Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
Ja i nisam govorio o tome, a u tome ide u prilog i činjenica da danas neki ljudi veoma pristojno žive iako su im pradedovi ubijali i ko zna šta radili...
Ja sam govorio o nasledjivanju patnje koja se manifestuje najviše zbog bolesti i raznih hendikepa kojima je preplavljena planeta. Dakle, o toj vrsti nasledjivanja se radi...Kako su se ponašali preci, u skladu sa životnim zakonom (ne pij, ne puši, hrani se zdravo, ne drogiraj se...itd) tako je nama danas, s tim što i mi naravno imamo obavezu da ispoštujemo zakon, jer može nam biti još GORE!
Gogsy, to o čemu ti pričaš verovatno zalazi u domen medicine. Da, šansa da majka narkoma rodi dete narkomana je velika. Šansa da se dete rodi hendikepirano ako su ga pravili mrtva pijana majka i mrtav pijan otac postoji. To je medicina.
A zašto bih ja ispaštala ako mi se majka danas propije? Rodiće mi se hendikepirano dete zbog toga? To već nije medicina, već budalaština.

Ne priznajem to. Tamo neki deda mi se ožderao u kafani, posvađao sa komšijom, izvadio bricu i ubio komšiju. I sad treba meni da se obije o glavu njegovo pijanstvo. Ili, ja ono što ja sjebem u svom životu treba neko drugi da plati?

Verujem u sve se plaća i sve se vraća, ali bez tog nasleđa. Čini dobro - dobrim će ti se vratiti, čini zlo - zlo ćeš navući na sebe. Kraj. Bez dece, bez lažne nade, bez uvijenih kletvi.