Žene su jači pol? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 37
  1. #16

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Vekovna nerešiva enigma za muškarce je kako da proceni kada je žena spremna za seks i kako ona uopšte shvata sam taj čin seksualnog sjedinjavanja. To proizilazi iz različitog načina funkcionisanja seksualnih motiva muškarca i žene.

    Naime, muškarac poseduje dva seksualna motiva, odnosno taj motiv se manifestuje na dva načina.

    Prvi je motiv za zaštitom. Muškarac brani svoju porodicu, svoj rod, svoje pleme i svoj narod. On ide u rat sa ostalim muškarcima i bore se kako bi zaštitili svoje potomstvo i saplemenike.

    Druga manifestacija muškog seksualnog motiva je motiv za seksualnim sjedinjavanjem. To znači da standardan (da ne kažem normalan) muškarac svaku ženku koju sretne procenjuje kao seksualni objekat. Bez izuzetaka. To je sasvim normalno i ne znači da muškarci skaču na sve što nosu suknju, već se to radi gotovo po automatizmu i uveren sam da muškarci koji ovo čitaju jako dobro znaju o čemu je reč.

    Kod žena postoji samo jedan seksualni motiv, ali znatno složeniji nego što je to kod mužjaka. Naime, taj motiv se uslovno naziva motiv za bioseksualnom vlašću i on proizilazi upravo iz ženine superiornosti u odnosu na muškarca. Pre svega, koliko god muškarci ne razumevali seksualnost žena, toliko žene savršeno znaju kako sve to funkcioniše kod muškaraca. Kada već dođe to tog seksualnog čina (ili više njih), muškarac se bavi sekundarnim problemom i pita se da li je bio tehnički dobar. I tu je priroda išla ženama na ruku. Recimo, muškarcu je nemoguće da sakrije ili simulira svoj orgazam, ali zato žena lako može da ga odglumi. Muškarac, zatim, misli da je za ženu puno važniji sam seksualni čin nego što jeste, nikako ne shvatajući da je žena potpuno zadovoljna tek kada u dubini duše spozna uticaj koji ima na svog mužjaka.

    Naime, upravo taj uticaj koji svaka žena želi ostvariti na svog muškarca je u stvari često ta klackalica uspešne veze. Pošto je u suštini taj motiv kontradiktoran i njegovo potpuno realizovanje je u stvari i početak kraja ljubavi žene prema muškarcu. O čemu se radi? Žena voli muškarca sve dok ga osvaja i potčinjava pod svoju seksualnu vlast. Zato je jako važno, često važnije i od samih tehničkih sposobnosti muškarca kao ljubavnika, to da se muškarac nikada do kraja ne potčini ženinoj seksualnoj vlasti.

    Kako to biva u praksi. Posle seksualnog čina, sledi ženin zahtev, da ne kažem faktura, tipa: „Dragi, mogli bi kupiti nove zavese!“ Naravno, ne moraju to biti samo zavese, niti se kupovati bilo šta, ali neka obaveza već sledi. Taj postupak žene takođe sprovode u idealno vreme po njih, jer je muškarac posle polnog čina potpuno podložan manipulaciji i zaista su retki oni mužjaci koji instiktivno i tada pružaju otpor i ne potčinjavaju se, čak ni u tom slučaju. To je svakako dobro i za njih, ali i njihove žene jer će ženin motiv za ljubavlju i dalje imati uzrok i te veze su obično stabilne i dugotrajne...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #17

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Taj postupak žene takođe sprovode u idealno vreme po njih, jer je muškarac posle polnog čina potpuno podložan manipulaciji i zaista su retki oni mužjaci koji instiktivno i tada pružaju otpor i ne potčinjavaju se, čak ni u tom slučaju.
    Mada i dalje čekam razradu teme da mi se otvore oči, ovo jednostavno moram da prokomentarišem. Pa ako ova manipulacija ima veze sa temom, neću biti off-topic.
    Ne slažem se sa iznetim.
    Muškarac je podložan manipulaciji neposredno pre polnog čina, nikako kasnije. A i tada je ubeđen da zapravo on manipuliše ženom, nikako obrnuto.
    (mislim da poslovica glasi: tvrda q... - meka srca, meka q... - tvrda srca; a da bi se predali manipulacii, potrebno je meko srce, zar ne?)
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Mislim da su muskarci jaci pol, jer u vecini slucajeva oni su ti koji razmisljaju glavom a ne srcem, sto je kod zena uglavnom obrnuto. Zene su te koje se osecaju sigurno i zasticeno pored muskaraca a ne muskarci pored zena ... Jedino sto su zene lukavije pa znaju to da koriste
    ...I am a dreamer and when i wake, you can't break my spirit - it's my dreams you take...

  4. #19

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Kad su oči žene zamagljene suzama... onda je muškarac taj koji ne vidi jasno...

  5. #20

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Vekovna nerešiva enigma za muškarce je kako da proceni kada je žena spremna za seks i kako ona uopšte shvata sam taj čin seksualnog sjedinjavanja. To proizilazi iz različitog načina funkcionisanja seksualnih motiva muškarca i žene.
    Muskarac koji je spreman za seks (ne govorim o silovanju) ce uvek naci zenu koja je spremna za seks.
    Zena koja je uvek spremna za seks se zove nimfomanka, i svi muskarci koji
    imaju zdrav razum, znaju da je jako velika verovatnoca da je takva zena
    zarazena nekom bolestinom koja se prenosi seksom.
    Zene su apsolutno podredjene muskarcu, cak i ako su homoseksualke.
    Svima su poznate zajednice u kojima su dve ili vise zena podredjene jednom muskarcu, gde postoje zajednice gde su dva ili vise muskaraca podredjeni
    jednoj zeni ?

    U kojoj zajednici su zene donosile zakone kojima su se muskarci podredjivali ?

    U mnogim zajednicama zene i dan danas nisu jednake sa muskarcima, a mi ovde pricamo o zenama koje su "jaci pol" ?

    YU piter

  6. #21

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Muskarac koji je spreman za seks (ne govorim o silovanju) ce uvek naci zenu koja je spremna za seks.
    Zena koja je uvek spremna za seks se zove nimfomanka, i svi muskarci koji
    imaju zdrav razum, znaju da je jako velika verovatnoca da je takva zena
    zarazena nekom bolestinom koja se prenosi seksom.
    Zene su apsolutno podredjene muskarcu, cak i ako su homoseksualke.
    Svima su poznate zajednice u kojima su dve ili vise zena podredjene jednom muskarcu, gde postoje zajednice gde su dva ili vise muskaraca podredjeni
    jednoj zeni ?

    U kojoj zajednici su zene donosile zakone kojima su se muskarci podredjivali ?

    U mnogim zajednicama zene i dan danas nisu jednake sa muskarcima, a mi ovde pricamo o zenama koje su "jaci pol" ?

    YU piter
    Po mom skromnom mišljenju, a uz uvažavanje autora gorecitiranog posta, mislim da autor ipak nije pogodio temu i da je bez obzira na njegov kosmički talenat za optšta kosmogonijska i iz njih izvedenih pitanja, a naročite seksa, trebao da pročita postove postavljača teme, ili knjigu Planeta žena, koja tretira ovu problematiku na jedan zanimljiv i originalan način pa tek onda da se ovako seriozno uključi na ovu temu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #22

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Nema u tvom postu nikakvog uvazavanja, nego bledi pokusaj vredjanja.
    Ja nikom ne govorim sta da cita, ili sta da radi uopste, i to se zove uvazavanje.
    Naveo sam cinjenice zbog kojih zena nije jaci pol u bilo kojem obliku i formi.
    Sta tu dalje ima da se prica ?

    YUpiter
    Poruku je izmenio Goga, 19.12.2008 u 19:45 Razlog: citat...

  8. #23

    14 Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Sta tu dalje ima da se prica ?

    YUpiter
    Ništa!
    Hajde sada lepo pročitaj svoje postove od početka do kraja.
    Interesantma je pojava da si ti uvek u pravu.
    Izvini, imaju li ostali članovi pravo na svoje mišljenje?
    Spominješ uvažavanje, onda se ponašaj u skladu sa tim.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #24

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Nema u tvom postu nikakvog uvazavanja, nego bledi pokusaj vredjanja.
    Ja nikom ne govorim sta da cita, ili sta da radi uopste, i to se zove uvazavanje.
    Naveo sam cinjenice zbog kojih zena nije jaci pol u bilo kojem obliku i formi.
    Sta tu dalje ima da se prica ?

    YUpiter
    Ne, ti ne navodiš činjenice, već iskazuješ svoja mišljenja u uvernju da je nešto činjenica, kao što to činimo i svi mi ostali. I pored elastičnosti na ovom forumu u iznošenju svojih stavova, ipak trebe pogledati bar uvodni post i shvatiti šta je tema, bez obzira kako svako od nas doživljava sebe, ako već pominješ uvažavanje. Odnosno, ja mislim da ti baš nikog ovde ne uvažavaš i to ne zato što želiš da nekog povrediš, nego zato što sebe zasta smatraš apsolutnom istinom i počelom svega i svačega, alfu i omegu svega znanja i vlasnika jedinstvene i unikatne tapije za pravovernost i nepogrešivost.

    A što se tiče toga da li su žene jači pol, ili ne, veruj mi da tvoj prethodni post, po mom dubokom uverenju, ni malo nema veze sa realnošću i pominjanje donošenja nekakvih zakona i šta ti ja znam ostalog, nema nikakvog suštinskog uticaja na žensku upotrebu svoje superiorne seksualnosti u odnosu na muškarce...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #25

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Da li mi to ovde generalizujemo stvari?
    Tačno je, poznajem žene koje su spremne da se podrede, potčine, da izgube sebe zarad muškarca.
    Neverovatno, znam i muškarce koji su spremni da se podrede, potčine, i da izgube sebe zarad žene (čak i žena).
    Ne bih se nikako složila da su generalno žene podređene muškarcima (niti muškarci ženama). Naravno, ako sve to raščlanimo, postoje segmenti gde su žene jače, postoje segmenti gde su muškarci jači. Saberemo, plusevi i minusi se potiru.... i generalno su ravnopravni.
    Lično, ne volim da se osećam superiorono u odnosu na muškarca. Ali ni inferiorno. Zapravo, prijaju mi oni koji mi pariraju u životu.

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Zene su apsolutno podredjene muskarcu, cak i ako su homoseksualke.
    Mada su mi nejasni muškarci koji će tvrditi da su žene jači pol (prosto, neprirodno mi je da se muškarac tako olako predaje), muškarci koji pak tvrde da su žene slabije i podređene mi nekako liče na autistične osobe. Možda jednom, ako izađu iz svog sveta, i shvate sa koliko su fenomenalnih žena bili u kontaktu, koliko su neke od njih bile jake, snažne, hrabre,... i toliko nadmožnije od njih. I koliko su se samo potčinjavali tim, fenomenalnim ženama.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #26

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Mada su mi nejasni muškarci koji će tvrditi da su žene jači pol (prosto, neprirodno mi je da se muškarac tako olako predaje), muškarci koji pak tvrde da su žene slabije i podređene mi nekako liče na autistične osobe. Možda jednom, ako izađu iz svog sveta, i shvate sa koliko su fenomenalnih žena bili u kontaktu, koliko su neke od njih bile jake, snažne, hrabre,... i toliko nadmožnije od njih. I koliko su se samo potčinjavali tim, fenomenalnim ženama.
    I meni su donekle nejasne žene koje ne uviđaju svoju stratešku prednost u odnosu na muškarce na nivou vrste i njenog produženja. Dakle, ovde se ne radi o pojedinačnim slučajevima niti nivou brakova i svakodnevnog života. Žene su jači pol zato što su zajvaljujući svojoj ukupnoj seksualnost (podsećam - na nivou vrste, a ne slučaja iz komšiluka, ili prijateljice iz razreda) superiornije u odabiru i poticanju partnera od muškaraca, čime odlučujuće utiču na kvalitet i produženje čovekove vrste...

    Znači, ovo nema veze sa fizičkom snagom, pa čak, odlučujiće, ni sa ženinim statusom i položajem u društvu (tokom svih društvenih ekonomskih formacija koje su nam se dogodile), već sa mehanizmom odabira partnera za seksualni čin u kojem su žene, svakako, superiornije od muškaraca...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #27

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Eto, moj ćureći mozak jednostavno ne može da pitanje jačeg pola veže isključivo za seksualnost.
    I uopše, to isticanje seksualnosti kao komparativne prednosti žena koja je čini jačim polom nekako mi više naginje ka isticanju sposobnosti manipulacije kod žena. A i sa tim se ne mogu složiti, manipulacija nije dokaz jačine.
    Ali, kao što napomenuh u prethodnom postu, nekako ću pre prihvatiti i takav stav muškarca, nego stav o apsolutnoj nadmoći muškaraca. Prosto, autističan mi je.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #28

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Memento ocigledno progurava seksualno orijentisanu temu na forumu filozofije,
    a za tebe koliko ja vidim odnos snaga je 50/50.
    Fenomenalnih, snaznih, jakih, hrabrih zena naravno da ima, izdvojio bih
    Madonu (ciji nisam fan) koja ima najvise broj jedan hitova u istoriji muzike.
    Ali tvrditi da su zene seksualno jace od muskarca je apsolutan apsurd.
    Koliko ima zgodnih zena koje su sa starcima zbog para, a koliko ima mladih
    zgodnih muskaraca koji su sa babama zbog para (ne samo u braku, nego uopste).
    Gde se recimo u Holivudu gde svi imaju para, dva tipa kolju oko jedne zenske ?
    Svaka zenska pocevsi od Miss Sveta pa na dole uvek zavrsi sa tipom koji je
    nije muvao.
    One zenske koje zavrse u krevetu muskarca koji ih je muvao, sigurno ne
    osecaju seksualnu nadmoc.
    Sta tek reci o Arapskom svetu, tamo isto ima zena koje su u funkciji apsolutne
    podanice muskarcima.
    Stvarno mi uopste nije jasan stav muskarca koji zene oseca kao nadmocne
    u bilo kom obliku i formi.

    JUpiter
    Poruku je izmenio Goga, 21.12.2008 u 09:04 Razlog: nema potrebe za citiranjem prethodnog posta

  14. #29

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    ...
    I uopše, to isticanje seksualnosti kao komparativne prednosti žena koja je čini jačim polom nekako mi više naginje ka isticanju sposobnosti manipulacije kod žena. A i sa tim se ne mogu složiti, manipulacija nije dokaz jačine.
    Ali, kao što napomenuh u prethodnom postu, nekako ću pre prihvatiti i takav stav muškarca, nego stav o apsolutnoj nadmoći muškaraca. Prosto, autističan mi je.
    Opštu karakteristiku jednog pola neke vrste ne treba doživljavati ni kao plus ni kao minus, već činjenicu kao takvu. A kad smo kod manipulacije kod seksa nemojmo se lagati. Seks je prečesto predmet manipulacije, što se znalo oduvek, čak i ranije od vremena rimskih vestfalki, preko hrišćanskih redovnca u manastirima, pa sve do dama sa Kaćke petlje, ili Pančevačkog staroga mosta i brojnih drugih prijateljica noći jer je seksualnost i uvek tražena roba...

    Znači, niti su žene šefice, niti muškarci robovi, ali ni i obrnuto. Naše lične sudbine određujemo značajnim delom i mi sami u opštim okvirima, ali evolucija ne zavisi od naših mišljenja, kao ni volje...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #30

    Odgovor: Žene su jači pol?

    Žene su jače samo kada su u ulozi majka-zaštitnica.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •