Stomatološki pregled dece
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Stomatološki pregled dece

    Danas sam bubicu vodila prvi put kod zubara.
    Nema problema sa zubima, svi su zdravi i jaki.
    Želela sam svakako da mi to potvrdi i stomatolog a i da se Daki upozna sa 'doktorom za zube'.
    Danima pre odlaska smo razgovarali, o svemu, šta sve ima u ordinaciji, šta se radi tamo, kako se pregledaju zubi, šta se radi kada neki zub nije zdrav.Trudila sam se da mu objasnim sve na najjednostavniji način, da razume a da ga pri tome ništa ne slažem.
    Dok smo čekali red devojčica koja je bila pre njega je počela da viče i plače u ordinaciji.Tako su sve moje priče zamalo pale u vodu!
    Došao je i njegov red.
    Upoznao se sa doktorkom i tehničarkom.Doktorka je vrlo mlada i rekla bih da jaaaako dobro ume da se izbori sa strahom svojih pacijenata.
    Problem je nastao kada je pokušala da mu stavi u usta ogledalce, tako da sam i ja morala da zevam i da me on pregleda itd.
    Na kraju je sve ispalo kako treba.
    Upitana za način održavanja higijene i zdravlja bubicinih zuba rekla sam joj:
    -da je prvu četkicu dobio sa 4 meseca kada su mu nikli prvi zubi
    -da svakodnevno pere zube više puta
    -da pije dosta mleka
    -da nije ljubitelj slatkiša
    Nalaz: svi zubi su zdravi.Nadalje treba da nastavi da pere zubiće bar dva puta dnevno i kontrole na godinu dana.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  2. #2

    Odgovor: Stomatološki pregled dece

    Ja sam moje momke vodila proletos prvi put kod zubarke. Mislim da je bitno da prvi put idu kod zubara dok nemaju nikakvih problema, da bi se upoznali i razumeli šta radi zubarka. Kontrolni pregled je prošao sa obojicom ok, vozali su se gore-dole na stolici, na malom ogledalcetu se ogledali i sve što ih je interesovalo, zubarka im je strpljivo odgovarala.

    Sledeći put kada smo posetili zubarku bilo je u vreme klimanja prvih, mlečnih zubića. I to je prošlo sasvim dobro, bez suza i nećkanja. Izvađene zubiće čuvamo i ponosni smo na njih, jer to znači da rastemo...

  3. #3

    Odgovor: Stomatološki pregled dece

    odlična tema!

    na žalost, jako je malo razvijena navika da se deca od najranijeg detinjstva vode kod stomatologa..obično decu prvi put dovode kad zaboli zubić i onda je naravno prvi susret stresan i deci za ceo život ostaje strah od zubara..

    a tek pranje zuba, uh!
    velika većina dece uopšte ne zna da pravilno opere zube i tu bi trebali roditelji da pripomognu, ali prvo bi trebali i oni da nauče pravilno da peru zube jer mi iskustvo govori da neverovatno mali broj ljudi to zna zaista da odradi onako kako treba..

    kažu da bebama treba početi sa pranjem zuba čim nikne prvi zub, ali retko koja beba će to da dozvoli..zato mislim da je u periodu od otprilike godinu i po dana vreme da se počne sa navikavanjem na četkicu.. u početku bez paste, dok dete ne nauči da ispljune, a kasnije uzeti neku dečju pastu sa omiljenim ukusom i prati zubiće..
    najvažnije je oprati zubiće uveče, pred spavanje i posle toga nema ni jela ni pića i zubići su čisti i zdravi celu noć..isto tako je važno da roditelji pomažu detetu oko pranja zuba i to tamo do neke šeste, sedme godine jer dete do tog perioda ne može samo pravilno da opere zubiće..

    prvi odlazak kod stomatologa je najbolje uraditi sa dve i po, tri godine..da se dete upozna sa ordinacijom, da vidi šta se tu radi, da se provoza malo na stolici, da se upozna sa instrumentima..

    i naravno, kao i u svemu, tako i u ovom deci treba dati lični primer..
    ako roditelji vode računa o zdravlju svojih usta i zuba, tu naviku će preneti i na decu..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #4

    Odgovor: Stomatološki pregled dece

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    kažu da bebama treba početi sa pranjem zuba čim nikne prvi zub, ali retko koja beba će to da dozvoli..zato mislim da je u periodu od otprilike godinu i po dana vreme da se počne sa navikavanjem na četkicu..

    Daki je dobio svoju prvu četkicu sa 4 meseca kada su mu nikla prva 4 zubića (inače su mu svi zubići izbijali po 4 a ne po 2). Naravno da nisam ni pokušavala ja da mu perem tek iznikle zube.Četkicu sam davala njemu u ruku, a on je u tom periodu svakako sve što bi mu došlo pod ruku stavljao usta, tako da kada je postao svestan sveta oko sebe četkica za zube već bila nešto za šta se podrazumevalo da se stavlja u usta.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  5. #5

    Odgovor: Stomatološki pregled dece

    ma lako se oni navikavaju na stvari koje susreću svaki dan..ali bitnije je navići ih čemu to služi i da upotreba bude pravilna i u pravo vreme..najvažnije uveče, pred spavanje....i svakodnevno..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #6

    Odgovor: Stomatološki pregled dece

    Uz svadju i ucene svako jutro peremo zube, ali srećom juče je mališa bio kod stomatologa i svi su mu zubići zdravi i bez karijesa, bogu hvala. Imamo jedno vadjenje korekcije radi i uz malo nošenja proteze, sve će biti ok.
    Valjda mu je to dovoljan motiv da svakog dana zna da MORA da opere zube
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Slične teme

  1. Pregled dojki
    Autor jovuk u forumu Zdravlje
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 09.12.2011, 23:05
  2. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 09:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •