Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku? - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 90
  1. #16

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    ...podržao bih izgradnju romskog naselje u vašem komšiluku...

  2. #17

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Razumela Isahara
    Moje sestre dečko je rom, extremno pedantan i uredan kao i svo njegovo društvo. Studira i prati sve tokove , od muzičkih i filmskih pa do kulinarskih - sjajno kuva..elem, nisu svi isti..
    civilizacijske norme su za mene stepen ljudskosti i humanosti (dodje mu na isto), nikako tehnološki napredak
    Draga Isahara konacno smo se do neke mjere razumjeli Naravno da nisu swi isti i da i u romskoj populaciji postoji ljudi koji su pedantni i uredni.Takvi ljudi,poput decka twoje sestre koji su emancipowani ne ziwe u getu.Inace uopsteno nisam zagowornik getoizacije bilo da se radi o romskoj ili bilo kojoj drugoj.
    Ma, zeno bozja ti kao da nikada nisi widjela romsko naselje!JAD,TUGA I CEMER!
    A sanitarna katastrofa to se podrazumijewa! Samo mi nemoj reci jos da bi i ziwjela u romskom naselju!

  3. #18

    Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Malopre videh to pitanje na B92...na prvu loptu, pomislio sam: da, bez problema.
    Pa ako mislimo na istu emisiju, diskusija se vodila u smeru premestanja Roma koji zive u Karton sitiju u Ovču...Ako bi to premestanje značilo, bukvalno, premestanje jednog nehigijenskog naselja na neku drugu teritoriju apsolutno se ne slazem...A ako bi to značilo omogućiti tim ljudima normalne uslove za život, onda se slazem...

  4. #19

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Naravno
    kad se preselim u Egipat
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #20

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    ja takoreci vec imam jedno omanje naselje sa romima u blizini svoje kuce..vecinom su to fini,kulturni ljudi sa kojima sam u sasvim normalnim odnosima..dosta ljudi ima predrasude o njima da su prljavi i neobrazovani ali to uopste nije tacno sto dokazuje moj komsija-rom koji jedan od boljih stomatologa u gradu..a on je mozda kulturniji od nekolicine nepigmentiranih..
    uzivaj u zivotu
    iskoristi sve sto ti pruza
    i nikada se nemoj kajati

  6. #21

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Naravno,u komšiluku već imam omanje naselje u pitanju je jedna kuća,i jedna porodica,ali ih ima 17-oro,i nikome ne smetaju niti njima neko smeta,žive ljudi svoj život kako znaju i umeju,bore se kao i svi ostali za parče hleba i to je to.
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #22

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Malopre videh to pitanje na B92...na prvu loptu, pomislio sam: da, bez problema.

    Pa sam josh malo razmislio. Pa sam se pokolebao. Pa mi je pred ochima zaigrala slika divne, chiste i tihe romske dechice, njihov uredan stil zivota, nesklonost ka pozajmljivanju tudjih stvari i slichno.

    Najiskrenije: ne, ne bih voleo da mi budu komshije, ako vec mogu da biram.


    Vi?
    Kakve gluposti

    Kada je i gde u Srbiji gradjeno "Romsko naselje" ? To bi znacilo ponizenje,
    getoizacija jedne nacionalnosti.
    Ni u rasistickim SAD, zemlji koja je samo malo manje rasisticka od Srbije, takozvani "Projects" (stambene zgrade za siromasne) nisu gradjene samo za
    Afro-amerikance.
    Ti bi ("kad bi mogao da biras") verovatno elegantno resio pitanje Roma
    istrebljenjem kroz ubistvo i proterivanje, jel' tako ?

    piter

  8. #23

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Stvarno, pitanje deluje k'o ŠalaMala.
    Prvi put čujem da se negde "gradi naselje za Rome".

    Osim ovih individualnih BILDera i državnih-bumbara-DILbera
    - danas se teško može videti da iko igde išta gradi,
    a kamoli - n a s e l j e !

    I ... znam da me niko nikada to neće pitati, pa o tome neću ni da razmišljam.

    A plus i nisam rasista ... ... pa mi je sve jedno.
    Svako ima svoje mesto pod kapom nebeskom.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #24

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Ne, naravno. Kao što nisam ni za gradnju tzv. izbegličkih i ostalih naselja koncipiranih po etničkom principu...

    Problem Roma i njihovo istinsko uključivanje u sve sfere građanskog života u Srbiji je puno složeniji i zahteva od države, ali i od svih ans ponaosob drugačiji pristup svemu tome...

    Poučen prethodnim iskustvima i događajima (brojni izbori) sve mi ovo deluje pomalo licemerno, jer se Romi (ali ne samo oni, već i ostale marginalne grupe) prečesto koriste za jeftini marketing i pored formalno humanog cilja akcije...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #25

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Da li bih podržao izgradnju romskog naselja u mom komšilluku?
    tj. da li bih podržao da mi se u susedstvu izgradi blok ili naselje socijalnih stanova

    Naravno
    baš se nešto razmišljam da prihvatim ponudu i budem komšija Draganu Djilasu
    čuo sam da će prvo da se gradi u njegovom komšiluku
    Podržavam, tako treba, ličnim primerom pokazati a ne kao neki što jedno pričaju, drugo misle, a rade nešto sasvim treće.


    Naravno da je prvi deo posta šala... ne bih ja njega za komšiju (Djilasa) Rome da, al' ne na taj način. Poznajem dosta kućevnih cigana, sa nekima sam rastao, igrao klikera kao klinac, nekima su čak i moji kumovali... nisam imao problema. Završavala su deca školu, porodice im nisu bile toliko mnogobrojne kao što je to slučaj sa porodicama koje žive u "kartonskim naseljima"
    Kao što je već navodjeno u nekim od prošlih postova, njihovim ponovnim skupljanjem na jedno mesto se ništa ne postiže... samo će se vratiti starom načinu života. Živeće kao što su i dosada živeli jer svi oko njih žive tako.
    Sa komšilukom gde deca redovno pohadjaju školu, gde dinar ne dolazi samo od skupljanja sekundarnih sirovina i socijalne pomoći, sa komšilukom koji materijalno stoji bolje od njih pa je u stanju ponekada i materijalno da pomogne bi imali mnogo više izgleda da se uključe u društvo.

  11. #26

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Kakve gluposti

    Kada je i gde u Srbiji gradjeno "Romsko naselje" ? To bi znacilo ponizenje,
    getoizacija jedne nacionalnosti.
    Ni u rasistickim SAD, zemlji koja je samo malo manje rasisticka od Srbije, takozvani "Projects" (stambene zgrade za siromasne) nisu gradjene samo za
    Afro-amerikance.
    Ti bi ("kad bi mogao da biras") verovatno elegantno resio pitanje Roma
    istrebljenjem kroz ubistvo i proterivanje, jel' tako ?

    piter
    Kad smo vec kod gluposti, ona prosto zrachi iz tvog posta, i bode mi ochi, pa cu morati da trepnem (trep!), a onda da krenem sa prichom: vidi "genije", sve ovo shto si napisao je totalni promashaj teme. Ajde sad probaj da izbacish sve shto imash u svojoj "pametnoj" glavici i koncentrishesh se na jednostavan odgovor na pitanje: da ili ne? Ako je "ne", zashto "ne", ako je "da", zashto "da"?

    Ili je sve to previshe komplikovano za tvoj nabubreli mozgitj?



    nepotrebanibezvezanpotpis

  12. #27

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ne, naravno. Kao što nisam ni za gradnju tzv. izbegličkih i ostalih naselja koncipiranih po etničkom principu...

    Problem Roma i njihovo istinsko uključivanje u sve sfere građanskog života u Srbiji je puno složeniji i zahteva od države, ali i od svih ans ponaosob drugačiji pristup svemu tome...

    Poučen prethodnim iskustvima i događajima (brojni izbori) sve mi ovo deluje pomalo licemerno, jer se Romi (ali ne samo oni, već i ostale marginalne grupe) prečesto koriste za jeftini marketing i pored formalno humanog cilja akcije...
    Slažem se u potpunosti sa ovim komentom Memento-a.

    Individualno naseljavanje.. zašto da ne? Ne bi mi smetalo da moj komšija bude bilo koje druge nacionalnosti.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  13. #28

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Svakako da bih podržala bilo kakvu pomoć koja bi se pružila tom jadnom i, bez njihove konkretne kolektivne krivice, omalovaženom i obespravljenom narodu.
    Zar iko može pomisliti da ne zaslužuju bolje i humanije uslove života?
    Tačno je, žive kako žive u kartonskom naselju i opiru se preseljenju. A, zašto? Očigledno zato što su ljudi protiv da im Cigani dođu u komšiluk i što bi se smeštanjem svih u određeni prostor osećali kao u getu (zar im nije bilo dosta logora za vreme Hitlera).
    Njima se moraju obezbediti bolji uslovi života nego što ih sada imaju u kartonskom naselju ispod Gazele. Treba to videti. Užas!!! A nisu oni krivi što su tu sebi stvorili dom. Pa, država nije obezbedila stanove ni istaknutim naučnim radnicima, umetnicima, sportistima, i drugim zaslužnim građanima, i šta onda pričamo o ciganima.
    Poznajem mnogo Cigana. Žive u različitim uslovima, neki u stanovima, neki po rupama. Ne razlikuju se po pitanju shvatanja životnih obaveza i morala. Rade svi, da bi izdržavali svoje porodice. Neki u preduzećima, a neki u kontejnerima. Ali, rade, ne kradu, ne otimaju. Zarađuju.
    Možda su i pošteniji od mnogih drugih, koji bi ti iz očiju uzeli.
    I zašto ne prihvatiti te ljude u svom okruženju? Prihvatali smo razne manjine, izbeglice (od kojih nam dosta njih nije donelo ništa dobro), strance od koje-kuda. Zašto se opirati i protiviti pomoći ljudima koji su samo malo krivi za svoju sudbinu?
    Ne budimo sebični, i mi smo odnekud došli u ovaj Beograd koji je imao starosedeoce koji su nas prihvatili. Rado ili ne, uglavnom, mi smo tu.
    Zapravo, najveći protivnici i jesu oni koji su u Beogradu došljaci, koji u njemu nemaju svoje korene. Jer, pravi Beograđani su širokogrudi, gostoljubivi, humani. Oni primaju svakoga u svoju sredinu.
    Zato, budimo humani, i Cigani su ljudi kao i mi, ali im nije svima data prilika da se dokažu. Oni koji su je imali, dokazali su se (visoko obrazovani, profesori, doktori nauka, cenjeni službenici, pesnici, novinari i dr.).
    Ne treba ih odbacivati, već pružiti priliku svima. Sudeći po njihovom mentalitetu i karakteru, neće zaboraviti našu dobrotu i razumevanje.

  14. #29

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Pomogao bih im koliko je u mojoj moći, ali tu akciju ne bi podržao.

  15. #30

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Ne ponosim se što će moj odgovor biti odričan, ali znam da se njihov mentalni sklop ne bi promenio prelaskom u komforne kuće.
    ...il smo samo tu zbog ravnotee među zvezdama...

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  2. Istorija naselja u Banatu
    Autor itebejac u forumu Banat
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.06.2013, 22:05
  3. Darwin od danas i na vashem forumu
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 18:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •