Koja religija je iznad drugih ? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 59
  1. #16

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Pa, ovde citiraš primer koji je Isus ispričao da bi ljudi razumeli/uvideli kakav je odnos čovečanstva u većini prema Jedinorođenom Sinu Boga. Misliš na stih koji predskazuje dolazak Oca na Sudnji Dan? Ovaj primer ne isključuje povratak Isusa, a knjiga Otkrovenja piše da će Sudnjeg Dana ljudi morati stati pred tron Oca, i da će biti razdvojeni... Međutim, ovaj primer u Mt 21:33-44 ne dokazuje da se Bog Otac otelotvorio. To Sveto Pismo nigde ne piše.
    Kristalno je jasno da je u paraboli o Vinogradu Isus spomenuo Mojsija i proroke
    koje su Jevreji "ubili" verujuci u njihove lazi, koje nemaju veze sa zakonom i prorocima (sto je ima za Stari Zavet), pa su zatim ubili Sina/Mesiju, pa je
    na kraju dosao Vlasnik/Bog Otac. Jovan je u Otkrovenju, bas kao i Isaija opisao rodjenje Boga Oca (Otkrovenje 12:1-5 Isaija 9)
    Ko na ovoj Planeti nije cuo za ime Isus Hrist ?, a Otkrovenje 19:12 objasnjava
    da ce Gospod Bog imati ime koje samo On zna.
    Citat I kaže:
    Ti upravo tvrdiš da je Isus dvaput umro? A stihovi o vaznesenju Isusa Hrista? Pri vaznesenju Isus je učenicima jasno rekao gde ide. A pri izaslanju učenika im je rekao da će biti sa njima do kraja sveta - Mt 28:19-20. Sam Isus Hrist govori ovako o drugom dolasku Sina Čovečjeg (što mu je jedna od titula) - Mt 24:23-31.
    Luka 24:36-43 - pojavljivanje Isusa Hrista učenicima nakon vaskrsenja, Isus jede pečenu ribu. Luka je bio lekar, moramo uzeti u obzir njegovo razmišljanje. Ovo jevanđelje je za ciljnu grupu imalo grke. Grčka kultura i jezik su bili u modi, shvatanja su bila prihvaćena i među jevrejima, mada ne sva. Ali shvatanja o pojavljivanju pokojnog nakon smrti se po grčkom verovanju i među jevrejima držalo za pojavljivanje duha pokojnog - Lk 24:37. Da ih uveri da se on i dušom i telom vaskrsao Isus im pokazuje ruke i noge, i pošto su još bili u čuđenju on je tražio od njih da mu daju da jede, kako bi im svaku sumnju otklonio. To bar jasno piše u Svetom Pismu: Lk 24:39-41 - "Pogledajte moje ruke i noge. To sam ja glavom! Opipajte me i vidite - duh nema ni tela ni kostiju kao što vidite da ja imam. I kad je to rekao, pokaza im i ruke i noge. A pošto oni od radosti još nisu verovali, nego su se čudili, on ih upita: Imate li ovde nešto za jelo?"
    Fabrikacija farisejske halucinacije, zvana "vaznsenje Isusovo" je opisano od strane Luke i Marka, ucenika patoloskih lazova Pavla i Petra.
    Pravi apostoli Isusovi, Matej i Jovan, nisu o tome pisali.
    Niti je bilo kakvo fizicko vaznesenje proreceno u Starom Zavetu.
    Zadnje Isusove reci su da ce on otici od njih u Galileju, Matej 26:32 a ne u
    stratosferu.
    Citat I kaže:
    Isus je Sin Božji, a ti celo vreme citiraš iz Biblije, a ono što je zapisano u Bibliji nazivaž lažju. O lažnom hrišćanstvu ovde neću, to je posebna tema o odnosu čoveka prema Bogu, to je licemeran odnos. Neke sekte od Isusa prave Boga Oca, ali reformatska vera, pravoslavna i katolička na primer ne. Jeste, Isus se navodno vraća na Dan Božiji, a ti navodi su uzeti iz Biblije. Neću ovde da ti citiram, jer nema toliko mesta da ti celu knjigu Otkrovenja citiram pa i jevanđelja i druga Biblijska mesta, pa i Starozavetna.
    Laz je pogresno ucenje koje je kreirano pogresnim shvatanjem Biblijskih metafora i parabola.
    Nigde u Bibliji se ne govori o povratku krvi i mesa Isusa Hrista, nego duha Hristovog koji ce biti u Bogu Ocu i spasenima.
    Da Isus nije umro, njegov duh nebi mogao da bude u spasenima, bio bi u njemu.
    Citat I kaže:
    Ne znam šta ti ovde nije jasno, i zašto si citirao ovaj stih. Ono ukazuje da je posle vaskrsenja sve drugačije u odnosu između Boga i čoveka. Ne u suštom telu Isusa Hrista vaskrsnutog, nego u odnosu između Boga i čoveka. Pre raspeća i vaskrsnuća odnos između Isusa Hrista i ljudi je bio drugačiji, učenici i ljudi u okruženju su drugačije prilazili Isusu Hristu. Posle vaskrsnuća to se promenilo. Zato je ona "zabrana" od Isusa...
    Bog Otac je pre i posle vaskrsnuca - Bog Otac, kakav 'drugaciji odnos' izmedju Boga Oca i coveka.
    Spaseni, vecni covek nikad nece znati ko je medju Spasenima Bog Otac, ali ce vecno znati da je Bog Otac medju njima.
    Tako da se nista ne menja. Misli i puteve Boga Oca covek nemoze da razume,
    ali imaju zajednicki jezik (Isaija 55:
    Citat I kaže:
    Ne znam protiv koga ponavljaš ono "Isus je bio jevrejin koji je imao Boga Oca, a ne bio Bog otac", jer opet ti kažem ja nisam tvrdio da je Isus Bog Otac.
    Protiv lazi da se dan Boga Oca, umesto Boga Oca pojavljuje Jagnje Bozije.
    Dan kada ce Bog Otac Carstvo Nebesko pretvoriti u Novo Nebo, koje ce stvoriti Novu Zemlju, posto ce svest onih koji jedini na Zemlji imaju svest, biti
    potpuno nova. Isaija 65:17 " Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "
    Citat I kaže:
    Evo, vidiš, to je predrasuda..
    Misliš da su religije lažne? Religije su, kao i države nužno nastale, po institucionalizaciji crkava (eklezije). Religija je pravac u sistemu učenja različitih crkava. Prema ovome ne može se reći da su religije lažne. Može se reći da su one pošle u pogrešnim pravcima i da zavode ljude u taj svoj pravac, jednom rečju da su pogrešne (? - teško mi je da tačno izrazim moje misli jer sam Mađar, pa razmišljam mađarski i prevodim, ali trudim se..).
    Vernici takođe mogu da budu zavođeni, pa tako da šire laži. Ali oni koji svesno šire laži a predstavljaju se vernicima, učiteljima, prorocima to su spekulanti i manipulanti. Sluge oca laži, sotone.
    Svaki sistem verovanja koji govori da je ono sto ne postoji - istina, laze.
    Svaki sistem verovanja koji tvrdi da postoji zivot coveka izvan zive krvi i mesa
    je sistem zasnovan na lazi.
    Citat I kaže:
    Kako to misliš, treba imati sposobnost za prihvatanje laži? Ja bih pre rekao treba imati(/biti) lenjost da se čita izvorna istina - Sveto Pismo, ili čak tupost da se nekome sa čovečjim autoritetom (a ne od Boga datog autoritetom) slepo veruje. Vernik, kao vernik traži istinu kod Boga samoga, u njegovom otkrovenju - Svetom Pismu, a ne prenosi laži. Oni koji prenosi laži, a svet ih titulira vernicima, su ili obični fanatici ili lažni učitelji o kojima Sveto Pismo piše na više mesta.
    Verovanje da laz moze da bude istina je talenat, bas kao i talenat za slikanje.
    Religije su kao i slikarski pravci koje su samo talentovani sposobni da slede.
    Citat I kaže:
    Ja verujem samo u ono što kroz Sveto Pismo Bog poručuje ljudima. A ti pokušaj da pri objašnjenju razlike između istine i laži uzmeš u ruke i Sveto Pismo, ako tvrdiš da si vernik, ili hrišćanin, ne znam za koga sebe tvrdiš. No, najbolje je da se prihvatiš hebrejskog Starog Zaveta i grčkog Novog Zaveta...
    Ono sto Bog porucuje ljudima nemoze da se veruje, to mora da se zna.
    Istina se zna ili ne zna, covek nemoze da veruje u istinu.
    Covek moze samo da veruje u lazi.

    Citat I kaže:
    Dakle, i tebi trebaju dokazi kao i farizejcima.. Jovan 12:34-50. Citiram Jovan 12:48-50: "Ko me odbacuje i ne prihvata moje reči, ima svog sudiju: Reč koju sam izrekao - ona će mu suditi Poslednjeg dana. Jer, ja nisam govorio sam od sebe, nego mi je sam Otac, koji me je poslao, zapovedio šta da kažem i šta da govorim. A ja znam da je njegova zapovest večni život. To, dakle, što govorim, govorim onako kako mi je rekao Otac."
    Fariseji su imali Isusa Hrista pred njihovim nosevima, ja ga nemam, ja imam
    tvoju tvrdnju da on postoji, a ne dokaz.
    A gore navedene reci samo objasnjavaju da Isus priznaje da je on bez Boga Oca - niko i nista, i da Bogu Ocu ne treba Isus, da bi bio neko i nesto.
    Bog Otac je vlasnik reci onoga koji ih je izgovorio, tako da je fizicko postojanje Isusa apsolutno irelevantno. Jovan 6:63

    Citat I kaže:
    Poneo si se podlo i nemoj da misliš da ću tražiti izvinjenje da sam ti pružao priliku za to. Pročitaj unazad svoj koment i moj koment pa ćeš uvideti. A sad bi ti da se uvrediš što sam ti ukazao da si me pogrešno citirao i slutio neku nameru iza toga.. bah..
    Ja govorim o veri a ne o vernicima, i ako ja objasnim da sve vere propovedaju
    lazi, kako ja mogu da stvorim nesuglasice medju verama ?

    jupiter

  2. #17

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Sam naziv teme je vrlo tendenciozno postavljen ,jer se zna koje ce se dve (odnosno jedna) religija ovde najvise komentarisati...a naziv je sam po sebi bezvezan,jer svako hvali svoju....i tako u nedogled....

  3. #18

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Na ovu temu ne može čovekl da kaže ništa drugo osim LOOOOOOOL

  4. #19

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Na ovu temu ne može čovekl da kaže ništa drugo osim LOOOOOOOL
    Na ovaj odgovor na ovu temu, ja kazem da postoje ljudi kojima je stvarnost
    smesna.
    Postoje ljudi koji se smeju nesrecama u kojima su neki drugi ljudi izgubili zivot.
    Religija je uzrok nesreca koje odnose zivote.
    Ja sam pitao koja je religija iznad drugih po spasavanju zivota, posto vidim
    da ljudi svih religija umiru ravnomerno.

    (sada cemo da budemo svedoci tvoje sposobnosti ili nesposobnosti da nesto kazes, posto smo bili svedoci tvoje sposobnosti da se ti nekom smejes.)

    jupiter

  5. #20

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Religija je uzrok nesreca koje odnose zivote.
    Ja sam pitao koja je religija iznad drugih po spasavanju zivota, posto vidim
    da ljudi svih religija umiru ravnomerno.
    Ah....stupid me! A ja sam mislio da su uzročnici nesreća-->ljudi i njihovo ponašanje

    A piter nam je otkrio i svoju novu sposobnost...a to je-->vidovitost!
    On "vidi" sve ljude na planeti kako umiru ravnomerno....i one u Kini, a i one u Pirotu. Možda zato jer su kinezi u stvari srbi?! Ko zna?
    piter vidi od sibira do misira....hehehe....
    E moj piter

  6. #21

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Na ovaj odgovor na ovu temu, ja kazem da postoje ljudi kojima je stvarnost
    smesna.
    Postoje ljudi koji se smeju nesrecama u kojima su neki drugi ljudi izgubili zivot.
    Religija je uzrok nesreca koje odnose zivote.
    Ja sam pitao koja je religija iznad drugih po spasavanju zivota, posto vidim
    da ljudi svih religija umiru ravnomerno.
    Ovo nije ono što naslov kaže bukvalno,trebao si drugačije da nazoveš topic...mislim moraš priznati da zvuči kao da pitaš koja religija je najbolja,najlepša,najveća...

    To je po meni smešno pitanje,i ja ne mogu da ti dam odgovor na tu temu(a čisto sumnjam da bilo ko može),iz prostog razloga što na ovom svetu postoji brdo različitih verovanja i praćenja idola(a da ih sve izučim pravilno/ateista sam,tako da su mi sve ravnopravne,dokle god imaju mirnodopsko učenje/ trebala bi mi bar decenija,i opet bi naišao na nekoga ko ima drugačije mišljenje od mene o tom pitanju...tako da...)

    Jedno je sigurno-svaka religija se sastoji od neke ideologiji,pa ako ta ideologija čak i propagira mir,uvek se nađe neko ko će da započne rat u njeno ime,ili njenu odbranu,što mi daje direktan zaključak da bez obzira koliko ljudskih života neka ideologija,religija spasila,isto tako ih i uzme(u to ubrajam čak i svakodnevna ubistva od strane jedinki,znači oni ubijaju jer veruju,možda su je pogrešno shvatili,ali i dalje ubijaju u njeno ime...bla,bla,bla...da ne dužim).

    Znači eventualno mogu da kažem budizam(pošto još nisam čuo da je neko ubio u ime budizma,ali isto tako neko iz Nepala npr. može da kaže hrišćanstvo,islam...šta god iz neznanja-nemam ni ja nekog kontakta sa budizmom,kao ni on sa ovima koje su kod nas zastupljene).

    Pitere,mislim da stvarno nećeš naći dobar odgovor na tvoje pitanje nigde,jer je nemoguće da neko ustanovi sve činjenice...a kad bih rekao zdrav razum,to nije religija...

    ser_gogsy:
    Ah....stupid me! A ja sam mislio da su uzročnici nesreća-->ljudi i njihovo ponašanje
    Kao što sam gore pojasnio,možda ljudi jesu uzročnici nesreća,ali puno ljudi te nesreće izazove zbog pogrešnog tumačenja ideje i koncepta učenja neke religije(i ideologije uopšte),a sa tim mislim da bi svako trebao da se složi.
    Poruku je izmenio Uprolazu, 07.11.2008 u 16:30 Razlog: dodatak imena u citat

  7. #22

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Ovo nije ono što naslov kaže bukvalno,trebao si drugačije da nazoveš topic...mislim moraš priznati da zvuči kao da pitaš koja religija je najbolja,najlepša,najveća...

    To je po meni smešno pitanje,i ja ne mogu da ti dam odgovor na tu temu(a čisto sumnjam da bilo ko može),iz prostog razloga što na ovom svetu postoji brdo različitih verovanja i praćenja idola(a da ih sve izučim pravilno/ateista sam,tako da su mi sve ravnopravne,dokle god imaju mirnodopsko učenje/ trebala bi mi bar decenija,i opet bi naišao na nekoga ko ima drugačije mišljenje od mene o tom pitanju...tako da...)

    Jedno je sigurno-svaka religija se sastoji od neke ideologiji,pa ako ta ideologija čak i propagira mir,uvek se nađe neko ko će da započne rat u njeno ime,ili njenu odbranu,što mi daje direktan zaključak da bez obzira koliko ljudskih života neka ideologija,religija spasila,isto tako ih i uzme(u to ubrajam čak i svakodnevna ubistva od strane jedinki,znači oni ubijaju jer veruju,možda su je pogrešno shvatili,ali i dalje ubijaju u njeno ime...bla,bla,bla...da ne dužim).

    Znači eventualno mogu da kažem budizam(pošto još nisam čuo da je neko ubio u ime budizma,ali isto tako neko iz Nepala npr. može da kaže hrišćanstvo,islam...šta god iz neznanja-nemam ni ja nekog kontakta sa budizmom,kao ni on sa ovima koje su kod nas zastupljene).

    Pitere,mislim da stvarno nećeš naći dobar odgovor na tvoje pitanje nigde,jer je nemoguće da neko ustanovi sve činjenice...a kad bih rekao zdrav razum,to nije religija...
    Nije rodjo moglo drugacije da se to pitanje formulise. Na nasim prostorima
    ne postoji ova vrsta polemike, zato ti je strana.
    Odgovor je da su sve postojece religije apsolutne lazi, a laz je laz, nema
    velike ili male lazi.
    Takozvano "Hriscanstvo" je iznad drugih po broju onih koji veruju u tu laz.

    Uopste mi nije jasno kako neko nemoze da shvati ovo pitanje ?

    Ovo pitanje je isto kao i "Zasto neko navija za Zvezdu, a ne za Partizan ?"
    Zasto je Zvezda iznad Partizana, da bi neko navijao za taj klub ?
    Zasto su ljudi "hriscani", a ne muslimani ili budisti ? .......
    Ovo pitanje je turbo transparentno kada neko predje iz jedne lazi u drugu,
    recimo iz "hriscanstva" u islam, ili budizam.

    Vrlo lepo si i sam primetio da zdrav razum nema dodirnih tacaka sa religijom.
    Ja sam jednostavno pitao religiozne ljude, zasto misle da njihova religija
    ima prednost nad bilo kojom drugom.
    Zasto religiozni ljudi misle da pracenje njihove religije vodi do cilja, do kojeg
    druge religije nemogu coveka da dovedu ?

    Kao veoma slikovit primer mogu da se uzmu dve razlicite Adventisticke religije
    koje postoje u N.Sadu. Jedni su klasicni Adventisti, a drugi su Adventisti koji
    su vegeterijanci. Koji su u pravu, a koji grese ?

    Ako spasenje ne zavisi od religije kojoj pripadas, koji je znacaj religije ?

    Jos jednom, moj cilj je da objasnim ljudima da sve religije propovedaju lazi, posto se do sada nije pojavio nijedan religiozan covek koji je dokazao da njegova religija propoveda istinu.

    jewpiter

  8. #23

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam jednostavno pitao religiozne ljude, zasto misle da njihova religija ima prednost nad bilo kojom drugom.
    Verovanje u jednog Boga, držanje Njegovih zapovesti, stvaranje dobrih ljudi i moralnih vrednosti onako kako nas je Isus učio, je religija koja ima prednost.....

    Ovo pitanje je isto kao i "Zasto neko navija za Zvezdu, a ne za Partizan ?"
    To pitanje je isto, samo ako ga postaviš detetu od tri godine.

    Jos jednom, moj cilj je da objasnim ljudima da sve religije propovedaju lazi, posto se do sada nije pojavio nijedan religiozan covek koji je dokazao da njegova religija propoveda istinu.
    Dakle, verovati u jednog Boga, pridržavati se moralnog zakona, u cilju stvaranja dobrog i poštenog sveta je --> laž!
    Pa ispada, verovati u više bogova, ne pridržavati se moralnih principa, u cilju stvaranja zlog i nemoralnog sveta je--> istina?!

  9. #24

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Nije rodjo moglo drugacije da se to pitanje formulise. Na nasim prostorima
    ne postoji ova vrsta polemike, zato ti je strana.
    Odgovor je da su sve postojece religije apsolutne lazi, a laz je laz, nema
    velike ili male lazi.
    Takozvano "Hriscanstvo" je iznad drugih po broju onih koji veruju u tu laz.

    Uopste mi nije jasno kako neko nemoze da shvati ovo pitanje ?

    Vrlo lepo si i sam primetio da zdrav razum nema dodirnih tacaka sa religijom.
    Ja sam jednostavno pitao religiozne ljude, zasto misle da njihova religija
    ima prednost nad bilo kojom drugom.
    Zasto religiozni ljudi misle da pracenje njihove religije vodi do cilja, do kojeg
    druge religije nemogu coveka da dovedu ?

    Ako spasenje ne zavisi od religije kojoj pripadas, koji je znacaj religije ?

    jewpiter
    Ti izgleda ne možeš da smisliš da postoje hrišćani kojima je Bog važniji od pripadnosti crkvi, religiji, ceremonijama... Ali, takvi hrišćani postoje, i to u svim hrišćanskim crkvama.
    Ja sam jedan od takvih, i svestan sam da ima članova moje crkve i članova drugih crkava koji misle da crkve treba da se takmiče u propovedanju (ne Boga, jevanđelja) važnosti pripadanja crkvi, religiji. Za mene je neshvatljivo postavljanje ovakvog pitanja, osim ako ga nisi postavio onim ceremonijalnim hrišćanima... Pitanje shvatam, ali mislim da je.. out of mode.. whatever..

    Izvini, sad sam video, a i citirao sam ti taj deo: napisao si da si pitao religiozne ljude... E, pa ja nisam religiozan. Za mene religija znači manje nego tebi. Možda ovo opet ne možeš da smisliš.. ja sebe smatram u starozavetnom smislu te reči Božjim čovekom.. Čovekom koji je život predao Bogu, na Njega podiže pogled, kad oseća svoju nejakost.. Hrišćanin sam=predan Hristu, nisam religiozan, nisam ceremonijalan.

    Crkva, zašto je potrebna crkva? Da raščistimo, možda nisi imao iskustvo, da je crkva mesto gde Bog skuplja njemu verne.. Možda si mislio dosad da je to skup ljudi vernih Bogu, koji nedeljom (ili subotom, je li?) pozivaju Boga u crkvu.. Ne, nije tako.. Crkva je skup od Boga pozvanih ljudi, koji su predali život službi Boga, tako da Božji poziv prosleđuju (propovedaju) i drugima... Za to je crkva... Nije zato da čuva kulturu, tradiciju, ceremonije, skuplja sebi donacije, održava mesta meditiranja, nego je tu da usmeri ljude prema Bogu.

    I, imaš pravo, možda religiozni ljudi misle da samo religija vodi ka Bogu.. No, to je greška - religija ne vodi ka Bogu - voditi i usmeravati pažnju nije isto - Isus vodi ka Bogu, i to je tako zapisano u Bibliji. No, ne zato ne treba biti religiozan, nego treba biti vernik. Jer, ako si samo religiozan u svojoj crkvi, onda ti ta crkva ne znači više od Kulturno Umetničkog Društva, ili Organizacije penzionera...
    Ne treba biti/ostati homo sapiens, ili homo religiosus, nego treba postati homo christianus.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #25

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ti izgleda ne možeš da smisliš da postoje hrišćani kojima je Bog važniji od pripadnosti crkvi, religiji, ceremonijama... Ali, takvi hrišćani postoje, i to u svim hrišćanskim crkvama.
    Sta ti nemozes da shvatis je da "Bog" u kojeg veruju sve "Hriscanske" crkve
    ne postoji, a nesto sto ne postoji, nemoze da bude vazno.
    Sve sto ja vidim je vaznost pripadanja ovoj ili onoj crkvi, tebi ako je vazan
    Bog, a ne tvoja crkva, ti bi govorio o Bogu, a ne sta tvoje crkva kaze o Bogu.
    Citat i kaže:
    Ja sam jedan od takvih, i svestan sam da ima članova moje crkve i članova drugih crkava koji misle da crkve treba da se takmiče u propovedanju (ne Boga, jevanđelja) važnosti pripadanja crkvi, religiji. Za mene je neshvatljivo postavljanje ovakvog pitanja, osim ako ga nisi postavio onim ceremonijalnim hrišćanima... Pitanje shvatam, ali mislim da je.. out of mode.. whatever..
    Ti branis stav tvoje crkve posto ja u tvojim recima ne vidim neku novu religiju,
    nego isti stav koji ima vecina "hriscanskih" religija.
    Citat i kaže:
    Izvini, sad sam video, a i citirao sam ti taj deo: napisao si da si pitao religiozne ljude... E, pa ja nisam religiozan. Za mene religija znači manje nego tebi. Možda ovo opet ne možeš da smisliš.. ja sebe smatram u starozavetnom smislu te reči Božjim čovekom.. Čovekom koji je život predao Bogu, na Njega podiže pogled, kad oseća svoju nejakost.. Hrišćanin sam=predan Hristu, nisam religiozan, nisam ceremonijalan.
    Kako nisi religiozan kada verujes u ono sto se nije desilo ?
    Koje je Isus Hrist verovanje imao, daj mi jedno Hristovo verovanje ?
    Hrist je istina (Jovan 14:6), a ne verovanje, dosao je da donese istinu, a ne
    religiju kojoj ti pripadas (Jovan 18:37)
    Citat i kaže:
    Crkva, zašto je potrebna crkva? Da raščistimo, možda nisi imao iskustvo, da je crkva mesto gde Bog skuplja njemu verne.. Možda si mislio dosad da je to skup ljudi vernih Bogu, koji nedeljom (ili subotom, je li?) pozivaju Boga u crkvu.. Ne, nije tako.. Crkva je skup od Boga pozvanih ljudi, koji su predali život službi Boga, tako da Božji poziv prosleđuju (propovedaju) i drugima... Za to je crkva... Nije zato da čuva kulturu, tradiciju, ceremonije, skuplja sebi donacije, održava mesta meditiranja, nego je tu da usmeri ljude prema Bogu.
    Zemlja je data Djavolu/Lazi da njom komanduje 6000 godina ili 6 dana kreacije, sve ljudske institucije su lazi.
    Zar ti ne vidis da ti peres ruke od tvoje crkve, a sa druge strane iskazujes pripadnost tvojoj crkvi ?
    Bog ne ubija one koji njemu sluze, on ubija one koji mu nisu sluzili.
    Citat i kaže:
    I, imaš pravo, možda religiozni ljudi misle da samo religija vodi ka Bogu.. No, to je greška - religija ne vodi ka Bogu - voditi i usmeravati pažnju nije isto - Isus vodi ka Bogu, i to je tako zapisano u Bibliji. No, ne zato ne treba biti religiozan, nego treba biti vernik. Jer, ako si samo religiozan u svojoj crkvi, onda ti ta crkva ne znači više od Kulturno Umetničkog Društva, ili Organizacije penzionera...
    Ne treba biti/ostati homo sapiens, ili homo religiosus, nego treba postati homo christianus.
    Opet ti ponavljam da je Isus istina, a ne verovanje/religija.
    Do Boga Oca se dolazi putem istine, a ne putem religije/lazi.
    Ti pratis lazi fariseja Pavla koji laze ljude da nasa slobodna volja i pomeranje usana spasavaju, Rimljanima 10:9
    Tebi su puna usta "Ja ovo, Ja ono", a kod Hrista/istine, uopste nema ega/Ja
    nego sve je Hrist/istina, Jovan 12:25 " Koji ljubi dušu svoju izgubiće je, a ko mrzi na dušu svoju na ovom svetu, sačuvaće je za život večni. "

    jewpiter

  11. #26

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Koje je Isus Hrist verovanje imao, daj mi jedno Hristovo verovanje ?
    Hrist je istina (Jovan 14:6), a ne verovanje, dosao je da donese istinu, a ne
    religiju kojoj ti pripadas (Jovan 18:37)
    Dokle?

    Isus Hrist je istina i život, ali mi to nismo!
    I zbog toga je potrebno da verujemo Onome koji to jeste, i koji to zna!
    A to je Isus!
    Ja apsolutno verujem Isusu sve što je rekao! Jer ja ne mogu da znam ono što On zna, dok mi to ne kaže!
    A Isus mi govori onoliko, koliko mogu da razumem-> puteve i misli Gospodnje!
    A kada saslušam Isusa i reči Njegove, moja vera se pretvara u znanje....A kada imaš znanje, onda imaš i preduslov za primenu tog znanja u praksi(životu)
    Nikakvo čudo nije da na planeti živi ogromna večina ljudi bez ili sa vrlo malo(plitkog) znanja, i s kojom se lako manipuliše--> I zbog toga nam je životna praksa takva kakva je.....

    ISUS je istina, život i znanje-->Isus nam prenosi to znanje kroz reč i pismo-->Reč i pismo se prenose kroz Hrišćanstvo-->Hrišćanstvo se manifestuje kroz crkve-->Crkve su zajednice u kojima se okupljaju ljudi da čuju Reč-->Ljudi su grupe sastavljene od pojedinaca koji žele da saznaju nešto više-->Pojedinci su osobe, individue kojima vlada laž, smrt i ne znanje, a zovu se ČOVEK!

    Vrlo lako se da primetiti, koji je put od ISUSA do ČOVEKA!

  12. #27

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Nijedna religija nije iznad druge, svaka će za sebe tvrditi da je ona prava i istinita a druge nisu.
    Znam da nita ne znam...

  13. #28

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Dokle?

    Isus Hrist je istina i život, ali mi to nismo!
    I zbog toga je potrebno da verujemo Onome koji to jeste, i koji to zna!
    A to je Isus!
    Ja apsolutno verujem Isusu sve što je rekao! Jer ja ne mogu da znam ono što On zna, dok mi to ne kaže!
    A Isus mi govori onoliko, koliko mogu da razumem-> puteve i misli Gospodnje!
    A kada saslušam Isusa i reči Njegove, moja vera se pretvara u znanje....A kada imaš znanje, onda imaš i preduslov za primenu tog znanja u praksi(životu)
    Nikakvo čudo nije da na planeti živi ogromna večina ljudi bez ili sa vrlo malo(plitkog) znanja, i s kojom se lako manipuliše--> I zbog toga nam je životna praksa takva kakva je.....

    ISUS je istina, život i znanje-->Isus nam prenosi to znanje kroz reč i pismo-->Reč i pismo se prenose kroz Hrišćanstvo-->Hrišćanstvo se manifestuje kroz crkve-->Crkve su zajednice u kojima se okupljaju ljudi da čuju Reč-->Ljudi su grupe sastavljene od pojedinaca koji žele da saznaju nešto više-->Pojedinci su osobe, individue kojima vlada laž, smrt i ne znanje, a zovu se ČOVEK!

    Vrlo lako se da primetiti, koji je put od ISUSA do ČOVEKA!
    Ako ti nisi istina i zivot, sta si ?
    U istinu covek ne moze da veruje, istinu covek ili zna ili ne zna.
    Covek samo moze da veruje da je Isus bio to sto pise da je bio, a ne da veruje da su njegove reci istina.
    Isusovo znanje je trajalo 3 godine, od krstenja na Jordanu, do smrti.
    Toliko je trajala njegova misija, i njen rok trajanja je prorokovan.
    Za sve sto je rekao i uradio, dao je zaslugu svome Ocu, tako da fizicki Isus
    nema apsolutno nista, bas kao sto je i prorocanstvo objasnilo, Danilo 9:26
    " A posle te šezdeset i dve nedelje pogubljen će biti pomazanik i ništa mu neće ostati; narod će vojvodin doći i razoriti grad i svetinju; i kraj će mu biti s potopom, i određeno će pustošenje biti do svršetka rata. "

    Istina je jedan zivot, zivot je jedna istina.

    JewroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  14. #29

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    za sada nijedna ali verujem da će u daljoj budućnosti biti Islam..

  15. #30

    Odgovor: Koja religija je iznad drugih ?

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Nijedna religija nije iznad druge, svaka će za sebe tvrditi da je ona prava i istinita a druge nisu.
    To znaci da je svaka religija - 'Macdonalds' koja pokusava da proda svoj
    "Big Mac", i da se svaka 'konzumacija' ponudjenog zavrsava povlacenjem lanca
    u toaletu.
    Ali kako to objasniti onima koji i dalje velicaju svoj 'Macdonalds' ?
    Citat DobryShweik kaže:
    za sada nijedna ali verujem da će u daljoj budućnosti biti Islam..
    Sta je to u Islamu sto proizvodi verovanje koje imas ?
    Mislis da ce u 'daljoj buducnosti' Islam ponuditi vise od 72 device u Raju za one koji umru za Alaha ?

    Jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sitnica koja vas izdvaja od drugih..
    Autor yige_gui u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 458
    Poslednja poruka: 12.04.2020, 20:56
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.07.2011, 14:37
  3. Religija/stil života
    Autor psssst u forumu Religija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 27.10.2010, 07:02
  4. Religija i nauka
    Autor Turkmenbashi u forumu Religija
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 21.10.2010, 17:22
  5. Celibat, apstinencija i religija
    Autor dragan1951 u forumu Religija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 18:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •