Napravi svoj svet
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 39
  1. #1

    Napravi svoj svet

    Možda nekom naš SveT, u društvenom, socijalnom, kulturnom, religijskom smislu izgleda idealno...nekom drugom izgleda potpuno drugačije...a onom trećem to uopšte nije važno...

    Iznesite Vašu ( naravno maštovitu ) sliku SveT-a u kome bi ste Vi našli potpuni mir i bili potpuno zadovoljni.

  2. #2

    14 Odgovor: Napravi svoj SveT



    Vidiš, to će kod mene da ide malo teže.
    Moji nemiri su sastavni deo mene.
    Bez njih ne bih bila ono što jesam.
    Nikada nisam zadovoljna
    možda sam zato grešna
    Imam svoja dva ''momka'',
    malu / veliku pomoć prijatelja,
    maleni svet - i oko njega kineski zid...


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Napravi svoj SveT

    kad kazemo idealno, to se obicno odnosi na to da imamo sve.. sto materijalno, sto duhovno.. vec sam pominjala da niko ne moze da ima sve.. bar ne sve odjednom.. ono sto nas cini, to su i usponi i padovi, posebno mogucnost da posle pada ustanemo i posle uspona se ne ponizimo..
    "Moj svet, caroban i lep.."
    nemam tacnu sliku svog idealnog sveta, kad pokusam da je projektujem, ispadne mi samo nesto sto sada nemam a imala sam, ili sto nisam imala a volela bih da imam..
    verujem da bi mi idealno bilo taman onoliko da budem srecna, mozda malo srecnija nego sto sam danas.. jer stvarati iluziju i ziveti u masti znam, ali ne smem da se zanosim..
    daleko sam ja od osobe koja bi mogla da trazi idealno.. nemam toliko ni godina ni iskustva da bih znala sta jeste idealno, jer u ovim godinama u kojim sam ja, malo je potrebno da budes srecan, jer nekih tezih briga prakticno ni nemam, sto ne znaci da ih nemam trenutno..

    evo ovako.. idealno bi mi bilo.. da u mom svetu ne prestaje muzika da pici.. gitare, bubnjevi, saksofon.. i da imam ljubavi toliko da ne treba da se osvrcem i trazim nesto sto nemam.. ali idealno je, je l'.. pa necu morati.. da budem okruzena osobama koje volim.. i da.. da budu tu neke osobe koje sada oru nebeske njive..
    meni za idealno treba samo ljubav..
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Napravi svoj svet

    on,ja decaci i mala krecava devojcica sa plavim okicama-to bi za mene bilo ispunjenje sna-moj svet
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  5. #5

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Možda nekom naš SveT, u društvenom, socijalnom, kulturnom, religijskom smislu izgleda idealno...nekom drugom izgleda potpuno drugačije...a onom trećem to uopšte nije važno...

    Iznesite Vašu ( naravno maštovitu ) sliku SveT-a u kome bi ste Vi našli potpuni mir i bili potpuno zadovoljni.
    Ja sam potuno miran i zadovoljan ovim ovakvim svetom, zato sto znam da nije mogao da bude drugaciji, i od rodjenja nisam trazio od sveta ono sto ne mogu da dobijem.

    Radim na kreiranju sveta u kojem ce ljudi znati samo istinu, a do toga se dolazi
    eliminacijom svega sto moze da se veruje.
    A to proizilazi od covekovog shvatanja da sve sto veruje je laz, i racionalan
    covek automatski eliminise lazi iz svog mozga.
    Kada covek shvati da je religija u koju veruje - laz, on iz nje izlazi.
    Nuspojava je to sto ljudi to ne shvate do svoje smrti.

    piter

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku


    Vidiš, to će kod mene da ide malo teže.
    Moji nemiri su sastavni deo mene.
    Bez njih ne bih bila ono što jesam.
    Nikada nisam zadovoljna
    možda sam zato grešna
    Imam svoja dva ''momka'',
    malu / veliku pomoć prijatelja,
    maleni svet - i oko njega kineski zid...


    Goga, zar pitanje nije bilo tvoja slika sveta koji bi i drugi mogli da dele sa tobom ?
    Praksa nam je pokazala da svet koji je opasan Kineskim zidom vodi u bedu i
    smrt u bedi.

    jupiter
    Poruku je izmenio Goga, 18.10.2008 u 16:35 Razlog: uzastopni postovi

  6. #6

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Ja živim u ovom svetu kakav jeste i to je moj svet, jer je najbolji od svih mogućih svetova. Što već davno i pametno reče Lajbnic...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    14 Odgovor: Napravi svoj svet

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku


    Goga, zar pitanje nije bilo tvoja slika sveta koji bi i drugi mogli da dele sa tobom ?
    Praksa nam je pokazala da svet koji je opasan Kineskim zidom vodi u bedu i
    smrt u bedi.

    jupiter

    To što sam dala odgovor kakav jesam
    nije bez razloga.
    Koja je to praksa pokazala da svet koji je opasan Kineskim zidom,
    vodi u bedu i smrt u bedi?
    Kineski zid je ''samo'' je samo upotreba pesme,
    koju izvodi jedna sjajna muzička grupa.
    Odgovor je dat, živim svoj život baš onako kako mi je podaren,
    a ti možeš da misliš šta hoćeš.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Da se požalim na svoj život, bila bih baš razmažena... Ali pošto sam se svojski potrudila da ga baš takvim učinim, mogu uzeti slobodu da ga slavim, a da po nekim segmentima i pljucnem, jer tako pljuckam na svoju sopstvenu inertnost u nekim stvarima, na svoje sopstvene slabosti...
    Tema je fenomenalna jer raspaljuje maštu, a tek na tom ispitu se možda vidi koliko smo se, svesno ili nesvesno, prilagodili datostima koje nas okružuju, pa se ne snalazimo baš u apsolutnoj slobodi da nas misli ponesu u neke nedoglede. Sama se upravo tako osećam...
    Razmišljanje o tome bih uzela kao veoma inspirativan domaći zadatak... Za početak mi je pala na pamet možda suluda ideja o tome kako bi svet možda mogao izgledati, ukoliko bi se nekim opštim dekretom ukinuo novac. Pitam se koji bi to drugi unutrašnji podstreci mogli nadomestiti sve one motive koje u nama budi i pokreće zarada novca, koliko bi takav sistem promenio način života, šta bi raspad tog moćnog sistema mogao doneti svetu ili svima nama pojedinacno... No, ne želim da razmišljam o realno mogućim posledicama, tek gackam po fantaziji, ali rado bih zamislila sliku sveta u kojem svi ljudi rade iz sopstvenog zadovoljstva ono što vole i umeju, da mogu da uživaju u svemu što ih zanima, da im novac nije prepreka za kvalitetnu egzistenciju...
    Eto, kad bi se taj materijalni uslov ukinuo, ja bih i dalje radila posao koji sad radim, a odmor provodila lutajuci po svetu sa svojim najbližima... I volela bih da svi oko mene isto to mogu, ili šta god drugo što bi ih usrećilo. Rastužuju me, zbog para, večito zabrinuta lica... Bilo bi lepo da nam se svima baš ta novčana bora izbriše sa čela...
    Vrag odneo šnalu...

  9. #9

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    To što sam dala odgovor kakav jesam
    nije bez razloga.
    Koja je to praksa pokazala da svet koji je opasan Kineskim zidom,
    vodi u bedu i smrt u bedi?
    Kineski zid je ''samo'' je samo upotreba pesme,
    koju izvodi jedna sjajna muzička grupa.
    Odgovor je dat, živim svoj život baš onako kako mi je podaren,
    a ti možeš da misliš šta hoćeš.
    Nisi ti rekla nista pogresno, ja sam samo mislio da je pitanje fokusirano na svet u kojem danas zivimo, i u kojem nema ljudi koji su izolovani od drugih kineskim zidom.
    I da u tom kontekstu damo nase vizije o idealnom svetu.
    U realnosti danas ne postoji ljudsko drustvo koje je u potpunosti izolovano
    od spoljnog uticaja drugih.
    Pozitivno je sto zivis zivot kako ti je podaren, i ja o tome nisam nista rekao,
    samo mislim ono sto moram.
    Smatram da covek nemoze da hoce ili nece da misli.

    piter

  10. #10

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Pitao sam se šta mi je potrebno da bih kreirao svoj svet?

    Da bih kreirao svet, to znači da ja moram upravljati svim resursima koji postoje u ovom svetu uključujući i ljudski. Bilo kakva pobuda da je u pitanju ( najbolja ili najgora) moja potpuna dominacija nad svetom i nametanje pravila imaće za posledicu različita mišljenja i ponašanja ljudi. Nekom će to odgovarati, neko će se buniti a neko neće ni primetiti šta se dešava... u takvoj konfuziji neminovni su nemiri, konflikti i stradanja, bilo da govorimo o porodici, državi, celom svetkom poretku...Kada bundžije uskoče u odgovarajuće, uloge će se promeniti, a istorija ponoviti. Oni treći i dalje neće razumeti šta se dešava, bar oni koji su preživeli... To me je navelo da se zamislim da li mi živimo u jednom ili više svetova? Ono što je sigurno, Mi *jedan predmet* gledamo drugačijim očima ili ga uopšte ne vidimo..

    Pa koji bi to svet odgovarao svima? Da li je to moguće i koju su uslovi? Da, moguće je...čim mogu da zamislim..uslov za tako nešto je definitivno razvoj svesti i spoznaja istine.

  11. #11

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Možda nekom naš SveT, u društvenom, socijalnom, kulturnom, religijskom smislu izgleda idealno...nekom drugom izgleda potpuno drugačije...a onom trećem to uopšte nije važno...

    Iznesite Vašu ( naravno maštovitu ) sliku SveT-a u kome bi ste Vi našli potpuni mir i bili potpuno zadovoljni.
    Šta je to "naš SveT".
    Kolekcija,gomila lažnih mišljenja pažljivo maskiranih i povezanih tako da izgledaju istinitije.Taj lažni sistem mišljenja(verovanja) čini ono što zovemo "kultura u kojoj živimo"i "tradicija" u kojoj smo rođeni.Čemu definicija "SveTa" uopšte služi?
    Ko je stvorio ovaj lažni sistem verovanja,i to kao zamenu za prava i orginalna genetička mišljenja,za istinu.Ljudski strah je stvorio "naš svet",lažni manipulativni sistem verovanja a strah i održava kontinuitet ovog lažnog sistema.
    Što god je čovek stvorio prolazi,nestaje i umire.
    Oko sebe vidimo "ekonomsko industrijski sistem" sa hordom ljudi u njemu koji se grčevito bore da održe vlast,nad provalijom,nad prolaznošću i onim što se zove "naš svet".
    Ovaj prolazni "svet"večito su oplakivali pisci,pesnici i umetnici iz svih oblasti života.Sada uspevamo da sagledamo ovaj naš lažni svet,koji nam diktira sve više obaveza i poslova koje nas ničemu ne vode,samo degeneraciji.
    Naš svet više ne trpi samoga sebe,preteći da uništi sebe,a i planetu.Sve što je čovek uzeo od planete i sa tim poremetio njenu ravnotežu,sada preti čoveku da ga uništi kao vrstu.Ovaj naš je materijalni svet,nepraktičan,nekoristan i štetan.Ovaj svet stalno ubeđuje čoveka da je on grešan nedostojan ljubavi i osuđen na smrt zbog toga.Naš svet ne spašava čoveka,već mu piše smrtnu presudu.
    Postoji samo jedan svet.Postojiš samo ti ,tvoj um,tvoje Duhovno biće,tj.tvoje"Ja"
    Ne želim ovaj svet,niti sam ga ikada volela,naš svet i dalje je protiv ljudi,namenjen da ih uništi,i da dokažeda je Bog mrtav,i da je duševn život mrtav,a da je ovaj svet jedino živ.
    Kada bi u sebi mogli probuditi Božansko biće videli bi koliko je ovaj svet ništavan.Koliko su se samo puta događale kataklizme na ovom svetu.Ovo je umorni svet koji umire i nema snage da dotakne živi svet ljubavi i raja.

  12. #12

    Odgovor: Napravi svoj svet

    To praktično znači - tvoj svet- svet u kome ti želiš da budeš ? ( naš svet ).

    Činjenica je da ovaj vremensko prostorni svet nije lažan.. on je itekako postojan!
    Pravila koja u njemu postoje, postavljena od nas ljudi i viših inteligencija, su takva da neko misli da su idealna , neko misli potpuno drugačije a nekome to uopšte nije važno...svako ih tumači onako ili onoliko koliko mu svest dozvoljava..

    Ono što je takođe postojano jesu vekovni *rukopisi* ljudi koji govore o ovom svetu, ljudima, promeni svesti i težnji da se sagleda istina... svaki rukopis na svojstven način objašnjava sistem koji omogućava spoznaju ljudskog bića, njegove svesti i njegove mogućnosti, njegovog postojanja... Zašto postoje takva mišljenja? Šta je ljude navelo na takvo traganje? Šta je to što mene tera da tragam za istinom?

    Moja maštovita priča:
    Zamislio sam ovaj *naš svet* u kome je sve idealno!! Međutim, moram da definišem šta je to idealno...sve je u skladu i redu ali mi se smrt nikako ne uklapa u idealno... pa sam onda shvatio da to idealno jeste samo iz mog ugla..jer neko drugi već viče da je to laž i koristeći sva sredstva želi da me ukloni i nametne svoje idealno...kako da se branim..ili da ja njega napadnem...da li mogu da ga pobedim ili će ta borba trajati večno..pitam se šta je tu onda idealno... gde onda ja to živim.. da li je ovo *trening centar* u kome svest ima stepen kondicije i gde moram da razvijem svoju svest toliko da sam pronađem svoj večni mir...i da li je opet večan.. ili je isti kako ovaj ali *za oktavu viši*..dokle tako... kroz eone..ako se vreme uopšte i broji..

    Ne tako mnogo tragaoca za istinom ( istočnih i zapadnih) su kroz vekove ostavili poruku:
    Život je ono što se odigrava između dva bića ( dva atmana sa različitim ispoljavanjem svesti )... Atman (duša) je večan, neuništiv, jer je deo univerzuma, velikog neispoljenog...njegovo ispoljavanje polazeći iz ničega (apsolutne praznine) kroz iskustva i ispoljavanja, koristeći tela ili ne, egzistirajući kroz svetove i svetove do konačnog vraćanja u apsolutnu prazninu...

    teorija je takva.. kako je proživeti?.. odoh ja na jedno malo pivo..

  13. #13

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Gledah pre neki dan.. Zeitgeist II Addendum, pa se setih ove teme..
    Ljudi su napravili pokret koji bi trebao izmeniti sistem vrednosti u celom svetu..Napravili svoj svet..-zove se projekat VENUS
    Svet koji bi trebalo da počiva na drugom izvoru energije ( sunčeva svetlost, snaga vetra..) svet u kome hrane, i krova nad glavom ima za svakog, tehnologija se usmerava na olakšanje života na planeti... novac se izbacuje iz upotrebe jer svega bi bilo u izobilju...takođe dokumentarac govori o odnosu države i religije prema ljudima i pojedincima..itd.. vredi pogledati oba dela.

    Malo sam razmišljao o ovom njihovom projektu i svakako da bih postavljanje novih tehnologija bilo dobro u smislu nezagađenja ljudske okoline, u vidu osiguranosti stana i hrane, interkontinentalnog prevoza, bez granica, bez religija, smanjenja stope kriminala.. ali to ne bi predstavljalo ništa drugo nego serviranje novih pravila iako u mnogo *kvalitetnijem životu*..da ne govorim o revoluciji i konfliktima koji su potrebni za skidanje masonskog establišmenta...čak i ako naprave više milionsku bazu za bunt siguran sam da u njoj nema 10% ljudi koji imaju čistu svest o tome šta žele..ostali su se nakačili tražeći svoju šansu pod suncem jer im od trenutnog ne može biti gore..što je još jedan dokaz o tome da mi samo izgledamo isto..a da se itekako razlikujemo..

  14. #14

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Moj savršeni svet,lični savršeni svet jeste plovidba po pučini dok svira divna,brazilska muzika,a ja grickam mango.
    Što s tiče savršenog sveta svih ljudi,on bi morao da bude društvo slobodnih ljudi.Formula za slobodu jeste jednostavna,ali upravo i jednako teško izvodljiva:ako poštujemo tuđu slobodu,znaćemo tačno šta trebamo da činimo,a šta nam nije dozvoljeno,istovremeno čemo znati šta je ispravno od onoga što drugi čine,a šta im nije dozvoljeno.Uzajamnim poštovanjem slobode/sloboda dostigli bismo ''društvenu nirvanu'',ali za jedan takav poredak potrebna je zrelost.Nezrelost nikad ne dopušta poštovanje slobode,ono je sprečava.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  15. #15

    Odgovor: Napravi svoj svet

    A, da li ti se slučajno učinilo, tokom maštanja o idealnom svetu u kome svi živimo, da je *životni sistem* takav da je nemoguće da sva bića koja egzistiraju na planeti zemlji budu prosvetljenja ( da dožive nirvanu kako ti kažeš )...koliko god se trudio da uklapam tu ideju uvek mi je javlja ideja: šta sa životinjama? pa sam onda preskočio i tu priču o životinjama i rekao ajde da svi ljudi budu na istom nivou svesti..ali sam shvatio da to nije moguće..

    Da li neko misli da je to moguće..uz argumentaciju naravno..???

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čarobni svet roštilja
    Autor Bule u forumu Recepti
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 06.01.2013, 09:35
  2. Pesme za bolji svet...
    Autor vladapera u forumu Muzika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 28.05.2012, 17:29
  3. Napravi (forumsku) vladu!
    Autor memento u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 06.11.2010, 21:37
  4. Sudoku osvaja svet
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.08.2009, 17:43
  5. Napravi Vladu :)
    Autor BaneK u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 26.07.2008, 21:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •