Birate li stalno pogrešne partnere?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 70
  1. #1

    Birate li stalno pogrešne partnere?

    Toliko često možemo čuti da je neko naprosto "magnet za budale" da se postavlja pitanje da li ljudi svesno biraju pogrešne partnere ili naprosto nemaju sposobnost procene? Da li postoje neki kriterijumi po kojima birate partnere, iako znate da će se po ko zna koji put ispostaviti da su kriterijumi pogrešni, ili vam se neko jednostavno dopadne, pa tek kasnije kroz upoznavanje shvatate da je "još jedna u nizu pogrešnih osoba"?

  2. #2

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Iskreno recheno ne mislim da je to sluchajno. Jednostavno uvek je uzrok u tebi, nema tu puno sreca - nesreca. Ljudi imaju kriterijume da ih se ne bi pridrzavali, prichaju jedno, a rade shesto totalno nesvesni. Ili srljaju ka onima koji su toliko ochigledno pogrshni da je to nemoguce ne videti. I chesto svi to vide sa strane i svi cute.. A ponekad im je i bolje, jer josh ispadnu ljubomorni..

  3. #3

    11 Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    zalijetala sam se i brljala dok sam bila mladja (valjda ono mlado - ludo), a sada valjda s godinama i nekim iskustvom, i kada su mi neke druge stvari bitne, sada to ne bih mogla reci.
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Mislim da je to pre izlizana fraza za ljude koji se razocaraju u nekog.Svakom od nas se desi promasaj u zivotu,a cinjenica da,offtopic,cesto bivamo razocarani prijateljima,rodbinom,citaj ljudima koje znamo skoro ceo zivot,govori dovoljno u prilog tome da NIKAD ne mozemo nekog do kraja upoznati i da uvek moramo biti spremni na sve,pa i na najgore.
    Sto se mene tice,moram da zahvalim Bogu i svojoj intuiciji na odlicnom izboru dosadasnjih partnera.Nije mi se desilo da udaram sebe u .... jer sam pikirala baksuza.Veze su mi se zavrsavale iz nekih sasvim normalnih i dosadnih razloga,nije bilo trzavica i sl. (bar za mene ).Sve su to bile fine i ok osobe,sa vecinom sam i sada u odlicnom odnosima,sto mi pre nije polazilo za rukom,ali bice da su u pitanju bile godine
    Znaci,ne mislim da neko moze imati samo lose i samo dobre partnere.Sve zavisi kako se MI postavimo,jer me je uvek fascniralo to,kako se isti ljudi prema razlicitim osobama,razlicito i ophode.Treba zauzeti stav,drzati do sebe,te tako cak i "najgori,pogresan i sl" partner,moze biti pravi (osim u patoloskim slucajevima )

  5. #5

    Birate li stalno pogrešne partnere?

    desavalo se ranije.... nisam umela odmah da procenim osobu i naravno da se vremenom ispostavljalo da pored sebe imam totalno idiota.... ali , eto, godine ucinise svoje...a i iskustvo..sto moje ,sto tudje... sada skrozvidim kroz ljude i oma sve znam o njima
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  6. #6

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Toliko često možemo čuti da je neko naprosto "magnet za budale" da se postavlja pitanje da li ljudi svesno biraju pogrešne partnere ili naprosto nemaju sposobnost procene? Da li postoje neki kriterijumi po kojima birate partnere, iako znate da će se po ko zna koji put ispostaviti da su kriterijumi pogrešni, ili vam se neko jednostavno dopadne, pa tek kasnije kroz upoznavanje shvatate da je "još jedna u nizu pogrešnih osoba"?
    Nista od toga,dal zbog moje licne procjene ili neceg drugog ali nikada nisam imala probleme ovog tipa...
    Svi su bili sasvim ok,stavise extra ali pogresni u nekom drugom smislusto ih danas cini bivsima...

    No sto se tice teme,ovde bi se moja naj drugarica super uklopila...
    Uvek pogresni,ima detektor za likove koji zive u snovima,sebicne gadove,lazljivce i da dalje ne nabrajam...
    Zasto uvek takvi,pada na romantiku
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  7. #7

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Svi su bili sasvim ok,stavise extra ali pogresni u nekom drugom smislusto ih danas cini bivsima...
    Da, i ja smatram da su svi koji su mi dirnuli u srce bili ekstra. A kasnije se ispostavilo da smo jednostavno samo još jedna pogrešna kombinacija.
    Ali, ma kako bili ekstra (i ma kako sam ja ekstra ) čini mi se da stalno biram ulogu u nekim pogrešnim kombinacijama.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da, i ja smatram da su svi koji su mi dirnuli u srce bili ekstra. A kasnije se ispostavilo da smo jednostavno samo još jedna pogrešna kombinacija.
    Ali, ma kako bili ekstra (i ma kako sam ja ekstra ) čini mi se da stalno biram ulogu u nekim pogrešnim kombinacijama.
    Mislim da si me pogresno razumela,moji bivsi su bivsi zato sto vise nisam bila zaljubljena,zato sto im je falilo i ono nesto trece...Svake se veze s osmehom setim i svakog od njih,pa i kad se sretnemo tu je korektan odnos...Jednostavno nikada nisam birala pogresne decke u tom smislu da se kajem sto sam pruzila priliku...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  9. #9

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da si me pogresno razumela,moji bivsi su bivsi zato sto vise nisam bila zaljubljena,zato sto im je falilo i ono nesto trece...Svake se veze s osmehom setim i svakog od njih,pa i kad se sretnemo tu je korektan odnos...Jednostavno nikada nisam birala pogresne decke u tom smislu da se kajem sto sam pruzila priliku...
    Mislim da nisi ni ti mene razumela. Zaista smatram da su moji bivši extra ljudi, uvek ću ih smatrati delom sebe, svog života. Veze sa njima su doprinele da ja budem upravo ovakva kakva sam. Ti ljudi su me otvorili, oplemenili, probudili, davali mi se i dozvolili da se i ja njima dajem. Nikako ne bih sebi dozvolila da žalim što sam bila sa njima.
    To što kažem da su to bile neke pogrešne kombinacije govorim zbog onog nepopravljivog romantika u meni. Činjenica je da su bivši, da nije trajalo, da se završilo.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da nisi ni ti mene razumela. Zaista smatram da su moji bivši extra ljudi, uvek ću ih smatrati delom sebe, svog života. Veze sa njima su doprinele da ja budem upravo ovakva kakva sam. Ti ljudi su me otvorili, oplemenili, probudili, davali mi se i dozvolili da se i ja njima dajem. Nikako ne bih sebi dozvolila da žalim što sam bila sa njima.
    To što kažem da su to bile neke pogrešne kombinacije govorim zbog onog nepopravljivog romantika u meni. Činjenica je da su bivši, da nije trajalo, da se završilo.
    Bas tako se i ja osecam,ja nisam tebe razumela
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #11

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Pa, biće da jesam birala pogrešne, čim više nisu tu , ili sam ja bila pogrešna, pa nisam umela da izbalansiram, ili mi sve to nije dovoljno značilo da bih se trudila da balansiram, ili je vreme bilo pogrešno a mi savršen spoj (ma šta ovo značilo), uh, ma ne znam, to pravo - pogrešno, ko to i gde svodi bilanse, da mi je da gvrinem...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #12

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Ja sam jedno vreme sebe tešila da sam magnet za budale, a onda sam shvatila da sam sama uvek birala neke komplikovane situacije, tipove koji ne znaju šta bi, koji mi se u startu ne sviđaju u potpunosti... Mislim da je činjenica da sam našla Šašu puka slučajnost, po principu "I ćorava koka ubode neko zrno" (mrtva sam ozbiljna ).
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  13. #13

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Biras nekoga na osnovu necega sto ti se kod te osobe svidi! Nesto ti se svidi, na neki nacin te zainteresuje...U tom trenutku ti prija, mislis da postoji potencijal za nesto ozbiljnije...vreme pokaze da to nije slucaj...i tu se veze obicno zavrse...to ne znaci da je izbor bio pogresan...ja bar tako mislim...sa bivsim devojkama sam proveo neke prelepe trenutke...divna putovanja...stekao lepe uspomene...i nije mi zao...niti to vreme smatram izgubljenim...naprotiv...

    ...opet citat..."Da sam sve druge voleo tamnom stranom srca. Shtedeci se.
    Ucheci se kako cu najbolje voleti nju. Kada je konacno nadjem."

    A Ona Prava...eh...u nju sam zaljubljen godinama...samo je jos nisam upoznao...ne znam kako se zove...sta sapuce dok spava...da li voli jagode...da li je malo kad je probude...ali znam da postoji...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  14. #14

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Ja, definitivno, jesam magnet za budale...

    Ali to ne znači da stalno biram pogrešne...tj ja biram prave...
    koji nekim čudom, u međuvremenu od biranja do zaborava, postaju pogrešni
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  15. #15

    Odgovor: Birate li stalno pogrešne partnere?

    Ma ja sam ta. Ne znam da li je pogresan, ali ne valja to sto radim.
    Samo sebe patim. I naravno, najveca greska, petljam se sa bivsim momkom.

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da ponovo birate
    Autor Mish u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 12.09.2019, 21:52
  2. Knjiga kojoj se stalno vraćam
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 11.09.2019, 18:10
  3. Da li treba stalno pitati:Zasto?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.03.2016, 21:43
  4. Pogrešna predvidjanja
    Autor Goga u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.09.2010, 00:23
  5. Pogrešno čuli, pogrešno otpevali
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 22.03.2010, 13:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •