Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29
  1. #16

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Mislim da ne moram da pominjem već neke pomenute naše "spisateljice i spisatelje" ( u principu jako slabo i čitam naše) kojima ne vredi pokloniti vreme.
    Ipak bih se osvrnuo na par pomenutih. Tihi Don je knjiga koja govori mnogo onima koji mogu predstaviti sebi tu oblast, istoriju, vekovni mentalitet. Nipošto se ne bih složio da je loša...jer meni su uvek zanimljiva gledišta običnih ljudi u vihoru promena oko sebe. Kozaci su bili vekovima uzdanica monarhije, a knjiga govori o njihovim dilemama u vreme oktobarske revolucije. Slično kao kada bi čitali priču o samurajima u Japanu kada je on rešio da se modernizuje.
    Koeljo...je pre novinar nego pisac. Nema dubinu, ali ume da "ubode" par bitnih stvari. Od njega jedino poštujem "Priručnik za ratnika svetlosti" jer je skup objavljivanih rečenica iz jednog lista.
    E sad...što sam se smorio ko zver čitajući "Princip nade" od Ericha Bloha...to je za priču . Mislim...ne hvala. Prvi pit, zadnji put i nikad više .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #17

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    nisam odavno prochitala pametnu knjigu.
    za romane s nekim ljubavno/dramskim zapletom nemam strpljenja. muka mi od patetike.
    sf sam sav prochitala josh u srednjoj shkoli. nema nishta novo a i ne radi me sf ko nekad.
    chitala sam s uzzivanjem nastovichevu psihopatologiju ega, pa onda fiziologiju i anatomiju, pa anatomiju cns-a od branislava filipovicha... i tako.... uvek se vratim jovi zmaju, njega mogu da chitam u svako doba. kako su samo njegove pesme inteligentne. obozzavam ga.

    chitam sad erik bern, kou igru igrash, i muchim se. ameri u poslednje vreme tako glupo pishu da je to za medalju! dvesta strana texta mozzesh da svedesh na deset konkretnih rechenica. sve ostalo je presipanje iz shupljeg u prazno i prezzvakavanje vech rechenog.

    nije sushtina glupa, no nachin na koji se pokushava izneti.
    & underpaid......

  3. #18

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Pjer Lukas-Noci Los Andjelesa

    Dopala mi se samo naslovna strana knjige, jerbo je golisava zenska na njoj. Bila kod drugarice i prva knjiga koju sam uhvatila kad sam isla u wc bila je ta.
    To bi trebalo da bude erotski, krimi roman. To je sve samo ne krimi i roman. Ako je piscu bio cilj da pokrije obe varijante trojke, orgija i gay seksa, uspeo je, jer nista drugo ne vidim kao relevantno. I da, pokoja nasilna smrt, cisto da bude krimi.
    Zali Boze potrosenog papira.
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #19

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    a vala, znam da ćete me okupat pljuvačinom, ali 'Ana Karenjina' mi se smučila sa dijelom đe onaj Ljevin kosi punih 30 stranica..i kosi, i kosi, i kosi...i meni to stvarno ide na p..živac...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  5. #20

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Glupe knjige ne čitam do kraja.
    Kako ti onda saznas dal' ce da se uznu do kraja knjige ili nece?

    Nisam ja neko ko je procitao bogaioca i nemam da kazem nesto sto vec nije pomenuto, eto ne razumem one sto kupuju Bjelicu, a vidim da kupuju jer ne ide joj lose, mislim uvek ima ko oce da je izda i to.. Uglavnom, procitala sam jednu ili dve Isidorine knjige i nema tu sta da te dirne. Ili su njeni likovi povrsni ili sam ja plitka da zaronim.. Nesto jeste.

    Posaljem ovih dana koleginici sms u smislu "nimije dobro, ponesi mi neke 'rane za glavu"..

    Donela je Marka Vidojkovica. Imam par dana da smislim izgovor da se zena ne uvredi. Njoj se jako djasvi.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #21

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Prvo,slazem se s ovom malom sto nablati Bjelicu....

    nego
    htedoh reci,u poslednje vreme me razocaravaju Lagunina izdanja.....il ja s police ne fatam pravu knjigu il je Laguna prsla ....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #22

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Neki Beli MAg od kojeg pamtim da ukoliko pokazujem moje sede vlasi imacu ih jos vise onda mozete da zakljucite koliko je knjiga glupava.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  8. #23

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    nego
    htedoh reci,u poslednje vreme me razocaravaju Lagunina izdanja.....il ja s police ne fatam pravu knjigu il je Laguna prsla ....
    Otvorili su novu prodavnicu ovde kod nas u glavnoj ulici.. Veliki prostor, lepo opremljen.. Ima se moze se, a u izloZu se beche Dedic-Milojevic, Bachic-Alimpic u tisucama primeraka. De god pruzis ruku zakachish Parsonsa ili Hoseinija..
    Sad bih morala za svakog ponaosob da ti pricam ono svidja mi-ne svidja mi, zasto da, zasto ne.. Uglavnom, strana izdanja su napolju bestseleri i to im je sigurica, a domace izdaju one za koje su sigurni da ce imati jaku medijsku podrsku.

    Zakljuchivam promucurno:
    Laguna je resila da zaradjiva pare. I da dodam, posto-poto. Kriterijuma takoreci-nema.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #24

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Šund-literatura!
    HEJT!
    Isidora Bjelica

  10. #25

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    "Scenario za san", nisam čak ni zapamtila ime pisca.

    Privukao me je GENIJALAN naslov, a unutra... scenario za glupost.
    Nisam je ni pročitala do kraja, naravno.
    Sve vreme nešto priča, nikako da nešto i kaže.

    Verujem da je autor u svemu tome našao neki svoj smisao, ali je napisano na takav način, da sam brzo odustala od čitanja. Šteta.
    Naslov ume da prevari.

    Sasvim svejedno da li žmurite ili ne žmurite, jer čuda se već događaju.
    M. Antić

  11. #26

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    daleko od toga da je knjiga glupa, ali je toliko depresivna da je ne bi nikom preporucila roman o londonu mislim da sam nakon citanje ove knjige i sama pala u depresiju
    moomoo meee jooouu

  12. #27

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Pjer Lukas-Noci Los Andjelesa
    Ja pojma nemam koja je ovo knjiga Što samo ide u prilog tezi da je glupa i da nije ostavila trag.

    Elem, knjige koje me ne rade posle 50 do 100 strana ni ne čitam dalje. Pošto u poslednje vreme nemam vremena da čitam, uglavnom čitam samo provereno. Zapravo sam ostavila ovu poruku samo da bih rekla da pojma nemam koja je to knjiga koju sam pročitala
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #28

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    50 nijansi sive

    Nisam je pročitao do kraja jer je sramotno idiotska a još su i film snimili. CCC

  14. #29

    Odgovor: Gluplju knjigu odavno nisam pročitao/la...

    ..ja nisam ni pokusavala,dovoljno mi bilo kad sam u okolini videla ko je odusevljen njom..

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 13:02
  2. Preporučite knjigu
    Autor Zlatni mis u forumu Književnost
    Odgovora: 260
    Poslednja poruka: 20.07.2013, 20:05
  3. Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!
    Autor maski u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 00:11
  4. Predstavljamo knjigu i autora...
    Autor makilli u forumu Književnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 09.11.2009, 09:02
  5. Hram za knjigu
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •