Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ? - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 71
  1. #31

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat bezec kaže: Pogledaj poruku
    nisam neki istoričar,al' mislim da su u Banatu starosedeoci ipak Rumuni Srbija je dobila u miraz deo Banata kad se tamo neka rumunska princeza udala za srpskog princa,pa tesko da su Rumuni dodjoši... A što se tiče Vojvodine i vojvodjana,nije bitno ko si i odakle si,dal' si Ličanin il' Bosanac,kad skontaš da te Srbija laže i potkrada i prca u zdrav mozak,pre ili kasnije,postaćes vojvodjanin!
    'Ajd ti cuti,i ne progovaraj! Procitaj nesto,pa onda pricaj,....rekao si mi da si Rumun,pa sad i ti hoces parce teritorije,to ni general Antonesku nije zeleo,ali ti hoces...ma,idi...bestraga!

  2. #32

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    U ime naroda!

    Narodni Sud sve prisutne strane proglašava Prijateljima Srbije. Oni koji se budu opirali, ili uložili žalbu na ovu presudu smatraće se Neprijateljima Srbije

    Smrt fašizmu, sloboda Narodu!


    U ime Naroda i Narodnosti Republike Lipe Naše naređujem da se ova diskusija odmah prekine i u duhu Bratstva i Jedinstva zabranjujemo sve netrpeljivosti i neprijateljstva!
    (A posebno ona prema Srbiji Lipoj Našoj)




    Ako je diktatura ta koja će uvesti reda, onda nek bude diktature...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  3. #33

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Слажем се са констатацијом да су Србима највећи непријатељи сами Срби ...
    Ova konstatacija apsolutno nema veze sa realnoscu, i sve sto si ti rekao
    nema nikakve veze sa temom.
    Tema se odnosi na Drzavu Srbiju koja je priznata kao Drzava u UN-u, a ne na
    Srpsku istoriju.

    jupiter

  4. #34

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nije, nego ti ocigledno mrzis sve sto nije Srpsko!
    Postoji na svetu i nesto sto se zove politika i nesto sto se zove diplomatija.

    Ajde da se kladimo da ce i Srbija priznati Kosovo u dogledno vreme!

    Meni nije jasno kako je tebi dozvoljeno da tvoju mrznju ovde reklamiras!
    Kosovo je izgubio Milosevic izmedju ostalog i u tvoje ime.
    I sad ce biti svi krivi samo si ti i dalje svetac!

    Znas sta, ako ti lezi kramp u ruke idi i radi, ako ti lezi olovka u ruci, idi i radi ali nemoj se baviti politikom ako veze nemas s time. Zao mi je sto glasati ipak mozes, obzirom da ti je ustavno pravo ali time samo smanjujes sansu da se Srbija izvuce iz krize.
    A ako si frustriran, veruj mi kopanje bastice je odlicno za smirenje, ostavi politiku velikima. Nemas ni jedno pozitivno misljenje o siptarima, te ne znas im ponuditi ama nista za suzivot. Prema tome i ne zasluzujes Kosovo. Razmisli malo o tome!

    I dosta bre vise kukanja, jesi li se ikada zapitao kako je moguce da su se vec sve bivse republike SFRJ izvukli iz krize osim Srbije? Ma daj bre okani se pljuvanja vise i ti i tebi slicni.

    Evo ja sad idem na neki drugi sajt malo da se zezam curicama te molim da neko drugi uskoci da drzi front!
    U kojoj mojoj recenici moze da se vidi mrznja ?
    Ja nemam emocije, ljubav nije emocija, ljubav je energija.
    Ja ne mrzim tebe, ja samo govorim da su tvoje reci, reci mrznje, sto svako ko ima koeficijent inteligencije iznad 80 moze da vidi.
    Kakva frustracija ? Ja sam jednostavno izlozio situaciju u kojoj se Srbija nalazi,
    fokusirajuci se na Srpsku vlast, a ne na Srpski narod.
    Ja samo govorim o pravnim aspektima situacije u kojima emocije nemaju nikakvo mesto.
    Ti imas pravo da tvrdis sta god hoces, koliko je to sto ti tvrdis legalno i
    stvarno, drugo je pitanje.
    Ti tvrdis da je Kosovo teritorija koja pripada Albaniji, zakon se sa tim ne slaze.

    jupiter

  5. #35

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Da li si ti NORMALAN ,BITANGO i BARABO jedna da nas tako vredjas...IDIOTE nenormalni....i mene ce obrisati,a takvu barabu nece....


    Izvini, pogrešio sam. Trebao sam da sa spiska skinem i ovsenu kašu. Ona je izmišljena još pre nego što su nastali Srbi. Čak su i sušene divlje jabuke pod znakom pitanja.

    Shvati, jedni bez drugin ne možemo da postojimo. Međusobno se nadopunjavamo i jedni druge razvijamo. Treba da ugrađujemo svoju kulturu, a ne da namećemo drugima. Treba da razmenjujemo, primamo i dajemo, a ne da živimo u samodovoljnim izolovanim zajednicama.

    Jednom davno, jedna moja koleginica je rekla da će ova zemlja postati zemlja mediokriteta, svi pametni beže. Petnaest godina kasnije, student generacije, spakovala je kofere i sa mužem otišla u USA, kao i većina onih iz moje generacije koji su se izdvajali znanjem i inteligencijom. Ja ne želim da moja zemlja bude rezervat, u koji nas vuku razni dušebrižnici, željni neograničene moći i jeftine i poslušne radne snage. Ne želim da svakoga ko misli drugačije, izgleda ili ima drugačije poreklo smatraju otvorenim ili prikrivenim neprijateljem, izdajnikom ili stranim plaćenikom. Da me plaše svetskom zaverom, pohodom islama ili katolicizma, sektama, ustašama, balijama, šiptarima, bugarima, germanima, masonima, ... Mislim da su se do sad i marsovci našli na spisku.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #36

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku


    Izvini, pogrešio sam. Trebao sam da sa spiska skinem i ovsenu kašu. Ona je izmišljena još pre nego što su nastali Srbi. Čak su i sušene divlje jabuke pod znakom pitanja.

    Shvati, jedni bez drugin ne možemo da postojimo. Međusobno se nadopunjavamo i jedni druge razvijamo. Treba da ugrađujemo svoju kulturu, a ne da namećemo drugima. Treba da razmenjujemo, primamo i dajemo, a ne da živimo u samodovoljnim izolovanim zajednicama.

    Jednom davno, jedna moja koleginica je rekla da će ova zemlja postati zemlja mediokriteta, svi pametni beže. Petnaest godina kasnije, student generacije, spakovala je kofere i sa mužem otišla u USA, kao i većina onih iz moje generacije koji su se izdvajali znanjem i inteligencijom. Ja ne želim da moja zemlja bude rezervat, u koji nas vuku razni dušebrižnici, željni neograničene moći i jeftine i poslušne radne snage. Ne želim da svakoga ko misli drugačije, izgleda ili ima drugačije poreklo smatraju otvorenim ili prikrivenim neprijateljem, izdajnikom ili stranim plaćenikom. Da me plaše svetskom zaverom, pohodom islama ili katolicizma, sektama, ustašama, balijama, šiptarima, bugarima, germanima, masonima, ... Mislim da su se do sad i marsovci našli na spisku.
    Shvatam ja da ne mozemo jedni bez drugih,ali vredjas moj narod preterano...cak ti je i izvinjenje u stilu omalovazavanja....nisu marsovci,ali ti jesi....

  7. #37

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Kada Srbi prestanu da jedu sarmu i musaku, ražnjiće i burek, e onda neka pričaju o čisto svojoj kulturi. Ali bojim se da će im ostati samo zobena kaša i sušene divlje jabuke.
    жао ми је оваквих људи ... и после су Срби фашисти, ксенофоби, националисти, омаловажавају друге народе ... тужно ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  8. #38

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=8
    Има доста тема не прескочите и политчке подфоруме, разлика је евидентна.
    Poruku je izmenio StOlA, 22.11.2008 u 11:59

  9. #39

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Елем, ко што рекох ... чињеница да су најрадикалнији аутономаши које ми називамо сепаратистима (не бркати са правим аутономашима) били и остали управо Срби који због својих неких личних фрустрација желе лично незадовољство да пројектују на шири план играјући се са ватром, а после је некоме крив ђаво!Међу радикалним аутономашима најмањи је проценат припадника осталих народа Србије (Мађара,Румуна,Русина,Словака,Влаха),скоро па занемарљив!!!
    Видиш пријатељу и немају потребе да се офирају, лукави су они. Прво овима дају паре и то не мале, па их пдрже разно разне организације, а после чекају изборе, па они плус отпадници.................................

    већ виђено у Црној Гори.

    Е сад ко је Србин.
    Ава Јустин путовао по Сбији возом и накачи му се један официр ОЗНе и поче да га провоцира, као што си ти Србин?, а ја нисам, ја сам рођен у Србији и све у томе стилу.
    Једном прекипе Ави па како се кроз прозор воза виде нека ливада, а на њој волови како пасу,
    рече му Ава Јустин,
    видиш ли онога вола

    видим одговори официр

    е па и он је рођен у Србији
    .

    Зна се шта су одлике народа, а шта грађана једне државе, тако да немој мислити да су Срби себи непријатељи.

  10. #40

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    samo je jedan pravi drug ostali su foliranti....

  11. #41

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Ima jedna velika razlika izmedju prijatelja i neprijatelja Srbije.
    NE


    NErazumevanje
    NEtrpeljivost
    NEtolerancija
    NEpoznavanje
    NEpodnošenje


    DRUGIH RAZLIKA MISLIM DA NEMA

  12. #42

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    ZNAM JA NAS,J. . . . JA NAS.


    I postavio bih pitanje Serbima i Serbendama, što reko moj brat Rac Milan,kolko ste od pet prošlijh ratova dobili a kolko izgubili.I dal se ko seća kako je Franja Josip spasavao kralja milana od Bugara, a kako su nas naši prijatelji Francuzi vozili preko mora, kako su našu vojsku jedva živu preoružali, poslali na Solunski front i još nam debelo naplatili oružje.Da ne spominjem kako su 1914 godine poslali nove topove i stare granate, i kako su nam rusi poslali stare puške i novu municiju, ili obrnuto ne sećam se.Tek pobedili smo uz ukupne gubitke od 1.400.000 ljudi.
    WWII isti slučaj.Pošteno se zavadili podelili na male golove i dočekali rat bez 1.800.000 ljudi, ne račuajući Kočevski rog i Blajburg u povratku.
    Slovenija je koštala samo četrdeet i nešto života.
    Hrvatska oko dvadeset hiljada.
    Bosna dvestotine i nešto.
    Kosovo desetak.
    Bombardovanje upola manje.
    Izbeglice iz svih krajeva.
    Kriza kakvu svet nije video.
    Najgora zemlja u evropi, sad smo prešišali i Moldaviju, Albanija je za nas zapad.
    Jedna d najgorih zemalja na svetu
    Pola miliona akademskih gradjana POBEGLO GLAVOM BEZ OBZIRA.
    Još oko dva miliona Jugoslovena ZBRISALO TRBUHOM ZA KRUHOM.
    Svake godine bela kuga odnese pola Kikinde.
    Svakog dana . . .
    Gde je tu Srbija i srpstvo.
    Gde su tu blisav epobede.
    Mi rasturili Austrougarsku.Ma nemojte.Zbrisali slavodobitno preko Albanije.Bacili nas na more.
    Mi rasturili Nemačku.Dok Rusi nisu otvorili Sremski front streljali po sto za jednog.Jer to neko radi pobedničkoj armiji.
    Mi rasturili Sloveniju.
    Mi razjebali ustaše.
    Mi pobili balije.
    Mi rasterali šiptare.
    Mi ćemo sačuvati Vojvodinu.

    E jebi ga izgleda da ni to nećemo.

    Znam ja nas, Jebo ja nas, što reko moj brat Milan Paroški, da se ne naljuti što ga pominjem u postu pa da me još i ne tuži,moram da u nastavkupohvalim sva njegova dela uključujući i Andavil, koji će uskoro verovatno biti i filmovan.Sretno u tome.

  13. #43

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    ZNAM JA NAS,J. . . . JA NAS.


    I postavio bih pitanje Serbima i Serbendama, što reko moj brat Rac Milan,kolko ste od pet prošlijh ratova dobili a kolko izgubili.I dal se ko seća kako je Franja Josip spasavao kralja milana od Bugara, a kako su nas naši prijatelji Francuzi vozili preko mora, kako su našu vojsku jedva živu preoružali, poslali na Solunski front i još nam debelo naplatili oružje.Da ne spominjem kako su 1914 godine poslali nove topove i stare granate, i kako su nam rusi poslali stare puške i novu municiju, ili obrnuto ne sećam se.Tek pobedili smo uz ukupne gubitke od 1.400.000 ljudi.
    WWII isti slučaj.Pošteno se zavadili podelili na male golove i dočekali rat bez 1.800.000 ljudi, ne račuajući Kočevski rog i Blajburg u povratku.
    Slovenija je koštala samo četrdeet i nešto života.
    Hrvatska oko dvadeset hiljada.
    Bosna dvestotine i nešto.
    Kosovo desetak.
    Bombardovanje upola manje.
    Izbeglice iz svih krajeva.
    Kriza kakvu svet nije video.
    Najgora zemlja u evropi, sad smo prešišali i Moldaviju, Albanija je za nas zapad.
    Jedna d najgorih zemalja na svetu
    Pola miliona akademskih gradjana POBEGLO GLAVOM BEZ OBZIRA.
    Još oko dva miliona Jugoslovena ZBRISALO TRBUHOM ZA KRUHOM.
    Svake godine bela kuga odnese pola Kikinde.
    Svakog dana . . .
    Gde je tu Srbija i srpstvo.
    Gde su tu blisav epobede.
    Mi rasturili Austrougarsku.Ma nemojte.Zbrisali slavodobitno preko Albanije.Bacili nas na more.
    Mi rasturili Nemačku.Dok Rusi nisu otvorili Sremski front streljali po sto za jednog.Jer to neko radi pobedničkoj armiji.
    Mi rasturili Sloveniju.
    Mi razjebali ustaše.
    Mi pobili balije.
    Mi rasterali šiptare.
    Mi ćemo sačuvati Vojvodinu.

    E jebi ga izgleda da ni to nećemo.

    Znam ja nas, Jebo ja nas, što reko moj brat Milan Paroški, da se ne naljuti što ga pominjem u postu pa da me još i ne tuži,moram da u nastavkupohvalim sva njegova dela uključujući i Andavil, koji će uskoro verovatno biti i filmovan.Sretno u tome.
    u nekim stvarima se slažem ali...
    mislim da su upravo najveći krivci Francuzi ,rusi (CCCP)i strane obaveštajne službe
    WWI, najme Francuzi su sa malim zemljama evrope (KSHS, Čehoslovačka i ostale male nacije) potpisali Mali Dogovor o savezništvu, uperen protiv nemaca, tojest svi smo mi postali saveznici sa francuzima iako je francuska bila daleko, daleko od naše zemlje i država antante uključujući i Rumuniju.
    Pitam se što smo mi tražili saveznika koji je skroz na drugoj strani kontinenta i koji nije baš imao neku silnu vojsku? valjda je logičnije imati prijatelja koji je najbliži nama sa kim smo imali najveći trgovinski odnos(Nemačka)
    Šta smo mi dobili a šta izgubili time što smo ubili Franca Ferdinanda?
    Jer nam bilo lepše pod Turcima ili pod Austro-Ugarima?
    Cvetković-Maček onaj dogovor sa trojnim paktom?
    Mi smo mogli biti neutralni baš kao Švedska!
    Pa pitam se ko je potpalio demonstracije protiv ovog dogovora sa švabama?
    Kome je odgovaralo da se težište rata prenese sa istočnog fronta na Balkan tojest na Jugoslaviju?
    ispravite me ako negde grešim....

  14. #44

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Nije ti uvek prijatelj onaj koji te stalno hvali i tapše po ramenu.

    Veći ti je prijatelj koji te suoči sa istinom, ma kako ona bila neprijatna i bolna.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  15. #45

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Nije ti uvek prijatelj onaj koji te stalno hvali i tapše po ramenu.

    Veći ti je prijatelj koji te suoči sa istinom, ma kako ona bila neprijatna i bolna.
    A ko to Srbiju hvali i tapse po ramenu ?
    Predsednika Srbije hvale i tapsu po ramenu oni koji Srbiju pokusavaju da opljackaju, i koji su Srbiju bombardovali.
    Jel' tebi predsednik Srbije - Srbija, ili ljudi koji u njoj zive ?

    Koji to prijatelj Srbije suocava Srbiju sa
    istinom ?
    Inace niko u Srbiji ne zna sta je istina, pa nam treba to lepo objasniti,
    jel' tako ?

    Koja je to istina bolna za Srbiju ? Da Kosovo nije Srpsko ?

    Jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tvrdjave Srbije
    Autor felix u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 02.03.2015, 19:45
  2. Manastiri Srbije
    Autor HLEBmaster u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 161
    Poslednja poruka: 27.02.2015, 20:50
  3. Da li ste za ulazak Srbije u EU?
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 21.08.2011, 16:37
  4. Istorija Srbije
    Autor vlado u forumu Istorija
    Odgovora: 185
    Poslednja poruka: 28.12.2009, 22:29
  5. Požari širom Srbije
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 00:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •