Žene su jači pol?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37
  1. #1

    Žene su jači pol?

    Ima mišljenja da su žene oduvek bile jači pol u složenim relacijama muško ženskih odnosa (MŽO). Ta shvatanja se baziraju, pre svega, na nekim potpuno novim svojstvima ženke homo sapiensa koja se smatraju jedinstvenim rezultatom evolucije u životinjskom svetu.
    U ta svojstva se smatraju njen kontraverzni izgled, odnosno njena specifična seksualnost, zatim njenu lepota, specifičan govor (kao sredstvo njene dominacije), nedefinisana predstava o ljubavi prema muškarcima, različitost seksualnog motiva u odnosu kakav imaju muškarci itd.

    Te njene osobine ih u interpolnoj borbi u okviru sopstvene vrste čine, ipak, superiornijim u odnosu na muškarce, što i nije tako loše, jer je upravo ta njena nadmoć odlučujuća za prosperitet naše vrste.

    Šta mislite da li su žene zaista nadmoćnije u MŽO od muškaraca? Moje je mišljenje da ako nisu baš nadmoćne, sigurno nisu podređene muškarcima.
    Poruku je izmenio memento, 06.10.2008 u 06:46 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Žene su jači pol?

    kakve god da je sve rasprave zavrşi na k...
    revetu
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #3

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Moje je mišljenje da ako nisu baš nadmoćne, sigurno nisu podređene muškarcima.
    ... slazem se ...
    Hvala svima na porukama koje ste mi pisali na "zid". Davno me nije bilo na forumu.

  4. #4

    Odgovor: Žene su jači pol?

    "... Pomak prema onim osobinama spoljnog izgleda koje se nazivaju lepotom, uslovljen je dejstvom pogodnih genetskih promena na mozak ženke naše vrste. Ženski mozak je ostvarivao životvorenost uspelih genetskih mutacija, i realizujući ih u praksi, postepeno postajao nezadrživo sadržajniji i sposobniji. Uz podršku već selekcionisanih ženskih specifičnih polnih morfoloških osobenosti, mozak ženke naše vrste stvarao je psihološki stožer ukupne psihologije vrste u okviru koje će muškarac i dalje ostati fizički dominatniji, ali u potpunosti sadržan u femininoj globalnoj psihologiji koja karakteriše našu vrstu. To je evolutivni imperativ koji je bio nespojiv sa bilo kojim drugim izborom kada je u pitanju ljudska vrsta..."
    Poruku je izmenio memento, 07.10.2008 u 11:22 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    14 Odgovor: Žene su jači pol?



    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Šta mislite da li su žene zaista nadmoćnije u MŽO od muškaraca?
    Ima i ovde razlika / podela /.

    Postoje žene:
    - koje misle da su nadmoćne, a nisu,
    - one koje to zaista jesu,
    - one koje mogu da budu, a nisu -
    iz ko zna kojih razloga.

    Moj otac, na primer,
    je onaj koji je nadmoćan,
    koji je i u najtežim situacijama
    reagovao baš onako kako je trebalo.

    Da ne postoji ovaj primer,
    i još nekoliko muškaraca,
    za koje sam sigurna da su bili nadmoćni,
    ne u odnosu prema ženi,
    već prema situaciji u kojoj su se našli,
    sigurno bih odgovorila sa:
    ''Da, žene su jači pol''

    Svakako bih se složila sa tvojim zaključkom:

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Moje je mišljenje da ako nisu baš nadmoćne, sigurno nisu podređene muškarcima.

    Kada malo bolje razmislim

    ''Nadmoćne žene'', ne bi bile to što jesu, da nemaju podršku,
    ''vetar u leđa'', kako kažu već...
    Neophodan je ''reper'',
    koji ih pokreće, a ima ih mnogo...

    Isto važi i za mušku deo ovog Sveta.

    Kao međusobna razmena energije

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #6

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Hipoteza da su žene jači pol, kao što sam već naglasio počiva na njenoj izuzetnoj specifičnosti u čitavom životinjskom svetu.

    Opšti zakoni evolucije su se u jednom trenutku sa neviđenom milošću pozabavili homo sapiensom, tako da je njegova ženka postala neuporedivo najlepša i najpametnija ženka u čitavoj prirodi. Te promene su ticale da se mehanizam seksualnosti vrste potpuno promeni, što je opet dovelo, do neviđenog napretka te iste vrste upravo zahvaljujućim kvalitativnim psihoseksualnim svojstvima ženke kao posledicom njene jedinstvene lepote i superiorne pameti...

    U čemu se sastoji lepota žene u odnosu na ženke ostalih vrsta, odnosno nama srodnih primata?

    Antigravitaciona svojstva živih bića su uticala da je uspravljanjem homo sapiensa na zadnje udova došlo do drastičnih promena našeg izgleda. Ženke su nekako u to vreme izgubile dlake po telu, razvile su im se dojke u polulopte (jedinstvena pojava kod primata i uopšte kod sisara), a dobile su i na takvoj zaobljenosti svojih telesnih oblina, da su postale seksualno privlačne za muškarce tokom 365 dana u godini. Posebno je važno i to što je njihov polni organ upravo zahvaljujući tim promenama uspravljanja homo sapiensa na zadnje udove, u ovom slučaju noge, njen polni organ je dospeo na najskrovitije moguće mesto, nedostupan muškom pogledu. Za razliku od njih, muškarci su doživeli takvu transformaciju pri kojoj je njihov polni organ postao potpuno vidljiv. Pri tom nije nevažno istaći da je osim toga i njihov polni organ postao i najveći među svim primatima, što jasno govori da je ta činjenica vezana za psihologiju muškarca...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Naravno da su nadmocne. to sto nas muskarci smatraju placljivicama i neznim polom, to je zato sto zena tako hoce. zena na taj nacin manipulise. zene su pronicljivije, snalazljivije, vestije i u tom smislu jesu jaci pol. fizicka snaga ipak ostaje muskarcima.

  8. #8

    14 Odgovor: Žene su jači pol?


    mentalno superiornije.
    Mada ne znam koliko će se ostali članovi foruma ''složiti''
    sa mojim subjektivnim mjišljenjem.
    Zato ih izazivam na dvoboj


    Izjasnite se...



    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #9

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat minnie kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da su nadmocne. to sto nas muskarci smatraju placljivicama i neznim polom, to je zato sto zena tako hoce. zena na taj nacin manipulise. zene su pronicljivije, snalazljivije, vestije i u tom smislu jesu jaci pol. fizicka snaga ipak ostaje muskarcima.
    Mislim da ovo u nizu slučajeva može biti i tačno. Međutim, žena crpi svoju statusnu superiornost iz sasvim drugih izvora. A to su njena lepota i njena specifična seksualnost.

    Naime, ženina lepota (koja počiva na već pomenutoj kontroverznosti svoga izgleda) je u evolucijskoj interakciji sa njenim velikim mozgom iznedrila potpunu seksualnost potpuno originalnu u životinjskom svetu, a koja je svojim mehanizmima dovela do neverovatnog razvoja naše vreste.

    O čemu se tu zapravo radi? Pa žena stalno svoji lepim izgledom potiče mužjaka da je osvaja, da joj se udvara, da joj se umiljava ne bi li se seksualno sjedinio sa njom. Dakle, među seksualno aktivnim muškarcima i ženama postoji večita seksualna tenzija priznavali to mi ili ne. Međutim, mužjak nikada ne zna da li će uspeti u tim svojim namerama, jer sigurnog recepta niti šablona da osvoji ženku nema. Tu svoju tenziju on zato usmerava na različita polja ljudske delatnosti kako bi svojom kreativnošću i sposobnošću skrenuo pažnju ženskog pola na sebe. Upravo u toj činjenici i leži i jedan od snažnih potvrda superiornosti ženke homo sapiensa i njenoj nezamenjivoj ulogi u napretku čoveka kao vrste...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Hipoteza da su žene jači pol, kao što sam već naglasio počiva na njenoj izuzetnoj specifičnosti u čitavom životinjskom svetu.
    Gospodo, žene ne pripadaju životinjskom svetu. Da li nas tako doživljavate? Ili nas samo poredite sa ostalim životinjskim svetom?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Antigravitaciona svojstva živih bića su uticala da je uspravljanjem homo sapiensa na zadnje udova došlo do drastičnih promena našeg izgleda. Ženke su nekako u to vreme izgubile dlake po telu, razvile su im se dojke u polulopte (jedinstvena pojava kod primata i uopšte kod sisara), a dobile su i na takvoj zaobljenosti svojih telesnih oblina, da su postale seksualno privlačne za muškarce tokom 365 dana u godini. Posebno je važno i to što je njihov polni organ upravo zahvaljujući tim promenama uspravljanja homo sapiensa na zadnje udove, u ovom slučaju noge, njen polni organ je dospeo na najskrovitije moguće mesto, nedostupan muškom pogledu. Za razliku od njih, muškarci su doživeli takvu transformaciju pri kojoj je njihov polni organ postao potpuno vidljiv. Pri tom nije nevažno istaći da je osim toga i njihov polni organ postao i najveći među svim primatima, što jasno govori da je ta činjenica vezana za psihologiju muškarca...
    U raspravi o polovima pošlo se od mesta i veličine polnih organa.
    Priznajem, nikad na ovaj način nisam razmišljala. Sad sam primorana.
    Kako je jedan ženski "pileći mozak" ovo shvatio?
    Žene se ispraviše. Što ih priroda nije izdepilirala, sada se depiliraju same. Dojkama (koje kao obline nisu skrivene) im se uloptale i time valjda mame muškarce. (Pitanje: Nema napomena vezanih za veličinu ženskih grudi (kao vidljivog dela ženskog tela) dok je veličina (tačnije uvećanje) muškog polnog organa povezano sa psihologijom muškarca. Da li i uvećanje ženskih grudi nešto govori o psihologiji žene?). Istovremeno, one sakriše svoj polni organ te time neprestano golicaju maštu suprotnog bola.
    Nasuprot tome, muškarci se priklonili ideji "što u izlogu-to u radnji" te svoj polni organ načiniše transparentnim (ovaj termin se mnooogo voli u današnje vreme). I naravno, on im se uvećao zahvaljujući psihologiji muškarca (ovaj deo baš ne razumem).
    U igri vidljivo/nevidljivo, OneKojeSkrivajuPolniOrgan dobiše epitet "jačeg" pola.
    Da li to znači da su manipulacijom muške mašte žene dobile epitet jačeg pola?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Gospodo, žene ne pripadaju životinjskom svetu. Da li nas tako doživljavate? Ili nas samo poredite sa ostalim životinjskim svetom?
    Naravno da smo sistematikom životinjskih vrsta i mi deo tog sveta. Sviđalo se to nama ili ne.

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    U raspravi o polovima pošlo se od mesta i veličine polnih organa.
    Priznajem, nikad na ovaj način nisam razmišljala. Sad sam primorana.
    Kako je jedan ženski "pileći mozak" ovo shvatio?
    Žene se ispraviše. Što ih priroda nije izdepilirala, sada se depiliraju same. Dojkama (koje kao obline nisu skrivene) im se uloptale i time valjda mame muškarce. (Pitanje: Nema napomena vezanih za veličinu ženskih grudi (kao vidljivog dela ženskog tela) dok je veličina (tačnije uvećanje) muškog polnog organa povezano sa psihologijom muškarca. Da li i uvećanje ženskih grudi nešto govori o psihologiji žene?). Istovremeno, one sakriše svoj polni organ te time neprestano golicaju maštu suprotnog bola.
    Nasuprot tome, muškarci se priklonili ideji "što u izlogu-to u radnji" te svoj polni organ načiniše transparentnim (ovaj termin se mnooogo voli u današnje vreme). I naravno, on im se uvećao zahvaljujući psihologiji muškarca (ovaj deo baš ne razumem).
    U igri vidljivo/nevidljivo, OneKojeSkrivajuPolniOrgan dobiše epitet "jačeg" pola.
    Da li to znači da su manipulacijom muške mašte žene dobile epitet jačeg pola?
    Seksualnost je jedna složena pojava na koju utiču brojni faktori pa i položaj polnih organa. Evolutivne promene i njihovi uzroci i kao sam smisao takvih promena se stalno ispituju i stalno se dolazi do novih saznanja. Narvno, da mi možemo o svemu imati i svoje mišljenje, pa i o čovekovoj seksualnosti. Međutim, prirodni zakoni se odvijaju nezavisno od onoga šta ko od nas pojedinačno misli.
    Evolucija ne traži naš stav, niti mišljenje, a još manje odobrenje. Ona se odvija tako da našu prilagodljivost pospešuje u najboljem smeru kako bi obezbedili svoj što sigurniji opstanak...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Dobro bre memento mogao si ovo malo i da zakomlikuješ nekim početkom od praistorije
    Sad samo još neko da pomene i Evu

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Moje je mišljenje da ako nisu baš nadmoćne, sigurno nisu podređene muškarcima.
    Hteo si da kažeš da su nadmoćne one žene koje su podredjene muškarcima?

  13. #13

    Odgovor: Žene su jači pol?

    u kom pravcu ide zene ce brzo brzo da budu daleko nadmocnije od muskarca...to mislim zato sto je danasnja zena nezavisna.samopouzdana , energicna, jaka,ostroumna,snalazljivija....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #14

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ima mišljenja da su žene oduvek bile jači pol u složenim relacijama muško ženskih odnosa (MŽO). Ta shvatanja se baziraju, pre svega, na nekim potpuno novim svojstvima ženke homo sapiensa koja se smatraju jedinstvenim rezultatom evolucije u životinjskom svetu.
    U ta svojstva se smatraju njen kontraverzni izgled, odnosno njena specifična seksualnost, zatim njenu lepota, specifičan govor (kao sredstvo njene dominacije), nedefinisana predstava o ljubavi prema muškarcima, različitost seksualnog motiva u odnosu kakav imaju muškarci itd.

    Te njene osobine ih u interpolnoj borbi u okviru sopstvene vrste čine, ipak, superiornijim u odnosu na muškarce, što i nije tako loše, jer je upravo ta njena nadmoć odlučujuća za prosperitet naše vrste.

    Šta mislite da li su žene zaista nadmoćnije u MŽO od muškaraca? Moje je mišljenje da ako nisu baš nadmoćne, sigurno nisu podređene muškarcima.
    Apsolutne neistine, zena je stvorena od muskarca, koji ima xy hromozom.
    Zena je mutacija muskarca. Tako da je sve ustvari muskarac.
    Da budemo precizniji, koristeci terminologiju Biblije " Sve je Otac (Bog) "
    Otac nosi u sebi spermatozoid koji je sin ili cerka, tako da je cerka fizicki - otac, bas kao i sin.

    Opet, nauka je uspela da is kostane srzi zene kreira spermatozoid koji moze da
    oplodi zenu, ali beba ce uvek biti zensko.

    piter

  15. #15

    Odgovor: Žene su jači pol?

    moje mišljenje je da snaga ličnosti nema mnogo veze sa polom..nadmoćnih ima i medju muškarcima i medju ženama, zavisno od karaktera, inteligencije, vaspitanja, načina života i td i td..

    a ta tumačenja ko je od koga postao i kako je tekla evolucija su bar za mene nerealna jer niko od nas nije živeo tada kad se to dešavalo da može pouzdano da nam kaže..sve su predpostavke i nikada nisam volela da se zamaram sa tim..zanimljivo mi je da čujem različita mišljenja na tu temu, ali svako uzimam sa rezervom..možda zato što sam tip čoveka koji veruje samo u ono što vidi svoji očima..

    ponavljam, ovo je samo moje mišljenje..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •