Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku? - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 90
  1. #46

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    ...jedni neće Romiće, drugi neće hommiće, treći neće legalizovane qrviće, četvrti neće Čankiće Likiće, peti neće EUriće ...

    pa šta oće..(mo) ?!

    Neznam za ostale...ali evo ja recimo hoću da imam oko sebe mirnu, urednu okolinu
    da mogu mirno preći kod komšije na kafu bez da zaključavam vrata i kapiju.
    Hoću da ostavljam otklučan auto noću u dvorištu. Hoću da se od novca koji dajem za porez, izgrađuje i ulepšava ovaj svet a ne da se od njega hrane oni koji ga uništavaju. Kada se šetam gradom hoću da mi se smeše uredni ljudi koji me ne spopadaju iz neobjašnjivih razloga, da im dajem novac. Voleo bih da mogu izneti
    kantu za đubre na ulicu onim danima kada odnose smeće, a da mi neko ne pretura po kanti i pola đubreta raspe po trotoaru.
    Voleo bih da pošaljem dete u školu i tako da se vrati kući, a da mu niko nije oteo
    peretonicu, mp3 ili telefon. Voleo bih da imam osećaj da živim u jednoj
    civilizaciji koja ide napred, radom i zalaganjem svakog pojedinca.



    A sada što se tiče pitanja...

    Nebih imao ništa protiv da u mojoj okolini izgrade romsko naselje, ukoliko bi se
    doselili samo oni članovi romske zajednice koji su ...stomatolozi, mehaničari, novinari, hemičari, lekari, pekari, poljoprivrednici, strugari, stolari, baletani, učitelji,
    štampari, programeri, parketaši, moleri, arhitekte, elektroničari, frizeri, arheolozi,
    geolozi, piloti, gumari....itd. To bi verovatno bilo izuzetno malo naselje.

  2. #47

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku

    A sada što se tiče pitanja...

    Nebih imao ništa protiv da u mojoj okolini izgrade romsko naselje, ukoliko bi se
    doselili samo oni članovi romske zajednice koji su ...stomatolozi, mehaničari, novinari, hemičari, lekari, pekari, poljoprivrednici, strugari, stolari, baletani, učitelji,
    štampari, programeri, parketaši, moleri, arhitekte, elektroničari, frizeri, arheolozi,
    geolozi, piloti, gumari....itd. To bi verovatno bilo izuzetno malo naselje.
    Podržavam, i dodajem još jedno zanimanje koje si (omaškom, verujem) zaboravio:

    šahisti.


  3. #48

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Neznam za ostale...ali evo ja recimo hoću da imam oko sebe mirnu, urednu okolinu
    da mogu mirno preći kod komšije na kafu bez da zaključavam vrata i kapiju.
    Hoću da ostavljam otklučan auto noću u dvorištu. Hoću da se od novca koji dajem za porez, izgrađuje i ulepšava ovaj svet a ne da se od njega hrane oni koji ga uništavaju. Kada se šetam gradom hoću da mi se smeše uredni ljudi koji me ne spopadaju iz neobjašnjivih razloga, da im dajem novac. Voleo bih da mogu izneti
    kantu za đubre na ulicu onim danima kada odnose smeće, a da mi neko ne pretura po kanti i pola đubreta raspe po trotoaru.
    Voleo bih da pošaljem dete u školu i tako da se vrati kući, a da mu niko nije oteo
    peretonicu, mp3 ili telefon. Voleo bih da imam osećaj da živim u jednoj
    civilizaciji koja ide napred, radom i zalaganjem svakog pojedinca.

    'Oću i ja 'oću i ja ... a gde to ima ... ?

    il' trebaM samo da "pojachaM" maštu

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #49

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Ne bih imala nista protiv da se u moj komsiluk doseli neka romska porodica,
    prava romska porodica, ali sam protiv njihovog naseljavanja.

    Znate, mi svi imamo neku sliku o Romima.
    Ja prva.Nekad davno sam poznavala jednu divnu romsku porodicu.
    Razlikovali su se od nas ostalih samo po obicajima i naglasku, onom specificnom za Rome.Bili su to predivni ljudi,veseljaci velikog srca.
    I to je moj prvi i poslednji susret sa Romima, kulturnim ...
    Sve ostale koje sam sretala i vidjala u prolazu nisu ni nalik.
    Kad sam procitala ovu temu,ugledala sam ispred sebe sliku neuglednih dvorista,
    kartona i gvozdjuruje.
    Zasto?U blizini najlon pijace se nalazi jedno omalo Romsko naselje upravo ovakvo.
    Deca musava i neuredna, ves rasiren preko gomila smeca,vatra na sredini njih milion oko te vatre, polupijanih ...

    Ne zelim to u svom komsiluku, ne zelim to u svojoj blizini.
    Mozda nehumano, ali ja zelim( sto je Uriel naveo) da mirno spavam, da ne strepim da li mogu mirno, recimo u jedan sat nocu da se vratim peske ulicom, kroz koju slobodno koracam godinama.
    Zao mi je, mozda nisu svi Romi takvi, mozda sam ja sretala samo pogresne, ali
    daleko im lepa kuca.

  5. #50

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Da..........jedva bi docekala,mislim bolje Romi nego siptari.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  6. #51

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Da..........jedva bi docekala,mislim bolje Romi nego siptari.
    Predrasude su cudo
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #52

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    da.
    dreamhunter...

  8. #53

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih podržala izgradnju romskog naselja. Ne bih jer ove ljude volim i cenim, i ne smatram da ih treba staviti u okvire "naselja". To mi nekako liči na getoizaciju, a samim tim i na neku vrstu diskriminacije.
    Ono što smatram da jeste potrebno to je podržati njihovo potpuno uključenje u društvo. I izgraditi im bolja mesta za život, ali ne u getoima, nego svuda.
    Mislim da je poenta upravo u uključivanju u društvo, ali isto tako mislim da je to težak zadatak..

    u selu u kom radim postoji puno romskih porodica, ali to su oni "kućevni", što bi rekli moji Sremci..ljudi koji rade, čisti, uredni, deca idu u školu..razlikuju su se samo po tamnijem tenu i onom njihovom simpatičnom naglasku..ali isto tako srećem gomilu njih koji te spopadaju na svakom koraku proseći..i ne znaš da li je gore da samo prođeš ili da im daš nešto..ako prođeš, znaju ponekad da budu i agresivni, a ako im daš, svaki sledeći put očekuju više..i više..a vrlo često dođu i na kuću..
    oni su od rođenja naučeni tako da žive i to je jako teško iskoreniti..a znam jer sam pokušala..u par navrata sam tim mladim ljudima nudila posao, a zauzvrat sam dobila samo neprijatnosti..međutim i pored neprijatnosti, želela sam da saznam zašto ne žele da rade i radom zarade za život, a odgovor je bio sličan..lenjost, bežanje od obaveza, navika da se tako živi..

    zato sam protiv da se prave bilo kakva naselja za njih, gde mogu udruženo da gaje te svoje ukorenjene loše navike..volela bih da se uklope u naš način života i žive civilizovano, a videla sam da mogu..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #54

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Uopšte mi nebi smetalo...pa bilo koje boje ili nacije. Imam ja dosta iskustva sa romima različita, ali su dotaknuta tankom niti -ista. U moj komšiluk se doselila romska porodica pre par godina, mladi ljudi -civilizovani, deca im idu u školu, vredni, marljivi i kulturni. Od mene na par km su bile romske barake koje su preuređene u tople domove, struja i voda su uvedeni u naselje...sreći nema kraja, rade ljudi, javljaju se na ulici...ima njih par što dolaze zbog raznog posla kod mene kući...ma sve je za 5, nema nasilja...treba im dati šansu i pustiti ih da žive, nisu oni krivi što su rođeni druge boje kože i što su siromašni...svi bi mi želeli da imamo jedno "cigansko", a to je njihova "cigansko vesela duša"...dajte priliku ljudima da žive i da uživaju u životu...pružite im ruku prijateljstva i spasa...postavite sebe u situaciju da živite od nečijih ostataka hrane bačenih u kontejner deleći sa svim tim psima lutalicama...i onda još naiđete na razne odgovore...ne, ne, ne, oni i trebaju da žive u kućama od kartona i na -20 da se smrzavaju i da jedu ono što je naš pas oglabao, da nose naše iznošene stvari...ne njima ne treba dati priliku da žive ugodan život kao mi, jer oni su ipak cigani....kako prosto razmišljanje i kako su sitne i siromašne duše razmišljanja takvog

  10. #55

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Mislim da pre svega treba razgraniciti stvari malo - t.j ko sto rece neko nece u te kuce ziveti doktori nauka i lekari.
    U naselju gde sam odrasla ima romskih porodica i nisu podeljeni, t.r getoizirani u posebnim reonima. Nikad nismo imali probleme. Kod mojih jos uvek vrata od garaze su po ceo dan otvorena, a kucna se zakljucavaju samo za spavanje. Ta deca su isla sa nama u skolu. Jedan od njih je najbolji drug mog muza i kad je dosao letos iz Njemacke sa prodicom, druzili smo nekoliko dana. Bili smo da se setamo, otisli kod njegovih rodjaka kuci , moje dete se igralo sa njihovom decicom i jelo na isti astal...
    Nemam predrasuda i ne smetaju mi, ovakvi ljudi koji se trude da nesto postignu u zivotu. Nikad ne bih poddrzala ukoliko treba da im se oduzmu domovi i dobiju novi, da to bude u jednom nasleju, da budu getoizirani.

    Ali na perifiriji grada, na nekoliko mesta zive Romi (cergari) - neoprani, pitace, kradu, od jutra do mraka pale neke vatre od svega i svacega, pa sve smrdi... Dolaze na vrata, das im hleb i nesto za jelo, odbijaju i iskljucivo traze pare. Bio pokusaj da se izgradi naselje u kojem ce ziveti oni koji su najzagrozeniji, koji bukvalno zive na ulici. I koliko god zvucalo bezvece i surovo, koliko god neko tvrdio da je to getoizacija, nije u pravu. Pre svega zbog toga sto oni nemaju svoje kuce, nemaju mesto na kojem im se moze sagraditi kuca, tako da ovo resenje je bilo najbolje za njih. Ali dzaba...unistili barake totalno. Ocupali instalaciju, polomili prozore, pokvarili cesme, uzeli sto moze da se ponese i sad stoje tako prazne barake...
    Izvinjavam se, ali ovakvo nesto necu u svom komisluku!
    Poruku je izmenio Bombica, 07.04.2009 u 17:00 Razlog: slovce


  11. #56

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Vidim da mi je prethodni post izbrisan (kao i obino) ...
    jbg ja nemam mişljenje dokone militave domaice
    Zapitajte se prvo odakle svi ti ciganu u centru naşeg i vaşeg grada ...
    odkud to da su muslimani ?
    kako bi reagovali vi da ja napravim kuu u Dunavskom parku ???
    Tako su poeli i Şiptri da se useljavaju pa dobişe Kosovo ...
    Ovi nemaju line karte a ja moram da je imam !
    İmam manje prava i MORAM da plaam porez
    nemam dan Srba a posebno ne Crnogoraca
    ma ni vee a ne dan
    ne mogu s konjem u centar grada ...
    ne smem da pravim djubre oko zgrade ...
    ma dajte mi prava bar kolko imaju cigani pa da se osetim poştovanim ovekom od strane ove drzave !
    E za şta sam se ja borio i moja pokojna baba partizanka
    P.S.
    sve ovo su razlozi zaşto ih ne zelim u komşiluku
    a volim Egipane u Egiptu , Kineze u Kini i Srbe u Srbiji
    i zato bi radje da imam krematorijum pored kue nego cigana za komşiju
    Ko je za jednu voznjicu

  12. #57

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Sve sto si napisao je tacno ...ali postoji i "druga strana medalje"

    Cekam ja na kasi u supermarketu IDEA a ispred mene jedan ciga tvojih godina i sve ok on lepo placa sta je kupio kad ce njemu kasirka "mrtva ladna": sta imas u torbi ? (kao prvo treba da mu persira i da ima 20 a covek ima najmanje 40 jer je on musterija) on joj odgovara: nemam nista sta ti je mori imam novino sto sam gu kupijo na trafiku" e onda sam morao da predjem na drugu kasu da ne gubim vreme dok se utvrdi da li je ukrao novinu i na kraju se utvrdilo da je nije ukrao ali poenta ove price je da sam ja ispostovan kao gospodin uz dobar dan i prijatno + mi je persirano a njemu nit su persirali nit su ga ispostovali a + su ga okrivili da je ukrao novinu koju nije ukrao kao sto vec napisah u tekstu.
    Da li bi ti menjao svoje prvilegije za njihove ?
    Ja ne bih. (sta mi znaci da idem konjem na posao/kod drugara ako ce me svi ismevati jer sam ciga koji smrdi i krade)


    - Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku ?
    - Ne, ne bih.

    Ipak bilo kako bilo ja ne bih podrzao izgradnju romskog naselja ne zato sto sam rasista jer nisam i ne mrzim ja njih (Rome) nego ne volim kad neko nije uredan i kada smrdi to je sve a u drugi plan to sto su u vecini slucajeva izuzetno prosti.
    Dodao bih samo da postoje izuzeci i cigani/romi koji su na nivou gospodina/gospodje u pravom smislu te reci.
    Poruku je izmenio memento, 07.04.2009 u 21:04 Razlog: Nepotrebno citiran prethodni post.

  13. #58

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    u potpunosti se slazhem sa kalom

  14. #59

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    narawno da ne treba da ziwe tamo dje ziwe,ali oni imaju drugaciji koncept ziwota i drugaciji pogled na swijet,koji je totalno suprotan nekim ciwilizacijskim normama..ali glawni problem je sto oni ne zele da se uklope u te neke normalne ziwotne tokowe,a ta njihowa specificnost(nehigijena) je toliko extremna,da time umanjuje njihowu integraciju u sawremeno drustwo..
    znachi,zbog toga NE

  15. #60

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    narawno da ne treba da ziwe tamo dje ziwe,ali oni imaju drugaciji koncept ziwota i drugaciji pogled na swijet,koji je totalno suprotan nekim ciwilizacijskim normama..ali glawni problem je sto oni ne zele da se uklope u te neke normalne ziwotne tokowe,a ta njihowa specificnost(nehigijena) je toliko extremna,da time umanjuje njihowu integraciju u sawremeno drustwo..

    znachi,zbog toga NE
    Kakav momak Ja se ubijem pisajuci a on u par reci napise poentu cele situacije ?! Skidam kapu odusevio si me brate Egzo ! Svaka ti cast !

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  2. Istorija naselja u Banatu
    Autor itebejac u forumu Banat
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.06.2013, 22:05
  3. Darwin od danas i na vashem forumu
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 18:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •