacisto sama sa sobom, tj. da nece lagati samu sebe

    Priznajem da mi malo teze ide da je ucim kako da se nosi sa onima kojima ljubav nije fundamentalni princip
    Poruku je izmenio decak i pas, 17.05.2013 u 02:13

  2. #47

    Odgovor: Čemu učite decu?

    A ja svoju decu učim da se medjusobno pomažu ,dele ono što imaju ,da ne gledaju jedno na drugo kao na rivale .Učim ih da je porodica mesto gde će uvek imati podršku i sigurnu luku.Učim ih da budu bliski,da se vole.Sve ostalo ćemo u hodu kroz odrastanje.Sve ima svoje vreme.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  3. #48

    Odgovor: Čemu učite decu?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ja mogu da ga stavim pod stakleno zvono,ali oni napolju nece
    to odrastanje je bas teska stvar....kod decaka ,cini mi se,i teze.....ako se sklanjas i bojis ovna i govna otpisan si u drustvu....a konstituacija ti odmaze...i onda moras da naucis da nekako narocito hodas,i da ne pokazes strah,a neki put i da svesno udjes u fajt sa jacim da ne bi ispao slabic naocigled svih...
    ne brine mene to sto ce tu i tamo da zaradi neku modricu,pa to je deo odrastanja
    mene u odrastanju brinu losi primeri svuda okolo,brine me sto gledas kako se bogate nikogovici,brine me sto vozac cisterne zivi ko bubreg u loju jer kraducka svaki dan pola bureta nafte pa treba objasniti detetu da to nije i ne treba da bude nacin....brine me sto u skoli ne postoje pravi autoriteti...sve to veoma utice na odrastanje...nije dete cvet u saksiji pa da ga cas uneses u kucu kad je napolju nepodobno za rast....


    ali
    racunam da ce presudno da bude to sto uvece legnemo da gledamo film pa se zacikavamo,golicama,stipamo..da ce moja spremnost da ga saslusam kad god je potrebno biti korisna ....da ce mu ostati u secanju sitni rituali,usputni razgovori,interne sale...da je svestan da nisam obecavala ono sto ne mogu da ispunim,da sam pruzala koliko sam mogla....da ce upamtiti da nije bitno kakvu sliku imaju drugi o njemu nego da je bitno da sam sa sobom moze da izadje na kraj....i uvek,uvek insistiram na onom: primeti,ponudi,podeli
    Samozivost je za mene neoprostiva.

    sad smo vec porasli
    ne ucim ga nicemu vise
    mislim da sam neke okvire dala vec
    jedino zvocam zbog knjiga.....al opet,racunam,ako si rastao medj knjigama,jednog dana ces se uhvatiti u zamku i biti opcinjen...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #49

    Odgovor: Čemu učite decu?

    Da ne lažu i da ne prećutkuju (jer je i prećutkivanje neka vrsta laži).
    Kakva god da je istina...saspi je pred mene...
    I mislila sam da je uzalud, da me ne shvata ozbiljno...on konkretno...
    Juče me je demantovao...rekao mi nešto što baš nije uhu ugodno...ali...
    Ali...odreagovala sam sasvim mirno...na njegovo zaprepašćenje.
    S jedne strane nije mi drago to što sam čula...a s druge, drago mi je da ima poverenja u mene da mi to saopšti.
    U trenutku mi mozak zatiltovao...i onda se setila da sam i ja nekada bila mlada...
    Odreagujem li besom...pokidaću te tanane niti zauvek...a događaji će se svakako odvijati mimo mog znanja...
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #50

    Odgovor: Čemu učite decu?

    Odavno već ničemu.
    Imao sam sreću da je bio sa mnom kada su se postavljale neke osnove, ali i nesreću da su mnoge kasnije godine "pojeli skakavci". Nisam imao uticaja kada je trebalo oko obrazovanja, radnih navika, istrajnosti i želje za znanjem.
    Moraće sam...i biće teže tako. U meni će uvek imati oslonac kada negde zapne.
    Jbg..nešto izgleda lakše, na početku, ali kasnije uzme mnogo veći danak jer nije na vreme urađeno.
    Kako god, izgleda da familijarno idemo težim putam .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #51

    Odgovor: Čemu učite decu?

    U poslednje vreme, teškom mukom, objašnjavam da nije važno pobediti već učestvovati.
    Pre svega ja se nikada nisam rukovodila tom parolom...i ni do dan danas mi nije baš jasna...
    Valjda se takmičim i dajem sve od sebe da pobedim....ako se to ne desi...ne podnosim i ne mirim se lako s porazima...
    U suštini procenim snage i bolje mi je da ne učestvujem no da izgubim.
    No postoje situacije kada nije sve ni do nas...pogotovu kada je u pitanju, ne tako egzaktna, umetnost.
    I tako na pitanja...a šta ako...pokušam da objasnim ovo gore navedeno...
    A pošto je umetnost u pitanju...pokušavam da joj objanim da svako ima različito poimanje i da je teško biti objektivan u tom slučaju jer ne postoje zacrtani standardi i mere...
    Uglavnom dobro mi ide s obzirom da je do sada "navikla" isključivo na pobede.
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #52

    Odgovor: Čemu učite decu?

    Kćerku učim da nije ona uvijek u pravu i da razmirice koje povremeno ima u školi sa svojim kolegicama iz razreda - da nisu dugog vijeka.

    > Učim ju da se ne ide mojim stopama i da se ne ugleda na moje ocjene dok sam bila u njezinim godinama. Nije više vrijeme kakvo je bilo kada sam ja krčila sebi put. Sada mora gristi.


    Sina učim da kada se nešto kaže, obeća, dogovori - da se to i ispoštuje.

    > Učim ga i da pusti mamu da bude malo na kompjuteru umjesto da on odmah uzurpira to mjesto. Učim ga. Da. Vidite kako mi dobro ide.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #53

    Odgovor: Čemu učite decu?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ja mogu da ga stavim pod stakleno zvono,ali oni napolju nece
    to odrastanje je bas teska stvar....kod decaka ,cini mi se,i teze.....ako se sklanjas i bojis ovna i govna otpisan si u drustvu....a konstituacija ti odmaze...i onda moras da naucis da nekako narocito hodas,i da ne pokazes strah,a neki put i da svesno udjes u fajt sa jacim da ne bi ispao slabic naocigled svih...
    ne brine mene to sto ce tu i tamo da zaradi neku modricu,pa to je deo odrastanja
    mene u odrastanju brinu losi primeri svuda okolo,brine me sto gledas kako se bogate nikogovici,brine me sto vozac cisterne zivi ko bubreg u loju jer kraducka svaki dan pola bureta nafte pa treba objasniti detetu da to nije i ne treba da bude nacin....brine me sto u skoli ne postoje pravi autoriteti...sve to veoma utice na odrastanje...nije dete cvet u saksiji pa da ga cas uneses u kucu kad je napolju nepodobno za rast....


    ali
    racunam da ce presudno da bude to sto uvece legnemo da gledamo film pa se zacikavamo,golicama,stipamo..da ce moja spremnost da ga saslusam kad god je potrebno biti korisna ....da ce mu ostati u secanju sitni rituali,usputni razgovori,interne sale...da je svestan da nisam obecavala ono sto ne mogu da ispunim,da sam pruzala koliko sam mogla....da ce upamtiti da nije bitno kakvu sliku imaju drugi o njemu nego da je bitno da sam sa sobom moze da izadje na kraj....i uvek,uvek insistiram na onom: primeti,ponudi,podeli
    Samozivost je za mene neoprostiva.
    dzaba sve to
    u sedamnaestoj mi kaze da je trebalo da ga mlatim i da mu nisam razvila ambiciju
    rekoh:marsh....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Igre i igračke za decu
    Autor Zvonchica u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 27.02.2015, 14:52
  2. Moja poezija za decu
    Autor biljanaiguga u forumu Poezija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.02.2014, 21:15
  3. Dečije pesme, ili muzika za decu
    Autor SQUAW u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 26.02.2012, 19:04
  4. Nato ubija decu u Avganistanu
    Autor sunajko u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 08.11.2011, 23:02
  5. Knjiga za decu...
    Autor JelaS u forumu Književnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.07.2008, 14:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •