Roditeljske zabrane
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Roditeljske zabrane

    Dragi tinejdžeri,šta Vam roditelji brane? Onima koji to više nisu,a tako se osećaju ,šta su branili?
    Koliko Vam zabrane smetaju? Da li ste nešto konkretno naučili ili dobili iz njih?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Roditeljske zabrane

    Zli roditelji i njihove zabrane. Trebalo bi ih zakonom zabraniti.


  3. #3

    Odgovor: Roditeljske zabrane

    Trenutno sam u karantinu matorci su saznali nesto sto sto definitivno nisu trebali tako da sam zesce najebo,tako sad sedim u kuci i po ceo dan visim na kompu....strasno sam se smorio.....

  4. #4

    Odgovor: Roditeljske zabrane

    Imam tu srecu a su moji fantasticni roditelji i da mi zaista nije bilo nista branjeno, osim naravno alkohola i cigareta. Alkohol i ne toliko, samo zato sto su znali sa kim se druzim jer je drustvo uvek bilo kod mene, i moji su ih znali, sve do jednog. Nisam nikad bila lose dete (bunt je nesto drugo) i jedino sto sam bila na kazni je zbog cigareta i kazna je glasila da nema izlazaka dva meseca. Ali je ta kazna.. pa, bila totalno neuspesna. Ne zato sto sam nastavila da pusim, nego zato sto sam mogla da silazim niz brsljan sa sprata ili da skocim sa terase (nije mi nesto preterano visoka terasa).
    Ali, zaista, moji su uvek tu kad mi trebaju, kroz razgovor ide i islo je sve i mogu samo da im zahvalim sto sam ovakva kakva sam
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    Odgovor: Roditeljske zabrane

    Moja mama do kraja nije "saznala" da pusim...jednom sam samo zapalila pred njom, kada se zabezeknula kako znam "zapravo" da povucem dim...i pokajala se istog trenutka sto mi nije dozvolila da upisem glumu...

    ...e tu zabranu joj nisam oprostila...ko zna sta bi bilo, kada bi bilo...
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #6

    Odgovor: Roditeljske zabrane

    Branili mi izlaske posle ponoci (to do mature) i naravno ko svi roditelji alkohol i cigarete...Alkohol nisam ni volela (ko sto ni danas ne volim, sem malo u posebnim prilikama) a cigarete probala sam krisom. Dok vreme za izlaske cesto sam produzavala sama

    Sto sam naucila?
    Da ono sto ti je zabranjeno, vise te privlaci. Da probas, da prekrsis pravila...
    Zato sam za to da se sa decom prica otvoreno i iskreno. Ne postavljati zabrane, vec dogovarati se. Objasniti im zasto nesto nije dobro za njih, koje su posledice. Zasto trebaju postovati odredjena pravila itd.


  7. #7

    Odgovor: Roditeljske zabrane

    Nisu mi branili,a i da jesu slaba vajda.
    Sve se resavalo razgovorom i tako bi oni pricali, pricali u nedogled.

    Pred tatom nisam nikad zapalila cigaretu,ne zato sto mi je branio,
    on zna da pusim,sto puta me je zaticao u oblaku dima, a od cigarete ni traga
    I sad kad sam se osamostalila i kad su one lude godine prosle,ja pred njim cigaretu zapalila nisam.
    Nit' cu.
    A da me pitate zasto, pojma nemam

  8. #8

    Odgovor: Roditeljske zabrane

    Zabrane...eh...bilo ih je,svakakvih.Uglavnom su se kao i kod svih odnosile na poroke i dužinu izlazka.
    Moram reći da sam poštovala zabranu koja je vezana za dužinu izlaska.Tu nije bilo šale.Vraćala sam se uvek tačno kući,a tata je kao baš sve do tog vremena gledao nešto jako zanimljivo na TV-u,pa me je uvek čekao da dođem.
    Nikad nisam bila pijana,te tih problema samnom nisu imali,ali nisu oni uticali na to...jednostavno sama sebi to nisam dozvoljavala.
    Cigarete su jako rano počele da se kriju po mojim džepovima...O da,ubrzo su me provalili i samo me jednog dana sačekala kutija cigareta na stolu...a prestala sam da pušim ne zato što su oni to tražili od mene,već iz inata.Taj inat još uvek traje...borim se sa njim,evo već 10 godina.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  9. #9

    Odgovor: Roditeljske zabrane

    Kao mala, imala sam pun kufer zabrana i gle kako sam dobra ispala

    Bile su tu zabrane slatkiša, izlazaka, ranog spavanja.. Naredba pranja suđa.. Ali meni je sve to bilo normalno.

    A što sam naučila? Biti bolja.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #10

    Odgovor: Roditeljske zabrane

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Moja mama do kraja nije "saznala" da pusim...jednom sam samo zapalila pred njom, kada se zabezeknula kako znam "zapravo" da povucem dim...i pokajala se istog trenutka sto mi nije dozvolila da upisem glumu...

    ...e tu zabranu joj nisam oprostila...ko zna sta bi bilo, kada bi bilo...
    ...znam kako ti je......moja mama je jako rano saznala da pusim.........i kako znam da povucem......i istog trenutka me naterala da upisem glumu...medjutim...nisam prosao audiciju...
    ...a toliko sam mastao da budem poznati glumac...cak sam i brkove pustio...


    ...hell ain't a bad place to be......

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •