Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 41
  1. #16

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Biog je Diktator. On nam govori šta da radimo, da bi smo dobili tu milost, i opet čak iako uradimo sve što treba, on bira da li će nam dati tu milost ili ne. Ma da. Da li to ikome zvuči fer ili logično. Bog, ako hoće, može narediti ljudima da ratuju ili čine preljubu, čak iako je on prethodno zapovedio da je to zabranjeno. Bog je licemer. I to od najgore vrste. I sve što on radi, pravda se tinme što je on iznad nas, i da sve to ima neku dobru svrhu. Ne verujem ja u to.
    Strah te je i plašiš se.Plašiš se što si sam,privremen i malen.Tvoj intelekt percepcira pogrešno.Povređen si,osećaš krivicu i strah,kao i potrebu da se braniš i zaštitiš telo.Sve je to što si se odrekao Boga,svoje duše,osećaš se sam i izolovan i bez ljubavi.Sa onim sa čim se tvoj intelekt indetifikuje sa tim počinješ da se braniš.
    Svest ti je samo okrenuta prema telu,udaljio si se od tvog najvećeg umnog vidika i potpuno ga zaboravio,tj.zaboravio svoju dušu,svoje Božanstvo.Zaboravio si ,dakle svoj um,sebe,svoje pravo "Ja".
    Manifestacija Božije namere u tebi,počela je da bude doživljena od tebe na neprirodan i nenormalan način."Cena tog greha je smrt",kaže Biblija.
    Pitaj svoj um,kakva je namera tvog tela,zašta je ovde i čemu mora da služi.
    Smrt nije namera Božija.Namera Božija je besmrtnost.
    Mlad si ,nije ti još dato da upoznaš Božiju milost.
    Želim ti da upoznaš milost Božiju u ljubavi,radosti i miru,i nikako drugačije,jer si ti deo mene i ja sam deo tebe.

  2. #17

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Moja poenta je da, ako chovek uradi razna zlodela, pa se na kraju zivota pokaje, da li on josh uvek treba biti kaznjen za to shto je uradio? Po mom mishljenu, trebalo bi, jer pokajanje to nem oze tek tako da izbrishe, makar bilo i iskreno i pravo.
    To je naša najveća boljka--> stalno gledamo, merimo, merkamo, ocenjujemo, procenjujemo druge....a sebe ne vidimo!
    Ne treba da se opterećuješ tim pitanjima kome i kako će Bog oprostiti i kome i kako će suditi--->Bog je pravedan! Treba da se okreneš sebi i da spoznaš šta je dobro za tebe i tvoju dušu.

    Postoje situacije (već sam govorio/pisao o tome) , a kako nas Bog izveštava--> kada čovek koji čini zlodela zapadne u takvo stanje otupljene savesti (a savest je čulo preko kojeg komuniciramo sa Bogom) , da Bog više ne može da komunicira sa njim. Tada nikakva pokajanja, pozivi i moljenja ne pomažu. Bog ne odgovara i nema oprosta. To stanje se zove "hula na Svetog Duha" !
    Dakle, ne mogu se činiti zlodela ceo život, pa na kraju se pokajati i gotovo. Ne.

    Mogu da oprostim smao osobama kojima zao shto su mi uradile to shto su uradile. Ne moraju da padnu na kolena, ali ako im u ochima i glasu prepoznam da zale zbog toga shto su uradili, oprosticu im. Ostalima, ne mogu da oprostim.
    Eto, sam si odgovorio na sopstvena pitanja

    .narod koji ga je najvishe poshtovao je pretrpeo najvece muke u istoriji chovechanstva. Mislim, naravno na Jevreje. POchev od njihovog robovanja, lutanja po pustinji, ratovanja u bozje ime, pa sve do pokolja u Drugom Svetskom ratu. TO mi nije logichno, ni najmanje. (Naravno, ti cesh sad raci da je to radio da bi ih iskushao i odvojio prave vernike od nevernika, ali opet mi ne zvuchi logichno da muchish nekoga koga volish).
    Kao što rekoh, ne zameram ti neznanje jer još si mlad.
    Kada čitaš Bibliju videćeš da kroz istoriju Izrailjskog naroda postoje periodi potpune pobožnosti, i tada su bili u blagostanju. A postoje i periodi kada su okretali ledja Bogu odbacujući ga bezbožničkim/nemoralnim ponašanjem, i tada su im vremena bila teška.
    Bog je odabrao jevrejski(izrailjski) narod da mu bude prvenac medju ostalim narodima, i da bude videlo svim narodima na planeti, u upoznavanju i širenju Reči Božije....
    Spominješ muke kroz koje je prolazio taj narod, ali zaboravljaš da je taj isti narod izvršio smrtnu kaznu nad svojim Stvoriteljem, taj isti narod je razapeo Božijeg Sina na krst. A koji je mučen u najstrašnijim mukama umro za njihovo sopstveno spasenje!

    Dakle, Bog nikoga nemuči. Čovek je taj koji sam sebe muči i siluje.
    Bog Stvara čoveka, daje mu život, i uspostavlja pravila kako bi taj život normalno funkcionisao, predočava ta pravila čoveku i govori mu da život neće biti dobar i koje su posledice ako se ta osnovna životna pravila ne poštuju. Bog nam govori i kako da se hranimo, kako da osnujemo zajednicu, kakvi treba da budu medjuljudski odnosi, kakvi treba da budu bračni odnosi, odnosi roditelja prema deci i dece prema roditeljima, kako raditi, kako se odmarati. . . . Ali, čovek misli da je pametniji od Boga i ladno odbacuje ta načela u kontextu: -ma šta Bog zna, ja znam bolje - ......I posledice su vidljive i kroz istoriju i danas......bolesti.....ratovi.....razvodi.....svađ e......kriminal.....
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 18.10.2008 u 08:03 Razlog: reč

  3. #18

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Čoveče šta to pričaš ovde?
    Bog kreira grešnike i spasiće samo ove koji danas žive, a sve ostale je pobio ??!?

    Pa kome je Isus pričao i u kom vremenu je živeo? Po tebi ispada da su svi oni koji su prihvatili Hrista još pre 2000 godina, pobijeni !!?? Jer privilegiju na spasenje imaju samo ovi grešnici danas ?!?
    Ne mogu da verujem --> da ovakva razmišljanja i hula uopšte postoje!

    Bog je pravedan! I milostiv je prema svakom grešnom čoveku koji se pokaje i zaiska svim srcem oprost i pomilovanje!
    Pricam da postoji samo jedan fizicki zivot, i jedna fizicka smrt. To se zove realnost, koja proizilazi iz tumacenja Biblijskih metafora i parabola.
    Da li je ostao neko ziv, od tih koji su "prihvatili Hrista" ?
    Bog ne pravi greske, ako ubije, ubio je gresnika, ponovno re-kreiranje od
    prasine u koju se taj gersnik pretvorio bilo bi za Boga ispravljanje greske,
    a Bog ne moze da gresi, jer ne bi bio Bog.

    Za tebe je realnost uzas, a ja koji znam da su sahrane kraj price za sahranjenog, sam lud, ja sam manipulator (posto ja naravno nemam pravo da na nekakvom forumu obrazlozim realnost !) i zato sam ja uzasan.
    Citat sg kaže:
    Neverovatno.
    Kakav rok trajanja?
    Pa nije Carstvo nebesko prehrambeni proizvod pa da ima rok trajanja!
    Ono što ima svoj početak i kraj to je čovekovo bitisanje u grehu, na ovoj planeti. A kada će biti kraj niko ne zna niti treba da zna. Jer Bog da je hteo da to znamo, rekao bi nam kroz Sveta Pisma, kao što nam je objavio kada je bio početak stvaranja. Ono što nam je dalje obljavljeno je da kraj stiže sa Hristovim drugim dolaskom. A tada Isus neće doći kao jagnje, nego kao lav, da se obračuna sa nevaljalstvom, bezbožništvom, lopužama, ubicama, silovateljima, mučiteljima, kurvarima, narkomanima i ostalim ološom ovoga sveta...Dok će pravedni biti apsolutno zaštićeni, zato jer je i Bog naš pravedan!
    Novo Nebo je Isaijino prorocanstvo o coveku koji nece imati pamcenje nicega
    pa i ukljucujuci tvoja vredjanja.
    U civilizovanom svetu se zove prorocanstvo o Novom Nebu, Novoj Zemlji,
    Isaija 65:17-25
    17 " Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "
    Tvoje "Gestapo" metode zastrasivanja vredjanjem i komunisticko/inkvizicijsko "nesmes ti da pricas to sto pricas" su davno prosle i ismejane metode.
    Citat sg kaže:
    Kakav si ti manipulator, nemam reči.
    Neverovatno. Treba da te je sram što činiš to što činiš....stvarno ne znam(znam) koja te to sila vuče i tera da ovako izvrćeš i manipulišeš Isusovim rečima. Užas je jedina reč kojom se opisuje tvoja delatnost.

    citiraču prvo tvoj text, pa zatim rečenicu koja je predhodila :

    (Jovan 11:26)

    26 I nijedan koji živi i veruje mene neće umreti vavek. Veruješ li ovo?


    a rečenica pre :

    (Jovan 11:26)

    25 A Isus joj reče: Ja sam vaskrsenje i život; koji veruje mene ako i umre živeće.

    Dakle? Ako i umre živeće!

    O čemu ti onda ovde pričaš? Da ne kažem neku drugu reč....za pričati.....
    Jovan 11:25 govori o duhovnoj smrti u Hristu, sto znaci cak ako budes verovao u Isusa, pocnes da lazes (umres u Hristu/istini) bices spasen.
    Sto je tvoj slucaj, ti verujes da je Isus ziveo, ubijen, i vaskrso, ali ucis
    druge ljude lazima (kao sto je zivot posle fizicke smrti gresnika)
    stih 26 objasnjava da oni koji zive i vaskrsnu u Hristu/istini, ne mogu
    fizicki da umru (Sto objasnjavaju sva prorocanstva)

    Po tvojoj logici u Otkrovenju 20 uopste nema govora o ljudima koji zive danas,
    posto su sve samo mrtvaci, u prvom delu takozvani "mrtvi pravedni" a
    u drugom vaskrsenju, "mrtvi gresni".

    Kao sto rekoh, vredjas i levo i desno, sto je protiv pravila foruma.

    piter

  4. #19

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Chitao sam bibliju, vishe puta, i nema potrebe za otrovnim sarkazmom.
    Kakav sarkazam ? ja sam ti naveo realnu situaciju koja je prorecena o danu koji ce trajati hiljadu godina (kao u filmu "Dan mrmota") u kojim neki ljudi nece moci da umru, a zivot ce im biti nesnosna patnja, kao sto danas ima ljudi koji hoce da umru, posto nesnosno pate, a ne mogu.
    Eutanazija je "ubistvo iz milosti", i to se nece smeti nigde (danas mozda ima par drzava gde je to legalno) primenjivati.
    Ti ne zvucis kao neko ko vidi Bibliju u realsnosti, ili realnost u Bibliji.

    piter

  5. #20

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Pricam da postoji samo jedan fizicki zivot, i jedna fizicka smrt. To se zove realnost, koja proizilazi iz tumacenja Biblijskih metafora i parabola.
    Da li je ostao neko ziv, od tih koji su "prihvatili Hrista" ?
    Bog ne pravi greske, ako ubije, ubio je gresnika, ponovno re-kreiranje od
    prasine u koju se taj gersnik pretvorio bilo bi za Boga ispravljanje greske,
    a Bog ne moze da gresi, jer ne bi bio Bog.
    Dobro. Postoji jedan ovozemaljski život i jedna fizička smrt.
    Oko čega se sporimo?
    Pa sporimo se oko tvog tumačenja Hristovih poruka o životu i smrti, jer to što ti pričaš nema nikakve veze sa istinom.
    Bog nije čoveka stvorio samo od tela! Da li možeš to da shvatiš/razumeš? Čovek ima i duhovnu komponentu koja je mnogo bitnija od materije zvane telo! Bog može telo da re-kreira-stvori-vaskrsne koliko hoće puta, bez obzira da li je telo sveže mrtvo, polu raspadnuto ili u prah pretvoreno.
    Kako je Isus vaskrsao Lazara?
    četiri dana je Lazar ležao u grobu telesno mrtav. Posle četiri dana dolazi Isus i govori okupljenom narodu oko grobnice da uklone kamen, a sestra Lazareva mu odgovara:-"Nemoj Gospode, Već smrdi; jer su četiri dana kako je umro." - Dakle, usmrdeo se! Isus kaže: -Lazare, izadji napolje- I Lazar izlazi iz grobnice!

    Znači, ako nas je Bog jedanput stvorio, nema nikakvog problema da nas stvori ponovo....I nema tu nikakve greške!

    Za tebe je realnost uzas, a ja koji znam da su sahrane kraj price za sahranjenog, sam lud, ja sam manipulator (posto ja naravno nemam pravo da na nekakvom forumu obrazlozim realnost !) i zato sam ja uzasan.
    Ti znaš šta znaš, a u principu vrlo malo znaš.
    Nisam rekao da si ti užasan...nego tvoja delatnost/priča, konkretno na ovom forumu....Za tebe sam rekao da si manipulator i to ću i dokazati.

    Novo Nebo je Isaijino prorocanstvo o coveku koji nece imati pamcenje nicega
    pa i ukljucujuci tvoja vredjanja.
    U civilizovanom svetu se zove prorocanstvo o Novom Nebu, Novoj Zemlji,
    Isaija 65:17-25
    17 " Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "
    Ako si se našao uvredjen, primi moje iskreno izvinjenje. Ali nemoj očekivati da te tapšem po ramenu za ono što činiš ovde--> jer od tvog (i tebi sličnih) tumačenja, neuki ljudi čine najstrašnije stvari u ime vere i u ime Hrišćanstva, pod okriljem verskog fanatizma. Zbog toga trpi ono istinito Hristovo učenje.

    Da vidimo tvoju manipulaciju opet:
    -"i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti." - A to znači: Onaj koji je primio Hrista u ovome životu i dobio oprost greha--> gresi će biti zaboravljeni i stari čovek se više neće spominjati (od starog čoveka nanovo je rodjen novi čovek u Hristu) jer novi čovek ima život večni na novoj zemlj, sa novim nebom, u zajednici sa Bogom.

    Dakle, ne radi se o amneziji, nego o novom(starom) čoveku koji neće više grešiti, a prošli - oprošteni - gresi neće mu se nabijati na nos....da se ovako izrazim/crtam radi lakšeg razumevanja

    Tvoje "Gestapo" metode zastrasivanja vredjanjem i komunisticko/inkvizicijsko "nesmes ti da pricas to sto pricas" su davno prosle i ismejane metode.
    Molim?

    Jovan 11:25 govori o duhovnoj smrti u Hristu, sto znaci cak ako budes verovao u Isusa, pocnes da lazes (umres u Hristu/istini) bices spasen.
    Sto je tvoj slucaj, ti verujes da je Isus ziveo, ubijen, i vaskrso, ali ucis
    druge ljude lazima (kao sto je zivot posle fizicke smrti gresnika)
    stih 26 objasnjava da oni koji zive i vaskrsnu u Hristu/istini, ne mogu
    fizicki da umru (Sto objasnjavaju sva prorocanstva)
    Ponoviću opet: Telo umire a duh živi i vrača se Bogu davaocu života!
    Pa kad nas Gospod ponovo telesno stvori/vaskrsne, duh se vraća u telo i nastupa večni život!
    Dakle, tek posle vaskrsenja čovek večno živi.



    21 Onda reče Marta Isusu: Gospode! Da si Ti bio ovde ne bi moj brat umro.

    22 A i sad znam da šta zaišteš u Boga daće ti Bog.

    23 Isus joj reče: Brat će tvoj ustati.

    24 Marta Mu reče: Znam da će ustati o vaskrsenju, u poslednji dan.

    25 A Isus joj reče: Ja sam vaskrsenje i život; koji veruje mene ako i umre živeće.
    26 I nijedan koji živi i veruje mene neće umreti vavek. Veruješ li ovo?

    (Jovan 11:21-26)



    14 I blago će ti biti što ti oni ne mogu vratiti; nego će ti se vratiti o vaskrsenju pravednih.
    (Luka 14:14)



    24 Zaista, zaista vam kažem: Ko moju reč sluša i veruje Onome koji je mene poslao, ima život večni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.

    25 Zaista, zaista vam kažem: Ide čas i već je nastao, kad će mrtvi čuti glas Sina Božijeg, i čuvši oživeti.

    26 Jer kao što Otac ima život u sebi, tako dade i Sinu da ima život u sebi;

    27 I dade Mu vlast da i sud čini, jer je Sin čovečiji.

    28 Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,

    29 I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda.



    (Jovan 5:24-29)

    38 Jer siđoh s neba ne da činim volju svoju, nego volju Oca koji me posla.

    39 A ovo je volja Oca koji me posla da od onog što mi dade ništa ne izgubim, nego da ga vaskrsnem u poslednji dan.

    40 A ovo je volja Onog koji me posla da svaki koji vidi Sina i veruje Ga ima život večni; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan.


    (Jovan 6:38-40)


    1 A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi.

    2 I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni.

    3 I razumni će se sjati kao svetlost nebeska, i koji mnoge privedoše k pravdi, kao zvezde vazda i doveka.

    4 A ti Danilo zatvori ove reči i zapečati ovu knjigu do poslednjeg vremena; mnogi će pretraživati, i znanje će se umnožiti.


    (Danilo 12:1-4)


    13 Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nadu;

    14 Jer ako verujemo da Isus umre i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s Njim.

    15 Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.

    16 Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;

    17 A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.


    (1 Sol. 4:13-17)


    Piter vrda:
    Po tvojoj logici u Otkrovenju 20 uopste nema govora o ljudima koji zive danas,
    posto su sve samo mrtvaci, u prvom delu takozvani "mrtvi pravedni" a
    u drugom vaskrsenju, "mrtvi gresni".
    Moja logika ima veze samo sa onim šta Biblija kaže, a kaže:

    17 A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.


    Dakle?
    Ko vrda levo desno i obmanjuje?

  6. #21

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Kakav sarkazam ? ja sam ti naveo realnu situaciju koja je prorecena o danu koji ce trajati hiljadu godina (kao u filmu "Dan mrmota") u kojim neki ljudi nece moci da umru, a zivot ce im biti nesnosna patnja, kao sto danas ima ljudi koji hoce da umru, posto nesnosno pate, a ne mogu.
    Eutanazija je "ubistvo iz milosti", i to se nece smeti nigde (danas mozda ima par drzava gde je to legalno) primenjivati.
    Ti ne zvucis kao neko ko vidi Bibliju u realsnosti, ili realnost u Bibliji.

    piter
    Mislio sam da si vernik, pa da me sabijash sarkazmom, a ti si bio ozbiljan!

    @Ser_goggsy : Kako sam ja razumeo Otkrovenje, mi umiremo, i do smo mrtvi, nas tehnički nema, jer je duša povezana s telom, i ne živi bez tela. Pa, kad Hrist ponovo dodje, svi će vaskrsnuti, i svima će se suditi, pa će jedni ići u pakao, a ostali će ostati u Raju na Zemlji gde će vladati Bog. Ali opet, pitanje je, da li će greh biti moguć u tom novom carstvu, jer će ljudi i dalje biti ljudi, i kao bi im bog oduzeo sposobnost da greše, oduzeo bi im slobodnu volju, na čemu se zasniva cela bogočovečanska zajednica. Zar ne?

    I zaista imash Gestapo metode, tu se slazem s Dzu piterom. "Pazi u kom kontekstu pominješ ime Božje" i slične rečenice zaista zvuče čudno. Pričaš nevernicima da poštuju boga, i još im blago pretiš...
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  7. #22

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Mislio sam da si vernik, pa da me sabijash sarkazmom, a ti si bio ozbiljan!

    @Ser_goggsy : Kako sam ja razumeo Otkrovenje, mi umiremo, i do smo mrtvi, nas tehnički nema, jer je duša povezana s telom, i ne živi bez tela. Pa, kad Hrist ponovo dodje, svi će vaskrsnuti, i svima će se suditi, pa će jedni ići u pakao, a ostali će ostati u Raju na Zemlji gde će vladati Bog. Ali opet, pitanje je, da li će greh biti moguć u tom novom carstvu, jer će ljudi i dalje biti ljudi, i kao bi im bog oduzeo sposobnost da greše, oduzeo bi im slobodnu volju, na čemu se zasniva cela bogočovečanska zajednica. Zar ne?

    I zaista imash Gestapo metode, tu se slazem s Dzu piterom. "Pazi u kom kontekstu pominješ ime Božje" i slične rečenice zaista zvuče čudno. Pričaš nevernicima da poštuju boga, i još im blago pretiš...
    "Sve ti je na volju,ali ti nije sve na korist!"...ne preti Gogsy,preti Bog...kao sto roditelj ponekad izgrdi i kazni sopstvenu decu,i Bog isto tako cini sa svojom....mislis da ce ti gresi proci nekaznjeno?!...."Verujte u Boga,jer ako na kraju ispadne da On ne postoji-nista necete izgubiti,a ako ispadne da postoji-onda ste u gadnom problemu!"....vekovima ljudi pricaju i proucavaju Boziju silu,i samo mogu malo,vrlo malo da naslute njegovu velicinu i snagu...a milenijumima pokusavaju da saznaju ko je On."Nije Bog poslao Turke zato sto ih voli,vec da nas kazni za grehe i ,opomene!"
    Poruku je izmenio felix, 18.10.2008 u 15:43

  8. #23

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    @Ser_goggsy :
    Čemu @ ispred mog nicka?
    aludiraš na nešto ili ti je zadrhtao prst prilikom kuckanja pa se omaklo?


    Gunsi kaže:
    Kako sam ja razumeo Otkrovenje.........
    Nisi dobro razumeo, sedi jedan......čitaj ponovo, sve ispočetka



  9. #24

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Čemu @ ispred mog nicka?
    aludiraš na nešto ili ti je zadrhtao prst prilikom kuckanja pa se omaklo?
    Ne, to je znak koji ce chita kao "at" i označava da pričam tebi. Forumske gluposti koje pokupih.

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Nisi dobro razumeo, sedi jedan......čitaj ponovo, sve ispočetka
    A, otkud znaš da si ti dobro razumeo? Kako iko može da zna da je baš on razumeo kako treba? To je pravo pitanje.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  10. #25

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    A, otkud znaš da si ti dobro razumeo? Kako iko može da zna da je baš on razumeo kako treba? To je pravo pitanje.
    Zato što čitam onako kako piše i ne izvrćem stvari. Sa druge strane otkrivenje Jovanovo je napisano tako da mi možemo videti kakav će biti "sudnji dan" a ne i kada će biti! U tome je razlika. Mnogi "tumači" su "protumačili" i proricali kada će biti poslednji dan i Hristov drugi dolazak, ali to niko ne zna i ne treba da zna. Jer sam Isus je rekao: -Doći ću kao što lupež dolazi noću- ... Dakle , kada se najmanje budemo nadali On će doći.....

    Ali sad smo otišli Off .... terma je: "Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga"



  11. #26

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Zato što čitam onako kako piše i ne izvrćem stvari. Sa druge strane otkrivenje Jovanovo je napisano tako da mi možemo videti kakav će biti "sudnji dan" a ne i kada će biti! U tome je razlika. Mnogi "tumači" su "protumačili" i proricali kada će biti poslednji dan i Hristov drugi dolazak, ali to niko ne zna i ne treba da zna. Jer sam Isus je rekao: -Doći ću kao što lupež dolazi noću- ... Dakle , kada se najmanje budemo nadali On će doći.....
    ALi ipak, u tome je problem. Svako misli da je njegovo tumačenje biblije ono pravo. Jehovini svedoci sve u njoj shvataju bukvalno, i eto, vidiš do čega je to dovelo. A svako misli da je njegovo tumačenje pravo, pa čak i ti, i misliš da svi ostali izvrću i manipulišu, a da si samo ti u pravu. Možda ćeš ti sad poricati, ali se iz kontaksta vidi da ti tako misliš. A ja mislim da se to zove gordost i da je smrtni greh...zar ne?

    I usput, reči -Doći ću kao što lupež dolazi noću- mogu se protumačiti i tkao da će on doći, a da ga mi nećemo primetiti, kako ih neki i jesu protumačili, pa stoga postoji i mišljenje da je on već među nama.....

    Sve u bibliji je višeznačno i zato nikad ne možes biti siguran da si je protumačio kako treba. Nikad.

    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  12. #27

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Jehovini svedoci sve u njoj shvataju bukvalno
    Shvataju bukvalno ono sto im odgovara,a ono sto im ne odgovara dovode do besmisla svojim proizvoljnim tumacenjima...na primer,ne odgovara im da veruju u raspece i zato trvde da je Hristos raspet na stubu....a citav naucni svet moze preko,dosta sacuvanih,rimskih sudskih akata da vidi da su kaznu raspeca izvrsavali iskljucivo na krstu!Za svaku kaznu su imali tacno opisan ritual pre izvrsenja i sam nacin izvrsenja,i tu nema nikakve sumnje!

  13. #28

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    ALi ipak, u tome je problem. Svako misli da je njegovo tumačenje biblije ono pravo. Jehovini svedoci sve u njoj shvataju bukvalno, i eto, vidiš do čega je to dovelo. A svako misli da je njegovo tumačenje pravo, pa čak i ti, i misliš da svi ostali izvrću i manipulišu, a da si samo ti u pravu.
    Ne radi se o "tumačenju" nego o razumevanju. Razumi i raščlani to.
    Biblija nema šta da se tumači nego da se razume. A razumeti je možemo samo ako čitamo redom i sa povezivanjem stvari iz Starog/Novog Zaveta, i ako imamo u početku nekog ko če nas uputiti u to.
    Zbog toga ja uporno DzuPiteru govorim ovde---> da je crkva neophodna radi podučavanja Reči Božije od strane ljudi(sveštenika) koji su svoj život posvetili tome! Kao što ne možeš naučiti azbuku i tablicu množenja ako ne odeš u školu da te učitelji tome poduče, tako isto nećeš razumeti Bibliju/veru/religiju/...Reč Božiju, ako ne ideš u crkvu-->odnosno kod nekog sveštenog lica da te poduči-uputi u zdravo razumevanje Biblije. Niko se nije naučen rodio!
    Isto tako, kada bih te ja sada upitao da mi objasniš princip rada motora jednog space shatla, ti ne bi umeo da mi objasniš niti o jednom jedinom šrafu na njemu .....Sve dok ti neko ko se razume ne bi objasnio. A naravno to se ne bi desilo za jedan dan. jel?

    Dakle, nema tumačenja-->nego razumevanja!

    Gunsli:
    Možda ćeš ti sad poricati, ali se iz kontaksta vidi da ti tako misliš. A ja mislim da se to zove gordost i da je smrtni greh...zar ne?
    Kao što rekoh, pokušaj da razumeš a ne da tumačiš kako tebi(i mnogim drugim) odgovara. Znaš, onaj motor na space shatlu ne može da radi na više principa, ne možeš da staviš motor od juga ili fiće pa da on uzleti na nebo...shvataš?

    Gunsli:
    I usput, reči -Doći ću kao što lupež dolazi noću- mogu se protumačiti i tkao da će on doći, a da ga mi nećemo primetiti, kako ih neki i jesu protumačili, pa stoga postoji i mišljenje da je on već među nama.....
    Opet ti tumačiš!

    A evo i šta Isus kaže:

    3 A kad seđaše na gori Maslinskoj pristupiše k Njemu učenici nasamo govoreći: Kaži nam kad će to biti? I kakav je znak Tvog dolaska i kraja veka?
    4 I odgovarajući Isus reče im: Čuvajte se da vas ko ne prevari.
    5 Jer će mnogi doći u ime moje govoreći: Ja sam Hristos. I mnoge će prevariti.
    6 Čućete ratove i glasove o ratovima. Gledajte da se ne uplašite; jer treba da to sve bude, ali nije još tada kraj.
    7 Jer će ustati narod na narod i carstvo na carstvo; i biće gladi i pomori, i zemlja će se tresti po svetu.
    8 A to je sve početak stradanja.
    9 Tada će vas predati na muke, i pobiće vas, i svi će narodi omrznuti na vas imena mog radi.
    10 I tada će se mnogi sablazniti, i drug druga izdaće, i omrznuće drug na druga.
    11 I izići će mnogi lažni proroci i prevariće mnoge.
    12 I što će se bezakonje umnožiti, ohladneće ljubav mnogih.
    13 Ali koji pretrpi do kraja blago njemu.
    14 I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak.
    15 Kad dakle ugledate mrzost opustošenja, o kojoj govori prorok Danilo, gde stoji na mestu svetom koji čita da razume:


    16 Tada koji budu u Judeji neka beže u gore;

    21 Jer će biti nevolja velika kakva nije bila od postanja sveta dosad niti će biti;
    22 I da se oni dani ne skrate, niko ne bi ostao; ali izabranih radi skratiće se dani oni.
    23 Tada ako vam ko kaže: Evo ovde je Hristos ili onde, ne verujte.
    24 Jer će izići lažni hristosi i lažni proroci, i pokazaće znake velike i čudesa da bi prevarili, ako bude moguće, i izabrane.
    25 Eto vam kazah unapred.
    26 Ako vam dakle kažu: Evo ga u pustinji, ne izlazite; evo ga u sobama, ne verujte.
    27 Jer kao što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, takav će biti dolazak Sina čovečijeg.
    28 Jer gde je strvina onamo će se i orlovi kupiti.
    29 I odmah će po nevolji dana tih sunce pomrčati, i mesec svoju svetlost izgubiti, i zvezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.
    30 I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.
    31 I poslaće anđele svoje s velikim glasom trubnim; i sabraće izbrane Njegove od četiri vetra, od kraja do kraja nebesa.
    32 Od smokve naučite se priči: kad se već njene grane pomlade i ulistaju, znate da je blizu leto.
    33 Tako i vi kad vidite sve ovo, znajte da je blizu kod vrata.
    34 Zaista vam kažem: ovaj naraštaj neće proći dok se ovo sve ne zbude.
    35 Nebo i zemlja proći će, ali reči moje neće proći.
    36 A o danu tom i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, do Otac moj sam.
    37 Jer kao što je bilo u vreme Nojevo tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.

    42 Stražite dakle, jer ne znate u koji će čas doći Gospod vaš.
    43 Ali ovo znajte: kad bi znao domaćin u koje će vreme doći lupež, čuvao bi i ne bi dao potkopati kuću svoju.
    44 Zato i vi budite gotovi; jer u koji čas ne mislite doći će Sin čovečiji.
    (Matej 24:3-44)


    Dakle, nema potrebe za nikakvim tumačenjima....samo treba razumeti i raditi onako kako nam Gospod govori

    Gunsli :
    Ali opet, pitanje je, da li će greh biti moguć u tom novom carstvu, jer će ljudi i dalje biti ljudi, i kao bi im bog oduzeo sposobnost da greše, oduzeo bi im slobodnu volju, na čemu se zasniva cela bogočovečanska zajednica. Zar ne?
    Eto primera kako razmišlja/tumači neko ko ovlaš prelistava Bibliju sa nerazumevanjem i neshvatanjem suštine.

    Vaskrsnuti pravedni neće više grešiti jer su izabrani i "novi ljudi", nastanjeni na novoj zemlji u zajednici sa Bogom. Sotona koji je začetnik i navoditelj greha biće svezan na 1000 godina. (otkrivenje Jovanovo) i potom uništen! Dakle iz ovoga razumemo da neće biti potrebe za grehom, a neće biti i nikoga da navodi na greh(sotona).
    Da bismo razumeli pojam "novi ljudi" moramo se vratiti na sam početak.
    Vaskrsnuti pravedni će biti poput Adama i Eve, pre nego što ih je sotona obrlatio i naveo na greh. A oni su bili bezgrešni i "goli".
    Reč "goli" - "ne obučeni" u originalnom hebrejskom prevodu Biblije znači "ne svetleti"! Adam i Eva su u početku bili obučeni u svetlo, njihova koža je svetlela, a kada su zgrešili--> svetlo(odelo-obučeni) je nestalo i oni primetiše da su goli!

    1 Ali zmija beše lukava mimo sve zveri poljske, koje stvori Gospod Bog; pa reče ženi: Je li istina da je Bog kazao da ne jedete sa svakog drveta u vrtu?
    2 A žena reče zmiji: Mi jedemo rod sa svakog drveta u vrtu;
    3 Samo rod s onog drveta usred vrta, kazao je Bog, ne jedite i ne dirajte u nj, da ne umrete.
    4 A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;
    5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.
    6 I žena videći da je rod na drvetu dobar za jelo i da ga je milina gledati i da je drvo vrlo drago radi znanja, uzabra rod s njega i okusi, pa dade i mužu svom, te i on okusi.
    7 Tada im se otvoriše oči, i videše da su goli; pa spletoše lišća smokovog i načiniše sebi pregače.
    (1Mojsijeva 3:1-7)


    Evo još jedan primer, a to je kada se Isus preobrazio pred učenicima i kada su se pojavili Mojsije i Ilija:

    1 I posle šest dana uze Isus Petra i Jakova i Jovana brata njegovog, i izvede ih na goru visoku same.
    2 I preobrazi se pred njima, i zasja se lice Njegovo kao sunce a haljine Njegove postadoše bele kao svetlost.
    3 I gle, ukazaše im se Mojsije i Ilija, koji s Njim govorahu.

    (Matej 17:1:3)


    Dakle bitno je razumevanje od početka do kraja

  14. #29

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    ALi ipak, u tome je problem. Svako misli da je njegovo tumačenje biblije ono pravo. Jehovini svedoci sve u njoj shvataju bukvalno, i eto, vidiš do čega je to dovelo. A svako misli da je njegovo tumačenje pravo, pa čak i ti, i misliš da svi ostali izvrću i manipulišu, a da si samo ti u pravu. Možda ćeš ti sad poricati, ali se iz kontaksta vidi da ti tako misliš. A ja mislim da se to zove gordost i da je smrtni greh...zar ne?

    I usput, reči -Doći ću kao što lupež dolazi noću- mogu se protumačiti i tkao da će on doći, a da ga mi nećemo primetiti, kako ih neki i jesu protumačili, pa stoga postoji i mišljenje da je on već među nama.....

    Sve u bibliji je višeznačno i zato nikad ne možes biti siguran da si je protumačio kako treba. Nikad.

    Jehovini Svedoci ne shvataju bukvalno, nego su napisali Bibliju, koju su nazvali "Novi Svet Biblija", i u koju su upisali neke stihove koje potvrđuju njihova učenja. Jedan teološki profesor koji je imao uvid u tu Bibliju mi je pričao o tome...
    Bukvalno shvatanje reči iz Biblije ne daje jasna rešenja i uputstva za ljude. Naprimer, otvoriš Bibliju i pročitaš da se Juda obesio, zbog izdaje Isusa i griže savesti. E sad, ako imaš grižu savesti i ti ćeš otići po uže i na tavan..?
    Ja sam reformatske vere. Moj pogled se slaže sa pogledom katoličke i pravoslavne crkve, i reformatske. a to je o tumačenju: niko ne sme da se prihvati tumačenju reči Svetog Pisma, ako nije školovan za to. Jer uvek se ovde govori o daru Svetog Duha, ali i teološko školovanje je dar Svetog Duha. I onaj koji to ignoriše se vara. Pri teološkom školovanju te ustvari informišu, daju ti priliku da stekneš znanje o Bibliji, okolnostima njenog nastanka, istoriji biblijskih vremena, jezicima biblijskim - hebrejskom i starogrčkom. Svo to znanje moraš da poseduješ da bi odgovorno tumačio reči Biblije.
    "I usput, reči -Doći ću kao što lupež dolazi noću- mogu se protumačiti i tkao da će on doći, a da ga mi nećemo primetiti" - Hrist je po svom obećanju sa nama do sudnjeg dana. Sa nam je ako se dvojica okupe u njegovo ime. Ali ovaj stih za glavnu poruku ima da će Sudnjeg dana doći nenadano i mi moramo biti pripremljeni i "non-stop" paziti.
    Reči Biblije nišu višeznačne. Sve ukazuje na potrebu čoveka i volju Boga za zajedničkom zajednicom čoveka i Boga - kao u Edenskom vrtu. Svaka reč ima ovu pozadinu, a stihovi uvek usmeravaju razmišljanje čoveka ka ovome..
    Biblija je višeznačajna za one koju je posmatraju kao literarno delo.
    Ako Bibliju tumačim po svom nahođenju i svojoj volji i potrebi, onda ne možeš biti siguran da si je valjano protumačio. Čak možeš biti siguran da si je protumačio pogrešno. Bog daje sredstva, pamet, iskrenost, samokritičnost i nauku da proučavaš Sveto Pismo. Ili možeš biti gord i da jednostavno lupiš na stomak i otvoriš neku veeliku, teeešku Bibliju i počneš da tumačiš Bibliju "jer si pametan".
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  15. #30

    Odgovor: Milost - po suverenoj volji Suverenog Boga

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Bukvalno shvatanje reči iz Biblije ne daje jasna rešenja i uputstva za ljude. Naprimer, otvoriš Bibliju i pročitaš da se Juda obesio, zbog izdaje Isusa i griže savesti. E sad, ako imaš grižu savesti i ti ćeš otići po uže i na tavan..?
    Nije se Juda obesio zbog griže savesti. Juda se obesio jer je prešao onu granicu greha(hula na Svetog Duha), sa koje nema povratka(oprost i spasenje). On se pokajao ali bilo je uzalud, Bog ga više nije slušao.... i zbog toga ide čin besenja i samoubistva--> samoubistvo je jedan od neoprostivih greha, a iz prostog razloga: jer mrtav nema više vremena(koje je sam sebi uskratio) da se pokaje, a samim tim mu ne može biti ni oprošteno.


    3 Tada videvši Juda izdajnik Njegov da Ga osudiše raskaja se, i vrati trideset srebrnika glavarima svešteničkim i starešinama
    4 Govoreći: Ja sagreših što izdadoh krv pravu. A oni rekoše: Šta mi marimo za to? Ti ćeš videti.
    5 I bacivši srebrnike u crkvi iziđe, i otide te se obesi.

    (Matej 27:3-5)


    Dakle, niko ko ima grižu savesti ne treba da uzima uže, pa na tavan.
    Jer to ne piše nigde... pa ni u Bibliji ....

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomagajte ko Boga vas molim
    Autor NickPA u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 27.04.2017, 21:54
  2. Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 27.07.2010, 20:38
  3. S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...
    Autor love hunter u forumu Politika
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 12:35
  4. A da smo za boga odabrali ženu?..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.12.2008, 00:40
  5. Mi imamo svoga boga, ime mu je Bodiroga
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.06.2007, 19:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •