Sve se vraća - sve se plaća - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 59 od ukupno 59
  1. #46

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ja i nisam govorio o tome, a u tome ide u prilog i činjenica da danas neki ljudi veoma pristojno žive iako su im pradedovi ubijali i ko zna šta radili...
    Ja sam govorio o nasledjivanju patnje koja se manifestuje najviše zbog bolesti i raznih hendikepa kojima je preplavljena planeta. Dakle, o toj vrsti nasledjivanja se radi...Kako su se ponašali preci, u skladu sa životnim zakonom (ne pij, ne puši, hrani se zdravo, ne drogiraj se...itd) tako je nama danas, s tim što i mi naravno imamo obavezu da ispoštujemo zakon, jer može nam biti još GORE!
    Gogsy, to o čemu ti pričaš verovatno zalazi u domen medicine. Da, šansa da majka narkoma rodi dete narkomana je velika. Šansa da se dete rodi hendikepirano ako su ga pravili mrtva pijana majka i mrtav pijan otac postoji. To je medicina.
    A zašto bih ja ispaštala ako mi se majka danas propije? Rodiće mi se hendikepirano dete zbog toga? To već nije medicina, već budalaština.

    Ne priznajem to. Tamo neki deda mi se ožderao u kafani, posvađao sa komšijom, izvadio bricu i ubio komšiju. I sad treba meni da se obije o glavu njegovo pijanstvo. Ili, ja ono što ja sjebem u svom životu treba neko drugi da plati?

    Verujem u sve se plaća i sve se vraća, ali bez tog nasleđa. Čini dobro - dobrim će ti se vratiti, čini zlo - zlo ćeš navući na sebe. Kraj. Bez dece, bez lažne nade, bez uvijenih kletvi.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #47

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    #ser_gogsy

    Šta ćemo ako je zapravo haos red čije zakone još uvek ismo shvatili?
    Haos je red?
    To je isto kao da si rekla crno je belo?!
    Daj mi primer iz života gde je iz haosa nastao red, a da nije neka treća, svesna i inteligentna sila intervanisala(čovek)...pa možemo dalje razgovarati...
    Sve ostalo je-> SF, "nismo još shvatili", "nismo jš istražili" ...itd...jednom rečju-> teška nekonstruktivna filozofija...crtani film...


    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Nit koju ja,prema Vama,nisam uhvatila jete upravo ono što mene čini da ne verujem u predodoređenost kao oblik bilo čijeg nametanja ''pravde''...
    Ako želimo da zakon bude pravedan, mora postojati pravda! Opet ponavljam-> nijedan zakon ne nastaje sam o sebe...samo u crtaćima...čak ni tamo....

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    a za Vas je to upravo ono što dokazuje da predodređenost u smislu ''plaćanja'' grehova predaka zbog učinjenog zla nepostoji jer to ne dopušta ona pravda uređena od strane bića višeg u odnosu na ljude-boga.
    Nisi razumela....

    Plaćanje grehova predaka zbog učinjenog zla ne postoji!!! Ali ne postoji samo zato, jer je neko več platio za nas!!!
    I to razapet na krstu!

    Moja kohi...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    A zašto bih ja ispaštala ako mi se majka danas propije? Rodiće mi se hendikepirano dete zbog toga? To već nije medicina, već budalaština.
    Naravno da je budalaština....I to ne samo budalaština, nego velika....ogromna budalaština svake vrste

    Pa neće tvoje dete ispaštati ako ti se majka propije posle tvog rodjenja!
    Nego postoji mogučnost ako se mati propije pre tvog rodjenja, da tvoje dete ima neke posledice...jer ćeš i ti imati posledice...

    A to i jeste medicina, ko je reko da nije...samo što je to tako bilo i mnogo pre "medicine"....

  3. #48

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Pa neće tvoje dete ispaštati ako ti se majka propije posle tvog rodjenja!
    Nego postoji mogučnost ako se mati propije pre tvog rodjenja, da tvoje dete ima neke posledice...jer ćeš i ti imati posledice...

    A to i jeste medicina, ko je reko da nije...samo što je to tako bilo i mnogo pre "medicine"....
    Ok, a ko će onda ispaštati ako mi se majka propije posle mog rođenja?
    Ko će platiti taj ceh? I vratiti?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #49

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ok, a ko će onda ispaštati ako mi se majka propije posle mog rođenja?
    Ko će platiti taj ceh? I vratiti?
    Pa ona sama...bre!

  5. #50

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Verujem u to.
    Mnogi, nažalost, tu istinu ignorišu i nadaju se da su "imuni" od "polaganja računa".
    Zar je toliki problem preispitati sebe, priznati svoje greške?
    E sad...ko ne može da se "ogleda" onda nije ni čovek.
    Poruku je izmenio Sivi, 29.01.2012 u 17:18
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #51

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koliko puta smo čuli "Neka ga, još ne zna da se sve vraća i sve plaća" ili "Na žalost, ne njemu, nego deci će se sve vratiti".
    Bojite li se da ćete platiti za učinjene greške? Ili da će to platiti vaši naraštaji?
    Smatrate li da učinjeno dobro delo možda neće biti vraćeno vama, ali neka vam se vrate deci?
    od kad imam dete cinim sve da ne ucinim nista zbog cega ce ga neko kleti...
    znaci,ne cinim lose zbog svog sina,i cinim dobro kad god mogu,sevap je....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #52

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Kada činimo dobro, isto kao i kada činimo loše, vraća nam se, jer ne možemo izbeći taj krug negativnog i pozitivnog koji se non stop okreće i tera nas da se prisećamo svega što smo pogrešili i klepa nas po ušima.
    Verujem da će mi se vratiti sve što sam se o nekoga ogrešio, ali ne verujem da će se vratiti mom detetu, jer nisu mi gresi toliki da bi se prenosilo, nemam većih greha, nisam ništa ukr'o, nikoga ubio, nikome zlo naneo, barem ne neko veće od povređene sujete, ali i meni su takva zla nanosili, pa je to valjAda nekakva ravnoteža koja se održava i postoji svuda u nama i oko nas.
    Jednom mi je jedan čovek, prijatelj mog brata rekao, širi osmeh, vratiće ti se osmehom, ja nemam neprijatelja, zato što sve volim i svi mene vole.
    Rekao sam mu da sere, jer ne može se voleti svako, i ne može se smešiti svakome, ponekad smo prinuđeni da budemo bezobrazni, pa i pokvareni, nateraju nas okolnosti i nekakva kosmička sranja.

    kada sam bio malčice mlađi nego sada, mislio sam da ne postoji negativna ili pozitivna energija, već samo energija, a mi je činimo onakvom kakvi smo sami, te radimo dobro ili loše i pravimo tu energiju pozitivnom ili negativnom, pa ostavljamo svojoj deci u amanet "nasleđe", dugove nenaplaćene.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  8. #53

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Ja to zovem SNOSITI POSLEDICE SVOJIH POSTUPAKA i verujem da onaj ko je naparvio štetu u nečijem životu treba da snosi posledice te štete.Ne verujem u "prenošenje" grehova ,mada je naš narod sklon da veruje u to .

    Čini mi se da sam čitajući postove naišla na Gogin u kom pominje kosmičku ravnotežu.Sa tim se slažem .To je otprilike nešto čime se vodim kad činim ili ne činim,mada u životu nema pravila.

  9. #54

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Sujeverje osim ako onaj o kog si se ogresio ne dobije sansu da ti vrati na neki nacin...

  10. #55

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Sujeverje osim ako onaj o kog si se ogresio ne dobije sansu da ti vrati na neki nacin...
    A vratiće ti sigurno,pogotovo ako je Srbin ili Crnogorac.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  11. #56

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    valja ponekad i lično ubrzati taj proces

  12. #57

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    A vratiće ti sigurno,pogotovo ako je Srbin ili Crnogorac.
    ili bilo ko drugi,samo ako moze,zato se potrudis da ne dobije priliku

  13. #58

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Smatrate li da učinjeno dobro delo možda neće biti vraćeno vama, ali neka vam se vrate deci?
    Ne verujem da to baš tako funkcioniše. Mišljenja sam da je jedan od načina ovakvog razmišljanja, kojim društvo ograničava slobodu bilo kakvih radnji i uopšteno ograničava slobodu, jeste crkva. Radi dobro, nadaj se dobrom... Verujem u oscilacije, energiju, porive i instinkte. Sve ostalo mi liči na ako ne budeš dobar. Kakva smejurija.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  14. #59

    Odgovor: Sve se vraća - sve se plaća

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koliko puta smo čuli "Neka ga, još ne zna da se sve vraća i sve plaća" ili "Na žalost, ne njemu, nego deci će se sve vratiti".
    Bojite li se da ćete platiti za učinjene greške? Ili da će to platiti vaši naraštaji?
    Smatrate li da učinjeno dobro delo možda neće biti vraćeno vama, ali neka vam se vrate deci?
    Da, verujem da nam se, na neki način, sve vrati što smo uradili. Mislim da samo budale veruju da mogu štošta uraditi loše i da ne snose ikakve posledice.
    Navešću samo par primera koji, naizgled, nemaju racionalno objašnjenje.
    Moj pradeda se povlačio u Velikom ratu preko Albanije. Bili su izmučeni glađu, zimom i stalnim napadima gorštaka (iako je vlada dopustila prolaz srpske vojske) a municije je ponestalo. Tako se desilo da su na jednom zavijutku u vukojebini, kao izviđači, naleteli na jednog mladića albanske narodnosti. Premoreni i izmučeni saborci su krenuli da se osvete za sva mučka ubistva drugova. Moj pradeda je repetirao pušku, zaustavio ih i rekao mladiću : "Idi s Bogom, ti nemaš ništa sa ovim stradanjem". Usplahireni mladić je skinuo kapu, poljubio mu ruku i zamakao u neku jarugu.
    Par sati kasnije, u sumrak, su stigli do nekog razvođa. "Jesmo bili polumrtvi od umora, gladi, zime ali...NIJE MI SE PRIČINILO! Iako su moji krenuli desnim putem, logičnijim jer je izgledalo da ide naniže..da se skinemo više sa vrleti..ja sam začuo glas da krenem levo!! Ni sam nemam pojma zašto sam taj glas poslušao, a moguće i da se ne bih mogao usprotiviti..krenuo sam levo..Posle nekoliko minuta začuše se pucnji! Stigao je jedan deo glavnine i...na desnom putu smo našli svu četvoricu mrtve! Zašto sam samo ja čuo spasilački glas...ne znam! Ali ga JESAM ČUO!"
    Jedan od mojih bivših kolega je važio za GAZDU!.Kasnije sam čuo..da se svesno oženio rođakom (koja je nasleđivala podosta nekretnina). Njen otac se obesio pre svadbe. Dobio je dvoje dece i uvek se umeo podsmevati finansijskim nevoljama kolega (Jbg..93g je bila). Bahatost je trajala sve negde do pred bombardovanje..Tada..je taj kolega osedeo i ostario bar 20 godina za svega mesec dana! Jedno dete mu je odnela galopirajuća leukemija. Rak krvi...što baš KRVI?
    Ne znam...da li se baš nama lično vraćaju naše zasluge, ali u glavi mi još zvoni rečenica te budale (upućena jednoj koleginici u jeku inflacije):
    - Doć' ćeš da te hebem za tanjir pasulja!
    Mislim da nešto MORA postojati što će tasove života uravnotežavati! Jer..svašta bi bilo kada bi se budale raspojasale!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •