Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29
  1. #1

    Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Koliko puta Vam se desilo da po završetku čitanja prokomentarišete na ovaj način?
    Koliko je njih koje su Vam oduzele i vremena i živaca i zbog kojih ste se prosto pokajali što ste ih čitali?
    Da li ste im se vraćali nakon određenog vremena misleći da ih možda u prvom čitanju možda niste najbolje razumeli?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    ovde bi metnula sve knjige gospodina Paulo Coelho-a....a kao biser njegove riznice stavila biH....mmmmmm....evo...11 minuta....

  3. #3

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Evo potpuno se slažem sa ovom članicom što se setila gos-n Koelja. Samo što ne znam da odlučim od one dve što sam pročitala koja je bila gluplja...

  4. #4

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Opus Vojislave Latković: "Anastasija na ruskom dvoru", "Zorka Karađorđević", "Mina Vukova kći", "Čarobna kraljica Jelena Savojska", "Mileva Ajnštajn", "Natalija Obrenović".
    Spisateljica neobično skromnih literarnih mogućnosti, stavila je sebi u zadatak da se pozabavi životima ovih čuvenih žena... Nadam se da će ubuduće neka veštija pera opisivati njihove živote (neka, srećom već jesu), jer ovo je najblaže rečeno otužno, sladunjavo, kitnjasto... Ma nešto kao Mir Jam... A ja kupila ceo komplet, blago meni...
    Vrag odneo šnalu...

  5. #5

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    "Dnevnik Bridžet Džons"... U iščekivanju da ću do kraja shvatiti poentu cele priče, dobrano sam se namučila da okončam čitanje... Bolje da se nisam trudila...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #6

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Koeljova ''Sedela je na reci...''.Šta je Koeljo zamešao tu!Kao i sve njegove književne ''kičerice'' i ova je puna ''traganja'' za smislom života,flertovanja s magijom,predviđanjima,''poniranjem'' u svoje biće na način na koji ''guglaš'' po internetu-zabaviš se svime na 2 minuta,a posle se i ne sećaš na kojim sajtovima si sve boravio...
    Instant književnost-kao podgrejana boranija od pre 3 dana.Grozno!Ali,barem je Koelju dobro:živi od posla koji mu se sviđa,nikoga ne tera da ga čita i finu kućicu ima tamo u Brazilu...Instant kniževnost građena na ''reciklaži'' tuđih misli,ideja pokupljenih ''tamo-vamo''...stvarno mi se ne sviđa.Užasno!zatupljivanje...
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  7. #7

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    nekakve srceparajuće mirjamke, Kueljo i De Melo s nekakvim priručnicima...mislim da bi mi mozak kroz usta izašao...dovoljno poštujem sebe, da se ne bih ni 'ladila tim knjigama kad mi je vruće, a kamo li pomislila da ih čitam
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  8. #8

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Citat zrNce kaže: Pogledaj poruku
    ovde bi metnula sve knjige gospodina Paulo Coelho-a....a kao biser njegove riznice stavila biH....mmmmmm....evo...11 minuta....
    Do ovog leta sam ga izbegavala.
    Secam se te pomame za doticnim...i postavljenog mi pitanja...."A sta, nisi citala Coelho-a?" i prevrtanje ocima....
    Pa nisam...ne volim euforiju, sada je IN i svi po difoltu moraju biti ...IN
    No letos, u CG ostado ja bez literature...kupim Gloriju (zesce njesra) i spazim...njegove knjige...
    Aj mislim....bolje i to nego blablatruc...
    Kupim "pobednik ostaje sam" i "zahira"
    Utisak slican onom....sta si radio...nista, gde si bio...nigde...
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #9

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Ne bih tu knjigu nazvao glupom, ponajviše zbog reputacije koja je krasi, a koju su joj doneli mnogo umniji ljudi kad je književnost u pitanju nego što je moja malenkost.

    "Tihi Don" - Mihail Šolohov

    Tri puta sam umro i potom vaskrsnuo čitajući to remek-delo. Ne sumnjam ja da je to remek-delo, ali je meni bilo nepodnošljivo dosadno! Ti Kozaci mora da su mnogo čudan narod, koji ni sam ne zna šta hoće. dogurao sam, teškom mukom, do neke 150. strane od 400-tinjak, koliko ih ima. Ne mogu više. Sto puta sam se vraćao toj knjizi, i sto puta odustajao. Ne mogu. Boli me uvo ko je dobio rat, šta su Rusi na kraju mislili, kakav je šešir nosio vojni zapovednik Kozaka..... a bunch of annoying idiots...

  10. #10

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    sve knjige tipa Kupoholicarka,recimo
    pa onda,kobajagi knjizevnost Isidore Bjelice,i one Basalo
    razocaravajuca je bila i Mango,Ljubice Arsic
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Glupe knjige ne čitam do kraja. Nema šanse da se maltretiram, ako do neke stranice zaključim da je štivo šit.

    Inače, najgluplje knjige su udžbenici. Od famozne čitanke pa do kraja, izuzev matematike i fizike...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Isidoru sam ja kupila, "Tajna Titovog kreveta"...nije ni čudo da se kod nas na kiosku može kupiti, "jedan airwaves, plavi...dopunu od 5 KM i jednu knjigu Isidore Bjelice, hvala"
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  13. #13

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    vidish, 'Princeze di Montenegro' Isidora je bash fino sklepala..milina da chitash i da se zaprepastish..od nekih detalja...Lijepo, pitko, sazheto..detalji upravo onamo gde trebaju da postoje
    ali 'Prijateljice' od Radusinovicke..
    zhena me totalno razocharala..vokabular ravan nekakvoj alapachi koja dalje od kuhinje nije privirila...a sve chuje i zna
    kapiram ja da je htjela da predstavi zhivot Beogradskih 'domacica', ali mozhe to mnooooogooo duhovitije, sarkastichnije i oshtroumnije...Vesna, imash palac dolje! Oba!
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  14. #14

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Dodajem i Vladana Matijevića "Časovi radosti" ali tek nakon drugog čitanja, prvi put mi bila kao i zanimljiva, ali sad nikako.

    I naravno, Den Braun "Izgubljeni simbol" čovek nikako da mrdne od raznoraznih teorija zavere
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #15

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    na ovakvu temu do sada nisam naisla ni na jednom forumu... sjajno!
    ...moram da izrazim svoj duboki protest protiv shunda i njegove maskote u Srbiji- Marka Vidojkovica i njegove najnovije "bljuzgotine" zvane "Hoću da mi se nešto lepo desi odmah"... shund u rangu Isidore Bjelice...

    @Morpheus, protestujem... "Tihi Don" je odlichna knjiga. Razumem da nekima ne leze stari ruski klasici, jer ni meni ne leze ali ova knjiga je jedna od dinamichnijih... pri tom mislim samo na prvu knjigu...


    prijatno ste me iznenadili sa bacanjem hejta...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 13:02
  2. Preporučite knjigu
    Autor Zlatni mis u forumu Književnost
    Odgovora: 260
    Poslednja poruka: 20.07.2013, 20:05
  3. Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!
    Autor maski u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 00:11
  4. Predstavljamo knjigu i autora...
    Autor makilli u forumu Književnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 09.11.2009, 09:02
  5. Hram za knjigu
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •