Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku? - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 90
  1. #61

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Izem ti ja društvo u kome se jedna grupa ljudi anketira o tome da li njima prija da im u njihove velelepne krajeve priđe neka druga grupa ljudi. Pa to nije getoizacija, to je mnogo jadnije od toga. Čime smo stekli pravo da budemo anketirani a ne oni na koje se anketa odnosi? Time što smo beli i mirišljavi? Živela prava i slobode građana. Živeo divan mirišljavi svet u kome živimo. Ura za sve nas.

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih imao ništa protiv da u mojoj okolini izgrade romsko naselje, ukoliko bi se
    doselili samo oni članovi romske zajednice koji su ...stomatolozi, mehaničari, novinari, hemičari, lekari, pekari, poljoprivrednici, strugari, stolari, baletani, učitelji,
    štampari, programeri, parketaši, moleri, arhitekte, elektroničari, frizeri, arheolozi,
    geolozi, piloti, gumari....itd. To bi verovatno bilo izuzetno malo naselje.
    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Podržavam, i dodajem još jedno zanimanje koje si (omaškom, verujem) zaboravio:

    šahisti.
    Jer svi smo mi (oni koji nismo cigani ili bar nismo obojeni njihovim bojama) visko obrazovani, elitni, čisti, čestiti, ne krademo ne lažemo, ne smrdimo i tako redom.... Verujem da na dedinju sve sam čestit i pošten svet živi kao i u elitnim novosadskim naseljima, i svim ostalim elitnim delovima sveta.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #62

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Ne, ne bih.
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  3. #63

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Sve sto si napisao je tacno ...ali postoji i "druga strana medalje"

    Cekam ja na kasi u supermarketu IDEA a ispred mene jedan ciga tvojih godina i sve ok on lepo placa sta je kupio kad ce njemu kasirka "mrtva ladna": sta imas u torbi ? (kao prvo treba da mu persira i da ima 20 a covek ima najmanje 40 jer je on musterija) on joj odgovara: nemam nista sta ti je mori imam novino sto sam gu kupijo na trafiku" e onda sam morao da predjem na drugu kasu da ne gubim vreme dok se utvrdi da li je ukrao novinu i na kraju se utvrdilo da je nije ukrao ali poenta ove price je da sam ja ispostovan kao gospodin uz dobar dan i prijatno + mi je persirano a njemu nit su persirali nit su ga ispostovali a + su ga okrivili da je ukrao novinu koju nije ukrao kao sto vec napisah u tekstu.
    Da li bi ti menjao svoje prvilegije za njihove ?
    Ja ne bih. (sta mi znaci da idem konjem na posao/kod drugara ako ce me svi ismevati jer sam ciga koji smrdi i krade)


    - Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku ?
    - Ne, ne bih.

    Ipak bilo kako bilo ja ne bih podrzao izgradnju romskog naselja ne zato sto sam rasista jer nisam i ne mrzim ja njih (Rome) nego ne volim kad neko nije uredan i kada smrdi to je sve a u drugi plan to sto su u vecini slucajeva izuzetno prosti.
    Dodao bih samo da postoje izuzeci i cigani/romi koji su na nivou gospodina/gospodje u pravom smislu te reci.
    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Kakav momak Ja se ubijem pisajuci a on u par reci napise poentu cele situacije ?! Skidam kapu odusevio si me brate Egzo ! Svaka ti cast !
    bas si sve uzeo u obzir, potpuno se slazem..)))
    dreamhunter...

  4. #64

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Sve sto si napisao je tacno ...ali postoji i "druga strana medalje"

    Cekam ja na kasi u supermarketu IDEA a ispred mene jedan ciga tvojih godina i sve ok on lepo placa sta je kupio kad ce njemu kasirka "mrtva ladna": sta imas u torbi ? (kao prvo treba da mu persira i da ima 20 a covek ima najmanje 40 jer je on musterija) on joj odgovara: nemam nista sta ti je mori imam novino sto sam gu kupijo na trafiku" e onda sam morao da predjem na drugu kasu da ne gubim vreme dok se utvrdi da li je ukrao novinu i na kraju se utvrdilo da je nije ukrao ali poenta ove price je da sam ja ispostovan kao gospodin uz dobar dan i prijatno + mi je persirano a njemu nit su persirali nit su ga ispostovali a + su ga okrivili da je ukrao novinu koju nije ukrao kao sto vec napisah u tekstu.
    Da li bi ti menjao svoje prvilegije za njihove ?
    Ja ne bih. (sta mi znaci da idem konjem na posao/kod drugara ako ce me svi ismevati jer sam ciga koji smrdi i krade)


    - Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku ?
    - Ne, ne bih.

    Ipak bilo kako bilo ja ne bih podrzao izgradnju romskog naselja ne zato sto sam rasista jer nisam i ne mrzim ja njih (Rome) nego ne volim kad neko nije uredan i kada smrdi to je sve a u drugi plan to sto su u vecini slucajeva izuzetno prosti.
    Dodao bih samo da postoje izuzeci i cigani/romi koji su na nivou gospodina/gospodje u pravom smislu te reci.
    Pricam samo konkretno o nelegalno useljenim stranim drzavljanima koji su ovde vec 2. generacija ...
    To s kasirkom je druga prica ' popizdela od lopova redom i svih njihovih fazona ...
    I ne samo o Romima ... vec i o onima koji ovde zive skoro 20 godina i ne mogu da nauce Srpski (ekavski)
    pa ne zelim jednostavno da mi se u rodjenoj drzavi za koju sam krvario namecu tudji obicaji ...
    volim svoje dete i boricu se za njega kao sto se oni bore za njihovu pa usput klepaju sta stignu i otimaju od nas cutljivih ...
    mogli bi ovako do ujutru ...
    ne jos jednom
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #65

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Tretirati Rome kao ružne, prljave, zle i ko zna kave spodobe, na jedan uskogrud način van ukupnog društvenog konteksta i uslova zbog kojih je njihov položaj takav kakav je, više govori o nama samima, našim predrasudama, iracionalnim i netolerantnim karakteristikama i našoj anticivilizacijskoj crti...

    Romi, niti su jedini, niti najveći krivci za svoj sadašnji položaj. Vekovna rasistička politika i negativan odnos prema njima su bitno doprineli njihovom getoiziranju, izolaciji i svrstavanju na same margine društvenih događanja...

    Glavni krivac za njihov sadašnji položaj je vlast. Ova sadašnja verovatno i ponajmanje, ali njoj je palo u nasleđe rešavanje i ovog vrućeg pitanja, koje se ne može rešiti ni lako, ni brzo ni nikada do kraja. Znači, rešavanje problema Roma je daleko širi i kompleksiji od izgradnje jednog ili nijenivažno koliko naselja.

    Njih treba integrisati instrumentima države uz pomoć samih Roma. Širokom akcijom društva. Edukacijom. Uvesti ih u matične knjige, izdati im dokumente, vakcinisati, pelcovati, školovati, zapošljavati.... Nemojte mi reći da Romi ne vide civilizacijske prednosti i da vole da su neokupani, nepismeni, promrzli, polugladni, bolesni, da umiru u proseku sa 40-tak godina...

    Trebamo im pružiti poštenu šansu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #66

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    cigani su sami doprineli toj svojoj reputaciji.to da su neobrazovani su sami krivi a ne sistem jer je sitem je jednak za sve ali oni ne uche ogromna vecina njih i ne zavrshi osnovnu shkolu a kamol fakultet i kako onda mozhemo da ih integrisemo u drustvooni su sami odabrali put kojim ce ici chast izuzecimaajd zaposli ga davaj mu platu ali ne ponovo chast izuzecima oni bi leba bez motike i kako onda da ne zhive u tim barakama

  7. #67

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Ne bi se slozio time da su cigani sami doprineli svom polozaju, oni nemaju znanje i sposobnost da se izdignu iznad svoje bede. Bez aktivne potpore drzave, nece ni moci. Drzava im moze smanjiti natalitet jedino povecanjem ziotnog standarda, programima za edukaciju, resocijalizacijom i utapanjem u savremeno drustvo.
    Deo tog programa je i podizanje naselja za njih ili omogucavanje resenje stambenog pitanja u urbanim sredinama. Treba znati da je takav pokusaj socijalistickog sistema propao jer oni nisu imali svest da sacuvaju dobijeno, te dobivene kuce su rasturili za manje od godinu dana.

    Zalagati se protiv njihovog naselja a pri tome pravo naseljavanja raznih drugih doseljenika i izbeglica opravdavati je krajnje licemerno.

    I samo da napomenem, nijedno naselje ne zeli ni deponiju smeca, ni nuklearku u svojoj okolini, pa ni rome. Medjutim ukoliko naselje dobija sredstva da tu neprijatnost istrpi, te takva sredstva moze upotrebiti za podizanje licnog standarda, to ce i prihvatiti.
    Logicno je da se moraju naci budzetska sredstva za ``obestecenje`` stanovnika u ciju okolinu dolaze romi i strasti ce se smiriti.

    Naravno, mora poceti energicna resocijalizacija, uz obezbedjenje radnih mesta glavama porodice i aktivno ucesce policije u odvracanju od svakog pokusaja kriminala i zagadjenja okoline!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #68

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Ko ce zaposliti roma?
    Na koliko mesta treba da zakucaju da pitaju za posao?
    Njihovo ponasanje je i odbrana od drustva. Pokusaj prezivljavanja, prilagodjenja.
    Ne moze neko da se vlada nasim normama, kada to nikada video nije. Nekad si imao armiju, gde su bar muskarci nesto i naucili. Sada nemaju nista. U proseku zive manje od 50 godina...
    Oni koji uspeju da se iscupaju, itekako se trude da budu nalik nama...
    Oni koji uspeju!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #69

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    cigani su sami doprineli toj svojoj reputaciji.to da su neobrazovani su sami krivi a ne sistem jer je sitem je jednak za sve
    Ti govoriš o zemlji Srbiji?Neće biti da si u pravu kada kažeš da je sistem jednak za sve,jer prosto nije.

    Ne zameri ali i što se njihove reputacije tiče,doprinele su naše predrasude,kojih ima i ovde na forumu,a ne u RL.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ko ce zaposliti roma?
    Niko.Kao što se da primetiti,većina ih ne želi ni u svom komšiluku,nažalost.

  10. #70

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Ti govoriš o zemlji Srbiji?Neće biti da si u pravu kada kažeš da je sistem jednak za sve,jer prosto nije.

    Ne zameri ali i što se njihove reputacije tiče,doprinele su naše predrasude,kojih ima i ovde na forumu,a ne u RL.



    .
    svestan sam na shta mislish.mislijo sam na obrazovni svi imamo pravo da pohadjam shkolu jelteovi drugi imaju dve klase tajkune i nas obichne smrtnike
    sad nemoj ti meni zameritioni da su okupani,chisti,poshteni i da pohadjaju shkolu ja ne bi imao predrasudu o njima jer za predrasude ne bi bilo razloga

  11. #71

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Wikipedia:

    Rasizam se odnosi na verovanja i praksu kod kojih se smatra da postoje urođene i karakteristične razlike između određenih grupa ljudskih bića koje se mogu meriti hijerarhijski. Posledica rasizma je socijalna, politička i ekonomska prednost jedne grupe ljudi u odnosu na drugu.

    Rasizam odvaja grupe ljudi na osnovu njihove rase, sa namerom sagledavanja jedne rase kao važnije i bolje od drugih. Verovanje da su osobine i karakter pojedinaca povezani sa njihovom rasom, nije obavezno rasizam, jer to ne znači da se jedna rasa smatra boljom od drugih. Čim postoji verovanje da je jedna rasa superiorna nad ostalim rasama, takvo ponašanje se može nazvati rasizmom. Davanje ili oduzimanje privilegija na osnovu rase se zove rasna diskriminacija.


    Nije teško u gorenavedenoj definiciji uočiti suštinske stavove nekih postova na ovoj temi. Dakle, nije problem samo u Romima, već pre svega u našoj državi (kada kažem ovo ne mislim samo na današnji trenutak već decenije i decenije u nazad), u nama samima i našim predrasudama...

    Tvrditi da su Romi uvek Romi i da kao takvi ne mogu bez krađe, da budu čisti, itd. i da im je, eto, država sve svoje mogućnosti stavila na raspolaganje, a oni neće pa neće, je jednostavno netačno. To je toliko vidljivo da ja jednostavno ne mogu da verujem da u našoj Vojvodini u kojoj svi toliko volimo da se hvalimo njenom nekom emancipovanošću, širokom dušom, multietničnošću, multikultularnošću, multikonfesionalnošću etc, postoje čak i u naznakama tako tvrdokorna mišljenja i pomeranja u identifikaciji evidentnog problema koji se zove položaj Roma...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #72

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    svestan sam na shta mislish.mislijo sam na obrazovni svi imamo pravo da pohadjam shkolu jelteovi drugi imaju dve klase tajkune i nas obichne smrtnike
    sad nemoj ti meni zameritioni da su okupani,chisti,poshteni i da pohadjaju shkolu ja ne bi imao predrasudu o njima jer za predrasude ne bi bilo razloga
    Razumeli smo se svakako,imamo svi pravo na pohađamo školu,ali nemamo svi jednake uslove.

    Ne zameram ništa naprotiv...osim što ću dodati da su mnogi "bledoliki",uprkos tome što su okupani i mirišu,veći "cigani" od njih samih .

  13. #73

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Mislim da se udaljavamo od same teme. Pocinjemo vise da naginjemo postovima o rasizmu i ja tebi kravu, ti meni zenu, a to nije ono sto je autor kao temu zamislio.
    Mish je to jako lepo rekla, ne treba ih stavljati po naseljima, odvajati kao zigosane samo zbog toga sto su Romi, treba ih ukljuciti u drustvo, a to je ono sto nama nedostaje. Smejemo se njihovom govoru, a ne gledamo kako da im pomognemo.
    Kaze biter:
    Ne bi se slozio time da su cigani sami doprineli svom polozaju, oni nemaju znanje i sposobnost da se izdignu iznad svoje bede.
    Znaci, tako gledano, mi treba njima da pomognemo da se ukljuce u drustvo i da ne budu deo predrasude da su svi oni musavi, prljavi, lopovi i bitange, jer nisu. Teze im je da budu socijalizovani zato sto im mi, koji je l' predstavljamo civilizovanu sredinu, ne dopustamo. Ali, nerado priznajem, dosta je veliki broj onih koji ce se osloniti samo na socijalnu pomoc i deciji dodatak.
    Nema 'leba bez motike, verujem da je to kljuc svega.
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #74

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    ...
    sad nemoj ti meni zameritioni da su okupani,chisti,poshteni i da pohadjaju shkolu ja ne bi imao predrasudu o njima jer za predrasude ne bi bilo razloga
    Predrasude su iracionalna kategorija i one nikada i nemaju racionalne razloge. Zato se i zovu predrasude, jer bukvalo znače da prethode rasuđivanju, odnosno pameti...

    Nego, vratite se temi o romskom naselju u vašem komšiluku. Da, ili ne. Svako proizvoljno kvalikofanje Roma kao etničke zajednice i off komentari biće brisani...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #75

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Ja bih sve koji uzimaju učešća na ovoj temi još jednom podsetila da je na forumu jezik mržnje zabranjen. Iznesite svoje mišljenje, ali ne jezikom mržnje. U suprotnom, svaki takav post na ovoj temi ubuduće će biti brisan.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 16:31
  2. Istorija naselja u Banatu
    Autor itebejac u forumu Banat
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.06.2013, 21:05
  3. Darwin od danas i na vashem forumu
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 17:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •