Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ? - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 71
  1. #46

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    u nekim stvarima se slažem ali...
    mislim da su upravo najveći krivci Francuzi ,rusi (CCCP)i strane obaveštajne službe
    WWI, najme Francuzi su sa malim zemljama evrope (KSHS, Čehoslovačka i ostale male nacije) potpisali Mali Dogovor o savezništvu, uperen protiv nemaca, tojest svi smo mi postali saveznici sa francuzima iako je francuska bila daleko, daleko od naše zemlje i država antante uključujući i Rumuniju.
    Pitam se što smo mi tražili saveznika koji je skroz na drugoj strani kontinenta i koji nije baš imao neku silnu vojsku? valjda je logičnije imati prijatelja koji je najbliži nama sa kim smo imali najveći trgovinski odnos(Nemačka)
    Šta smo mi dobili a šta izgubili time što smo ubili Franca Ferdinanda?
    Jer nam bilo lepše pod Turcima ili pod Austro-Ugarima?
    Cvetković-Maček onaj dogovor sa trojnim paktom?
    Mi smo mogli biti neutralni baš kao Švedska!
    Pa pitam se ko je potpalio demonstracije protiv ovog dogovora sa švabama?
    Kome je odgovaralo da se težište rata prenese sa istočnog fronta na Balkan tojest na Jugoslaviju?
    ispravite me ako negde grešim....
    Najveci krivci su ipak Turci, koji su ostavili jedan narod u feudalnim uslovima, te se taj narod ni do danas nije sasvim sabrao i integrisao u moderan svet, iako je Brozova era ipak imala puno pozitivnih uticaja na tom razvoju. Tesko breme koje se nosi, javlja se u obliku netolerancije, tezama o ugrozenosti, stalnom prkosu, pa cak i oblicima primitivizma, nekulture, prostakluka. Ironijom sudbine, najvise se pljulje bas ona susedna lokalna sila koja se kako tako odprla Turskom prostiranju prema centralnoj Evropi i omogucila Srpskom narodu da ipak dozivi jedan kulturni polet, uglavnom na teritoriji danasnje Vojvodine.

    Najveci danasnji neprijatelji Srbije su bash oni Srbi koji svugde po svetu traze neprijatelje, degradirajuci pozitivne utiske o Srbima kod nas pa i u svetu!
    Poruku je izmenio biterlemon, 10.01.2009 u 19:25
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #47

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Otomanska imperija iliti Turska snosi samo deo te krivice (500godina), jer kad bolje pogledaš srbija da nije bila pod turcima ipak nebi bila ni Amerika niti Nemačka ali u svakom slučaju bila bi bolja nego sad, makar kulturnija...
    slažemo se...

  3. #48

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Najveci krivci su ipak Turci, koji su ostavili jedan narod u feudalnim uslovima, te se taj narod ni do danas nije sasvim sabrao i integrisao u moderan svet,
    Ово су потпуне глупости.Србија се ослобађањем од Турака управо ослободила феудалних односа,за разлику од Аустро-Угарске која је остала феудална држава до свог распада...
    Сврха устанака Срба против Турака је управо непристајање на феудалне односе,и одбијање да се буде кмет и експлоатисан.


    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Tesko breme koje se nosi,javlja se u obliku netolerancije
    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Najveci danasnji neprijatelji Srbije su bash oni Srbi koji svugde po svetu traze neprijatelje
    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Najveci krivci su ipak Turci




    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ...stalnom prkosu
    Колико ја знам пркос је одлика слободног човека или човека који жели да буде слободан.
    Напротив одлика феудалне кметске психе је снисходљивост према страним "газдама" и злоба према онима који том истом кмету дају слободу,јер роб није пркосан него послушан....и ужива кад "зна где му је место".
    Кмету не прија слобода јер је он има комплекс инфериорности према богатима и моћнима,које жели да служи...
    Пркосан човек жели да буде слободан а не кмет.


    П.С

    Још једном:

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Najveci krivci su ipak Turci, koji su ostavili jedan narod u feudalnim uslovima,
    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ironijom sudbine, najvise se pljulje bas ona susedna lokalna sila koja se kako tako odprla Turskom prostiranju prema centralnoj Evropi i omogucila Srpskom narodu da ipak dozivi jedan kulturni polet, uglavnom na teritoriji danasnje Vojvodine.
    Мали историјски подсетник:

    http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A2...83%D0%BD%D0%B0

    Ticanova buna je buna sremskih seljaka - kmetova na rumskom spahiluku grofa Pejačevića i iločkom spahiluku grofa Odeskalkija u aprilu 1807. Izbila je kao posledica nezadovoljstva zbog regulacije zemljišta i velikog povećanja feudalnih dažbina, a obuhvatala je 15.000 seljaka iz 45 sela. Cilj bune je bio ukidanje feudalnih odnosa. Centar bune je bilo selo Voganj u blizini Rume, odakle su 3.aprila poslati pobunjenički proglasi, a začetnici su bili Voganjci: mesni knez Teodor Avramović - Voganjac, učitelj Andrija Popović, Pantelija Ostojić i Marko Ognjanović. Međutim, buna je dobila ime po Teodoru Avramoviću - Ticanu iz sela Jaska, jednom od vođa , koji je zauzimao stav beskompromise borbe protiv spahija i crkvanih velikodostojnika. Posle ugušenja bune, Tican jedini nije bio obuhvaćen amnestijom, nego je osuđen na smrt mučenjem na točku i čerečenjem. Vojnički je buna ugušena 9. aprila kod sela Bingule, ali se potuno stišala 14 aprila. Za desetodnevno gušenje bune Austrija je upotrebila vojne snage u jačini gotovo jedne armije. U smirivanju bune angažovalo se i pravoslavno sveštenstvo na čelu sa mitropolitom Stefanom Stratimirovićem. Vlasti su bile primorane da u vremenima napoleonovih ratova i borbi ustaničke Srbije budu blage prema seljacima u nizu pobuna u Sremu i Slavoniji tokom (1806.-1808.) i da Intimatom Ugarskog namesničkog veća iz 1810 suzbiju preteranu eksploataciju seljaka, a spahije prisile na poštovanja Slavonskog urbara. U narodnoj tradiciji sećanje na bunu i Ticana održalo se do današnjih dana.
    "Култура" и "толеранција"...него шта...
    Poruku je izmenio Luctor, 11.01.2009 u 01:03

  4. #49

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    otkud neprijatelji i zasto. ne razumijem zasto bi srpski narod imao neprijatelje. srbi ponekad ne umiju prijatelje da prepoznaju i to je sva prica

  5. #50

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    otkud neprijatelji i zasto. ne razumijem zasto bi srpski narod imao neprijatelje. srbi ponekad ne umiju prijatelje da prepoznaju i to je sva prica
    campari jer imaš ti nekog neprijatelja?

  6. #51

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    campari jer imaš ti nekog neprijatelja?
    ne bi trebalo. biva se svadje, biva da covjek ima i dusmana, ali generalno jedna nacija da ima neprijatelje? to ne biva

  7. #52

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Ово су потпуне глупости.Србија се ослобађањем од Турака управо ослободила феудалних односа,за разлику од Аустро-Угарске која је остала феудална држава до свог распада...
    Сврха устанака Срба против Турака је управо непристајање на феудалне односе,и одбијање да се буде кмет и експлоатисан.














    Колико ја знам пркос је одлика слободног човека или човека који жели да буде слободан.
    Напротив одлика феудалне кметске психе је снисходљивост према страним "газдама" и злоба према онима који том истом кмету дају слободу,јер роб није пркосан него послушан....и ужива кад "зна где му је место".
    Кмету не прија слобода јер је он има комплекс инфериорности према богатима и моћнима,које жели да служи...
    Пркосан човек жели да буде слободан а не кмет.


    П.С

    Још једном:





    Мали историјски подсетник:

    http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A2...83%D0%BD%D0%B0



    "Култура" и "толеранција"...него шта...
    Ukoliko nisi sposoban sam sebi da napises neko misljenje o temi, ne vidim razloga zasto se hvatas za tudje misljenje?
    Ja iza svoga stojim!



    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    ne bi trebalo. biva se svadje, biva da covjek ima i dusmana, ali generalno jedna nacija da ima neprijatelje? to ne biva
    Naravno da ne biva!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #53

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    ne bi trebalo. biva se svadje, biva da covjek ima i dusmana, ali generalno jedna nacija da ima neprijatelje? to ne biva
    arapi imaju neprijatelje- jevreje i amere
    ameri imaju neprijatelje- arape i neke muslimanske zemlje + severna koreja
    srbija, tojest još neki građani smatraju za hrvate da su njihovi neprijatelji, njima je svaki hrvat ustaša...
    kosovski albanci- većina ima neprijatelje
    grci-makedonce
    turci-grke
    rusi-ukrajince i čini mi se moldavce
    cela južna amerika-usa
    u južnoj africi crnci-belci , belci crnci
    Kurdi-Turci
    Indijci-pakistanci
    kinezi-tibetanci itd...itd...

  9. #54

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    otkud neprijatelji i zasto. ne razumijem zasto bi srpski narod imao neprijatelje. srbi ponekad ne umiju prijatelje da prepoznaju i to je sva prica
    Narod Srbije/Srbija je pod stranom Vojnom okupacijom, isto vazi za narode
    Iraka i Afganistana.
    Konstatacija da jedan Narod "ne umije" da zna ko mu je prijatelj a ko ne, je
    uvreda za taj Narod, posto ti tvrdis da Narod Srbije nije siguran da li je agresija
    strane Vojne sile i pokusaj pljacke 15% teritorije Srbije dobro za Srbiju ili zlo.

    Jel' neko ovde rekao da Narod Hrvatske ili Crne Gore ne zna ko je njima
    prijatelj/neprijatelj ?
    Da li su Hrvatska ili Crna Gora pod Okupacijom strane vojske ?

    Da li vi 'stranci' uopste vidite da je zvanican stav ove Drzave da je Kosovo
    deo Srbije, da se Srbija bori da to tako i ostane, i da je to zvanicno i dalje tako ?

    Pokrenuo sam ovu temu da bi cuo racionalna misljenja, to sto ovde ima ljudi
    koji zele da vide da Srbija pati i bude ponizena od strane Vladara sveta, je
    emotivno razmisljanje, ne racionalno.


    "Srbi su sebi najveci neprijatelj" nije racionalno razmisljanje.
    Cedomir Jovanovic nije neprijatelj Srbije, on je izdajnik koji siri defetizam.

    Jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  10. #55

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    OK, zamisli da se ta strana "okupacija" danas povuče? Onda bi narod Srbije bio slobodan? Albanci bi Kosovom suvereno vladali. Ako je Kosovo deo Srbije, onda su i Albanci sa Kosova narod Srbije. Onda bi narod Srbije vladao tim delom, bar onaj veći deo naroda. A pnaj manji, Srbi bi bili u još gorem položaju.

    Do sada su narod mnogi ubeđivali i uspevali da ubede u razne besmislice. Mislim da je RTS trebalo spaliti i zabraniti njegovo obnavljanje, jer je bio mašina za sejanje mržnje, laži i obmane. U narodu je stvarao lažnu predstavu o prijateljima i neprijateljima. Narod je bio lud za SM, a on nam, na delu, nije bio prijatelj. Naprotiv.

    Zato nemoj da me ubeđiješ da narod ume, narod zna. Narod je povodljiv. Narod je ulagao novac kod Jezde i Dafine, narod je davao novac za privredni preporod, narod je obožavao da ga ponovo i ponovo ponižavaju i varaju. I dalje to voli.

    Zvanični stav neke države ne znači i da je to realno. Taj stav odražava želje koje su javno proklamovane radi stvaranja utiska na sopstveno stanovništvo, a ne radi realnog i korisnog stanja.

    Ako Srbija pati, i ja patim kao njen stanovnik. Živim u ovom rezervatu i trpim pre svega hirove domaćih vladara. Vladara kojima je bitnija njihova vlast od dobrobiti zemlje i stanovnika. Trpim to već 20 godina. Trpim još od dolaska kosovara u NS. Od Jogurt revolucije. Bio sam tu kad se dešavala i znam koliko je to prljava igra bila DB-a Srbije i Slobinih krvoloka. Znam koliko su mi zla naneli.

    Unapred svoje mišljenje prikazivati kao racionalno, a tuđe kao iracionalno mije poziv na dijalog, razmenu mišljenja. Ako si očekivao da ti ovde svi tapšu i da se slažu sa tobom, nisi ni trebao da postavljaš temu. Naravno da mnogi od nas ne misle ni nalik kao ti. Iskustva su nam različita, stvari vidimo drugačije, drugačiji smo ljudi.

    Postavio si pitanje ko su neprijatelji, a ko prijatelji Srbije. Kakva je razlika među njima je tek drugi deo pitanja. Već kod ovog prvog se razlikujemo.

    Ako me pitaš da li je Bil Klinton neprijatelj Srbije, reći ću ti da nije. A evo i zašto. Za njega smo samo još jedna buba koja mu se našla na putu, deo globalne igre monopola,... Nema on osećanja prema nama, nit nas voli, nit nas mrzi. Možda, da smo samo malo drugačije vodili politiku države, mislili bi smo da nam je najveći prijatelj. Njegovi potezi bi bili blagotvorni za nas. Ali nismo umeli da ga iskoristimo, da se uklopimo i radimo u svoju korist, već je naša država bahato bezobzirno išla ka ponoru, precenjujući svoje moći, snagu i potrebe. Stvarali smo neprijatelje, a gubili prijatelje. E, onaj ko nas je tako vodio je naš neprijatelj.

    I još jedna stvar, Srbi nije isto što i Srbija.

    BTW, Čedomiru Jovanoviću mogu svašta da zamerim i zameram mu, ali nikada ne i da je izdajnik ili defetista.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  11. #56

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    OK, zamisli da se ta strana "okupacija" danas povuče? Onda bi narod Srbije bio slobodan? Albanci bi Kosovom suvereno vladali. Ako je Kosovo deo Srbije, onda su i Albanci sa Kosova narod Srbije. Onda bi narod Srbije vladao tim delom, bar onaj veći deo naroda. A pnaj manji, Srbi bi bili u još gorem položaju.

    Do sada su narod mnogi ubeđivali i uspevali da ubede u razne besmislice. Mislim da je RTS trebalo spaliti i zabraniti njegovo obnavljanje, jer je bio mašina za sejanje mržnje, laži i obmane. U narodu je stvarao lažnu predstavu o prijateljima i neprijateljima. Narod je bio lud za SM, a on nam, na delu, nije bio prijatelj. Naprotiv.

    Zato nemoj da me ubeđiješ da narod ume, narod zna. Narod je povodljiv. Narod je ulagao novac kod Jezde i Dafine, narod je davao novac za privredni preporod, narod je obožavao da ga ponovo i ponovo ponižavaju i varaju. I dalje to voli.

    Zvanični stav neke države ne znači i da je to realno. Taj stav odražava želje koje su javno proklamovane radi stvaranja utiska na sopstveno stanovništvo, a ne radi realnog i korisnog stanja.

    Ako Srbija pati, i ja patim kao njen stanovnik. Živim u ovom rezervatu i trpim pre svega hirove domaćih vladara. Vladara kojima je bitnija njihova vlast od dobrobiti zemlje i stanovnika. Trpim to već 20 godina. Trpim još od dolaska kosovara u NS. Od Jogurt revolucije. Bio sam tu kad se dešavala i znam koliko je to prljava igra bila DB-a Srbije i Slobinih krvoloka. Znam koliko su mi zla naneli.

    Unapred svoje mišljenje prikazivati kao racionalno, a tuđe kao iracionalno mije poziv na dijalog, razmenu mišljenja. Ako si očekivao da ti ovde svi tapšu i da se slažu sa tobom, nisi ni trebao da postavljaš temu. Naravno da mnogi od nas ne misle ni nalik kao ti. Iskustva su nam različita, stvari vidimo drugačije, drugačiji smo ljudi.

    Postavio si pitanje ko su neprijatelji, a ko prijatelji Srbije. Kakva je razlika među njima je tek drugi deo pitanja. Već kod ovog prvog se razlikujemo.

    Ako me pitaš da li je Bil Klinton neprijatelj Srbije, reći ću ti da nije. A evo i zašto. Za njega smo samo još jedna buba koja mu se našla na putu, deo globalne igre monopola,... Nema on osećanja prema nama, nit nas voli, nit nas mrzi. Možda, da smo samo malo drugačije vodili politiku države, mislili bi smo da nam je najveći prijatelj. Njegovi potezi bi bili blagotvorni za nas. Ali nismo umeli da ga iskoristimo, da se uklopimo i radimo u svoju korist, već je naša država bahato bezobzirno išla ka ponoru, precenjujući svoje moći, snagu i potrebe. Stvarali smo neprijatelje, a gubili prijatelje. E, onaj ko nas je tako vodio je naš neprijatelj.

    I još jedna stvar, Srbi nije isto što i Srbija.

    BTW, Čedomiru Jovanoviću mogu svašta da zamerim i zameram mu, ali nikada ne i da je izdajnik ili defetista.
    Pazi ovako zemljace, uopste me ne zanima ko si ti, niti sam postavio ovu temu
    da bi neko ispirao usta misljenjem "ko je Jewpiter?"
    Ako za tebe nije racionalno da je neprijatelj onaj koji nekog ubija, van zakona, ili onaj koji pljacka nekoga, van zakona, onda ti ne shvatas sta je racionalno a sta nije.
    U tvom nadahnutom opisu onoga sto je Klinton uradio sa "bubom" koja mu je
    "bila na putu", pri kojem cin "gazenja bube" nije cin neprijateljstva prema
    "bubi"
    se kristalno jasno vidi da ti ne shvatas sta je levo a sta desno, sta je plus a sta minus.

    U kojoj to kulturi je prijatelj onaj koji te tuce, ubija i pljacka ?

    Cedomir Jovanovic koji se zalaze za Nezavisno Kosovo, i koji javno iznosi da
    Srbija treba da "zaboravi Kosovo" nije izdajnik i defetista ?

    Jel' ti mislis da si ti neki Komicar ?

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  12. #57

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Srbija i Srbi su uvek imali neprijatelje, baš kao i brojni drugi narodi i države. Pacifičke izjave tipa da da je to plod teorije zavere i sličnih iracionalnih mišljenja, koju ovde zastupaju pojedini forumaši željni lične sigurnosti (čitaj standarda), po mom skromnom mišljenju nisu realne.

    Svoje mišljenje pre svaega baziram na istoriji međunarodnih odnosa koji jasno pokazuju neke snažne i nedvosmilene konstate i zaista ne bi bilo razumno to zanemariti i jedino se osloniti se na neke trenutne međunarodne trendove koji su daleko više formalni nego suštinski. Ovu moju tvrdnju dokazuje sadašnjost i bliska prošlost koja je bremenita tenzijama, nepoštovanjem važećeg međunarodnog pravnog poretka jednostranimi i nelegitimnih postupcima pojedinih velikih sila, pre svega Amerike, čime se želi (i uspeva se u visokom stepenu) nametnuti politika svršenog čina, relativizacija međunarodnog prava i vladavina političke volje jedne jedine sile nad čitavim ostatkom čovečanstva.

    Istorija je, osim što je učeteljica života, i sudija koji će svakako staviti sve aktere sadašnjeg političkog trenutka, pre ili kasnije, na svoje mesto. Potpuno sam uveren u pozicije koje će zauzeti pominjani Čeda Jovanović i njemu slični i, verujte mi, ne zavidim njegovom potomstvu. Potpuno je izvesna sidbina svih ovih u suštini nasilnih i anticivilizacijskih procesa i samo je pitanje pre njihovog sloma koliko će ljudi i naroda i u kojoj meri patiti...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #58

    Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat campari kaže: Pogledaj poruku
    ne bi trebalo. biva se svadje, biva da covjek ima i dusmana, ali generalno jedna nacija da ima neprijatelje? to ne biva
    Apsolutna neistina, ima nacija koje imaju svoje neprijatelje, ima rasa koje imaju
    svoje neprijatelje, ima religija koje imaju svoje neprijatelje, ima navijaca jednog fudbalskog kluba koji imaju svoje neprijatelje, ima ljudi koji se bore za slobodu
    abortusa koji imaju svoje neprijatelje.....
    Ima toliko primera da jedna grupa ljudi ima neprijatelja samo zato sto pripada toj grupi, da mi je smesno da ovo moram da naglasavam.

    Jewpiter

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Srbija i Srbi su uvek imali neprijatelje, baš kao i brojni drugi narodi i države. Pacifičke izjave tipa da da je to plod teorije zavere i sličnih iracionalnih mišljenja, koju ovde zastupaju pojedini forumaši željni lične sigurnosti (čitaj standarda), po mom skromnom mišljenju nisu realne.

    Svoje mišljenje pre svaega baziram na istoriji međunarodnih odnosa koji jasno pokazuju neke snažne i nedvosmilene konstate i zaista ne bi bilo razumno to zanemariti i jedino se osloniti se na neke trenutne međunarodne trendove koji su daleko više formalni nego suštinski. Ovu moju tvrdnju dokazuje sadašnjost i bliska prošlost koja je bremenita tenzijama, nepoštovanjem važećeg međunarodnog pravnog poretka jednostranimi i nelegitimnih postupcima
    pojedinih velikih sila, pre svega Amerike, čime se želi (i uspeva se u visokom stepenu) nametnuti politika svršenog čina, relativizacija međunarodnog prava i vladavina političke volje jedne jedine sile nad čitavim ostatkom čovečanstva.

    Istorija je, osim što je učeteljica života, i sudija koji će svakako staviti sve aktere sadašnjeg političkog trenutka, pre ili kasnije, na svoje mesto. Potpuno sam uveren u pozicije koje će zauzeti pominjani Čeda Jovanović i njemu slični i, verujte mi, ne zavidim njegovom potomstvu. Potpuno je izvesna sidbina svih ovih u suštini nasilnih i anticivilizacijskih procesa i samo je pitanje pre njihovog sloma koliko će ljudi i naroda i u kojoj meri patiti...
    Da li pod "Pacificke izjave" podrazumevas one koje dolaze sa podrucja Pacifickog okeana ?

    Posle pojave reci/jezika, Istorija covecanstva ne belezi period u kojem
    covecanstvo nije bilo pozornica na kojoj jedna volja nije htela da pokori ostale.
    Te volje se zovu "Carstva" ili "Kraljevstva".
    Sto je tehnologija napredovala, ta "Kraljevstva" su postajala apsolutnija, tako da danas imamo "Kraljevstvo" koje apsolutno vlada voljom ove Planete.
    Biblijsko prorocanstvo kaze da je to "Kraljevstvo" razjedinjeno, a ne kako
    vole da se nazivaju "Ujedinjeno Kraljevstvo" ili UK (United Kingdom).
    O njemu se govori kao o spoju gline i celika, tako da ce glina (US) koja je u vezi sa celikom (UK) prouzrokovati pad tog Kraljevstva, sto je i ujedno
    kraj zivota kojeg poznajemo.
    Ali to naravno nije tema, tema je sledeca (naprimer) ; Da li su Drzave koje su
    priznale nelegalno otcepljenje Juzne Srpske pokrajine prijatelji Srbije, ili
    neprijatelji Srbije ?
    Recimo Hrvatska i Crna Gora, koje zure da otvaraju "Kosovsku" ambasadu,
    u cemu se ogleda njihovo prijateljstvo prema medjunarodno priznatoj drzavi
    Srbiji, koja je medjunarodno priznata sve sa Kosovom ?

    Ili, kako se Rusija mesa u unutrasnje stvari Srbije ?

    JUroPe
    Poruku je izmenio BaneK, 18.01.2009 u 14:09 Razlog: dve zaredom
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  14. #59

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ako je Kosovo deo Srbije, onda su i Albanci sa Kosova narod Srbije. Onda bi narod Srbije vladao tim delom, bar onaj veći deo naroda. A pnaj manji, Srbi bi bili u još gorem položaju.

    U narodu je stvarao lažnu predstavu o prijateljima i neprijateljima. Narod je bio lud za SM, a on nam, na delu, nije bio prijatelj. Naprotiv.

    Zato nemoj da me ubeđiješ da narod ume, narod zna. Narod je povodljiv. Narod je ulagao novac kod Jezde i Dafine, narod je davao novac za privredni preporod, narod je obožavao da ga ponovo i ponovo ponižavaju i varaju. I dalje to voli.- narod je glup! jer se uvek može na jeftin način prevariti

    Zvanični stav neke države ne znači i da je to realno. Taj stav odražava želje koje su javno proklamovane radi stvaranja utiska na sopstveno stanovništvo, a ne radi realnog i korisnog stanja.

    Ako Srbija pati, i ja patim kao njen stanovnik. Živim u ovom rezervatu i trpim pre svega hirove domaćih vladara. Vladara kojima je bitnija njihova vlast od dobrobiti zemlje i stanovnika. Trpim to već 20 godina. Trpim još od dolaska kosovara u NS. - većinom pate svi, samo što su neki profitirali za vreme tih režima i pa sad pate jer nemogu više da zgrću lovu...

    . Naravno da mnogi od nas ne misle ni nalik kao ti. Iskustva su nam različita, stvari vidimo drugačije, drugačiji smo ljudi.

    Ako me pitaš da li je Bil Klinton neprijatelj Srbije, reći ću ti da nije. A evo i zašto. Za njega smo samo još jedna buba koja mu se našla na putu, deo globalne igre monopola,... Nema on osećanja prema nama, nit nas voli, nit nas mrzi. Možda, da smo samo malo drugačije vodili politiku države, mislili bi smo da nam je najveći prijatelj. Njegovi potezi bi bili blagotvorni za nas. Ali nismo umeli da ga iskoristimo, da se uklopimo i radimo u svoju korist, već je naša država bahato bezobzirno išla ka ponoru, precenjujući svoje moći, snagu i potrebe. Stvarali smo neprijatelje, a gubili prijatelje. E, onaj ko nas je tako vodio je naš neprijatelj.- isti slučaj sa Obamom, sada ga hvalimo jer je ono, ono i ono... a za par godina možda opet se zaratimo,..... NEDAJ BOŽE

    I još jedna stvar, Srbi nije isto što i Srbija.- kolko ljudi tolko ćudi

  15. #60

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutna neistina, ima nacija koje imaju svoje neprijatelje, ima rasa koje imaju
    svoje neprijatelje, ima religija koje imaju svoje neprijatelje, ima navijaca jednog fudbalskog kluba koji imaju svoje neprijatelje, ima ljudi koji se bore za slobodu
    abortusa koji imaju svoje neprijatelje.....
    Ima toliko primera da jedna grupa ljudi ima neprijatelja samo zato sto pripada toj grupi, da mi je smesno da ovo moram da naglasavam.

    Jewpiter
    nema nacija koje su jedna drugoj neprijatelji. ima samo razlicitih interesa, koje lideri prenesu na narod, a narod ko marva, pa cas rat, pa mir, pa opet rat. sve zavisi od apetita ludaka.
    da li su danas francuzi i njemci neprijatelji. imamo neprijatelje? boze mili, ko da oce neko da nas pojede. ko lisica kokos, velika riba malu...

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tvrdjave Srbije
    Autor felix u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 02.03.2015, 19:45
  2. Manastiri Srbije
    Autor HLEBmaster u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 161
    Poslednja poruka: 27.02.2015, 20:50
  3. Da li ste za ulazak Srbije u EU?
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 21.08.2011, 16:37
  4. Istorija Srbije
    Autor vlado u forumu Istorija
    Odgovora: 185
    Poslednja poruka: 28.12.2009, 22:29
  5. Požari širom Srbije
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 00:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •