Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)! - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 41
  1. #16

    Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ma, pustite Đuru, nego šta vi kažete oboje za ono što sam napisao o žitu, klasovima, i o prikazivanju vode - različito kad se prikazuje more i drugačije kad se prikazuje reka?
    Ma bolji si od Djure Jaksica,kako te bre nije sramota da se sa njim uporedjujes,ili ga ponistavas???!!!Ko si bre ti da tako pricas,neka je bio sta je zeleo,sram te bilo!!!!!!

    Mpja porodica ima grb iz 1378.godine,pecatni prsten i povelje....bas me briga za dnevno politicku heraldiku......samo da vise tockove i zupcanike ne stavljaju na grbove,kao i srpove i cekice....sto se tada nije niko pobunio...nije smeo!...a sada mozete da pricate sta vam je volja i to je lose?!...sramota!!!!!
    Poruku je izmenio BaneK, 12.10.2008 u 21:22 Razlog: uzastpone poruke

  2. #17

    Odgovor: Vojvodina

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Ти никад ниси попио?
    Jesam, jednom, i u mom "selu" nisam poznat po tome...


    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Ал ти је аргумент ... свака част! Само кад Тадић,Чанак,Коштуница,Веља,Чеда,Пајтић,Костре ш и остала мангупарија нису пијанице ... а гледамо их сваки дан!
    У здравље
    Ni komunistima nije palo na pamet da na grb YU stave Tita. Uostalom, baš me zanima kako izgleda stari grb Srpske Crnja.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #18

    Odgovor: Vojvodina

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Bez obzira na književno delo Đure Jakšića, on je bio poznat u selu kao pijanica.

    I, eto došlo vreme da se i pijanice nađu na grbovima.
    Pohvali se ti nečim što si ostavio iza sebe na ''polzu otačestvu i pokolenjima'' kao što je to Đura Jakšić učinio.
    Volim je, jer svi smo iroki i obični kao ova ravnica...

  4. #19

    Odgovor: Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Ma bolji si od Djure Jaksica,kako te bre nije sramota da se sa njim uporedjujes,ili ga ponistavas???!!!Ko si bre ti da tako pricas,neka je bio sta je zeleo,sram te bilo!!!!!!
    Vidim da je neko besan i napada ljude bez čitanja njihovih postova.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #20

    Odgovor: Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Ni komunistima nije palo na pamet da na grb YU stave Tita. Uostalom, baš me zanima kako izgleda stari grb Srpske Crnja.
    Само кад су нас они усрећили са оним наказним амблемом, затим несретним зупчаницима и оцилима без чаног крста (СР Србија) ... о оним комунистичким бакљама не смем ни да кометаришем !!!!!!! Каже се "стари грб Српске ЦрњЕ" а не ЦрњА!!! Зато си имао скандалзоно качење Титових слика изнад свих судија у држави, па бешење његове одвратне њушке на свим скуповима, у школама уместо светог Саве ... није ни било потребе да га стављају још и на грб!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  6. #21

    Odgovor: Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da je neko besan i napada ljude bez čitanja njihovih postova.
    ne moram ni da citam,sve se vidi...vredjati Djuru Jaksica,sramota!...Ma niko ovde ni kap alkohola nije popio nikada....ma sta vise izvodite,nije mi jasno!

  7. #22

    Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ne moram ni da citam,sve se vidi...vredjati Djuru Jaksica,sramota!...Ma niko ovde ni kap alkohola nije popio nikada....ma sta vise izvodite,nije mi jasno!
    Napao si Itebejca, a sad se pozivaš na moj tekst...

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Зато си имао скандалзоно качење Титових слика изнад свих судија у држави, па бешење његове одвратне њушке на свим скуповима, у школама уместо светог Саве ... није ни било потребе да га стављају још и на грб!
    Imaš i sad sve gospodarske njuške, a imao si i pre, sa krunom ili bez.

    Ja sam protiv kačenja bilo čijeg portreta. Ako si hrišćanin, znaš jednu od zapovesti. Ako nisi, razmisli o tome.
    Poruku je izmenio BaneK, 13.10.2008 u 16:08 Razlog: uzastopni postovi
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  8. #23

    Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Napao si Itebejca, a sad se pozivaš na moj tekst...
    Radim ono sto hocu,ali mi je bez veze da na temi heraldike,covece heraldike,pises o alkoholizmu pojedinih ljudi,koji ce mooooozda biti na nekom grbu,ma daj...znas li ti uopste sta je heraldika?! i da protumacis taj grb sto imas u avataru?!Iz glave bez wikipedije?!E onda mozes o heraldici....

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Imaš i sad sve gospodarske njuške, a imao si i pre, sa krunom ili bez.

    Ja sam protiv kačenja bilo čijeg portreta. Ako si hrišćanin, znaš jednu od zapovesti. Ako nisi, razmisli o tome.
    sad si i ikonoborac...pravi si Hriscanin!Kad tako pricas o slikama !Nisam pogresio,mislio si na slike svetih ljudi,a ne Djuru Jaksica!
    Poruku je izmenio BaneK, 13.10.2008 u 16:08 Razlog: uzastopni postovi

  9. #24

    Odgovor: Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    sad si i ikonoborac...pravi si Hriscanin!Kad tako pricas o slikama !Nisam pogresio,mislio si na slike svetih ljudi,a ne Djuru Jaksica!
    Nije bitno da li sam hrišćanin. A nisam nigde pominjao ni ikone. Kad ih već pominješ, mislim da one trebaju da budu stvar doma, kučnog ambijenta. A mislio sam na DJuru Jakšića i na sve ostale, jer im nije mesto na grbovima. Grb je simbol, a on je istorijska ličnost.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  10. #25

    Odgovor: Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Nije bitno da li sam hrišćanin. A nisam nigde pominjao ni ikone. Kad ih već pominješ, mislim da one trebaju da budu stvar doma, kučnog ambijenta. A mislio sam na DJuru Jakšića i na sve ostale, jer im nije mesto na grbovima. Grb je simbol, a on je istorijska ličnost.
    pa grbovi valjda predstavljaju neku istoriju,pobogu!...Kakva ce druga licnost,osim istorijske da bude na njemu,osim nekog drugog,opet istorijskog,heraldickog znacenja?!...pa rekao si da si Hriscanin,sta sada izvrces?!A zar ikone ne treba da budu i u crkvi,imaju ih i katolicke(Sveti Nikola u Bariju) i pravoslavne?!Kucni ambijent moze da ti bude bonsai drvo,a ne ikona....feng sui ili kako vec....da li ce biti Djura Jaksic na grbu nije vazno,ako je mogao zupcanik, moze i Djura....imas dovoljno godina ,mogao si se nekada i buniti,ali nisi smeo....samo mi reci jos ovo:ko je bio posednik Torontalske zupanije tokom skoro celog srednjeg veka?

  11. #26

    Odgovor: Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    pa grbovi valjda predstavljaju neku istoriju,pobogu!...Kakva ce druga licnost,osim istorijske da bude na njemu,osim nekog drugog,opet istorijskog,heraldickog znacenja?!...pa rekao si da si Hriscanin,sta sada izvrces?!
    Kao i većina ljudi na ovom forumu, a možda i svi, imam hrišćansko poreklo. A da li sam se deklarisao kao hrišćanin, ili, što j još važnije, da li sam zaista hrišćanin, to je moje lično pravo da bude ili ne budem. Moje pravo nije da verska uverenja naturam drugim osobama.

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    A zar ikone ne treba da budu i u crkvi,imaju ih i katolicke(Sveti Nikola u Bariju) i pravoslavne?!
    Crkve nisu javne građevine (ovde mislim na crkve kao građevine, ne na crkvene organizacije), ma šta o njima mislio. One su zajedničak kuća svih vernika koji pripadaju nekoj crkvenoj organizaciji. I zato smatram da su crkva, džamija, sinagoga,... mesto gde se intimi doživljava duhovno ispunjenje, skuplja snaga i podseća na neke vrednosti.

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Kucni ambijent moze da ti bude bonsai drvo,a ne ikona....feng sui ili kako vec....da li ce biti Djura Jaksic na grbu nije vazno,ako je mogao zupcanik, moze i Djura....
    Zupčanik je simbol određenih vrednosti, stremljenja i želja. Na grbovima imaš puno takvih simbola. Jakšić je konkretna ličnost, on nije simbol. On nije poruka, on nije nešto više od sebe, pesnika, nego je on čovek poput ostalih, ali koji je znao sa rečima. Uostalom, ni SPC baš nije oduševljena njegovim likom i delom. Naprotiv. Njegova bista je iz manastira Sveti Đorđe na Liparu bila bačena na deponiju. Toliko lepog o njemu misle. Bista je na Liparu stajala od 1938. sve do avgusta 2004, kada ju je starešina liparskog manastira, arhimandrit Sava, srušio uz "obrazloženje" da "pijancu, razvratniku i bezbožniku Đuri Jakšiću nije mesto u crkvenoj porti". Potom je vraćena i opet bačena oktobra 2007.

    No, meni ne smeta Djura kao Djura, već mislim da je grb simbol sastavljen od drugih simbola, a ne od crteža može se rći savremenika. U prtivnom, grbovi će prestati da namporučuju nešto, već će postati nalik maturantskim albumima. Svako mesto će se truditi da ima svog favorita, a što ne i dva i tri. I kao što su nam spiskovi ulica u naseljima poput telefonskog imenika, i ovo će postati besmisleno.

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    imas dovoljno godina ,mogao si se nekada i buniti,ali nisi smeo....
    Da li sam se bunio i dobijao pendrekom po ledjima, ili na druge načine kažnjavan, to ri ne znaš. To nije stvar kojom ću da mašem i tražim prvoboračku penziju. Uostalom, kakve veze ima ovo sa temom?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    samo mi reci jos ovo:ko je bio posednik Torontalske zupanije tokom skoro celog srednjeg veka?
    Torontalska Županija nije imala predsednika, već velikog župana. Dakle, nije bio niko. A drugo, za vreme turske vladavine, koju je ustanovio Mehmed Paša Sokolović, ta teritorija je bila deo sandžaka.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  12. #27

    Odgovor: Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Kao i većina ljudi na ovom forumu, a možda i svi, imam hrišćansko poreklo. A da li sam se deklarisao kao hrišćanin, ili, što j još važnije, da li sam zaista hrišćanin, to je moje lično pravo da bude ili ne budem. Moje pravo nije da verska uverenja naturam drugim osobama.



    Crkve nisu javne građevine (ovde mislim na crkve kao građevine, ne na crkvene organizacije), ma šta o njima mislio. One su zajedničak kuća svih vernika koji pripadaju nekoj crkvenoj organizaciji. I zato smatram da su crkva, džamija, sinagoga,... mesto gde se intimi doživljava duhovno ispunjenje, skuplja snaga i podseća na neke vrednosti.



    Zupčanik je simbol određenih vrednosti, stremljenja i želja. Na grbovima imaš puno takvih simbola. Jakšić je konkretna ličnost, on nije simbol. On nije poruka, on nije nešto više od sebe, pesnika, nego je on čovek poput ostalih, ali koji je znao sa rečima. Uostalom, ni SPC baš nije oduševljena njegovim likom i delom. Naprotiv. Njegova bista je iz manastira Sveti Đorđe na Liparu bila bačena na deponiju. Toliko lepog o njemu misle. Bista je na Liparu stajala od 1938. sve do avgusta 2004, kada ju je starešina liparskog manastira, arhimandrit Sava, srušio uz "obrazloženje" da "pijancu, razvratniku i bezbožniku Đuri Jakšiću nije mesto u crkvenoj porti". Potom je vraćena i opet bačena oktobra 2007.

    No, meni ne smeta Djura kao Djura, već mislim da je grb simbol sastavljen od drugih simbola, a ne od crteža može se rći savremenika. U prtivnom, grbovi će prestati da namporučuju nešto, već će postati nalik maturantskim albumima. Svako mesto će se truditi da ima svog favorita, a što ne i dva i tri. I kao što su nam spiskovi ulica u naseljima poput telefonskog imenika, i ovo će postati besmisleno.



    Da li sam se bunio i dobijao pendrekom po ledjima, ili na druge načine kažnjavan, to ri ne znaš. To nije stvar kojom ću da mašem i tražim prvoboračku penziju. Uostalom, kakve veze ima ovo sa temom?



    Torontalska Županija nije imala predsednika, već velikog župana. Dakle, nije bio niko. A drugo, za vreme turske vladavine, koju je ustanovio Mehmed Paša Sokolović, ta teritorija je bila deo sandžaka.
    Ako je crkva zajednicka svim vernicima,kako onda nije javna gradjevina?
    Nisam napisao predsednik,vec posednik...milsio sam na Stefana Lazarevica,Djurdja Brankovica i jos neke srpske plemice u Ugarskoj.
    Ne Sandzaka,kao danasnje teritorije,vec sandzaka kao turske teritorijalne jedinice,malo gresis.
    Likovi raznih licnosti nalaze se na mnogim grbovima,od Svetitelja,preko kraljeva pa sve do pojedinih istaknutih gradjana,prelistaj malo neke heraldicke zbornike zapadne Evrope.
    Tvoja stavar je da li si Hriscanin,ali ti si napomenuo da te kao Hriscanina vredja postavljanje likova,i pozvao si se na hriscansko ucenje,a ja bih doadao predhriscansko,starozavetno.
    Sta je Mehmed pasa ustanovio,to je posebna prica.

  13. #28

    Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Ako je crkva zajednicka svim vernicima,kako onda nije javna gradjevina?
    Ako su crkve javne građevine, onda bi mogli i satanisti da zatraže da vrše svoje obrede u njima. Moraš se složiti da nisu crkve, autobuske stanice i nadvožnjaci isto. U njih imaju pristup samo pripadnici određenih grupa ljudi, a i u knjigama su zavedene kao crkvena imovine, a ne gradska ili državna-društvena.

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Nisam napisao predsednik,vec posednik...milsio sam na Stefana Lazarevica,Djurdja Brankovica i jos neke srpske plemice u Ugarskoj.
    Nastavi rečenicu: Despot Stefan je ovo imanje dobio od Madjarskog kralja kao ugarski plemić reda zlatnog zmaja. Dakle, kada je prihvatio ugarsku krunu da je iznad njega, dobio je ove posede na upravljanje, oni su i dalje ostali u Ugarskom kraljevstvu. Isto tako, ugarski kralj je mogao da ove posede dodeli i nekom drugom. Dogod su ga služili, srpski vladari su mogli da računaju na te posede, ali oni dalje nisu mogli da ih poklanjaju, prodaju,...

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Ne Sandzaka,kao danasnje teritorije,vec sandzaka kao turske teritorijalne jedinice,malo gresis.
    Ne grešim, napisao sam malim slovom. Proveri.

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Likovi raznih licnosti nalaze se na mnogim grbovima,od Svetitelja,preko kraljeva pa sve do pojedinih istaknutih gradjana,prelistaj malo neke heraldicke zbornike zapadne Evrope.
    Svetitelji nisu samo istorijske ličnosti. Grb Zrenjanina ima uspeće presvete bogorodice kao motiv, ali na njemu nije predstavljena Bogorodica kao ličnost, već, kao pojava, ideja ili nadahnuće.

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Tvoja stavar je da li si Hriscanin,ali ti si napomenuo da te kao Hriscanina vredja postavljanje likova,i pozvao si se na hriscansko ucenje,a ja bih doadao predhriscansko,starozavetno.
    Gde sam pomenuo da me kao hrišćanina vređa? Rekao sam da, ako si hrišćanin znaš božje zapovesti. A jedna zabranjuje pravljenje idola i klanjanje njima.

    Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
    ..

    Izvinjavam se svima na velikom broju reply-ja. Iz nekog razloga ne mogu da pošaljem ceo reply u jednom komadu
    Poruku je izmenio BaneK, 13.10.2008 u 16:10 Razlog: tj. 5
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  14. #29

    Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ako su crkve javne građevine, onda bi mogli i satanisti da zatraže da vrše svoje obrede u njima. Moraš se složiti da nisu crkve, autobuske stanice i nadvožnjaci isto. U njih imaju pristup samo pripadnici određenih grupa ljudi, a i u knjigama su zavedene kao crkvena imovine, a ne gradska ili državna-društvena.
    a crkvena imovina je pruvatna svojina?...svasta...pa takav je i parlament,pa je javna gradjevina,nemozes da udjes kad hoces...svasta!

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Nastavi rečenicu: Despot Stefan je ovo imanje dobio od Madjarskog kralja kao ugarski plemić reda zlatnog zmaja. Dakle, kada je prihvatio ugarsku krunu da je iznad njega, dobio je ove posede na upravljanje, oni su i dalje ostali u Ugarskom kraljevstvu. Isto tako, ugarski kralj je mogao da ove posede dodeli i nekom drugom. Dogod su ga služili, srpski vladari su mogli da računaju na te posede, ali oni dalje nisu mogli da ih poklanjaju, prodaju,...



    Ne grešim, napisao sam malim slovom. Proveri.
    ...ali to ne znaci da je bio Madjar!!!Sad mi elaboriras tu,a nisi mogao da razlikujes posednika od predsednika!Kog sandzaka i kog ejaleta?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Gde sam pomenuo da me kao hrišćanina vređa? Rekao sam da, ako si hrišćanin znaš božje zapovesti. A jedna zabranjuje pravljenje idola i klanjanje njima.

    Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
    ..
    iz starog zaveta,kao i "oko za oko ","zub za zub"...zar nije rekao Gospod Hristos da donosi novi zavet....????Hriscanin ili judaist?
    Poruku je izmenio BaneK, 13.10.2008 u 16:11 Razlog: multi quote je nepoznanica

  15. #30

    Odgovor: Zloupotreba heraldike (u funkciji politike)!

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ...ali to ne znaci da je bio Madjar!!!
    A madjarski podanik? Priznao je madjarskog kralja za svog.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zloupotreba Facebooka, Myspacea, Twittera...
    Autor Turkmenbashi u forumu WWW
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 03.12.2010, 19:59
  2. Česta zloupotreba platnih kartica
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.01.2008, 19:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •