Digitalna fotografija - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 77
  1. #61

    Odgovor: Digitalna fotografija

    preklapanje vishe fotografija razlichitih fokusnih tachaka u jedinu sa savrshenom dubinskom oshtrinom

    & underpaid......

  2. #62

    Odgovor: Digitalna fotografija






    & underpaid......

  3. #63

    Odgovor: Digitalna fotografija






    nikol kidman na dodeli nagrada za kantrushtinu
    & underpaid......

  4. #64

    Odgovor: Digitalna fotografija

    Matt Bledsoe i Troy Hitch su kreirali seriju od dvadeset tutorijala pod zajednichkim nazivom You Suck At Photoshop o besnom reklamnom dizajneru doniju bojlu koji mrzi sve oko sebe i jedini nachin na koji mozze da se izrazi je da bude bolji u fotoshopu od svih nabijajuchi im to na nos

    najtoplije preporuchujem da se ovaj serijal pogleda i zbog humora i zbog lekcija

    intervju s tvorcima donija bojla
    & underpaid......

  5. #65

    Odgovor: Digitalna fotografija

    & underpaid......

  6. #66

    Odgovor: Digitalna fotografija

    e ovo bi ja radio
    budoir photography Boudoir Photographer Toronto - Intimate Portraits, Glamour, Toronto pogledaj galeriju
    (obrati pazznju na fotku malene pink mashnice )
    & underpaid......

  7. #67

    Odgovor: Digitalna fotografija

    jako zanimljivi radovi - Photos by Josephine Chervinska - photo.net
    zanimljiva ideja, odlichno tehnichki izvedeno i objedinjeno u celinu jedinstvenom (uniformnom) postprodukcijom...
    & underpaid......

  8. #68

    Odgovor: Digitalna fotografija

    Citat Mopiell kaže: Pogledaj poruku
    ... dali se neko bavi fotografisanjem, onako amaterski i dali ste pokušali prodati svoje fotke na netu (preko svog sajta ili photo stock-a?) ... koji foto aparat koristite? ... dali editujete slike u nekom programu? ... i naravno, ko želi nek postavi svoj rad ... otvaram diskusiju na temu digitalnih fotografija ... tu ništa nije off topic ... odgovarajte na pitanj ali i pitajte ... pozz ...
    ...
    Skroz amaterski, kad smo kupili prvi digitalni fotoaparat
    I sem deteta, kojeg najvise volim da slikam u razlicitim situacijama, skljocnem neki zanimljivi detalj, pejsaz i tn. ko na primer ovo pre mozda mesec dana.




    Imala sam ranije fotoaparat HP M525, al pokvario se i kupili BENQ - s kojim sam zadovoljna, jer je ono sto meni treba. Nije komplikovan za upotrebu, daje dobre fotke i tako...
    I moram priznati da novi fotoaparat daje puno bolje fotografije nego onaj stari HP.

    Evo slike sa starog aparata. Lokacija Pefkohori, Grcka



    moja omiljena - Dolazi tornado
    Slikala sam je s brodica u koji smo se vozili...



    i sva sreca - nije dosao

    ovo u Ohrid



    e da nikad nisam pokusala da ih prodam - ovakva umetnost nema cenu i ne prodaje se


  9. #69

    Odgovor: Digitalna fotografija

    Recimo da sam pao na boolju koliko mi se svidela fotka Budimpešta, autor Thomas Hamann



    Rekao bih da je panorma od 2-3 fotke?



  10. #70

    Odgovor: Digitalna fotografija

    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  11. #71

    Odgovor: Digitalna fotografija

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Recimo da sam pao na boolju koliko mi se svidela fotka Budimpešta, autor Thomas Hamann



    Rekao bih da je panorma od 2-3 fotke?
    ne bih rekao da je panorama pre bih rekao da je neki dobar wide angle lens.
    slika je dobra , mada po meni svetlosni detalji malo ''guse'' celu kompoziciju.
    dubinska perspektiva koriscena na ovom snimku takodje ponistava svoje
    postojanje jer vodeci oko u dubinu nailazi na previse detalja a cim nema
    ''cistocu'' gubi svoj smisao.
    iskustveno objekat u centralnom delu slike ne daje efekat kao kada se on
    pomeri u neki drugi ugao. opet, stvar ukusa i afiniteta rekao bih....
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  12. #72

    Odgovor: Digitalna fotografija



    novi studio


  13. #73

    Odgovor: Digitalna fotografija

    uuu ......sto bi mi ovo ''palo''....bravo
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  14. #74

    Odgovor: Digitalna fotografija

    Tekst sa SerbianMeteo, ako nekoga zanima meteo fotografija:

    FOTOGRAFISANJE MUNJA



    U ovome treba biti izuzetno oprezan i izbegavati snimanje munja iz neposredne blizine! Autor ovog teksta i SerbianMeteo unapred se ograđuju i ne snose nikakvu odgovornost za vašu bezbednost: upozoravamo vas da se ne treba igrati sa snimanjem munja! Ali ovo je možda najinteresantnija oblast meteo fotografija. Bez obzira da li smo uhvatili samo jednu ili je noćno nebo prošarano munjama, takve fotke su uvek izuzetno atraktivne.

    Za fotografisanje munja neophodno je sledeće:
    1. fotoaparat sa produženom ekspozicijom
    2. stativ

    Najbolje je fotkati munje kada se oluja približava i kada je još u daljini. Stativ je neophodan zbog toga što aparat mora stajati potpuno mirno dok traje ekspozicija. Najbolje bi bilo da koristite aparat sa bulb ekspozicijom. Bulb ekspozicija traje dok držimo pritisnut okidač tako da može da traje taman koliko nam treba da uhvatimo jednu ili više munja. Međutim, bulb ekspoziciju ne poseduju svi aparati. Kompakti su ograničeni najčešće ekspozicijom od 15 sekundi ili 30 sekundi, Sony aparati; dok svi dSLR aparati imaju i bulb ekspoziciju.

    Ekspoziciju je preporučljivo podesiti na najveću moguću vrednost (naravno, ako vaš fotoaparat nema bulb mod). Međutim, pitanje je kako podesiti otvor blende. To zavisi od udaljenosti i intenziteta munja. Ako munje koje su relativno blizu fototografišemo sa otvorom blende F2.8 rizikujemo da nam fotka pregori, tj. da bude preeksponirana.

    Bitno je imati strpljenja, pošto nije svaka oluja bogata munjama. U svakom slučaju, strpljenje se isplati kad dobijemo barem nekoliko uspešnih i atraktivnih fotki.



  15. #75

    Odgovor: Digitalna fotografija

    Evo dva kom bez post obrade, reka je slikana u automatskom modu, druga u 'Aperture Priority' modu, hi res




Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Fotografija i muzika
    Autor DrinChe u forumu Umetnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 31.03.2015, 09:49
  2. Srpska Fotografija Kroz Istoriju
    Autor zrNce u forumu Umetnost
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 05.12.2009, 23:50
  3. Šišanje - nova filmsko/digitalna generacija
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 15:54
  4. Galerija ličnih fotografija
    Autor yige_gui u forumu Spomenar
    Odgovora: 237
    Poslednja poruka: 04.09.2007, 23:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •