Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 71
  1. #16

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Neprijatelji Srbije su jedino oni totalitarni i pomalo priglupi Srbi koji sumnjaju zaveru iza svakog zbunja.
    Тако је. Све ово у последњих 20 година смо само сањали. Једини непријатељи смо ми сами себи. А посебно ако смо глупи и верујемо у завере.
    Рецимо, неки чак верују да нас је нападао и најјачи војни савез у људској историји.

    Oni su ti koji prvo vade kalasnjikov sa tavana, plase svoje komsije, postavljaju balvane, i zebavaju sve oko sebe, a kad ih dobro odrape onda kukaju kako je svet nepravedan prema njima.
    Типична фашистичка теза, да су Срби заслужили свако зло.

    Gospodo (Veliko)Srbi, vi spoljnje neprijatelje nemate iz prostog razloga sto bi vas vec svaki neprijatelj davno rasturio. Vi se dzapate sami sa sobom iz nekog neshvatljvog istorijskog kompleksa.

    A sada mozete slobodno da lupate crvene, ja vam necu biti neprijatelj. Samo cu vam brojati komplekse...

    I oprostite na ovom postu ali mi je losa probava od ovakvih vasih postova, moram da se vrnem u zahod...

    Ako vam jos nesto nije jasno samo pitajte!
    Типично, нико Србима није непријатељ, већ полудели, па се међусобно ђапају и измишљају непријатеље.
    Еј, најјачи војни савез у историји нас нападне, и њему то није довољно да помисли да Србија има неке непријатеље.
    Сами сте криви и све што вам се десило сте заслужили.
    Докле ће се на овом форуму дозвољавати мржња према Србима, најподлије увреде и великомађарски фашизам!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #17

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Neprijatelji Srbije su jedino oni totalitarni i pomalo priglupi Srbi koji sumnjaju zaveru iza svakog zbunja.
    Oni su ti koji prvo vade kalasnjikov sa tavana, plase svoje komsije, postavljaju balvane, i zebavaju sve oko sebe, a kad ih dobro odrape onda kukaju kako je svet nepravedan prema njima.

    Gospodo (Veliko)Srbi, vi spoljnje neprijatelje nemate iz prostog razloga sto bi vas vec svaki neprijatelj davno rasturio. Vi se dzapate sami sa sobom iz nekog neshvatljvog istorijskog kompleksa.

    A sada mozete slobodno da lupate crvene, ja vam necu biti neprijatelj. Samo cu vam brojati komplekse...

    I oprostite na ovom postu ali mi je losa probava od ovakvih vasih postova, moram da se vrnem u zahod...

    Ako vam jos nesto nije jasno samo pitajte!

    I sram da vam bude sto na mnogo mesta drzavna zastava vijori iscepana!
    E to je prava sramota za jedan narod!!!
    Bitere PRIJATELJU MOJ ... jesam li ti rekla nekada da te o b o ž a v a m ?
    Jesam
    ... pa dobro ... šta fali još nekoliko (hiljada) puta .

    Ja umem da razlikujem prijatelja Srbije od nazovi prijatelja, lažnih prijatelja i NEprijatelja.
    I, sve sam te ja razumela kako treba.
    Ne znam da li znaš (da znam) - koliko si u pravu ?!





    Ali ,
    čekaj, samo da ti objasnim za zastavu ...
    Ova na mojoj zgradi je iscepana, jer smo je (Kućni Savet) greškom stavili na pranje
    - na 100tku ... na kuvanje sa ključanjem + VE_Niš ... i na kraju još CentriFuga ...
    (zato se iCepIla )





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #18

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ko nije sa nama, taj je protiv nas
    Pa, u ovom slucaju svi koji su priznali Kosovo su protiv nas, a oni koji nisu su
    sa nama.
    Cinjenica i dalje ostaje, da svi koji su stavili potpis na kradju Srpske zemlje su
    Srpski neprijatelji.

    jupiter

  4. #19

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Nema razlike!

    Jer, ne postoje ni jedni ni drugi, postoji samo interes.

    U medjudrzavnim odnosima normalna drzava gleda da uradi sve sto moze da sebe uzdigne, ojaca, obogati, te tako ili diplomatskim putem ili silom, ukoliko je jaka, pokusava da ostvari svoje ciljeve.

    Mi niti imamo jasne ciljeve, niti imamo drzavu.

    Pod drzavom podrazumevam one koji vladaju, ali iako imaju tu privilegiju, oni su izabrani od strane naroda, tako da je i taj narod drzava. Sve vise verujem u onu da kakav je narod, takva je i vlast.

    "Prijatelji" i "neprijatelji" su pojmovi koji onima koji su na vlasti sluze da manipulisu i formiraju svoje "podanike" u smeru kom zele, jake zemlje imaju "neprijatelje" o kojima se prica (Amerika, Britanija, EU, Rusija), te tako svom narodu pravdaju masovnu proizvodnju naoruzanja i ratove koje neprestano vode, a slabe imaju "prijatelje" o kojima se prica, pa cete ovde cuti da su nama svi, ustvari, "prijatelji" samo eto mi ne zelimo da primimo te ruke koje nam se s ljubavlju i od srca pruzaju.... ma daaaaj!

    Zasto nam je drzava ovakva kakva je, a od onog ranije receno implicira i zasto nam je narod ovakav kakav je, to jest mi?

    - Mislim da pre svega nisam kapacitet koji sme da se usudi da da precizan odgovor. O ovome se vec dugo i opsirno pise i govori, o ovome raspravljaju akademici, o ovome raspravljaju zidari na pivi ispred nekog mini-marketa, ali... da nam nije dobro, nije, da li smo nekad bili bolji, mozda, da li se popravjamo ne, jos smo gori, gde cemo zavrsiti .... pitaj ti....

    Onog 5. oktobra bio sam student, mlad, neiskusan, a nakon bombardovanja izrazito potresen, besan, iznerviran, povredjen, uvredjen, bolela me je svaka bomba koja je pala, a najvise od svega kompromisna kapitulacija predstavljena kao pobeda. Da, tacno je, NATO je hteo celu Srbiju u Rambujeu, a nakon rata dobio je "samo" KiM, a opet da li je i u Rambujeu hteo bas celu Srbiju, ili su nas samo malo navukli.... sad i nebitno toliko, ali predaja Kosova i povlacenje nase vojske i ulazak NATO-a, boleo je najvise tada....
    Godinu dana kasnije, gomile mojih prijatelja, kolega palilo se na OTPOR i DOS, ja sam bio protiv, a godinama ranije tokom cele srednje skole, mada i sta sam onda mogao znati, bio sam najglasniji u pljuvanju Slobe, pre, za vreme i posle bombardovanja, bejah se primirio, tog 24.09. nisam bio za "crvene", svim srcem bio protiv DOS-a, te sam logicno glasao za "crne" kako ih neki nazivaju... nakon toga, glasao sam jos koji put, i od mene zasad dosta...


    "glasacki listic koji omogucuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk", RASMC
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  5. #20

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Nema razlike!

    Jer, ne postoje ni jedni ni drugi, postoji samo interes.
    Neko iz nekog interesa moze od nekog da dobije metak u glavu, a neko drugi zbog nekog drugog interesa od nekog drugog moze da dobije sladoled.

    Po mojoj definiciji, prijatelj nije onaj koga ti volis, nego onaj koji tebe voli.

    Onaj koji iz bilo kakvog interesa svojim potpisom pljacka Srbiju nemoze da
    bude prijatelj Srbije iz bilo kakvog interesa.
    Tako da, ako je nas predsednik iz bilo kakvog interesa prijatelj sa onima koji
    pljackaju Srbiju (sto moze da se vidi iz njegovog grljenja i ljubljenja sa pljackasima) onda Srbija oslobadja sebe od bilo kakvog interesa za takvim predsednikom
    Citat D kaže:
    U medjudrzavnim odnosima normalna drzava gleda da uradi sve sto moze da sebe uzdigne, ojaca, obogati, te tako ili diplomatskim putem ili silom, ukoliko je jaka, pokusava da ostvari svoje ciljeve.
    Jel' to Srbija za tebe "normalna drzava" ?
    Ako nije, a nije, kako moze da se poredi sa normalnim drzavama, u kojima
    velika vecina normalno zivi ?
    Citat D kaže:
    Mi niti imamo jasne ciljeve, niti imamo drzavu.
    Po meni su ciljevi vlasti kristalno ciste " Natrpati dzepove, a posle mene potop"
    Drzava nam je i dalje priznata u UN, tako da znaci da je imamo.
    Citat D kaže:
    Pod drzavom podrazumevam one koji vladaju, ali iako imaju tu privilegiju, oni su izabrani od strane naroda, tako da je i taj narod drzava. Sve vise verujem u onu da kakav je narod, takva je i vlast.

    Zasto nam je drzava ovakva kakva je, a od onog ranije receno implicira i zasto nam je narod ovakav kakav je, to jest mi?

    - Mislim da pre svega nisam kapacitet koji sme da se usudi da da precizan odgovor. O ovome se vec dugo i opsirno pise i govori, o ovome raspravljaju akademici, o ovome raspravljaju zidari na pivi ispred nekog mini-marketa, ali... da nam nije dobro, nije, da li smo nekad bili bolji, mozda, da li se popravjamo ne, jos smo gori, gde cemo zavrsiti .... pitaj ti....


    "glasacki listic koji omogucuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk", RASMC
    Vlast je izabrana od strane naroda da se brine o narodu, a ne da narod brine
    o vlasti, sto je u ovoj zemlji slucaj.
    U normalnim zemljama normalne ljude ne zanima ko je na vlasti, posto se svaka vlast zanimala njima.

    Od svetskog mega cara jos cekam da cujem racionalnu misao, posto sve sto
    sam od njega cuo su ciste emocije.

    jupiter

  6. #21

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Neprijatelji Srbije su jedino oni totalitarni i pomalo priglupi Srbi koji sumnjaju zaveru iza svakog zbunja.
    Слажем се са констатацијом да су Србима највећи непријатељи сами Срби ... ево узећу за пример нашу лепу Војводину, мени је деда причао да су највећи и најљући аутономаши који су заговарали да Војводина постане федерална јединица били управо - Срби, трансфоримсани, ком-партијски мутанти који су почели да заговарају стварање најморбидније од свих - "војвођанске нације" ... дакле, они који су ударили темеље супер фантазији "војводини држави" су били управо Срби ... ни Мађари, ни Румуни, Ни Словаци, ни Русини ... већ управо Срби ... као што је опште познато да су највеће усташе у србокољачи али и балије били управо покатоличени и исламизовани Срби ... тај пројекат некакве војвођанске нације и државе су покренули управо искомплексирани људи који су се стидели свог порекла и историје .... а бунили су се и тражили аутономију и статус републике управо они који су имали најмање права на то ... лепо рече један ономад ": од нас колониста староседеоци нису смели да Србују 50. година, а у време Милошевића од нас нису могли да дођу на ред! " .... то су ударници а и данашњи највећи поборници лажне аутономије (читај државности) ... људи који су били најцрвенији и најмање војвођани у Југославији ... ја не знам ни једног јединог правог војвођанина који се залаже за независну војводину! Захваљујући овим нео комунистима искривљена је перцепција истинске аутономије и уништен је сваки покушај децентрализације Србије а да се не схвати као сепаратизам!
    Gospodo (Veliko)Srbi, vi spoljnje neprijatelje nemate iz prostog razloga sto bi vas vec svaki neprijatelj davno rasturio. Vi se dzapate sami sa sobom iz nekog neshvatljvog istorijskog kompleksa.
    Ви сте или изузетно необразовани или безобразни, а вероватно и једно и друго! Србија јесте губила ратове али их је и добијала, почев од Отоманске империје до нацистичке Немачке па и муслимана у Босни ... а против НАТО-а се није могло, будимо реални, то је било чисто иживљавање светских моћника да се дочепају својих 11 000 км2 оф шор зоне за шверц дроге, проституције и прање пара ... видео сам ја на Косову шта раде амерички окупатори ...!!!Нису сви патриоти велико Срби, а и да јесу, шта има лоше у томе! Па скоро свака држава на Балкану има свој "велики" пројекат: Хрватска има Велику Хрватску (НДХ,Црвена Хрватска), Муслимани имају свој сан о зеленој трансверзали од Сарајева до Истанбула(ЗеТра ... насив хале у Сарајеву,дали комунисти!!!), шиптари о Великој Албанији за коју су на пола пута, Мађари о великој Мађарској коју су умало остварили, Румуни о великој Румунији, па Бугари о Великој Бугарској коју су и имали једно кратко време! Једино ви злобници када хоћете да нешто негативизирате и прикажете као крвничи покушај - спомињете Велику Србију ...ајде мало читајте књиге па спомињите и друге .... ништа ми нисмо гори од других, можемо бити само бољи јер смо били главни кривци за стварање Југославије на рачун Велике Србије, оне Југославије на коју се ви нео комуњаре радо позивате и присећате са сетом! Гадите ми се лицемери!
    Ajde da se kladimo da ce i Srbija priznati Kosovo u dogledno vreme!
    Кад чедомир постане председник Србије !!! значи НИКАД ...
    I sram da vam bude sto na mnogo mesta drzavna zastava vijori iscepana!
    У многим земљама Јевропе сам виђао ицсепане заставе, а и добро је док се цепају од ветра и сунца него да их цепа народ који неће да прихвати наметнуте симболе као што се икс пута дешавало у српској покрајини којој је ненад чанак наметнуо заставу!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  7. #22

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Gospodo (Veliko)Srbi, vi spoljnje neprijatelje nemate iz prostog razloga sto bi vas vec svaki neprijatelj davno rasturio.
    Kakvi ste tek vi kad smo vas mi ovako "rastureni" u dva rata momacki rasturali...bolje se pokrijte usima i cutite.....rasturili smo vam "vasu" (vise austrijsku nego vasu) drzavu!

  8. #23
    Kakvi ste tek vi kad smo vas mi ovako "rastureni" u dva rata momacki rasturali...bolje se pokrijte usima i cutite.....rasturili smo vam "vasu" (vise austrijsku nego vasu) drzavu!
    Ма немој да се пецаш на ове подвале нео комуниста, не постоји та "њихова" држава и никада није ни постојала, јер да би имао државу мораш да имаш народ, а зна се ко је и како створио Војводину!Он и жели да ти тако реагујеш како би оправдао своје бљувотине ... видиш да се ставља у неку раван са народима, државама ... шта ћеш, болест је узнапредовала!Срби који су створили Војводство би били најсрећнији на свету да су дочекали коначно уједињење са Србијом!Ови сепаратисти их само брукају и каљају име!


    Војводина је српска: у историји ни једне друге народносне групе која насељава простор данашње покрајине појам Војводина не постоји. Срби су је створили својим молитвама, жељама, надањима, политичком и оружаном борбом изнад свега, за друге - нека су сви живи и здрави, Војводина не значи ништа. Она је српска не само зато што су Срби најбројнији народ у покрајини, мада и да је само то било би више него довољно: према званичним резултатима пописа становништва обављеног 2002. године, Срба је данас на простору Војводине преко 75%, незванично, али вероватно тачније, њих има између 75-80%. Срби су једини аутохтони народ на тлу Војводине: сви остали су дођоши. Без обзира на коју се научну теорију позивали: ону аутохтонистичку, по којој Сеобе народа није ни било, или на саму Сеобу народа, од свих који и данас на овом простору егзистирају Срби су, од свих најстарији, или: најраније дошли. Долазак Мађара пада тек у IX век, да би се скрасили и од номадског постали седелачки народ тек после пораза у бици код Леха, 955 године. У вековима турске инвазије, од 1526-1699, поред Срба, на овим просторима живе још једино Турци, јер су се Мађари повукли далеко на север, а када су Турци протерани, Срби су једини који овде задуго егзистирају, а њихов број увећан је првом Великом сеобом под патријархом Арсенијем III Црнојевићем, или Чарнојевићем. Планска колонизација других народа, коју је вршио бечки двор, пада тек половином или у другом делу XVIII века: тада су колонизовани Немци, Словаци, Мађари, Русини, а сами су се снашли и населили: Јевреји, Армени, Грци, Цинцари... На жалост, само је код Срба, захваљујући политици Комунистичке партије Југославије, каснијег Савеза комуниста, створена подела на староседеоце и дођоше: велике масе Срба из Босне, Херцеговине, Лике, Баније, Кордуна, Црне Горе, Далмације, колонизоване после Другог светског рата на простор покрајине плански су фаворизоване на рачун српског живља који је ту егзистирао вековима и тако је вештачки (читај: компартијски) стваран јаз међу припадницима истог народа. Јаз који није превазиђен чак ни у годинама после рушења тзв аутономаша, напротив, поново је староседелачки живаљ гурнут у страну! Данас се тај јаз поново продубљује и највећи Војвођани су по правилу: или Личани, или Босанци, или...

    Увелико је још једна обмана укорењена међу обичним светом. Ова обмана састоји се у томе да је дошло до изједначавања појмова Војвођанин и аутономаш. Ова два појма се међутим у свему разликују. Војвoђанин је у прошлости сматран најжећшим (уз Црногорца) Србином, њему је српство било светиња, за српство је ратовао, робијао, страдао, али и градио, живео, радио. Војвођански Србин се борио за аутономију, али српску, у туђој, Хабсбуршкој држави. Сањале су генерације војвођанских Срба да живе у слободној српској држави, када им се та могућност указала, 1918. године, прихватили су је без остатка, без али. Могли су и да траже Војводину, нису хтели. Требала им је Србија, Војводина им је била заштита од унијаћења и претапања у Мађаре, Немце или Хрвате до 1918. године. Када су могли бити Срби у Србији, своји на своме, нису хтели никакве ограде. Тек се код комуниста, у складу са антисрпском политиком Коминтерне, када је од Срба требало створити што више нација, а од српских територија што више збратимљених република, заговара аутономија Војводине од Србије, а што је и спроведено победом комуниста у грађанском рату 1941-45. године. На истој таласној дужини биле су и неке грађанске партије, пре свега хрватски политичари Анте Трумбић и Влатко Мачек, односно Хрватска сељачка странка, када је, 1932. године, у виду Загребачких пунктација, покушано враћаање уређења Краљевине у 1918. годину, па се предвиђало да будућа држава буде састављена од више територијалних федералних јединица, при чему би Хрватска, наравно, била целовита, а српски етнички простор испарцелисан. Поборници ове идеје у Војводини су се те исте године састали у једном стану у Новом Саду (било их је укупно 37, па су могли да стану у стан), где је усвојена тзв. Новосадска резолуција. На изборима, пролазили су као бос по трњу. Примадона ове политике, панчевачки адвокат Душан Дуда Бошковић на изборима је освојио 0 (нула) гласова. Сви ти аутономаши имали су, као и црногорски сепаратисти, попут Дрљевића и Штедимилије, исти развојни пут: кренули су као велики Срби, али, не успевши да добију очекивана министарска или слична места и положаје, прелазили су у другу крајност: неки од заговорника аутономије у Краљевини су, иако Срби, Други светски рат без икаквих проблема, провели у Загребу, Дубровнику, или неком другом граду НДХ. Васа Стајић је мирно грицкао пензионерске дане у Карловцима у то време, све док га нису, полупокретног и онемоћалог, однели у партизане да се бори за слободу. Ваљда је био командос. Најдаље је, несумњиво отишао извесни Драгојлов, који је чак био и у усташком стожеру (команда армије НДХ). Како данашњи сепаратисти или ти лажни аутономаши тврде да немају везе са комунистима, онда једино остаје да су заговорници хрватске политике, треће нема. Нека се одлуче. Али, озбиљан човек не може да се отме следећем размишљању: гледајући из ове перспективе, аутономаштво данашњице, поготову ово извитоперено које заговара Ненад Чанак се пре може сматрати здравственим, пре свега менталним поремећајем, него политичким ставом.
    Poruku je izmenio BaneK, 29.10.2008 u 19:02 Razlog: dve za redom

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  9. #24

    Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Нису сви патриоти велико Срби, а и да јесу, шта има лоше у томе! Па скоро свака држава на Балкану има свој "велики" пројекат: Хрватска има Велику Хрватску (НДХ,Црвена Хрватска), Муслимани имају свој сан о зеленој трансверзали од Сарајева до Истанбула(ЗеТра ... насив хале у Сарајеву,дали комунисти!!!), шиптари о Великој Албанији за коју су на пола пута, Мађари о великој Мађарској коју су умало остварили, Румуни о великој Румунији, па Бугари о Великој Бугарској коју су и имали једно кратко време!

    Једино ви злобници када хоћете да нешто негативизирате и прикажете као крвничи покушај - спомињете Велику Србију ...ајде мало читајте књиге па спомињите и друге ....

    ништа ми нисмо гори од других, можемо бити само бољи јер...
    Ne znaš šta ima loše u stvaranju "velike Države" (reč "država" zameniti sa odgovarajućom državom)? Pa, kratko i jasno: deklarisana netrpeljivost prema drugačijem i drugačijima, sa nagonom prema asimilaciji ili proterivanju onih drugačijih, sa fanatizmom, koji može da se završi i genocidom. To je LOŠE u stvaranju "velike Države".

    By the way: Kraljevina Mađarska je preko 6 vekova (896-1526) imala teritoriju koja odgovara veličini teritorije idealista "velike Mađarske". Odnosno, Mađari su već imali toliko teritoriju, kao i Bugari, kako si rekao, a ostali su uvek, kao i sad samo sanjali o njoj. Što naravno ne opravdava ideju bilo koje "velike Države", tako ni mađarske, ni bugarske...

    "Једино ви злобници када хоћете да нешто негативизирате и прикажете као крвничи покушај - спомињете Велику Србију ...ајде мало читајте књиге па спомињите и друге ...."
    - ako neko piše nešto što se tebi ne dopada ne znači da je zloban (jer ti ide na živce - pitanje je - namerno?). A činjenice se ne mogu negativizirati. Činjenice su da je u 20-om veku u par navrata bilo par pokušaja pravljenja "velike Srbije", a to uvek ide sa zlim delima i namerama onih koji to pokušaju da ostvare. I to su činjenice. Za dežurne kritičare, koji bi mi prikačili mađarski šovinizam, evo pišem da je isto bilo pokušaja za pravljenjem "velike Mađarske" koja je isto tako zla ideja, kao i ideje o drugim "velikim Državama".

    "ништа ми нисмо гори од других, можемо бити само бољи јер..."
    - ovo ne može biti opravdanje ni za kakvo delovanje, makar se ono na prvi pogled učinilo humanim - ništa nismo gori od drugih - ovo je razmišljanje kao ono kad su u demonstracijama uhvatili devojke koje su krale patike iz izloga: "pa mi samo radimo ono što i drugi, i drugi rade ovo, zašto smo mi gori?" - mislim... no comment

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Требала им је Србија, Војводина им је била заштита од унијаћења и претапања у Мађаре, Немце или Хрвате до 1918. године. Када су могли бити Срби у Србији, своји на своме, нису хтели никакве ограде.
    Mislim.. po ovoj logici sada je Mađarima potrebna ograda od asimilacije u Srpsko stanovništvo. Po ovome što ti pišeš, Mađari bi trebali dobiti autonomiju teritorijalnu sa granicama gde žive Mađari, i to ne po većinskom ključu. Isto tako rumunima autonomija u okolini Vršca, a Vlasima u Timočkoj Krajini, a Bosancima u Sandžaku. I to sve po tvojoj logici Srpske Autonomije Vojvodine kao "zaštite od unijaćenja i pretapanja u Mađare, Nemce ili Hrvate do 1918. godine".

    Dakle, Srbi nisu imali, dobili autonomiju do 1918. godine da bi se otcepili od "Mađarske Krune", nego da bi se sačuvali. Isto tako, po tebi autonomiju sve manjine bi dobile ne da bi se otcepile, nago da bi sačuvale svoju kulturu.


    A sa druge strane, imaš pravo: Građanima Vojvodine treba ta ograda od Beogradske Vlade (neidentična sa Vladom Srbije!!), da bi se ekonomski očuvala od NENAMENSKOG utapanja svojih poreza ne u džep R Srbije, nego u džep nedoličnih i po Srbiju sramnih političara i sebebiznismenomprozvanih trgovaca i tajkuna.
    Poruku je izmenio BaneK, 29.10.2008 u 19:04 Razlog: dve za redom i kod
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #25

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    ...Војводина је српска: у историји ни једне друге народносне групе која насељава простор данашње покрајине појам Војводина не постоји. Срби су је створили својим молитвама, жељама, надањима, политичком и оружаном борбом изнад свега, за друге - нека су сви живи и здрави, Војводина не значи ништа. Она је српска не само зато што су Срби најбројнији народ у покрајини, мада и да је само то било би више него довољно: према званичним резултатима пописа становништва обављеног 2002. године, Срба је данас на простору Војводине преко 75%, незванично, али вероватно тачније, њих има између 75-80%. Срби су једини аутохтони народ на тлу Војводине: сви остали су дођоши... ...На жалост, само је код Срба, захваљујући политици Комунистичке партије Југославије, каснијег Савеза комуниста, створена подела на староседеоце и дођоше: велике масе Срба из Босне, Херцеговине, Лике, Баније, Кордуна, Црне Горе, Далмације, колонизоване после Другог светског рата на простор покрајине плански су фаворизоване на рачун српског живља који је ту егзистирао вековима и тако је вештачки (читај: компартијски) стваран јаз међу припадницима истог народа. Јаз који није превазиђен чак ни у годинама после рушења тзв аутономаша, напротив, поново је староседелачки живаљ гурнут у страну! Данас се тај јаз поново продубљује и највећи Војвођани су по правилу: или Личани, или Босанци, или...
    nisam neki istoričar,al' mislim da su u Banatu starosedeoci ipak Rumuni Srbija je dobila u miraz deo Banata kad se tamo neka rumunska princeza udala za srpskog princa,pa tesko da su Rumuni dodjoši... A što se tiče Vojvodine i vojvodjana,nije bitno ko si i odakle si,dal' si Ličanin il' Bosanac,kad skontaš da te Srbija laže i potkrada i prca u zdrav mozak,pre ili kasnije,postaćes vojvodjanin!
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  11. #26

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat bezec kaže: Pogledaj poruku
    nisam neki istoričar,al' mislim da su u Banatu starosedeoci ipak Rumuni Srbija je dobila u miraz deo Banata kad se tamo neka rumunska princeza udala za srpskog princa,pa tesko da su Rumuni dodjoši... A što se tiče Vojvodine i vojvodjana,nije bitno ko si i odakle si,dal' si Ličanin il' Bosanac,kad skontaš da te Srbija laže i potkrada i prca u zdrav mozak,pre ili kasnije,postaćes vojvodjanin!
    I nisi neki istoričar i ne misliš dobro ako veruješ da su u Banatu starosedeoci Rumuni, a premise iz kojih izvlačiš svoj zaključak zaista nisu ozbiljne. Meni je jako žao što postoje osobe sa osećajem da im je mozak obljubljen, posebno kako je navodno zdrav...

    Po meni, osnovni problem je što kod učesnika na ovoj temi ne postoji jasan metod vrednovanja postupaka niti međuneradno zajednice, niti Srbije u ovim teškim vremenima stvaranja novog svetskog poretka na tlu Evrope. Naime, prečesto se politička volja uzima kao osnovni i legitimni način za međunarodne odnose i pored postojanja regulisanog, kakvog takvog, međunarodnog poretka. Pristajanjem na političku volju kao prihvatljiv način delovanja u multilaterarnim odnosima mi pristajemo na bezvlašće, duple standarde i potpunu političku i svaku drugu nesigurnost. Evidentna zluradost kod pojedinih aktera na ovom forumu je iracionalo stanje nihove sebične i frustrirane svest, jer je to mač sa dve oštrice koji se vrlo brzo može vratiti i njihovim matičnim narodima...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #27

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat bezec kaže: Pogledaj poruku
    nisam neki istoričar,al' mislim da su u Banatu starosedeoci ipak Rumuni Srbija je dobila u miraz deo Banata kad se tamo neka rumunska princeza udala za srpskog princa,pa tesko da su Rumuni dodjoši... A što se tiče Vojvodine i vojvodjana,nije bitno ko si i odakle si,dal' si Ličanin il' Bosanac,kad skontaš da te Srbija laže i potkrada i prca u zdrav mozak,pre ili kasnije,postaćes vojvodjanin!
    Mislim da grešiš. Kralj je poklonio deo Vojvodine Rumuniji kad se oženio rumunskom princezom (oblast do Temišvara).

    Niko ili svi su autohtoni narodi u Vojvodini.

    Sa koliko godina staža se postaje autohtoni narod? 200, 500, 1000, 10000?

    Na terenu srednjag Banata su živeli mađarski jobađi u vreme kada je despot Stefan postao mađarski vitez i za to dobio na upravljanje deo imanja madjarkog kralja. Srbi su se naseljavali uglavnom iz oblasti oko Smedereva, Rumuni se spuštali sa karpata. Dolazili su i mnogi drugi. Istina je da verovatno više nikoga nema čiji su preci tada živeli na ovim terenima. Nezdrava klima i česte epidemije su uzimale danak. Da ne govorimo o stalnom ratovanju, seobama, promenama vlasti.

    Pitanje čija je ova oblast je pitanje koje služi ne da stavi stvari na svoje mesto, već da napravi sukobe i posvađa ljude. U Zrenjaninu ima dosta srba sa prezimenom Horvat. Mađarsko prezime koje znači Hrvat. A tek koliko su nam izmešane krvi u venama! Možda u venama nekog zagriženom mađara ima više srpske krvi nego u venama nekog velikog srbina, a da toga i nisu svesni.
    Većina nemaca proteranih sa ovih prostora i nisu Nemci, već germanizovani Francuzi (Ajfelt, Solteur, St. Hubert, Mastort, Šarlovil npr.).

    Kada Srbi prestanu da jedu sarmu i musaku, ražnjiće i burek, e onda neka pričaju o čisto svojoj kulturi. Ali bojim se da će im ostati samo zobena kaša i sušene divlje jabuke.

    PS: ovo sve može da se primeni i na ostale narode, jer jedni bez drugih ne bi smo ni postojali, ni mi, ni naše kulture.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  13. #28

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Mislim da je bezec mislio na takozvanu "Dačansku teoriju", po kome su Rumuni poreklom od Dačana. Ali, to nije za ovu temu...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  14. #29

    Odgovor: Razlika izmedju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Елем, ко што рекох ... чињеница да су најрадикалнији аутономаши које ми називамо сепаратистима (не бркати са правим аутономашима) били и остали управо Срби који због својих неких личних фрустрација желе лично незадовољство да пројектују на шири план играјући се са ватром, а после је некоме крив ђаво!Међу радикалним аутономашима најмањи је проценат припадника осталих народа Србије (Мађара,Румуна,Русина,Словака,Влаха),скоро па занемарљив!!!Ја лично до сада нисам упознао ни једног припадника других народа да ми просипа причу о пљачки Војводине,Рашке,Ниша,Пирота и осталих региона Србије, напротив само Срби будале се усуђују да себе називају "војвођанином" које одзвања као именом неке чудовишне нације и само ти исти Срби се усуђују да спомињу некакву државу Војводину и да штампају неке пасоше и деле антисрпске памфлете!Оно мало међунационалних инцидената што има - има, па побогу има их свуда, ја док сам живео у Аустрији, нон стоп су се тукли Аустријанци са Немцима, Турци са Курдима, Срби са шиптарима, Босанци са Босанцима ... поготову када су у пубертету! Грехота је то називати међунационалном нетрпељивошћу и конструсиати неке "велико српске" акције!
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 28.10.2008 u 21:36

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  15. #30

    Odgovor: Razlika izmadju prijatelja Srbije i neprijatelja Srbije ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Kada Srbi prestanu da jedu sarmu i musaku, ražnjiće i burek, e onda neka pričaju o čisto svojoj kulturi. Ali bojim se da će im ostati samo zobena kaša i sušene divlje jabuke.
    Da li si ti NORMALAN ,BITANGO i BARABO jedna da nas tako vredjas...IDIOTE nenormalni....i mene ce obrisati,a takvu barabu nece....
    Poruku je izmenio felix, 29.10.2008 u 01:05

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tvrdjave Srbije
    Autor felix u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 02.03.2015, 19:45
  2. Manastiri Srbije
    Autor HLEBmaster u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 161
    Poslednja poruka: 27.02.2015, 20:50
  3. Da li ste za ulazak Srbije u EU?
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 21.08.2011, 16:37
  4. Istorija Srbije
    Autor vlado u forumu Istorija
    Odgovora: 185
    Poslednja poruka: 28.12.2009, 22:29
  5. Požari širom Srbije
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 00:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •