Ideali...
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12

Tema: Ideali...

  1. #1

    Ideali...

    Da li postoji jos neko ko veruje u ideale?

    Ili smo ih ostavili u vremenima,
    koja su ostala iza nas...

    Umorni od svakodnevnih problema,
    da li smo ih izgubili ili su jos uvek sa nama?
    Koliko ste spremni da ulozite sebe i
    borite se za svoje ideale?

  2. #2

    Odgovor: Ideali...

    Danas mi je Neko rekao da u ideale jedino veruju jos budale ...

    A sta bi bilo kad ne bi bilo ideala ?
    Kad ne bi postojala vera u nesto ...
    Dokle bi stigli ?
    Mozda je moja dusa satkana od pogresnog konca lose fele ...

    Imam ih u mislima ,imam ih u nadanjima i ne odricem ih se ...

    Oprosti mi mozda sam budala od ideala ,ali to sam
    jednostavno ja ...

  3. #3

    Odgovor: Ideali...

    Neretko kažem za sebe: ja sam samo jedan ludi idealista....
    Ne, ne odričem se ideala. Još uvek im težim.
    I ako je to nezrelost, ja neću nikad da postanem velika. I boriću se sa vetrenjačama jer verujem da vredi.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Ideali...



    Znaci ima nas jos takvih

    Ne mislim da su ideali osobina nezrelih osoba
    Mozda smo samo zadrzali ono malo / veliko dete u sebi
    Mozda samo zelimo gledati kroz ruzicaste naocare ...
    Nekad je i lepa ta igra sa vetrenjacama

  5. #5

    Odgovor: Ideali...

    Ne mislim ni ja da je nezrelost, ali prosto, ima i takvih mišljenja.

    Između toga da strepim ili da stremim biram da stremim. Život u strahu mi se ne sviđa.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Ideali...

    ideali...

    ono sto me drzi zivom sve vreme....i ne da mi da potonem,cak i kad na trenutak glava ode pod vodu......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Ideali...

    Kao dete, imala sam sliku o sebi gde cu biti, sta cu raditi sa svojih 25-30 godina. Imala sam pred sobom slike i ciljeve.

    Vreme je prolazilo, slike su se menjale ali bi na njihovo mesto uvek dosle neke nove, vece, bolje... ili samo drugacije ali, uvek su tu. Moje svetlo da znam kuda treba da idem, svetlo koje sama sebi postavljam.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  8. #8

    Odgovor: Ideali...

    Gde je nestao onaj borac u meni?
    Verovala sam,gradila sam ideale godinama, upinjala i poslednji atom snage da ih
    dosegnem.Nisam odustajala ni kad je sve postajalo skoro nemoguce.
    I to me je jacalo, davalo mi snagu da guram dalje.

    Nemam ih vise.
    Odrekla sam ih se, pustila sam ih da odu, sad jednostavno vise nemogu da se borim za njih.
    Nemam snage.
    Sruseni su samo za nekoliko sati i bojim se da se vise nece vratitit.
    Ne, bar onako jaki, koliko su bili ...

  9. #9

    Odgovor: Ideali...

    Sinonimi za Ideal:

    Ispunjenost, ambicija, arhitip, idila, iluzija, nedodirljivost, model, perfekcija, platonski, san, sjaj, teorija....

    Daju mi slobodu...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  10. #10

    Odgovor: Ideali...

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Sinonimi za Ideal:

    Ispunjenost, ambicija, arhitip, idila, iluzija, nedodirljivost, model, perfekcija, platonski, san, sjaj, teorija....

    Daju mi slobodu...
    Da, daju slobodu. U umetnosti.
    Zato je svaki autentican ideal vrhunska umetnost i svaka vrhunska umetnost iskonski ideal.

    Inace...u zivotu mimo vrhunske umetnosti, cini mi se, da se ideja o idealima svodi jednostavno na oscilacije - sa losom, dobrom ili boljom amplitudom.

    Za zivot je neophodan ideal. Medjutim, ideal moze biti ideal samo ako je identican sa savrsenstvom.


    Ali…moj zivot nije savrsen.
    Nisam sigurna da li je caka u neautenticnim idealima ili u mom amaterskom talentu za umetnost, ali sam naucila da se na dugorocne staze zadovoljim oscilacijama. Sekante i tangente savrsenstva cu pikirati u iducem zivotu…
    Never confuse movement with action.

  11. #11

    Odgovor: Ideali...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Da li postoji jos neko ko veruje u ideale?
    Koliko ste spremni da ulozite sebe i
    borite se za svoje ideale?
    Nemam ih. Ne znam zašto. Deo mene je jako praktičan, onaj drugi deo nadopunjuje se sa nekih drugih izvora. Možda zbog posla kojim se bavim ili je nešto drugo u pitanju, ni to ne znam. Verujem u ideale i da ih drugi mogu imati, ali verujem i u metamorfozu istih. Isto tako verujem da su pripadnici istih u jako malom broju, zbog vremena u kojem živimo i raznim bombardovanjima sa televizijskih ekrana. Ponoviću još jednom, ja sam stoik, a što se idealizacije tiče, moj Neptun radi bez premca samo kad je u pitanju umetnost u bilo kojoj sferi. Tako da ,idealizacija u realnim okvirima i životnim situacijama, kod mene ne pije vodu. Ne idealizujem. Verujem u Monizam i predstavnik sam Hečkelove teorije. Dualizam i pluralizam zaobilazim. Darvinu se klanjam.
    Da rezimiram, verujem u ideale, ali im nisam sklona.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  12. #12

    Odgovor: Ideali...

    Da, postoji! Ja sam neko ko veruje u neke ideale i verujem da me baš to vuče kroz život!
    Jebeš čoveka koji ni za čim ne gine!
    E takoC !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •